Esim degersiz hissettirdi

Güzelce anlatırsan hissetdirirsen anlar düşüncesiz öküzse seni suçlar anlamamazlıktan gelir aynı tavıra devam eder.
Anlattim ve agzimdan girdi burnumdan cikti kendini temize cekti. Aslinda sinir olmusmus da bisey diyememis emri vaki yaptigi icin. Bi yandan anlayabiliyorum yani bana da birisi öyle yapsa bende geri ceviremem

Almanyada yaşarken Türkiyeye gelip KPSS’ye hazırlanmak mı? Neden kendinize böyle bir şey yaptınız 😐
Almanyadan türkiyeye yerlesme fikri hep vardi bende zaten. E burda da kpssye girmeden malesef meslegimi yapamam. Özel okula girme sansim var ama ben önce zoru denemek istiyorum, olmadi özel okula girerim olursa

evet 23 oldum bu gün, sasirtici bi sekilde esimin kendisi bile fazla iyi niyetli ve saf oldugumu söylüyo
O bile dayanamamış itiraf etmiş.bence kocan karşı tarafın davranışlarına göre yönünü değiştirebilecek birine benziyor.ben o ışığı görüyorum.yönlendirici ve biraz talepkâr olman gerekiyor.kısaca özgüven lazım sana.fazla mütevazısın. Üstesinden gelinmeyecek kadar büyük bir vaka değil bence.

Almanyadan türkiyeye yerlesme fikri hep vardi bende zaten. E burda da kpssye girmeden malesef meslegimi yapamam. Özel okula girme sansim var ama ben önce zoru denemek istiyorum, olmadi özel okula girerim olursa
Valla üzgünüm ama burada da şartları biliyorsunuz alımlar çok düşük atamalar az.
Mülakat kısmına hiç girmiyorum kaldiricaz deyip kaldırmak şöyle dursun daha da beter ettiler.
23 yaşında Almaya dan gelip elin oğlunun hediye çiçek alması için beklemek çok üzücü.
Siz öyle veya böyle bir gelir elde etmeye bakın.
Eşinize de açıkça söyleyin bu alınacak diye tatlı dil filan dökmeye gerek yok.
Ben sizi biraz fazla iyi niyetli ve saf buldum üzgünüm.

Demekki sizin anlayışlı olmanıza ihtiyacı yok anladığı aile dili bu değil onun dili alacaksın lütfen yapacaksın ....bunu deneyin diyorum tatlı sert ...niye siz herşeye evet deyip kırılıp ince dusunecekmissiniz......ince düşünmeyin talep arz meselesi ise konu isteyin ....yoksa emret ablam oraya.... çok oldu ama bu isteklerin lafı size kalacak hele ilerleyen senelerde...evlilik yaşken eğilir 😂😂😂oldu oldu benden söylemesi

