Dr.Mike Moreno'nun 17 Gün Diyeti

Arkadaslar ben de 17 gün diyetiyle ilgili bilgi ararken burayı gördüm.yazdıklarınızdan baya gayretlendim ve hala devam eden varsa ben de yapmak istedim daha sağlıklı olması için yarın gidip kitabı alacağım 69 kiloyum bi 11 kilo versem gayet hoş olacak.hala devam eden varsa bana arkadas olabilir mi diyet konusunda tek basıma basladıgım hiçbir diyetin sonuna cıkamadım hatta 2. gününü bile göremedim artık inşalla burada gayretle sonuna çıkarım :))

Sedena ben de senin gibiydim, ilk günlerde 1-2 kilo verip 3. kilodan önce diyeti bırakıyordum hep. Ama bu diyete dukanı yapmayı düşünürken başladım. İnanılmaz bir gelişme katettim. İlk bölümde sadece 3 kilo vermeme rağmen pes etmedim. Sürekli devam ettim 72 ile başladım. Şimdi 60.3üm. İnsanlardan iltifat üstüne iltifat geliyor. Artık gardrobum ciddi anlamda yenilendi. Kendimi daha iyi hissediyorum. Eşim her ne kadar beni kilolu da sevdiğini söylese de kilo vermemden hiç şikayetçi değil. Hatta benim kilo vermemden o da motive oldu. Bana da kilo verdirsene diyor. Benim diyet maceramı gören herkes bize de yaz biz de uygulayalım diyorlar. İnsan böyle olunca da bırakmak istemiyor. Az çok bunlarla karşılaşacaksın. Karşılaştıkça keyfin yerine gelecek:)

kızlar bende cumartesiye başlayım diyorum bu diyete reglim bitince hala devam eden yada yeni başlayan varmı destek olabilecek. benim 30 kilo fazlam var ancak 5 döngü yeter sanırım bana yani yolum çok çok uzun napsam bi türlü karar veremiyorum

kızlar bende cumartesiye başlayım diyorum bu diyete reglim bitince hala devam eden yada yeni başlayan varmı destek olabilecek. benim 30 kilo fazlam var ancak 5 döngü yeter sanırım bana yani yolum çok çok uzun napsam bi türlü karar veremiyorum

Ben su an 3. Gundeyim canım. İstersen birbirimize destek oluruz. 5 döngü yetmese bile cok önemli bir asama kat edeceğinden eminim. En önemlisi başlamak gerisi bir sekilde geliyor zaten

arkadaşlar merhaba, bende bugün başlıyorum 17 gün diyetine :KK34: yaz başında almıştım kitabı ve 12 yada 13 gün yapıp 2,5 kilo vermiştim. tabii yazın hiç dikkat etmedim ve evde boş boş oturmaktan kendimi yemeğe verip daha da fazlasını geri aldım :KK43: ama bugün büyük bir motivasyon ve azimle tekrardan başlıyorum :KK9: hedefim 8 kilo bakalım kurtulabilecek miyim fazlalıklarımdan :)

Ya kızlar aranızda bu diyeti uygulayıp güzel sonuçlar alan varsa nasıl ve neler yediklerini yazabilirler mi acaba örnek olması açısından?

Sedena ben de senin gibiydim, ilk günlerde 1-2 kilo verip 3. kilodan önce diyeti bırakıyordum hep. Ama bu diyete dukanı yapmayı düşünürken başladım. İnanılmaz bir gelişme katettim. İlk bölümde sadece 3 kilo vermeme rağmen pes etmedim. Sürekli devam ettim 72 ile başladım. Şimdi 60.3üm. İnsanlardan iltifat üstüne iltifat geliyor. Artık gardrobum ciddi anlamda yenilendi. Kendimi daha iyi hissediyorum. Eşim her ne kadar beni kilolu da sevdiğini söylese de kilo vermemden hiç şikayetçi değil. Hatta benim kilo vermemden o da motive oldu. Bana da kilo verdirsene diyor. Benim diyet maceramı gören herkes bize de yaz biz de uygulayalım diyorlar. İnsan böyle olunca da bırakmak istemiyor. Az çok bunlarla karşılaşacaksın. Karşılaştıkça keyfin yerine gelecek:)
merhaba canım görür de cevap yazar mısın bilmiyorum ama ne kadar zamanda verdin o kiloyu?
diyet hakkında hep kısıtlı bilgi var..
nasıl bir diyet dukana sağlıksız dediler sonradan bu da öyle çıkar mı ne dersiniz?:KK51:

kimse uğramıyor galiba? ya yapanlar memnunlar mı? kitabını almaya değer mi ne dersiniz??:KK56:

off bu kitabı bir hevesle alıp okudum ama bu örnek menü kısımı ne biliim kupkuru gibigeldi regl bitsin başlarım derken unuttum gitti :KK43:

off bu kitabı bir hevesle alıp okudum ama bu örnek menü kısımı ne biliim kupkuru gibigeldi regl bitsin başlarım derken unuttum gitti :KK43:
ben de aldım kitabı ne dersin kolay mı?
bugün okumaya başlarım..
istersen diyete birlikte başlayalım?

kitabın ilk aşamasını okudum dukan diyetine benziyor ama ekstradan öğlen saat 2 ye kadar 2 porsiyon meyve (az şekerli olan meyveler) var...
proteinde sebzede (nişastalı sebzeler yok) sınırlama yok..
sabahları sıcak suya yarım limon sıkılıp içiliyor..
2 Yk zeytinyağı veya ketentohumu yağı
2 porsiyon probiyotik (yoğurt / kefir gibi)
bol yeşil çay
8 bardak su
var diyette.. özeti bu ilk 17 günlük kısmın...

