Eşimin öfke kontrolü yok mu ?

Öyle hareketlerini hiç görmedim hatta iş konusunda sakin bile galiba sadece bana böyle

"öfke kontrol sorunu" diye bir şey yok zaten. karşısındaki fiziksel ya da mental olarak kendinden daha zayıf olan insanı psikolojik ve bir adım sornasında da fiziksel şiddet ile sindirmeye çalışan zorba bir erkek var.
şu anda kendi isteklerini yerine getirmeniz için abartılı duygular sergiliyor ve siz de psikolojik şiddete maruz kalıyorsunuz. bunun bir adım sonrası fiziksel ya da cinsel şiddet de olabilir.

bu arada herhangi bir isim ya da alıntı ile gelmek istemedim ama bu forumda sıklıkla hanımların eşlerinden ya da babalarından -kısacası ailede olmaması gereken hiyeraşik yapıda kendinden üstte kabul ettiği erkeklerden- "öfke kontrol problemi" ile bahsettiğini görüyorum.
öfkesini kontrol edemeyen ve hatta etmek zorunda hissetmediği gibi abartılı öfke gösterilerini amaçları uğruna gerekli gören bu erkeklerin bu hareketlerini sorun olarak görmekten bazgeçmeniz gerekmetedir. bu bir sorundan ziyade karakterindeki büyük bir kasıtlı kusurun işaretidir. sorun adı altında anmaya başladığımızda bunun hoşgörülmesi gereken bir şey olduğu yanılgısına kapılıyoruz. bu gibi şiddet eğilimleri "problem" denilerek hafife alınmamalı ve hoşgörülmemeli.

Eşimle aramdaki bir sorundan surat asmıyorum yorgun ve stresliyim birkaç gündür kendi halimle kalmaya çalışıyordum ayrıca insanız robot gibi güler yüzle gezemeyiz
Evet ama bir insan bence ne kadar yorgun olursa olsun hayat arkadaşına gülerek yumuşak bir şekilde konuşabilir benim eşim de senin gibi yorulunca hemen suratı düşüyor tüm modu bitiyor bu kadar çok sinirleniyorum ki sanki ben hiç yorulmuyorum sanki tek çalışan tek yorulan sensin diyorum yani

2 aylık evliyim ama giderek pişmanlık hissediyorum severek evlendik. Evlenirken hiçbir isteğim talebim olmadı huzurlu olalım yeterli diye düşündüm. Evlilik teklifi istediğim halde onu bile yapmadı yine bir şey demedim neyse Ancak son zamanlarda canım sıkılıp yüzüm düşünce eşim üstüme geliyor konuyu kısaca anlatıp kapatmak istedikçe(konu iş aile oluyor) o üsteliyor ben konuşmayınca bir anda aşırı sinirlenip senin derdin benimle skrm böyle işi gibisinden cümleler kuruyor. O yüzünü eğme dedim sana diyor. Bugün yine aynısı oldu aşırı sinirlendi direksiyona vs vurdu sinir krizi geçireceğim şimdi dedi o yüzünü düzeltene kadar beni arama dedi. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ailelerimize anlatsam çok üzülürler
Tam bir dengesiz üzüldüm senin icin

Canım öncelikle şunu söyleyim bu hayatta hep iyiler ezilip üzülüyor . Her insanın hayaliyken sen evlilik teklifi bile alamamışsın üzüldüm inan ki. Sen kök söktüren her istediğini yaptıran biri olsaydın o adam senin etrafında pervane olurdu emin ol . Ama sen mülayim durdukça o ezmek korkutmak istiyor seni . Senin boşanma korkunuda bilirse daha çok üstüne gelip seni bunla korkutcak sakın eline koz verme . Bi iki kere sen onun üstüne git ciğerini söken cins ol bakim sana bi daha ses çıkaramaz

"öfke kontrol sorunu" diye bir şey yok zaten. karşısındaki fiziksel ya da mental olarak kendinden daha zayıf olan insanı psikolojik ve bir adım sornasında da fiziksel şiddet ile sindirmeye çalışan zorba bir erkek var.
şu anda kendi isteklerini yerine getirmeniz için abartılı duygular sergiliyor ve siz de psikolojik şiddete maruz kalıyorsunuz. bunun bir adım sonrası fiziksel ya da cinsel şiddet de olabilir.
Çok doğru bir tespit.Bu öfke kontrol sorunu nedense hep çocuklarına, eşlerine,annelerine kendilerinden zayıf ,gücü yetmeyen sesi çıkmayan aile üyelerinin karşısında ortaya çıkıyor.
İşte,kendilerinden güçlü,ekonomik olarak ezici adamların, karşısında ya da güzel kadınlar karşısında kibarliktan bir hâl olurlar.

Eşinizin öfke kontrolü var fakat sizin de tavırlarınız yanlış. En ufak bir sıkıntı kendinizi ifade etmek yerine surat asıyorsanız karşı tarafa gerginlik yüklerseniz. Bir probleminiz varsa bunu surat asmadan bağırıp çağırmadan net bir şekilde ifade edin ve geri çekilin.

2 aylık evliyim ama giderek pişmanlık hissediyorum severek evlendik. Evlenirken hiçbir isteğim talebim olmadı huzurlu olalım yeterli diye düşündüm. Evlilik teklifi istediğim halde onu bile yapmadı yine bir şey demedim neyse Ancak son zamanlarda canım sıkılıp yüzüm düşünce eşim üstüme geliyor konuyu kısaca anlatıp kapatmak istedikçe(konu iş aile oluyor) o üsteliyor ben konuşmayınca bir anda aşırı sinirlenip senin derdin benimle skrm böyle işi gibisinden cümleler kuruyor. O yüzünü eğme dedim sana diyor. Bugün yine aynısı oldu aşırı sinirlendi direksiyona vs vurdu sinir krizi geçireceğim şimdi dedi o yüzünü düzeltene kadar beni arama dedi. Ne yapmam gerekiyor bilmiyorum ailelerimize anlatsam çok üzülürler
Evlilik teklifi yapmadı diye mi yüzünüz düşüyor? Bunu devam mı ettiriyorsunuz? Yoksa durduk yere mi yüzünüz düşüyor? Eşiniz hep ki böyle kızgın? Neden hep yüzünüz düşük? Ha Bunları soruyorum çünkü sizin gibisi hasta eder de insanı.

Öfke sorunu var gibi. Yada artma ihtimali olabilir gibi. Ben sadece çocuk yapma hemen demeye geldim 😁

Yorum tekrarına düşmemek için kısaca yazacağım, çünkü buradaki birkaç üyeyle tamamen aynı düşünüyorum.
Çalışırken herhangi bir durumda patronuna bas bas bağırabiliyor mu? İş arkadaşlarıyla bir şey yaşandığında ofisin ortasında masaları yumrukluyor mu? Ailesinden birileri hoşuna gitmeyen bir hareket yaptığında küfür edip ortalığı birbirine katıyor mu?
Nasıl bir öfke kontrolüyse herkese var, size gelince elinden kayıveriyor eşinizin

X