Anket En tehlikelisi hangisi ? Elti Görümce savaşları

En tehlikelisi hangisi ?

• Ankete Katılan
    3.201
Eltim yok ama gorumcm on eltiye bedel yedek kaynana o

3 tane eltim var Ortanca eltim sürekli bnden bahsediyor ama hic takmiyorum Onlar köyde yasiyr bn ise yurtdisindayim iyiki uzağim onlardan senede bi defa tatile gidyrm gldikten snra arkamdan konusur kaynanam kayinlarim beni cok seviyorlar bide en kucuk gelin benim bnde onlara karsi cok saygiliyim ama eltim cok yapmacik o huyunu sevmiyorum herksin arkasndn konusyr ...

Eltilerim ile aramız iyi gibi gözüksede hiç bir zaman tam anlamıyla iyiliğimizi istemiyorlar. Ben ilk zamanlar iyi kötü bir çok şeyi paylaştım ama zamanla baktım ki, yada ağızlarından kaçırdılar gerçek anlamda iyiliğimi istemiyorlar. Sürekli kıyaslama yapılıyor.
Görümceme gelecek olursak o da iyiliğimi düşünüyor sağolsun ama beklentisi yüksek. . Annesine sürekli o akıl veriyor. Sanki sürekli onlara iş yapmak zordunda gibi davranıp hissettiriyor.
Ama buradaki konuları okuyunca yine şükür. .

Eltim var,görümcem yok
ben görümceyım...
gelınımızle aram ıyıdır hatta gelinimiz abımden ıyıdır :)
( abimin eşekliği yüzünden yeni bosandılar )
ama eltım varya o eltım ...
kıyamet kopsa ondan bilirim.

Hem görümce hem elti sahibiyim.Hem de görümceyim.Evliliğn ilk yıllarında sorulsa görümce derdim.Eltimle problem yaşamadım.Ama şimdi düşünüyorum başına bir iş gelse ,hasta olmuş olsan ,herkesten önce görümce koşar ,aranız iyi olmasa da.Çünkü arada kardeş bağı var,yeğen var.Elti daha uzak olduğu için çekemezlik olur,özellikle de durumu kötü olan ,iyi olanı kıskanıyor.Eşinizde biter iş,size laf söyletmezse ,sahip çıkarsa ne görümce ,ne de elti tehlikeli olur.Hangisini seçeceğimi bilemedim.:KK64:.Şıklar tam yeterli gelmedi ama elti diyeyim bari.

Keşke sen gibi düşünenlerde olsa.
abimin eşine göre öyleyım.:deli:
benım ailemi bana şikayet ederse
face gibi saçma sapan bir yerde anneme hak etmedıgı paylasımları alttan alttan yaparsa
benım tarafıma annemin arkasından konusursa
face de arkadaslarımla yorumlastıgımda, yoruma girip burnunu sokarsa
kv evınde herkese hizmet ettırıp bi elınde telefon, cocuklarına dahi sahip cıkmazsa
ablama alaycı alaycı gülerse
yegenıme pis pis bakar cocugu korkutursa
ve bütün bunlara ragmen annemın en gözdesi olursa, ben işte o zaman kötü görümce olurum. oldum yani:KK14::kahve:
haksızlıga gelemem, haddini aşanı bildirirm.

kötü olmak güzel yaa :KK70: yaşasın kötülük:süslü:

X