Evlilik teklifi yapmaya çekinen erkek

Beni garanti mi gördü de nasıl olsa evleneceğiz ne gerek var kendimi yormaya dedi ? Trip atmaya devam etmeli miyim ?

Nisandan önce son cikis simdi. Yapisini siz biliyorsunuz. Duygusal acidan size genel olarak hitap etmiyorsa nisanlanmayin. Mesela siz duygusalsaniz ve o odun takiliyorsa mutlu olmazsiniz zaten. Yok adam kafasinda beklentileri büyütüyorsa ve sosyal olarak cekingense o farkli bir olay. Iliskinizin nasil oldugu önemli. Trip atmal cözüm olmuyor ama

Siz saygı bekliyorsunuz ama saygı duymuyorsunuz
Istemiyorum rahatsız oluyorum demiş
Bana da herkes içinde yapılan bu evlilik teklifleri çok varoş geliyor
Erkek olsam güzel bir yemekte yüzüğü uzatarak teklif ederdim fazlasını hayatta yapmazdım
Yok eğilmek meşaleler vs 😅
Bunu ben de istemedim zaten . Yemekte çıkarıp takmasını bekledim

Yorumlara şaşırdım. Evlilik teklifi tabii ki özenilmiş olmalı. Araba içinde benimle evlenir misin demekle restaurantta demenin bir farkı yok. Orada da tüm masalar dönüp bakmayacak 2 kişi konuşacak biri elini uzatıcak diğeri takacak. Utanılacak ne var millet hediye almış bile sanabilir evlilik teklifi demezler. Ama özenmeden prosedür gibi al yüzük tak şeklinde olması bence de hoş değil. Bunu açıklamaya çalışman da. Bir erkek karşıdakini mutlu etmeyi bilmeli. Utanıyorsa doğa yürüyüşüne çıkarır oraya önceden bir masa atmış olur orada eder. Yapan yapar yani

Adamin yapisinda yok. Olmayan şeyi agziyla soyleyerek yaptirmak neye yarar ki millete şovdan başka. Adam kabul edip yapsa bile kendi karakteri değil insanlara gösteri icin olcakti.
Kendi akliyla özenemiyorsa, kendi akliyla bir teklif ayarlayamiyorsa ileride hediye, özel gün de bilmez bu adam her şeyi istemekle mi yaptiracak? Insan biraz kiminle birlikte oldugunun farkina varmali.
Olmayan insani kendi kaliplarina sokarak evlenmeuye calismak dogru değil.

Kızlar yorum yapar mısınız ben mi çok abartıyorum bilemedim. Yakında nişanım olacaktı. Evlilik teklifi istediğimi söyledim . Yüzüğü almış ama ben yapamamam herkesin içinde çekinirim dedim. Arabada giderken çıkarayım şimdi vereyim mi dedi ben de çok rahatsız oldum bu tavrından çünkü öncesinde konuşmuştuk ve güzel bir anımız olsun isterim güzel hatırlamak isterim o günü dedim . Bir arkadaş arabada evlilik teklifi almış mesela nasıl düşüncesizlik falan dedim . Bunu dediğim halde bana arabada giderken teklif edeyim diyor. Neyse ben konuyu kapattım herkesin içinde olmasına gerek yok ama güzel bir şey beklerim dedim . Aradan bir iki hafta geçti ben sanıyorum ki sürpriz yapacak. Dün bana konuyu açtı gerçekten yapamam ben de böyleyim kusura bakma dedi . Ben de düşüncelerime , hevesime saygı göstermemen beni çok düşündürüyor bir süre konuşmayalım dedim . Tamam rahatsız ettim kusura bakma dedi konuşmuyoruz . Bunu söyledi çok üzüldüm. Yani ben çok mu bir istemişim . Yüzüğü almış götürüp bir restoranda teklif etmek zor olmamalıydı
Benim evliliğim çok farklı oldu :) evlilik teklifi almadan evlendim sanırım 😃🤪

Yorumlara şaşırdım. Evlilik teklifi tabii ki özenilmiş olmalı. Araba içinde benimle evlenir misin demekle restaurantta demenin bir farkı yok. Orada da tüm masalar dönüp bakmayacak 2 kişi konuşacak biri elini uzatıcak diğeri takacak. Utanılacak ne var millet hediye almış bile sanabilir evlilik teklifi demezler. Ama özenmeden prosedür gibi al yüzük tak şeklinde olması bence de hoş değil. Bunu açıklamaya çalışman da. Bir erkek karşıdakini mutlu etmeyi bilmeli. Utanıyorsa doğa yürüyüşüne çıkarır oraya önceden bir masa atmış olur orada eder. Yapan yapar yani

Iyi de bu noktaya gelmisler Nisan var diyor. Madem oyle hic laf etmeyecekti
Evlilik konusulmus bir iliskide seremoniye ne gerek var herkes bunu soyluyor.

1-tanışılır.
2- ilişkiye başlanır.
3-iki taraf da bakar duruma iyi gidiyorsa evlilik teklif edilir.
4-gençler ailelerle tanışır.
5-aileler birbiriyle tanışır.
6-kız isteme töreni yapılır.
7-nişan yapılır.

Siz ikinci basamaktan yedinci basamağa atladıysanız diğer her şeyi gözden çıkarmışsınız demektir. Bundan sonrasında karşı tarafı zorlamanın bir anlamı yok. Sizin için çok önemli bir durum olsa nişanın konusunu bile geçirmezdiniz evlilik teklifi almadan.

