Disim agriyor :(

arkadasım bence cok yanlış yapıyosun sımdı yaptırmadıgın kucuk bır dolgu ılerıde kanala gıdecek
derken dışını kaybedeceksın protez yaptırmak zorunda kalacaksın o hem daha zor hem daha malıyetlı ben dışhekımı asıstanıydım suan calısmıyorum senın gıbı okadar cok hasta vardıkı tedavı sonunda hepsı kendıne kızıyordu gec kaldıgı ıcın
nasıl dayanıyosun dış agrısı cok fecı bırsey yazık degıl mı sana

dis agrim yokkine artikin
ama bu aralar cok yogunum
yinede vaktim oldugunda termin alip bi baktiriyim diyorum
bir iki dolgu yapar herhal :)

OF kizlar cok disim agriyor, nolur bana söyleyin bu agriyi nasil durdurabilirim ?
Doktora gidemem cokkkkkk korkuyorum allahim
normal bir yolla durdurulmuyormu bu agrilaaar senağlama senağlama senağlama

şükret haline ben bide hamileyim ve bu diş ağrısı canımdan bezdirdi beni
dişinol denilen doğal bi ilaç var karanfil özünden yapılıyor eczanelerde var sadece onu kullan ağrıyı tamamen kesiyo çok etkili dişi tamamen uyuşturuyor ama diş etine çok deydirme bide bu geçici çözüm er geç kendini o dişçi koltuğunda bulacaksın üzgünüma.s.

Bu konu pek içaçıcı olmasa da gerçek şu ki arkadaşlar çürük kesik gibi kırık gibi bir durum değildir .Bekledikçe düzelmez.Yani iyileşmesi için hasarlı kısmın dişten uzaklaştırılıp dolgu malzemesi ile takviyesi gerekir.Aspirin,alkol,zeytin:S.... bu konuda çok yaratcı bir milletiz...bunların size özellikle de yumuşak dokunuza fazlasıyla zararı vardır.Bir diş çürürken çok büyük yüzde de sinyaller verir,sıcak-soğuk sızları ,tatlı yiyeceklerde ağrı vb.Mutlaka dikkate almanız gereken sinyallerdir bunlar.Bu dolgu yaptırabileceğiniz safhadır.Ama o sızlar ağrıya dönüştüyse kanal tedavis yapılmalıdır...İlaçlar size durumun düzeldiği hissini versede sadece durumu maskelemiştir.Ağrıların bir sonraki dönüşü daha şiddetli ve başedilmesi de daha zor olacaktır.İyi bir ağız hijyeni sağlar ve düzenli kontroler yaptırırsanız bütün bunlar size uzak konular olacaktır.iyi akşamlar.Geçmiş Olsun.

Son düzenleme:
Bu konu pek içaçıcı olmasa da gerçek şu ki arkadaşlar çürük kesik gibi kırık gibi bir durum değildir .Yani iyileşmesi için hasarlı kısmın dişten uzaklaştırılıp dolgu malzemesi ile takviyesi gerekir.Aspirin,alkol,zeytin:S.... bu konuda çok yaratcı bir milletiz...bunların size özellikle de yumuşak dokunuza fazlasıyla zararı vardır.Bir diş çürürken çok büyük yüzde de sinyaller verir,sıcak-soğuk sızları ,tatlı yiyeceklerde ağrı vb.Bu dolgu yaptırabileceğiniz safhadır.Ama o sızlar ağrıya dönüştüyse kanal tedavis yapılmalıdır...İlaçlar size durumun düzeldiği hissini verebilir ama bu geçici bir safhadır.Ağrıların dönüşü daha şiddetli ve başedilmesi de daha zor olacaktır.