Son düzenleme:
Ben de pazar günü başladım. Dişimi sıktım gidiyorum. Yapan varsa haberleşerek devam ettirelim.

Ben de pazar günü başladım. Dişimi sıktım gidiyorum. Yapan varsa haberleşerek devam ettirelim.
canım ben dün başladım..
ben sana katılırım..
çok iyi olur.. buradan yazışabileceğim birini bekliyordum ben de..

merhaba canım görür de cevap yazar mısın bilmiyorum ama ne kadar zamanda verdin o kiloyu?
diyet hakkında hep kısıtlı bilgi var..
nasıl bir diyet dukana sağlıksız dediler sonradan bu da öyle çıkar mı ne dersiniz?:KK51:

auroras senin için geç olmuş mudur bilmiyorum ama foruma diğer girecek kullanıcılar faydalansın en azından. Ben diyetime 28 mayısta başlamıştım. Ramazana kadar da hiç bozmadan aralıksız yaptım. İlk bölümde 3 kilodan biraz fazla verdim ama ben o bölümde ağır gelir korkusuyla hiç yürüyüş yapmamıştım. Ama sonradan şunu fark ettim asıl yürüyüş yaptığım günler çok güzel kilo veriyordum. Toplamda 3'ü ramazanda olmak üzere 13 kilo verdim. Ufak tatlı krizleri dışında hiç zorlanmadım. Ramazanda da iftarı ve sahuru hiç abartmadan yedim ve neredeyse 3 kilo da o zaman verdim.
Ara ara 1-1,5 kilo aldığım zamanlar oluyor. Hemen ilk bölümü 4-5 gün yapıp normale dönüyorum. Her gün tartılmak iyi bir alışkanlık oldu benim için.Neredeyse son 6-7 aydır aynı kilodayım.

Dukan gibi sürekli protein ağırlıklı beslendirip karaciğeri yoran bir diyet değil. Meyve sebze protein var. İlk evreden sonra karbonhidratlar da var. O yüzden sağlıksız olduğuna inanmıyorum. Üstelik bu diyeti uygulayarak 13 kilo vermiş biri olarak vücudumda hiç sarkma olmadığını da söyleyeyim. Yani kaslardan da götürecek bir durum da olmadı. Tek dezavantajı o dönemde saçlarımın dökülmesi hızlandı; ama şampuan vs desteğiyle o da normale döndü.

vivan bana da asıl menü kısmı süper geldi çünkü elinde yazılı bir liste olunca uygulamak daha kolay oluyor bana göre:nazar:

Bir de benden listeyi isteyen kuzenim de uyguladı. Ama o harfi harfine yürüyüşleriyle birlikte uygulamıştı. O 17 günün sonunda tam 4,5 kilo verdi kitapta yazdığı gibi

auroras senin için geç olmuş mudur bilmiyorum ama foruma diğer girecek kullanıcılar faydalansın en azından. Ben diyetime 28 mayısta başlamıştım. Ramazana kadar da hiç bozmadan aralıksız yaptım. İlk bölümde 3 kilodan biraz fazla verdim ama ben o bölümde ağır gelir korkusuyla hiç yürüyüş yapmamıştım. Ama sonradan şunu fark ettim asıl yürüyüş yaptığım günler çok güzel kilo veriyordum. Toplamda 3'ü ramazanda olmak üzere 13 kilo verdim. Ufak tatlı krizleri dışında hiç zorlanmadım. Ramazanda da iftarı ve sahuru hiç abartmadan yedim ve neredeyse 3 kilo da o zaman verdim.
Ara ara 1-1,5 kilo aldığım zamanlar oluyor. Hemen ilk bölümü 4-5 gün yapıp normale dönüyorum. Her gün tartılmak iyi bir alışkanlık oldu benim için.Neredeyse son 6-7 aydır aynı kilodayım.
canım ben yeni başladım diyete bu ayın 1inde..
şimdiye kadar 3 kilo gitti ama şöyle şeker başlangıcım var ilaç kullanmak zorundayım..
tatlı krizimi meyve gideriyor..
1 tanesini akşam yiyorum ama...
diyetin kitabını aldım okudum..
güzel bir diyet sıkılmıyorum canım başka ekstra bişey istemiyor..
ama türkiyede çok revaşta bi diyet değil..
aslında dukandan daha güzel bir diyet...
yaklaşık kaç ay yapmış oldun 13 kilo için canım..
kaç kiloyla başlamıştın bi de..

Son düzenleme:
X