Çekişmeli boşanma ve velayet daha önce yaşayanlar yardım edermisiniz

dilo1010

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2024
12
3
27
Eşimden 6 yıldır sözlü ve fiziki şiddet gördüm iki çocuğum var biri kız diğeri oğlan biri beş biri üç yasinda cocuklariminda yanında oldu cogu olay onlara vurmaya kalkıyordu alkolikdi. Severek evlendik ama alkol aldıkça değişti herşey aşağılamaya başladı çocukları görmezden geldi Hep alttan almaya çalıştım iki çocuğum var ayakta dur dedim ama artık dahada şiddet uygulamaya başlayınca dayanamadım en son evde beni öldürmeye çalışınca ev sahibim yardım etti ailemi polisi falan aradık sonra çekişmeli dava açtım anlasilmiyordu artık işler iyice çığrından çıkmıştı çocuklarımı dışarıya atıp çıkın gidin evden diye sürekli kovuyordu konuya gelirsek şuan çekişmeli boşanma dayım ve çocuklarımı yatılı olarak alma hakkı olurmu öfke kontrolü olmayan çocuklara şiddet ugulayan ve alkolik biri olduğu halde devlet yatılı verirmi bundan korkuyorum yada yatılı olarak almaması için neler yapılabilir bana akıl verirmisiniz acil ve pedagog eve geliyormuş daha önceden yaşayan varsa bilgi verirmi acil

Darp raporu al , çocuklara da böyle bir davranışta bulunduğunu bazen önlerine atladigini söyle. Çocukların daha küçük velayeti sana verirler . Haftasinlari ve bayramlar için yatılı alabilir en fazla . O da bir ihtimal çünkü işin içinde alkol var

Çok teşekkür ederim darp raporum var ama basit yaralama diye geçmiş çocukları görmeye geldiğinde bile alkolik geliyordu ki ailem şahit olaylara

Yazdım yazdım sildim, 6 senedir böyle olan adamdan 3-5 yaşında iki çocuk yapmışsınız. Sizi döverken onları da dövüyormuş ve ilk günden ayrılmamışsınız. Alttan almaya hakkınız var mıydı, tek başınıza dayak yemiyormuşsunuz çocukların adına da karar verip kalmışsınız. Sarhoş adam çocukları boğsa öldürse belki ceza bile almazdı madde etkisindeydi diye.

Avukatınız yok mu, size yol göstermiyor mu? Mesela ev sahibiniz görmüş, şahitlik yapmaz mı? Hem annelerini hem de çocuklarını dövüyordu ben polisi aradım demez mi?

Yazdım yazdım sildim, 6 senedir böyle olan adamdan 3-5 yaşında iki çocuk yapmışsınız. Sizi döverken onları da dövüyormuş ve ilk günden ayrılmamışsınız. Alttan almaya hakkınız var mıydı, tek başınıza dayak yemiyormuşsunuz çocukların adına da karar verip kalmışsınız. Sarhoş adam çocukları boğsa öldürse belki ceza bile almazdı madde etkisindeydi diye.

Avukatınız yok mu, size yol göstermiyor mu? Mesela ev sahibiniz görmüş, şahitlik yapmaz mı? Hem annelerini hem de çocuklarını dövüyordu ben polisi aradım

Haklısınız ama severek tanıyarak evlendiydim ilk sene hiç böyle biri degildi hamileliklten sonra devamlı alkol almaya başlayıp ileri gidince doğumdan sonra annemde kaldydim bir süre düzelmeye çalışınca çocuğum ayrı büyümesin diye geri gelip bir düzen kuralım dedim tam düzen kurdum derken üç sene içinde hepten bozdu kendi boşanma açmaya kalktığımda ikinciye hamile olduğumu öğrendim tekrar başımı eğip geri döndüm ama işler dahada kotuye gitti çocuklarımın yanında itip kakmalar vurmalar onları korumaya çalışıyordum ev sahibim herşeye şahit direk polisi aradık artık şikayetçi olup dava açtım tek korkum onları yatılı alma ihtimali olursa can sagligi yok elimden ne gelir ne yapabilirim

Daha duruşma kagidim gelmedi şikayetçi olduğum için ayrı mahkemem var bosanma kagidim gelirmiş bu ay pedagog yada sosyal inceleme hemen geliyormu boyle bir durum yaşayan arkadaslar.varsa bilgi almak istiyorum