cok tesekkür ederim a.s.
agrilarin geri döneceginden hic süphem yok zaten
en yakin zamanda disciyle kanka olmak zorunda kalcam :lepi:

uyuşturuyolar hiç acımıyo eğer uyuştururken vurdukları iğneden korkuyosan hiç korma ona ağrı bile denemez zaten 1 saniyelik bişey çok hafif bi ağrısı var ondan sonrabiraz bekleyip çekiyolar yada dolgu yapıyolar dolgu da çok çürükse biraz uzun sürer uyuşturmadan yapmaya kalkarsa engel ol çünkü asıl o zaman çok acıyo :d benim hep o aletten midem bulanmıştır çok kötü kokuyo :KK70:

aspirini ez dişinin üstüne koy veya dişinin üzerine diş macunu koy ağrısını alır
-tatlicadiarzu-
aspirin= salisilik 'ASİT'
Anlaşılan asla yapılmayacaklar diye bir başlık açmak gerekiyor.Aspirin,zeytin,rakı...Dişetinize gareziniz varsa ve ben onu mahvedicem diyorsanız ona karışmamsırnaşık şey

canimcim yaa nolmus sana böyle ,bende diyorum bu kiza noldu girmiyor msn`e
doktora gitmelisin cnm yarin hemen git olurmu ,bi bilsem ne yapiliyor dis agrisina karsi
hast du vielleicht paracetamol zu hause ???? benim esim onu aliyordu ise yariyordu acikcasi baska bisey bilmiyorum ama :KK43:(
inan bana acimiyor zaten narkoz veriyorlar umarim kolay atlatirsin bu geceyi
bayramda cok seker tatli yeme kizarim yoksaa
saka bi yana paracetamol alinca uyumaya calis umarim bi ise yarar tatlim
cook gecmis olsun

ağrı kesici ve karanfil.aktarlarda bulabilirsin.karanfili dişinin yakınında tut iyice yumuşar ağzında iyi geldiğini duymuştum.ben denemedim ama bi dene.çok geçmiş olsun..

geçmiş olsun canım diş ağrısı kabir azabı derler allah yardıncın olsun bende çekiyorum sana tavsiyem dişinin üstüne (karanfil koy bir iki tane hani tatlılara koyduğumuz karanfillerden) koy ve bastır o çok şiddetli ağrıyı geçiriyor bende netten okumuştum işe yaradı ama sabah ilk işin doktora gitmek olsun hiç korkma sonradan daha büyük işler açılır başına ben iki aydır diş apsesi yüzünden ameliyat olamıyorum karanfili bir dene çok geçmiş olsun canım

canimcim yaa nolmus sana böyle ,bende diyorum bu kiza noldu girmiyor msn`e
doktora gitmelisin cnm yarin hemen git olurmu ,bi bilsem ne yapiliyor dis agrisina karsi
hast du vielleicht paracetamol zu hause ???? benim esim onu aliyordu ise yariyordu acikcasi baska bisey bilmiyorum ama :KK43:(
inan bana acimiyor zaten narkoz veriyorlar umarim kolay atlatirsin bu geceyi
bayramda cok seker tatli yeme kizarim yoksaa
saka bi yana paracetamol alinca uyumaya calis umarim bi ise yarar tatlim
cook gecmis olsun

kiyamam sana kizzz, :1hug:
ben bu konuyu uzun zaman önce actim canim, yeni degil. :1rolleyes:
yani dis agrim filan kalmadi allaha sükür.
tabi arada bi ugruyor yine, cok kötü bisi :çok üzgünüm:
gercekten dis agrisi kabir azabi sözü cok dogru.
Canim sen nerelerdesin asil :1rolleyes:

sizlerde saolun arkadslar :1hug:

çok geçmiş olsun canım bende senin gibi çok korkuyordum dişçilerden ama çarsamba günü çürüğümden kurtuldum kendimi o kadar strese sokuyordumki nasıl oturacam o koltuga diye bir cesaret gittim bayrma öncesi hallettim hiç çıkarıyo eninde sonunda o koltuğa oturacaksın en iyisi yol yakınken iyice dişin oyulmadan git derm onu yap bunu yap valla boşuna agrı bir girdimi hiç bişey kar etmiyor en iyisi kurtulmak bayram sonrası bir tanede daha var onun içinde gideceğim benim korktuğum taraf dr ların hep sinirlisine denk geldim ve beni kendilerinden soğuttular am şimdiki dr öyle sekerki rabbim senide bu dertten tez zamnda kurtarsın canım

OF kizlar cok disim agriyor, nolur bana söyleyin bu agriyi nasil durdurabilirim ?
Doktora gidemem cokkkkkk korkuyorum allahim
normal bir yolla durdurulmuyormu bu agrilaaar senağlama senağlama senağlama
kurban olurum sana ben ya.. gecen aylarda 20 lik disim nasil agriyordu allah düsmanima vermesin.. sabaha kadar uyuyamadim..