Bir arkadaş arabada evlilik teklifi almış mesela nasıl düşüncesizlik falan dedim .
Gerçekten böyle mi söylediniz? Ayıp etmişsiniz. Bence abartıyorsunuz. Zaten bu zorlamadan sonra teklif gelse de mutlu hisseder misiniz bilmiyorum. Ben teklif almadım çünkü konuşurken ikimizin de niyetinin ciddi olduğu aşikardı. Yakında nişanlanıcam aklıma bile gelmiyor. Sevgiliniz bu konunun dışında kendinizi özel hissettirecek başka şeyler yapıyorsa alıyorsa büyük bir problem değil. Ama normal zamanlarda da böyle şikayetleriniz varsa yolun başındayken iyi düşünün derim.

Kızlar yorum yapar mısınız ben mi çok abartıyorum bilemedim. Yakında nişanım olacaktı. Evlilik teklifi istediğimi söyledim . Yüzüğü almış ama ben yapamamam herkesin içinde çekinirim dedim. Arabada giderken çıkarayım şimdi vereyim mi dedi ben de çok rahatsız oldum bu tavrından çünkü öncesinde konuşmuştuk ve güzel bir anımız olsun isterim güzel hatırlamak isterim o günü dedim . Bir arkadaş arabada evlilik teklifi almış mesela nasıl düşüncesizlik falan dedim . Bunu dediğim halde bana arabada giderken teklif edeyim diyor. Neyse ben konuyu kapattım herkesin içinde olmasına gerek yok ama güzel bir şey beklerim dedim . Aradan bir iki hafta geçti ben sanıyorum ki sürpriz yapacak. Dün bana konuyu açtı gerçekten yapamam ben de böyleyim kusura bakma dedi . Ben de düşüncelerime , hevesime saygı göstermemen beni çok düşündürüyor bir süre konuşmayalım dedim . Tamam rahatsız ettim kusura bakma dedi konuşmuyoruz . Bunu söyledi çok üzüldüm. Yani ben çok mu bir istemişim . Yüzüğü almış götürüp bir restoranda teklif etmek zor olmamalıydı
Öfff… şakamısınız siz ya..? Ben o adamın yerinde olsam sizinle bir daha konuşmazdım asıl. Adam yüzüğü almış, evleneceksiniz zaten, daha ne teklif diye zorluyorsunuz ki adamı?

Benim duygularımı bu kadar umursamayan birisiyle devam edemezdim ben. Siz konuşmayalım dediğinizde ekstra bir çabası da olmamış. Onunla kesinlikle evleneceğinize dair bir etki bırakmışsınız onda. Bu arada görüştüğü kişi laf arasında 3-4 kez benimle evlenir misin dediğinde evet deyip hâlâ da evlilik teklifi bekleyen arkadaşım geldi aklıma. Ona da "evlilik teklifi edemem" demiş.

Hassas,karşısındakinden sürpriz bekleyen kişiler için zor bir durum bence düz mantık erkeklerle olmak. Bir yemek sırasında yüzüğü size uzatıp evlilik teklifi etse bile mutlu olacaksınız ama yapmaktan bile aciz. Evlenince de aynı devam eder. Bu tarz şeyleri önemsiyorsanız seçiminize dikkat edin bence. Çünkü sizin geri dönüp ona adım atacağınızı bildigi için bu kadar rahat kapatmış konuyu

Gerçekten böyle mi söylediniz? Ayıp etmişsiniz. Bence abartıyorsunuz. Zaten bu zorlamadan sonra teklif gelse de mutlu hisseder misiniz bilmiyorum. Ben teklif almadım çünkü konuşurken ikimizin de niyetinin ciddi olduğu aşikardı. Yakında nişanlanıcam aklıma bile gelmiyor. Sevgiliniz bu konunun dışında kendinizi özel hissettirecek başka şeyler yapıyorsa alıyorsa büyük bir problem değil. Ama normal zamanlarda da böyle şikayetleriniz varsa yolun başındayken iyi düşünün derim.
Teklif alan kişiye söylemedim düşüncesizlik diye . Konuştuğum kişiye söyledim yani böyle bir şey istemiyorum diye. Ama benim suçum olumsuzlukları anlatmak oldu . Güzel şeyleri anlatmam gerektiği halde . Yorumlarınız için hepinize teşekkür ediyorum .

Yazdim yazdim sildim, evlenme teklifi benim icin de onemliydi, ben oyle sosyal medyada şov yapayim kafasinda da degildim ki zaten sosyal medya kullanmiyorum ezelden beridir.

Benimle evlendigi icin mutlu oldugunun, bunu cidden istediginin bu yuzden de emek, caba sarfettiginin kanitiydi. Ben beklentimi karsilayan bir teklifle evlendim, eşimin ve ailesinin "kutlama ya da surpriz" yapma gibi adetleri olmadigi halde. Bu surpriz yapılmasaydi evlenmezdim, cunku evlilik teklifi almamis sayardim ki zaten bizim evlilik konusmalarimiz bu teklifle baslamisti.

Simdi siz nisan dahi yapmissiniz, keske istediginiz teklifi almadan olayi nisana getirmeseydiniz. Erkeklerin cogu boyle kapi eşiğinden girene dek pamuk prenses gibi davranirlar, o eşik gecilince de umursamazlar.

X