İLK ANNELER GÜNÜM

Eşiniz sizi sevmiyor, burasi net ve kesin.
Siz niye kendinize bu eziyeti yapiyorsunuz? Kahvalti icin saatlerce beklemek ne demek? Adamin sizinle herhangi bir paylaşimi varmi?

Sizin sorununuz malasef anneler günü değil. Adam sizi sevgi, saygi ve ilgiye aç birakiyor.
Her akşam beraber yemek yiyoruz , yap dersem yapar yoksa çok düşünmez ya da kolaya kaçar.
İkinizin gelirleri eşit mi ? Ev kira mı ; kira değilse kimin üzerine ? Dar bir günde, zorda kalsanız kenarda şahsi bir birikiminiz var mı ?
haklısınız boşanan bir çok arkadaş acı tecrübe etti bunu. şahsi birikim yapmaya başlayacağım. Ev de benim üstüme değil. Alırken kendi üzerine almayı önemsemişti. aslında para konusunda hep çok çok sinyal vardı. Sonra daha çekimser fikir belirtmeye başladı . Ve hep kim için biriktiyorum
Bizim için dedi ev aldık araba aldık vs yani başka yere harcıyor değildi

Annenize aldığınız ayakkabının fiyatını merak ettim ben. Sen tişört aldn diye onunda tişört alıcam demesi çok çig bana göre. Bu saattenden sonra hediye de almazdm kabulde etmezdim. Eşinin sana değer vermediğini hissettim yazdıklarından.

Bence siz bu adamdan 2.cpcugu yapmayin. Hatta bir an once ise girip ayaklarinizin uzerinde durun. Ve ayni sekilde ozel gunleri pas gecin hediye almayin. Tisort almis diye tisort alacakmis. Sacma sey.

Merhabalar 6 yıllık evli, 1 yıldır da anneyim. Ne zaman bunalsam, konuşacak kimseyi bulamasam ya da utancımdan yaşadıklarımı başkaları ile paylaşmak istemesem burayı okurdum. Benzer dertleri olanlar ne yapmış diye.

Artık içime sığmıyor yazmak istiyorum.

Benim bugün ilk anneler günüm, bebeğim doğmadan öncekini saymıyorum. Ama öyle buruk geçiyor ki, eşim haftasonu sık sık öğlen üstlerine hatta nerdeyse ikindiye kadar uyur, ne ailecek kahvaltı yapalım, ne de dışarıda bir şeyler yapalım haftasonu diye düşünmez. Ancak ben kahvaltı hazırlar kaldırır 2-3 sefer de çağırır isem gelir. Onda bile teşrif etmesi uzun sürer. Ancak planda başka birileri de varsa heveslenir onun harici ikimiz , şimdi de bebekle üçümüz adına özel plan yapmaz. Arkadaşları hep çok önemlidir. Çok çevresi geniş ve sosyaldir. Arkadaş için yatar arkadaşı için kalkar. Cimridir bir de. Parayı biriktirmeyi sever. Tek ikimiz için plan yapıp para harcamaktan hoşlanmaz.

Bu haftasonu da uyanmadı tabi ki, ben artık sıkıldım onu kahvaltıya beklemeyi, çağırmayı filan bıraktım. 6 da bebekle kalktım, 9 da görümcem misafirdi, onu kursuna götürmek için çıktım, 11 gibi eve döndüm , annem eşimin uyuduğunu söyledi, kapıdan girmeden annemi aldım(bebeğime bakmak için bir süre bizimle) , anneler günü icin ayakkabı bakmaya götürdüm. Sonra bizimki uyandı avmye geldi ve anneme pahalı bir ayakkabıyı alıyor görünce renk attı (3 kardeş alıyoruz aslında tek ben değil ) devamlı donuk ve soğuk davrandı. Sonra aynısından ona da aldık, ben teşvik ettim, beğeniyordu doğum gününde de hediye verememiştim ama kendisi seçmediği için , yani öyle anlaşmıştık o seçecekti. Hediye seçmedi uzunca süre.
Kendi annesine hediye almak için kardeşine mesajlar yazdı, fark ettim ama bana tek kelime etmedi bu konu ile ilgili, ( bu arada eklemek isterim daha ramazan bayramında da kayınvalidemle bizzat gezip ona hediye kıyafet aldım ,anneme almadım o zamanda. kim yanimdaysa beraber gezerken ihtiyacı olup, beğendiği şeyi hediye etmeyi seviyorum) hatta geçen anneler günü de kvme alıp anneme almadım. Hediye işi motomot bir olay değil ben de. Ki o da bayramda anneme aldın annene al demedi, çünkü o zaman da annesi yanımızda annem uzakta idi.