Haklısınız ama severek tanıyarak evlendiydim ilk sene hiç böyle biri degildi hamileliklten sonra devamlı alkol almaya başlayıp ileri gidince doğumdan sonra annemde kaldydim bir süre düzelmeye çalışınca çocuğum ayrı büyümesin diye geri gelip bir düzen kuralım dedim tam düzen kurdum derken üç sene içinde hepten bozdu kendi boşanma açmaya kalktığımda ikinciye hamile olduğumu öğrendim tekrar başımı eğip geri döndüm ama işler dahada kotuye gitti çocuklarımın yanında itip kakmalar vurmalar onları korumaya çalışıyordum ev sahibim herşeye şahit direk polisi aradık artık şikayetçi olup dava açtım tek korkum onları yatılı alma ihtimali olursa can sagligi yok elimden ne gelir ne yapabilirim
Alkolik, çoluk çocuk demeden gözü dönüp döven adama yatılıyı bırak gözetimsiz bile çocuk vermezler diye düşünüyorum ama bu işler avukatsız zor. Küçük önemsiz ayrıntı, kim dinler ki bunu dediğiniz bir olay bile elinizi zayıflatır. En basiti madem ben böyleydim niye ikinci çocuğumuz oldu, niye o zaman ayrılmadı evi terk etmedi boşanma davası açmadı... diyebilir. Avukatınız ve avukat tutacak paranız yoksa bir kadın derneğiyle irtibata geçin, en azından dava dilekçenizi vs incelesinler.

Alkolik, çoluk çocuk demeden gözü dönüp döven adama yatılıyı bırak gözetimsiz bile çocuk vermezler diye düşünüyorum ama bu işler avukatsız zor. Küçük önemsiz ayrıntı, kim dinler ki bunu dediğiniz bir olay bile elinizi zayıflatır. En basiti madem ben böyleydim niye ikinci çocuğumuz oldu, niye o zaman ayrılmadı evi terk etmedi boşanma davası açmadı... diyebilir. Avukatınız ve avukat tutacak paranız yoksa bir kadın derneğiyle irtibata geçin, en azından dava dilekçenizi vs incelesi

Haklısınız dilekçe yazıldı bürodan avukat istenildi insllah hakim konuşma fırsatı verirde herşey anlatmama izin verirler en azından çok dayandım düzelsin diye ugrasda verdim ama çocuklarım çok zorluk yaşamaya başladı artık herşey gözünün önünde olmaya başlayınca dayanamdim

Çocukların küçük çalışıyorsanda hiç korkma şahitleri mutlaka dinlettir ama tabi yinede bayramda ve bazı özel zamanlarda yatılı verebilir ama zaten böyle bir baba zamanla çocuklarını almayıda bırakıyor emin ol güçlü ol ayakta dimdik dur. ben sadece gecenin şu saatinde çocuklarımıza böyle adamları baba diye seçtiğimize üzülüyorum

Çocukların küçük çalışıyorsanda hiç korkma şahitleri mutlaka dinlettir ama tabi yinede bayramda ve bazı özel zamanlarda yatılı verebilir ama zaten böyle bir baba zamanla çocuklarını almayıda bırakıyor emin ol güçlü ol ayakta dimdik dur. ben sadece gecenin şu saatinde çocuklarımıza böyle adamları baba diye seçtiğimize üzülüyorum
Çok sağolun su saatlere kadar oturup halen ne yapabilirim onlari nasıl kurtabilirim diye düşünüyorum sonradan görme bı alkolik babaları olduğu için pişmanım onlara bunları yaşattığım için ap ayrı pişmanım elimden geldiğince kurtarmaya çalışıyorum

Sonradan görmeleri çok daha ayrı bir konu aslında Rabbim bu adamlara herşeyi verdi para verdi iş verdi çocuk verdi aş verdi şükredeceklerine verdikçe azdılar merak etme sen güçlü dur. Zamanla onun rezilliğini izlersin
Çok sağolun su saatlere kadar oturup halen ne yapabilirim onlari nasıl kurtabilirim diye düşünüyorum sonradan görme bı alkolik babaları olduğu için pişmanım onlara bunları yaşattığım için ap ayrı pişmanım elimden geldiğince kurtarmaya çalışıyorum

Sonradan görmeleri çok daha ayrı bir konu aslında Rabbim bu adamlara herşeyi verdi para verdi iş verdi çocuk verdi aş verdi şükredeceklerine verdikçe azdılar merak etme sen güçlü dur. Zamanla onun rezilliğini izlersin
Çok sağolun sinir olduğum yerde çocuğum çocuğum demiyordu boşanma davası açılınca çocuğum oldu çocuklarına her gün görmek istemeye başladı evden atan kendisiyken Rabbim ıslah etsin devletimizde görür hak verir inşallah

Çok sağolun sinir olduğum yerde çocuğum çocuğum demiyordu boşanma davası açılınca çocuğum oldu çocuklarına her gün görmek istemeye başladı evden atan kendisiyken Rabbim ıslah etsin devletimizde görür hak verir inşallah
İlerleyen günlerde kendi seviyesinde birini bulunca çocuklarını unutuyorlar endişelenme

X