DIŞ GEBELİK 😔

aynrsvs

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mayıs 2024
10
5
23
Merhaba kızlar bundan 1.5 hafta önce hamilemiyim diye konu başlığı açmıştım. Doktora gittim ve kimyasal olarak gebelik görünüyor 5 haftalık hamilesin dedi beta testi yaptık değerlerim 3200 çıktı 5 haftalık gebe için düşük olduğunu söyledi daha sonra ertesi gün tekrar gidip beta testi yaptırdım ve değerlerim 5300dü ultrasondan baktığımız zaman görünmesi gerekiyor dedi baktık kese vardı ama boş kese dış gebelikten şüphelendi 2 gün sonra tekrar gittim ve kan verdim değerlerime baktı ultrasonla baktı ve gerçekten bebek yoktu. Dış gebelik olduğu anneler gününde gittiğimde ameliyat değilde ilaç ile değerleri düşürmeyi denedik bugün tekrar gittim 8600e yükselmiş ilacın dozajını yükselttik eğer tekrar düşme olmaz ise kapalı ameliyat ile temizlemek zorunda kalacak bu şekilde anestezi ile kapalı ameliyat geçiren var mı Daha sonrasında çok ağrı oluyor mu nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz çok korkuyorum😔✨

Merhaba kızlar bundan 1.5 hafta önce hamilemiyim diye konu başlığı açmıştım. Doktora gittim ve kimyasal olarak gebelik görünüyor 5 haftalık hamilesin dedi beta testi yaptık değerlerim 3200 çıktı 5 haftalık gebe için düşük olduğunu söyledi daha sonra ertesi gün tekrar gidip beta testi yaptırdım ve değerlerim 5300dü ultrasondan baktığımız zaman görünmesi gerekiyor dedi baktık kese vardı ama boş kese dış gebelikten şüphelendi 2 gün sonra tekrar gittim ve kan verdim değerlerime baktı ultrasonla baktı ve gerçekten bebek yoktu. Dış gebelik olduğu anneler gününde gittiğimde ameliyat değilde ilaç ile değerleri düşürmeyi denedik bugün tekrar gittim 8600e yükselmiş ilacın dozajını yükselttik eğer tekrar düşme olmaz ise kapalı ameliyat ile temizlemek zorunda kalacak bu şekilde anestezi ile kapalı ameliyat geçiren var mı Daha sonrasında çok ağrı oluyor mu nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz çok korkuyorum😔✨
canım çok geçmiş olsun tekrarı olmasın inşaAllah… ben dış gebelik yaşamadım ama düşük yaptığım için kürtaj oldum. ben hastanedeyken biri de dış gebelik ameliyatı olmuştu kız girdi çıktı hiç bişey anlamadığını söyledi. anormal kanaması vs yoktu söylediği kadarıyla, sonrasını bilmiyorum. umarım senin de ağrısız acısız sızısız kolaylıkla geçer. 🌸😔

canım çok geçmiş olsun tekrarı olmasın inşaAllah… ben dış gebelik yaşamadım ama düşük yaptığım için kürtaj oldum. ben hastanedeyken biri de dış gebelik ameliyatı olmuştu kız girdi çıktı hiç bişey anlamadığını söyledi. anormal kanaması vs yoktu söylediği kadarıyla, sonrasını bilmiyorum. umarım senin de ağrısız acısız sızısız kolaylıkla geçer. 🌸😔
Amin inşallah çok üzgünüm çok hazırlamıştım kendimi hamilelik konusunda duyunca çok üzüldüm yarın gideceğim umarım beta hcg değerlerim düşer ameliyattan çok korkuyorum 😔🙏🏻