Merhabalar,

Ben burada tamamen yeniyim.kisa bir özgecmis gecicem. Hem burada hem de türkiyede yeniyim. Gecen yaz evlenerek türkiyeye yerlestim. Cok ince düsünceli bir insan oldugumu düsünüyorum, bu yüzden de cok canuk kiriliyorum. Belkide yetistirme tarzimdandir. Genel olarak üzüntülerim bundan kaynaklaniyor. Esim nisanliyken bana karsi cok ince düsünceliydi. Öyle ki bir keresinde ellerim üsümesin diye Almanyaya kargoyla eldiven göndermisti, fakat artik öyle degil. Evlendikten sonra bana kücük sürprizler yapmayi birakti. Tabii bazi seyler degiscek herzaman canim cicim olmaz ama nisanliyken bunlara alitirip evlendikten sonrada bir kez cicek bile almadi. Cok sükür bir sorunumuz yok mutluyuz. Fakat evlendikten sonra bayaa bi odunlasti desem yeridir. Neye bu güzelmis desem veya bir seyler istedigimi belli etmeye calissam hemen isi sakaya vurup dalga geciyo ve gereksiz buluyo. Simdiye kadar ufak tefek bazi olaylar oldu, fakat ben simdiki olaydan bahsedecegim. Bu gün benim dogum günüm. Benden önce esimin, görümcemin ve kayinvalidemin (bir kac gün önce) dogum günü vardi bir kac ay arayla. Bunlarin hepsine ben önderlik ettim ve biseyler ayarladim. Özel günleri gectim, öylesine de hediye ve ihtiyaclarini almisligim oldu. Esime bu gibi konularda fikrimi sundugumda bile cok basit seyleri (örnegin gecen kayinvalidem seviyo diye minik yapay cicek alalim dedim denk geldi diye) gereksiz buldugu oluyo (hakli olabilir evet ama en nihajetinde pahali bir sey degil ve maddi durumumuz iyi). Velhasili kelam iki gün sonra anneler günp olsugu icin annelerimize ne alalim biseyler yapalim demistim o da hergün herseye bisey mi alicaz diye sitem etmisti. Ben kendiisni yine anliyorum bazen üst üste cok gelebiliyo. Esimin de artik yeni tarafini tanidigim icin pek bi beklentim olmadi dogum günüme. Fakat dün aksam beni annemden almaya geldiginde elinde oasta ve hediyesiyle geldi sagolsun. Ilk kutlayan olmak istemis, bu ince düsüncesi beni cok mutlu etti gercekten. Hediye olarak da deri kordonlu saat almis. Eve gectikten sonra ablasiyla (diger büyük görümcem) konustugunu ve kendisinin annesine beraber hediye almak istedigini söyledi, ben de cok mutlu oldum ve ne alcaksiniz diye sordum. Tencere seti dedi. Setler 5 bin tl ortalama, bende gecen Kayinvalidemle kendisine baktigimiz seti önerdim. Ve konu kapandi ama sonra ablasinin gönderdigi linke tiklamak icin sohbeti actim yaninda ve yazismalarini gördüm. Ablasinin bir lafini iki etmemis resmen. Ben desem annene söyle bir hediye alalim diye kiyamet kopardi sen delimisin gerek yok diye. O da aynen su sekil „tamam ablam, sen nasil istersen Ablam, sen bilirsin ablam“. Trendyolda diger hediye seceneklerine baktiktan sonra siparislerine girdim ve benim hediyemi gördüm. 200tlikmis saat. İnanın fiyatinin ve degerinin benim icin hic bir önemi yok fakat ister istemez kiyas yaptim ve kirildim sanki. Kayinvalidemi kiskandigimdan falan da degil asla kendisini cok seviyorum aksine. Sadece bir yildir ne bir cicek ne baska bisey aldiramadigim kocamin saniyesinde mum gibi kendisinden istenilen pahali bir seye hemen evet demesi kirdi beni. Genel olarak evin ufak tefek ihtiyaclari oluyo yeni evli odlugumuzan, ve bunlar icin bir sürü tatli dil dökmem ve aciklama yapmam gerekiyo. Böyle bir durumda sorgulamadan hemen tamam demesi beni kirdi. Siz ne düsünüyosunuz bu konuda? (Hakkinizi helal edin cok uzun yazdim)
Merhaba benim eşim de beni değil öncelikle ailesini önemsiyor. Ben ikinci plandayım. Kız kardeşinin telefon hafızası al kalmış, kardeşinin bunu söylediği gün gidip kredi kartından telefon aldı. Ama ben isteyince de, önce araba alayım da ondan sonra senin telefona sıra gelir diyor. Bu zamana kadar ailesi bana o kadar laf etti ama bir kere olsun ağzını açmadı. Ben birşey deyince de bağırıp çağırarak konuyu boşanmaya kadar götürüyor. Anneler gününde bana hediye bile almadı. Durumu sıkışıkmış. Ama babası, biber gazı alacaktı hemen aynı gün babası almasın diye siparişi verdi. Ona parası var ama bana yok. Babası da çalışıyor ve kendine alabilir mesela, ya da kızına. Ben almasın demiyorum, tabii ki alabilir ama beni hep ikinci planda tutuyor. Sanki benimle değil de ailesiyle evliymiş gibi. Benim değil hep ailesinin laflarını önemsiyor. Bir konu varken kardeşleri lafımı kesip araya girince beni dinlemeyi bırakıp hemen onlara odaklanıyor. Ve artık eşim bana nasıl davranıyorsa ailesi de öyle davranıyor. Artık çok sıkıldım bu durumdan. Akıl verin bana lütfen 😢

Yani açıkçası erkekler bizim gibi değil biraz net olmak gerekiyor. Evet biz ince ruhumuzdan herşeyi anlasınlar bilsinler istiyoruz ama durum öyle olmuyor. Eşim de arada kendisi düşünür ama alıcam dediğime de karışmaz. Yani eve ya da kendime alacağım birşeyin illa bi bahanesi gerekliliği olmamalı. Çalışmıyorum ama çalışmıyor oluşum onun kendi başına kazancı ister verir ister vermez demek değil. Bekar olarak yaşamaya devam edebilirdi, bu bi sorumluluk. Ben evde çalışıyorum, evimizin düzenini koruyorum ve bu kendisinin bizzat istediği rica ettiği birşeydi ve ben de bu hayatı sevdim seçtim. Evlilik sevgiyle aşkla yaşayıp paylaşmak ve fedakarlık değilse ne ki? Zaten sevenin gözüne maddiyat gelir mi onu anlamıyorum hiç.

X