kiyamam ben sana, pamugu rakiya batir a.s baska ne yapilir aklima gelmiyor su an+

sen git yarin bi doktora korkacak bisi yok ki Şeniz

kiyamam sana kizzz,
ben bu konuyu uzun zaman önce actim canim, yeni degil.
yani dis agrim filan kalmadi allaha sükür.
tabi arada bi ugruyor yine, cok kötü bisi :çok üzgünüm:
gercekten dis agrisi kabir azabi sözü cok dogru.
Canim sen nerelerdesin asil

sizlerde saolun arkadslar

ayy iyi bari sevindim cnm :mymeka:
ben iyim bu sabah gene nedensiz cikardim , 6 ekimde bebisi görmeye gitcez teyzesi umariz bu defa cinsiyetini kesin ögrenicegiz :hooray:
cocuklugumda bende cok korkardim discilerden kafamçokkarıştı
yakinimda olsan ben seni kandirip götürcem disciye :jeyyar: ama uzaktasin iste :nazar:
hadi sanslisin gene :roflol:
walla böyle görüyorum yaa senin gibi esim gibi doktordan kacanlari disci asistani mi olsam acaba diye düsünüyorum şutarafagitti
yakisir dimiii ? doktor yardimciligini okumak istedigimi biliyorsun zaten aama hangi doktorun yaninda ona karar veremedim daha vaktimde var acikcasi .....
egerki ben disci asistani olursam walla elimden cekeceginiz var ,demedi demeyin :jeyyar:

fazla grafik kullanmisim silmem gerekiyormus bende seninkilerde sildim bacim haberin olsun yerimseniben

ayy iyi bari sevindim cnm :mymeka:
ben iyim bu sabah gene nedensiz cikardim , 6 ekimde bebisi görmeye gitcez teyzesi umariz bu defa cinsiyetini kesin ögrenicegiz :hooray:
cocuklugumda bende cok korkardim discilerden
yakinimda olsan ben seni kandirip götürcem disciye ama uzaktasin iste
hadi sanslisin gene
walla böyle görüyorum yaa senin gibi esim gibi doktordan kacanlari disci asistani mi olsam acaba diye düsünüyorum
yakisir dimiii ? doktor yardimciligini okumak istedigimi biliyorsun zaten aama hangi doktorun yaninda ona karar veremedim daha vaktimde var acikcasi .....
egerki ben disci asistani olursam walla elimden cekeceginiz var ,demedi demeyin

fazla grafik kullanmisim silmem gerekiyormus bende seninkilerde sildim bacim haberin olsun yerimseniben

ay gecmis olsun bitanem, dikkat et bebisinede kendinede
evet ama ben sana diyorum erkek bu :eek: zaten tuttu basta da erkek demistim hatirliyormusun :eek:
ah nerde, keske kandirip götürsen beni disciye. yoksa benim gidecegim yok :roflol:
coook korkuyorum :1no2: kötükedihüso
sen göz doktorunda calisabilirsin. yada kadin doktoru. veya dis doktoru. yada allgemeinarzt yani, normal doktor. secebilirsin bacim. hangisini bulursan, hepsi yakisir :1rolleyes:

walla öyle canimcim secmekten cok nerde yer bulursam oraya girerim ......
gerisini msn de yazarim :)))

kurban olurum sana ben ya.. gecen aylarda 20 lik disim nasil agriyordu allah düsmanima vermesin.. sabaha kadar uyuyamadim..

kiyamam ben sana, pamugu rakiya batir a.s baska ne yapilir aklima gelmiyor su an+

sen git yarin bi doktora korkacak bisi yok ki Şeniz

ay saol cigerim :roflol:
sanada gecmis olsun hayatim .valla cok iyi bilirim o 20 lik dis agrisini.
ben ozamanlar sinavlar stresindeydim. (realabschluss) :çok üzgünüm:
ayrica bacaklarima krampf girdigi icin yürüyemiyodum. günde 2 hap ona atiyordum.
yirmilik dislerim icinde günde 2 aspirin. :çok üzgünüm:
etti 4 hap günde. :1no2:
mahvolmustum iyice bide sinavlar üstüne. ayy ne kötü zamanlar gecirdim
gecti allaha sükür :bbo:

X