Ben oldum dış gebelik ameliyatı. Korkma ameliyat sonrası çok bi ağrı olmuyor. Sadece 2 doz mtx vurulduğu için 6 ay beklemek zor geliyor. Birde tekrar eder mi düşünceleri kötü hissettiriyor. Ameliyat işin en kolay kısmı. Ayaklarını falan sıcak tut başka bir problem olmaz inşallah. Korunma süresi sana söyledi mi? Söylediyse kaç ay dedi?
Merhaba kızlar bundan 1.5 hafta önce hamilemiyim diye konu başlığı açmıştım. Doktora gittim ve kimyasal olarak gebelik görünüyor 5 haftalık hamilesin dedi beta testi yaptık değerlerim 3200 çıktı 5 haftalık gebe için düşük olduğunu söyledi daha sonra ertesi gün tekrar gidip beta testi yaptırdım ve değerlerim 5300dü ultrasondan baktığımız zaman görünmesi gerekiyor dedi baktık kese vardı ama boş kese dış gebelikten şüphelendi 2 gün sonra tekrar gittim ve kan verdim değerlerime baktı ultrasonla baktı ve gerçekten bebek yoktu. Dış gebelik olduğu anneler gününde gittiğimde ameliyat değilde ilaç ile değerleri düşürmeyi denedik bugün tekrar gittim 8600e yükselmiş ilacın dozajını yükselttik eğer tekrar düşme olmaz ise kapalı ameliyat ile temizlemek zorunda kalacak bu şekilde anestezi ile kapalı ameliyat geçiren var mı Daha sonrasında çok ağrı oluyor mu nelere dikkat etmeliyim yardımcı olur musunuz çok korkuyor

Bende geçen ay 19 nisanda direk kapalı ameliyata alındım iç kanamam olduğu için iğne yapmadılar . Anestezi veriyolar zaten ameliyattan çıkınca hersey bitmiş oluyor hiçbirşey anlamıyorsun. Karnında 3 delik açıyorlar onları da ameliyat bittikten sonra 1 yada 2 dikiş atıyorlar. Ufak dikişler yani . Ben cuma günü ameliyat olmuştum pazar günü öğleden sonra çıktım . Hatta doktor pazartesi işe gidebilirsin dedi bana düşün . Ama ben tabiki istemedim 1 hafta evde dinlendim . Küçük dikiş de olsa uzanıp kalkarken vs zorlanıyordum birazcık . 10 gün sonra da dikişlerimi aldırmaya gittim . Kan tahlili vs yaptılar . Öyle atlattım yani korkulacak bir ameliyat değil merak etme diye uzun uzun yazdım . Bu ayın 22sin de de genel kontrolüm var . Patoloji sonuçlarıma bakıcaklar. Ameliyattan sonra da 40 gün ilişki yasağı verdiler bana . 40 günden sonra da 3 ay korumalı ilişki dedi . Benim de ilk gebeliğim olacaktı . 2. Si de dış gebelik olcak diye korkuyorum .

Kese varsa dis gebelik denmez. Kafayi mi yedi ya bu doktorlar 😱

Canım kese alttan muayanede gözüküyor fakat olması gerektiği yerde olmuyor benim sol tüpümdeydi.
Onu biliyorum ama konu sahibi rahim icinde kese varmis gibi yazmis. Tupte kese gormus olsaydi doktor zaten, bebek olusmasi icin bekler miydi biraz daha?

Onu biliyorum ama konu sahibi rahim icinde kese varmis gibi yazmis. Tupte kese gormus olsaydi doktor zaten, bebek olusmasi icin bekler miydi biraz daha?
Arkadaşın eğer rahimdeyse kesesi dediğin gibi boş gebelik olur kürtajla halledilir. Ama tüpteyse ilk önce iğne tedavisi yapıyorlar düşmediği durumlarda ameliyat gidiliyor. Ben 3 gün süren kanama ve şiddetli ağrıyla gitmiştim doktora. Alttan muayenede direk sol tüpte dış gebelik denildi keseyi gördü çünkü. İç kanamam da olduğu için ameliyata alındım.

Arkadaşın eğer rahimdeyse kesesi dediğin gibi boş gebelik olur kürtajla halledilir. Ama tüpteyse ilk önce iğne tedavisi yapıyorlar düşmediği durumlarda ameliyat gidiliyor. Ben 3 gün süren kanama ve şiddetli ağrıyla gitmiştim doktora. Alttan muayenede direk sol tüpte dış gebelik denildi keseyi gördü çünkü. İç kanamam da olduğu için ameliyata alındım.
Ben de dis gebelik gecirdim, konuya hakimim yani.

X