Sonra anneler günü için bana hediye almak istediğini söyledi, ben ona babalar gününde tişört aldığım için o da bana tişört beğenmiş. Ben tesettürlüyüm. Tişört sen güzel kullanıyorsun ama ben çok giyemiyorum ev dışı dedim. Ama tekrar etti. Ona tişört aldığım için tişört alacakmış. Yorgunum sonra bakalım 6 da uyandım dedim. Bedenin belli değil mi zaten dedi. İyi dedim gittik aldık 250 liraya bir tişört hızlıca. Kendisi bi tişörtü bile yarım saat dener. Yakışıyor mu diye. Ama benim alışverişim
Konusunda destekleyici, sabır gösterici değildir.
Bu alışverişte de hala 5 karış suratı devam etti.
Anneler günümü kutlamadı. En ufak sevimli bir tavır göstermedi.
Pazar günü yine aynı 6 da uyandım. Bu sefer kardeşini o bırakacak diye 9 a doğru o da uyandı beraber çıktık. Ben yürüyorum sabahları bugünlerde, yine yürüdüm can sıkıntısından o da peşimden. Tek kelime etmedi, en ufak bir şey teklif etmedi, anneler günün kutlu olsun demedi, kahvaltı yapalım mı, kahve içelim mi oturup konuşalım mı, nasılsın bile hiç bir şey demedi. Simit aldı yürürken onu yedi ve devam ettik eve döndük.

Sonra işler koptu, ben artık hissettiğim
Ne varsa söyledim. Kindarlığını bu düşmanca tavrını anlamadığımı, bir jest yapmak, gönül almak nedir bilmediğini, ve benim böyle bir tavırla yapamadığımı. Ve şu an öyle üzgünüm ki duygularımla baş etmek de zorlanıyorum.

Tavsiye ve telkinlerinize çok çok ihtiyacım var. Çünkü yanımda olan anneme kardeşlerime ortak tanıdıklara bunları anlatmak istemiyorum utanıyorum sanırım bu yaşadığım saçmalıklardan.
Not: ikimizde aynı meslek sahibiyiz ben de işe döndüm yarım gün, ve kazancımız orta-iyi yani çok şükür.
Bu adam sizi hak etmiyor ne diyebilirim ki gönlünüze göre olsun inşallah her şey

Tutumluluk ve cimri olmak farklı şeyler. Eşiniz sizinle para harcamayı sevmiyor gibi. Tamam belki sabah 6 da kalkmaz ama her haftasonu da ikindiye kadar uyumak çok fazla. Ayrıca anneler gününde annesne hediye almak istemesi nırmal bana göre. Bayramda alındı diye es geçmez yani. Eşinizin tüm hareketleri kusurlu diyemem ama oturmayan bir şeyler oldugu kesin.

Evliliğinizle ilgili niyetiniz ne bilmiyorum. Boşanmayı düşünmüyor, devam etmek istiyorsanız beklentiyi düşüreceksiniz.
Benim eşim çok iyidir ama kolay kolay incelik yapmaz. Bu anlamda hayata bakışlarımız farklı. Onun yapabilmesi için benim söylemem lazım. O zaman da benim için bir kıymeti olmuyor. Bu sebeple ben artık beklemiyorum, jestlerimi kendime yapıyorum. Uzun zamandır almak istediğim ve ertelediğim bir bileklik vardı, bugün kendime hediye ettim onu. Canım yemek yapmak istemiyor, yorgun muyum, önce teklifi eşimden beklerdim şimdi kendim doğrudan sipariş veriyorum. Yalnız benim eşim cimri değildir, neye ne para verdiğime bakmaz. Sadece dümdüz inceliksiz bir adam. Siz kendi eşinizi kendiniz değerlendirin. Ya tamam, ya devam.

Kocanız bir anda böyle birine dönüşmemiştir heralde bebekten önce düşünseydiniz keşke. Mesele para meselesi değil eşiniz sizi sevmiyor, sevmediği için sizinle ilgili planı düşüncesi yok çünkü içinden gelmiyor.
neden direkt sevmiyor diye yaftalıyorsunuz kadının zaten morali bozuk böyle söylemek sadece daha da kötü hiisedip işin içinden çıkamamasına sebep olur. adam muhtemelen evlilik rehavetine kapılmış sevgi göstermesine gerek yok nasılsa evliyiz vs gibi düşünmeye başlamış ama eşini sevmemek ayrı özen göstermemek ayrı

neden direkt sevmiyor diye yaftalıyorsunuz kadının zaten morali bozuk böyle söylemek sadece daha da kötü hiisedip işin içinden çıkamamasına sebep olur. adam muhtemelen evlilik rehavetine kapılmış sevgi göstermesine gerek yok nasılsa evliyiz vs gibi düşünmeye başlamış ama eşini sevmemek ayrı özen göstermemek ayrı
Ben de böyle düşünüyorum yorumunuz için teşekkür ederim

