Disim agriyor :(

arkadaslar beni cesaretlendirdiniz
cok cok tesekkür ederim
yarin arkadasimi ariyim (onun gittigi doktor var kadin, iyimis o), onun numarasini aliyim
sonrada randevu aliyim
artik hangi güne gelirse giderim
cünkü bu agrilarim gercekten ara ara geliyor bazen ama ben dindiriyorum bi sekilde.
sonra 1-2 ay gecmeden yine aynisi :KK43:
life_city arkadsim, kanal tedavisi ne ???

ve kanal tedavisi diş konusunda ki en zor kısımdır ki o bile öle dayanılmaz acı felan vermez...

Çürük veya travma gibi nedenlerle dişin iç kısmında bulunan sinirinin (pulpa) iyileşemeyecek düzeyde zarar gördüğü ya da öldüğü durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Dişin doğal yapısı içerisinde diş sinirlerinin bulunduğu kanallar mevcuttur. Kanal tedavisi, işte bu kanallar içerisinde bulunan, enfekte sinirlerin uzaklaştırılması ve kanalların dezenfekte edilerek doku dostu kanal dolgu maddeleri ile doldurulması işlemi :)

Çürük veya travma gibi nedenlerle dişin iç kısmında bulunan sinirinin (pulpa) iyileşemeyecek düzeyde zarar gördüğü ya da öldüğü durumlarda uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Dişin doğal yapısı içerisinde diş sinirlerinin bulunduğu kanallar mevcuttur. Kanal tedavisi, işte bu kanallar içerisinde bulunan, enfekte sinirlerin uzaklaştırılması ve kanalların dezenfekte edilerek doku dostu kanal dolgu maddeleri ile doldurulması işlemi kanal tedavisi :)

eyvahlar olsun :1shok:
disetini yarip biseylermi yapiyorlar ozaman ? :1shok:

KIzlar peki bisey daha sorcam
dolgu yapiyorlar dediniz. ama dolguyu sadece dislerinde oyuk varsa yapiyolar
Peki cürüklere yani kariyesler varya. hani o siyah seyler
onlara napiyolar? Onlar nasil gidicek ?

eyvahlar olsun :1shok:
disetini yarip biseylermi yapiyorlar ozaman ? :1shok:
Korkma canım hiç eyvahlar olsun değil gamyoncuiremsu Pulpa denilen yapı dişin içindedir ve önceden yapılacak lokal anestezi sana hiçbir şey hissettirmez yani öyle dişetini falan yarmazlar, haa iğneden korkuyorum diyosan ondan da korkma çünkü iğnelerin ucu çok ince olduğundan girdiğini hissetmezsin ayrıca:
İlerlemiş çürükteki bakteriler dişin pulpasında çoğalmaya devam ederek ağrı ve basınca sebep olurlar. Bazen buna yüzde şişlik eşlik eder. Bazı durumda ağrı az hissedilir fakat kök ucundaki apse ilerleyerek dişi çevreleyen kemikte yıkıma sebep olur.

Bu daha mı iyi? kafamçokkarıştı

yok yokk kanalla diş eti kesmenin alakası yok.ki ben diş eti kesilerek yapılan tedaviyi yani minör ameliyat deniyo sanırım onu bile yaptırdım yahu.ve hiç acı çekmedim.daha ne diyim sana kız aaaaa

KIzlar peki bisey daha sorcam
dolgu yapiyorlar dediniz. ama dolguyu sadece dislerinde oyuk varsa yapiyolar
Peki cürüklere yani kariyesler varya. hani o siyah seyler
onlara napiyolar? Onlar nasil gidicek ?
Canım dolgu çürüklere yapılan işlem zaten :) aşındırır o yüzeyi dişin. Oraya dolgu maddesiyle yenilettriyo dişçi şakkıdı

yok yokk kanalla diş eti kesmenin alakası yok.ki ben diş eti kesilerek yapılan tedaviyi yani minör ameliyat deniyo sanırım onu bile yaptırdım yahu.ve hiç acı çekmedim.daha ne diyim sana kız aaaaa

ay tmm giz saol :eek: ne kiziyon :eek: inanki gidecem arkadaslar. ve beni lütfen kontrol edin. sIKIstirin beni gitmem icin. yoksa kafayi yicem
ben ömrüm boyunca bu agrilarla ve cürük dislerle ugrasmak istemiyorummmmmmmmmmmmm :1no2:

kanal tedavisi sinirleri alıyorlar ve dolduruyorlar
işte o sinirleri alırken bişi batırıyorlar azcık onda sızlıyo o kadar pek bişe yyok

bnm eniştem düşün bütün azı dişlerinin sinirlerini aldırıp porselen kaplattı
yani dolgu ıvır zıvırr sayılır:)

kanal tedavisi sinirleri alıyorlar ve dolduruyorlar
işte o sinirleri alırken bişi batırıyorlar azcık onda sızlıyo o kadar pek bişe yyok

bnm eniştem düşün bütün azı dişlerinin sinirlerini aldırıp porselen kaplattı
yani dolgu ıvır zıvırr sayılır:)

:1shok: :1shok: :1shok:
azi dislerinimi aldirtti abooo
bide porselen yaptirmis
vaalla iyi cesaret

:1shok: :1shok: :1shok:
azi dislerinimi aldirtti abooo
bide porselen yaptirmis
vaalla iyi cesaret

Benim halam tüm dişlerini neredeyse implant yaptırttı. implant yapay diş kökü demek! :nazar: Düşün dişinin kökü dahil alınıyor ve yapay kök ardından dişler yerleşiriliyor.Benim halam dişçiden inanılmaz korkardı senin gibi.

Ama dişçi koltuğunda operasyon sırasında şıkıdım şıkıdım ellerini oynatıodu ben şahidim.Dişçi korkusu eskidendi artık herşey çoooook kolay canım:CüvCüv:

:1shok:Ayy, peki bu kanal tedavisinde sinirleri alınca illa dolgu yapmaları mı gerekiyor?CADIARZU

tabi canım iştee üstünü dolduruyorlar=)
bakın kanal tedavsi bu
zaten diş uyuluk oluyo hiç bişey duymuyosun
sadece içine o şeyi sojuyo ve siniri alıyo bu kadar basitt
kanal3.jpg

X