Diş eti manikürü yaptıranlar

chaosqueen

Guru
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2007
303
15
Merhaba,

aranızda diş eti manikürü denilen şeyi yaptıran var mı? Memnun kaldınız mı? Hiç yaptıran birine rastlamadım. Fiyatları yaklaşık nedir? Zorlu bir süreç mi? Etkili mi? Sonuçlar kalıcı mı? Biraz bahsederseniz sevinirim.

Kalın sağlıcaklı

Yaptırmadım yaptıran da görmedim fakat ne sebeple yaptırmayı düşündünüz ? Bi arkdaşımıza bi prof bunu yapalım demiş sonra başka dr a gösterdiğinde hiç gerek olmadığını öğrendi.Zor bi işlem diye duydum sonrasında iyileşme süreci dahil..

ben yaptırdım. ortodonti tedavisinden sonra diş etlerim çok şişmiş ve biraz daha aşağıya doğru inmişti. 8 tane dişe yaptırdım 1600 tl ödedim. Herhangi bir zorluk çekmedim. yaklaşık 1 haftada dişetlerim düzeldi. yememde içmem de herhangi bir problem olmadı sadece ıssırarak değil bölerek yedim bir süre.

Merhaba, bu işlem lazer gbi ısıtıcı bi cihazla yapılıyor zaten uyusturularak yapıldıgı icin hiç hissedilmiyor.. benim lamina kaplama yapıldıgı sırada dişlerim kücük oldugu icin bu sekilde büyütme yapılmıstı.. herhangi bir agrı vs cekmedim.. diş eti ilk kesik görünüyor sonrasında dişinizin üstünü kendi kaplayarak örtüyor.. ama normal dişe yapılır mı bilmiyorum benim dediğim gibi estetik diş tasarımımda olmustu :)

Sevgiler

Merhaba, konunun üzerinden biraz geçmiş ama araştıran arkadaşlara yardımcı olur diye düşünerek yazıyorum. Üç gün önce diş eti manikürü denilen işlem yapıldı. Daha doğal gülümseme için diş etleri hizası kesilerek aynı seviyeye getirildi. Doktorum damak kısmına iğne yaparak uyuşturdu. Bu en acılı işlemdi. Bundan sonra hiçbir şey hissetmedim. Yaklaşık yarım saat kadar sürdü. Çok kan akıyor o kesin, ama işlem sonunda doktorunuz oraya bir tampon koyuyor. Bu tampon kanamayı durduruyor. Yaklaşık yarım saat sonra tamponu değiştirmem istendi. Değiştirirken de biraz acı ve kanama oldu ama ertesi sabah uyandığımda hiçbir şey kalmamıştı. 3. gün de tamamen iyileşti, sadece iğne yapılan yerlerde hafif acıma var.
Sigara içenlerin iki gün sigara içmemesi öneriliyor fakat ben çok dinlemedim. Tek tük sigara içtim. Bir de dişlerinizi bir-iki gün fırçalayamıyorsunuz. Onun yerine bir gargara ile çalkalamanız isteniyor. Yemekleri çok acı ve kıtırlı şeylerden seçmeyin, araya kaçma durumunda acıyabilir. Bu konuya çok dikkat ettim. Ama şuan üçüncü gündeyim, hiç bir problemim yok.

canım bu islemi dis etlerin, damağın gözükmesin diye mi istiyorsun. bir dr. görmüştüm burun kenarına botox yaparak o görünümü yok etmisti arastır istersen

ben yaptırdım. ortodonti tedavisinden sonra diş etlerim çok şişmiş ve biraz daha aşağıya doğru inmişti. 8 tane dişe yaptırdım 1600 tl ödedim. Herhangi bir zorluk çekmedim. yaklaşık 1 haftada dişetlerim düzeldi. yememde içmem de herhangi bir problem olmadı sadece ıssırarak değil bölerek yedim bir süre.
tam olarak nasıl oluyor söyler misin ?

12 dise yaptirdim arti dis etim mordu onuda kazidilar 2300 tl verdim toplamda cok guzel oldu ama morlasma tekrarladi. :KK61:

Merhaba, konunun üzerinden biraz geçmiş ama araştıran arkadaşlara yardımcı olur diye düşünerek yazıyorum. Üç gün önce diş eti manikürü denilen işlem yapıldı. Daha doğal gülümseme için diş etleri hizası kesilerek aynı seviyeye getirildi. Doktorum damak kısmına iğne yaparak uyuşturdu. Bu en acılı işlemdi. Bundan sonra hiçbir şey hissetmedim. Yaklaşık yarım saat kadar sürdü. Çok kan akıyor o kesin, ama işlem sonunda doktorunuz oraya bir tampon koyuyor. Bu tampon kanamayı durduruyor. Yaklaşık yarım saat sonra tamponu değiştirmem istendi. Değiştirirken de biraz acı ve kanama oldu ama ertesi sabah uyandığımda hiçbir şey kalmamıştı. 3. gün de tamamen iyileşti, sadece iğne yapılan yerlerde hafif acıma var.
Sigara içenlerin iki gün sigara içmemesi öneriliyor fakat ben çok dinlemedim. Tek tük sigara içtim. Bir de dişlerinizi bir-iki gün fırçalayamıyorsunuz. Onun yerine bir gargara ile çalkalamanız isteniyor. Yemekleri çok acı ve kıtırlı şeylerden seçmeyin, araya kaçma durumunda acıyabilir. Bu konuya çok dikkat ettim. Ama şuan üçüncü gündeyim, hiç bir problemim yok.
özel hastanede mi yaptırdınız devlet hastanesinde yapılıyor mu bilen var mı

Ben cok memnunum canım. Benim cok bir problemim yoktu dis etlerim ile. Doktorum önermisti, cok hafif bir kesme yaptı ama o bile cok guzel durdu. Senin dis etinin goruntusu ile problemin varsa sen farkı daha cok hissedersin.
evet gülerken özellikle kendimi kötü hissediyorum hangi şehirde yaptırdın ben ankaradayım

ben ankaradayım kaç tane dişiniz için yapıldı törpüleme ne kadar ödediniz
Üst ön dört diş için yapıldı ama başka işlemlerim de vardı. Tam fiyatını hatırlamıyorum canım. Cok pahalı degildi. Yanlış hatırlamıyorsam 250-300 lira olabilir. Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. İki sene oldu yaptıralı.

Üst ön dört diş için yapıldı ama başka işlemlerim de vardı. Tam fiyatını hatırlamıyorum canım. Cok pahalı degildi. Yanlış hatırlamıyorsam 250-300 lira olabilir. Ama yanlış da hatırlıyor olabilirim. İki sene oldu yaptıralı.
bende araştırıyorum yaptırcam aralıkta devlet hastanesinde muayene olcam ordaki doktorumada sorcam diş eti sarkması var bende onun içinde faydalı olursa en kısa zamanda yaptırcam.teşekkür ederim sorularıma cevap verdiğiniz için

X