Dış gebelik sonrası ilk adet nasıl geçti ?

fundaslansu

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
17 Nisan 2024
66
45
26
Kızlar geçen ay dış gebelik ameliyatı geçirdim , şimdi de adetim yaklaştığı için mi artık bilmiyorum sağ kasıgım çok ağrıyor bıçak saplanıyor gibi . Geçirdiğim operasyondan kaynaklı mı benim gibi geçirenler oldu mu merak ediyorum . Eşim hastaneye gidelim istersen diyor da normal midir acaba

Geçmiş olsun canım. Benim 2 iğneyle sonlandırıldı tabi durum aynı değil ama dış gebelikten sonra ( 5 ay geçti ) reglim çok ağrılı olmaya başladı ve sol kasığımda şiddetli ağrılar yaşıyorum hala ara sıra. Hatta yumurtlama dönemi de sancılı olmaya başladı.
Sen doktorunla bir görüş yinede ameliyat olmuşsun sonuçta hem için rahatlar 🍀

Geçmiş olsun canım. Benim 2 iğneyle sonlandırıldı tabi durum aynı değil ama dış gebelikten sonra ( 5 ay geçti ) reglim çok ağrılı olmaya başladı ve sol kasığımda şiddetli ağrılar yaşıyorum hala ara sıra. Hatta yumurtlama dönemi de sancılı olmaya başladı.
Sana da çok geçmiş olsun . Sizin 5 ay geçmiş hala korunuyor musunuz acaba ? Bu dış gebelik süreci beni şimdiden yıprattı.

Sana da çok geçmiş olsun . Sizin 5 ay geçmiş hala korunuyor musunuz acaba ? Bu dış gebelik süreci beni şimdiden yıprattı.
Aslında 3 ay dedi doktor ama benim sıtkım sıyrıldı heralde çok zorlandım bu süreçte, (ilk iğne de ölücem heralde dedim, 2. ağrısızdı.) hala korunuyorum ve bebek isteğim bile rafa kalktı sanki. Ve evet süreç gerçekten yıpratıcı, bir sürü araştırma yaptım yeni gebelik yeniden dış gebelik olabilir vs bu süreci tekrar kaldıramam gibi geliyor hala.

Aslında 3 ay dedi doktor ama benim sıtkım sıyrıldı heralde çok zorlandım bu süreçte, (ilk iğne de ölücem heralde dedim, 2. ağrısızdı.) hala korunuyorum ve bebek isteğim bile rafa kalktı sanki. Ve evet süreç gerçekten yıpratıcı, bir sürü araştırma yaptım yeni gebelik yeniden dış gebelik olabilir vs bu süreci tekrar kaldıramam gibi geliyor hala.
Çocuğunuz var mı peki ? Bende çok zorlandım bu süreçte ama gebelik istiyorum denemeden bilemeyiz 2.de de yaşar mıyız yaşamaz mıyız . 1 tane çocuğum olsa belki üstelemezdim .

Çocuğunuz var mı peki ? Bende çok zorlandım bu süreçte ama gebelik istiyorum denemeden bilemeyiz 2.de de yaşar mıyız yaşamaz mıyız . 1 tane çocuğum olsa belki üstelemezdim .
Bende de yok ve aynen bir tane olsaydı tamamen kapatırdım defteri ama psikoloji olarak hazır olmak çok önemli, ben sanki pek hazır değilim :) ama yaz geliyor kimbilir 🍀 Allah sağlıkla isteyen herkese nasip etsin inşallah🙏🏻

Canım seninle aynı durumdayım benim de sağ taraftaydı dış gebelik iki doz iğne ile düştü 5 Ay geçti her yumurtlama dönemi ağrı sızı çekiyorum. Rahim filmi çektirdin mi

Ben bu ay korunmadım yanma ağrı batma hersey oluyor suan sağ tarafımda Regl de olamadım daha bekliyorum bir yandanda korkuyorum
Valla açıkçası benimde ara ara benzer problemler olduğundan içsel iyileşemediğimi düşünüyorum aslında o yüzden de korunuyorum. Birde bu iğne de çok kuvvetliymiş ya (kemoterapi içerikliymiş sanırım) vücudun bunu çabuk atamaması ya da başka yerlere zarar verme durumu falan aklımdan pek çıkmıyor. Doktorum da demişti işte 3 ay korun bak down sendromu vs olabilir diye iğne etkisiyle. Ya bilmiyorum ben biraz fazla korktum sanırım.
Sen çektirdin mi rahim filmini ?

Valla açıkçası benimde ara ara benzer problemler olduğundan içsel iyileşemediğimi düşünüyorum aslında o yüzden de korunuyorum. Birde bu iğne de çok kuvvetliymiş ya (kemoterapi içerikliymiş sanırım) vücudun bunu çabuk atamaması ya da başka yerlere zarar verme durumu falan aklımdan pek çıkmıyor. Doktorum da demişti işte 3 ay korun bak down sendromu vs olabilir diye iğne etkisiyle. Ya bilmiyorum ben biraz fazla korktum sanırım.
Sen çektirdin mi rahim filmini ?
Bu ay adet bitiminden sonra gideceğim 6 ay doldu sanırım daha yeni pcos olduğum için düzensizim Regl olmayı bekliyorum. Ama ben dış gebelik geçirmeden 3 ay önce tahim filmi çektirdim tüpler açık sorun yok dediler dış gebelik oldu yani çektirdiğim halde oldu nedeni ne açıklanamıyor sanırım. Rabbim bir daha yaşatmasın

tahim filmi çektirdim tüpler açık sorun yok dediler dış gebelik oldu yani çektirdiğim halde oldu
Yaa gerçekten mi ? Siz elinizden geleni yapmışsınız da. İşte valla bilmiyorum tüpler açık denmesine rağmen dış gebelik olabiliyorsa ne diyeceğimi şaşırdım. Amin inşallah kimseye yaşatmasın Allah, cidden çok zormuş kaybettiğim bebeğe bile sonradan üzülebildim sürecin zorluğundan😞

Bende de yok ve aynen bir tane olsaydı tamamen kapatırdım defteri ama psikoloji olarak hazır olmak çok önemli, ben sanki pek hazır değilim :) ama yaz geliyor kimbilir 🍀 Allah sağlıkla isteyen herkese nasip etsin inşallah🙏🏻
Tabiki en doğru zaman morel ve psikoloji olarak kendini en iyi hissettiğin zaman. En güzel zamanda en güzel haberleri almamız dileğiyle 🌸🌸

X