Dr.Mike Moreno'nun 17 Gün Diyeti

canım tatlılar konusunda çok haklısın ama yemek tariflerine arada bak derim..
hayal gücümü yemek konusunda ordan geliştiriyorum ben : D

hmm. dikkate alayım o zaman. :)
salça konusunda napıyorsun? kitapta bir şey denmiş miydi hatırlamıyorum ama yemekler daha lezzetli olsun diye bir tatlı kaşığı filan koyuyorum ben.

hmm. dikkate alayım o zaman. :)
salça konusunda napıyorsun? kitapta bir şey denmiş miydi hatırlamıyorum ama yemekler daha lezzetli olsun diye bir tatlı kaşığı filan koyuyorum ben.
kullanıyorum az da olsa..
ben bazı şeyleri önemsemiyorum zaten..
aslında şöyle birşey yapasım var..
dukanın saf protein günleriyle birkaç günde 3-4 kilo veriliyor..
51 günkü döngüyü tamamlayıp acaba onla mı başlasam bi dahaya?

kullanıyorum az da olsa..
ben bazı şeyleri önemsemiyorum zaten..
aslında şöyle birşey yapasım var..
dukanın saf protein günleriyle birkaç günde 3-4 kilo veriliyor..
51 günkü döngüyü tamamlayıp acaba onla mı başlasam bi dahaya?

sen bilirsin. dukan'a başlayacaksan da mutlaka 51 günü tamamlamayı bekle bana kalırsa. çünkü doktorun hedefi o ilk 3 aşamada ihtiyacın kadar kiloyu verdirmek. yani diyete şans vermeyi ihmal etme. sonunda gene fazlan kalırsa dukan'a başlayabilirsin elbet. :)

sen bilirsin. dukan'a başlayacaksan da mutlaka 51 günü tamamlamayı bekle bana kalırsa. çünkü doktorun hedefi o ilk 3 aşamada ihtiyacın kadar kiloyu verdirmek. yani diyete şans vermeyi ihmal etme. sonunda gene fazlan kalırsa dukan'a başlayabilirsin elbet. :)
yok zaten dukanı baştan sona yapmam 3-5 gün yapılacak bi kısmı var onun.. güzel kilo verdiriyo..
onu yaparım sonra buna başlarım..
bu ara kilo vermem durdu bu arada..
hatta 1 kilo aldım sanırım neden oldu anlamadım..

yok zaten dukanı baştan sona yapmam 3-5 gün yapılacak bi kısmı var onun.. güzel kilo verdiriyo..
onu yaparım sonra buna başlarım..
bu ara kilo vermem durdu bu arada..
hatta 1 kilo aldım sanırım neden oldu anlamadım..

yok artık. :) sabah ben de tartıldım ve dünkünden bir kilo fazla çıktım. kendi kendime umutsuz olmuştum. şimdi seni de okuyunca çok şaşırdım. :) ben akşam geç saatte eve gelmeme ve yemeğimi geç yememe bağladım. üzüldüm ama üzerinde durmak istemiyorum. moralimizi bozmayalım ki kilo vermeye devam edelim. bu tarz dalgalanmalar normal diyelim.

yok artık. :) sabah ben de tartıldım ve dünkünden bir kilo fazla çıktım. kendi kendime umutsuz olmuştum. şimdi seni de okuyunca çok şaşırdım. :) ben akşam geç saatte eve gelmeme ve yemeğimi geç yememe bağladım. üzüldüm ama üzerinde durmak istemiyorum. moralimizi bozmayalım ki kilo vermeye devam edelim. bu tarz dalgalanmalar normal diyelim.
olabilir ben de geç vakitlerde yemek yiyorum..
onla ilgili bir şey yok ama kitapta..
belki böyle ortasında vücut bi şaşırıyordur : D
:KK55:

Evet ne yiyeceğiz bilen varmı tamam protein vs ama nasıl?

tamam canım olur..
benim genel menüm şöyle
kahvaltı domates salatalık peynir yumurta meyve
öğlen acıkınca tarçınlı süt yoğurt veya ayran
akşam bi çeşit çorba uydurmaya çalışıyorum genelde yoğurt çorbası
sebzeli et yemeği ve salata (zeytin yağının 1 kaşığını sabah 1 kaşığını akşam kullanıyorum)
yemekten sonra meyve (aslında 2ye kadar yesem iyi olur ama şekerli bişeyler çekiyo akşam canım)
akşam yatmadan önce de süt yine tarçınlı....
su içmeye çalışıyorum genelde.. 6-7 bardak..
işte böylee....
bi de tatlandırıcı canderel stevia aldım...

ben sabahları yumurta, domates, bazen salatalık, peynir ve bir fincan yeşil çay içiyorum.
öğlene kadar acıkırsam bir kutu süt ve elma yiyorum. bazen birisi oluyor, bazen ikisi birden.

öğlen yemeklerini evden getiriyorum, işte olduğum için. akşam yaptığım yemekten, ki genelde et yemekleri oluyor, getiriyorum. bazen sadece et ve salata olmak üzere sipariş veriyorum. hiçbir şey bulamadımsa sabahki menüyü tekrarlıyorum yine evden getirip. yanın activia'nın sadesini yiyorum, tuvalete çıkmam biraz sorunlu oldu da bu diyet esnasında. 2 porsiyon meyve hakkımın kalanını da yine tüketiyorum.

akşama kadar acıkırsam hakkım sadece bir salatalık.

akşam da öğlenki menüye benzer bir şeyler oluyor. yanına yoğurt çıkarıyorum ya da ayran yapıyorum. üzerine ya yeşil çay ya da limonlu siyah çay içiyorum. yatana kadar çok acıkırsam havuç ya da salatalık yiyorum ama yemesem daha iyi tabii. mecbur kalmazsam yemiyorum.

bir de gün içinde 2.5 litreden fazla su içiyorum. akşam yoğurdunu da tarçınlı yiyorum.

canım yazılanlardan sana derleme yaptım..

kızlar ben kitabı aldım inceledim biraz bugün hiç bir şekilde ekmek yok mu bana mı öyle geldi

teşekkür ederim canım. işteyken nasıl olacak o zaman öğle yemeğine kepekli ekmekle sandviç yapar götürürüm diyordum ben de :KK43:
ben bayadır çalışmıyorum evdeyken rahat yapılıyor..
artık akşamdan birşeyler ayarlaman gerekecek..

daha 1 hafta var bitmesine..
yaklaşık 3 kilo verdim..
bana az geldi ama sanırım regl dönemim olduğu için..

benim de kilo vermem durmuştu, hatta neredeyse tersine bir gelişim takip ediyordum. :) onun için moralim bozuktu hafta sonundan beri, üstelik ilk aşama da bitmek üzere. ama fark ettim ki bugün regl başlangıcı. yani bu durum normal değil mi? öncesinde ve regl sırasında kilo vermek bir yana insan alıyor bile?

benim de kilo vermem durmuştu, hatta neredeyse tersine bir gelişim takip ediyordum. :) onun için moralim bozuktu hafta sonundan beri, üstelik ilk aşama da bitmek üzere. ama fark ettim ki bugün regl başlangıcı. yani bu durum normal değil mi? öncesinde ve regl sırasında kilo vermek bir yana insan alıyor bile?
regl döneminde vücut su topluyor canım..
o yüzden kilo alma oluyo..
ben de ona bağlıyorum durumu:KK14:

Devam ediyorsunuz değil mi diyete?
Ben bugün 2. evreye başladım. Zorlanmadan yürüyor bakalım. Üstelik bu evrede iş daha da kolaylaşıyor değil mi? :)

X