Hayır bu direk sevgisizlik sorunu bunu göremiyosanız sizin bakış açısınızda sorun var demektir. Evlilik rehaveti diye bir durum yok kendinizi kandırmayın. Adam karısıyla vakit geçirmek istemiyor birlikte yapılacak bi kahvaltıyı bile önemsemiyor basit bir alışverişe bile tahammül edemiyor bunlar odunluk yada düşüncesizlik değil sevse bu şekilde davranamaz heleki karısı hamile iken

Üzgünüm ama size değer vermiyor. Derdinizi anlatmışsınız zaten hala aynı tavırlap devam edecekse de kendi ayılığı olur. Ben olsam, bana yaşattığı gibi davranırdım. Kahvaltılara veya gideceğim herhangi bir yere davet etmez sadece ne yapacağımın bilgisini verirdim. Örnegin yarın annemlere, arkadaşıma, dışarıya vb kahvaltiya gidiyorum gibi ya da sabah o uyurken gidip basit bi mesajla bilgi verirdim. Totosunu hiç bi şekilde pohpohlamazdım. Gideceğim yere gelmek isterse de isteksiz bir şekilde "gel ama sonra oralarda sıkılıp suratıni fln asıp sonra bnm de modumu düşürme" diye öncesinde gelebilme koşulunu belirtirdim. Gelmiyosa da, alınacaksa da alınsın, hiç de umrumda olmaz yani.

Özel günlerde hediye almayacağım gibi öncesinde de hediye istemedigimi, ihtiyacım olmadığını söylerdim. Aynı şekilde onun ailesi için hediye almayacagim gibi kendi ailem icin de bir beklentiye girmezdim. Zaten bu sekilde hediyeleşildikten (sırf görevmiş gibi) sonra bir manası olmaz insan için.

Hal ve hareketlerinde değişen hiçbir şey olmadığı taktirde de ciddi bir ilişki konuşması yapardım sanırım.

Son düzenleme:
Evliliğinizle ilgili niyetiniz ne bilmiyorum. Boşanmayı düşünmüyor, devam etmek istiyorsanız beklentiyi düşüreceksiniz.
Benim eşim çok iyidir ama kolay kolay incelik yapmaz. Bu anlamda hayata bakışlarımız farklı. Onun yapabilmesi için benim söylemem lazım. O zaman da benim için bir kıymeti olmuyor. Bu sebeple ben artık beklemiyorum, jestlerimi kendime yapıyorum. Uzun zamandır almak istediğim ve ertelediğim bir bileklik vardı, bugün kendime hediye ettim onu. Canım yemek yapmak istemiyor, yorgun muyum, önce teklifi eşimden beklerdim şimdi kendim doğrudan sipariş veriyorum. Yalnız benim eşim cimri değildir, neye ne para verdiğime bakmaz. Sadece dümdüz inceliksiz bir adam. Siz kendi eşinizi kendiniz değerlendirin. Ya tamam, ya devam.
Ben tüm bunların sonucu olarak bireysellestim ki buna yatkın biri idim zaten tekim diye bir şeyi yapmaktan vazgeçmem kolay kolay, sabah kendim çıkar yürürüm kahvemi içerim gezerim dolaşırım , kendime şehir dışı planı yaparım, ama artık çocuk var öyle olmuyor hem bu sefer de o bozuluyor o istiyor ki devamlı onu itekleyeyim, devamlı onu neşelendireyim, şefkat göstereyim, o istediği gibi eve gelsin gitsin, uyusun uyansın , gerilsin sakinleşsin ama ben hep olumlu karşılayayım her şeyi yumuşatayım. Annesi gibi biraz öyle hissediyorum.
O da evin genç delikanlısı gibi serbest takılsın ama şefkati de pohpohlanması da hiç eksilmesin. Hiç eleştirilmesin. Annesi ona bu tarifeyi uyguluyor.

Malum soruyu ben sorayım böyle bir adama NEDEN ÇOCUK boşanmak yerine ?
Bu çocuklar süs bitkisi mi?
Hadi geçmişte insan canı , psikolojisi ve değeri bu kadar önemli değildi . Şimdi yüzlerce makale,araştırma var .Çocuğun bir anneye ve BABAya ihtiyacı var . O çocuk yarım büyüyor . Bunun tek sebebi sizin bencilce aldığınız karar. Tamam hadi bu karari aldınız adam hala böylese afedersiniz de artık bı ağzına tükürseniz mi ? Ya da düzelmezse bosansaniz mi ?

X