Diğer yerde cevap alamadım lütfen silmeyin BARTOLİN BEZİ

Yok valla gitmedim ilaclarim bitmişti zaten sadece antibiyotikli kremi kullanmaya devam ettim bikac gün ama şunu farkettim ilk çıktığında bende bikac sene önce ne olduğunu bilmediğim için korkuyo aynı gün doktora gitmiştim hemen antibiyotiğe başladım 3 güne patladi bu defa biraz bosladim 5 gün çektim gitmeden sanırım anladığın anda ilaca başlamak süreci hizlandiriyo çabuk patliyo mutlaka yine çıkacaktır ama tekrarlarsa anında ilaca başlayacağım bu defa yinede olmazsa son çare ameliyat artık napalim
Ben daha öncede yaşadığım için şişi hissettiğim gibi antibiyotike başlamıştım zaten ama işe yaramadı hemde 3 tane 500 lük içiyordum erken patlaması daha iyi tabi , 13 gün sonra patladı nalet 😓

Kızlar merhaba bartolin bezim 1 hafta önce şişti bu ikinci oluşu diğeri 1 sene önce olmuştu ve 2.gunu kendiliğinden patladı bu defa ağrı aşırı siddetliydi ve ne oturdum ne yatabildim ne ayakta durabildim 3.gunumde doktora gittim ve antibiyotikler verdi kullandım bugün bitti ilaclarim ama şişlik portakal kadardı bu 1 hafta içinde 4 defa patladı tekrar şişti ama patladığı halı bile ceviz büyüklüğüne iniyordu okadar neyse doktor bugün siringayla çekti çok rahatladım ama mutlaka ameliyat dedi diğer gittiğim doktorda ameliyat dedi yani bartolin bezin tamamen alınmasını istiyorlar şuan iyiyim ama Allah korusun tekrarlarsa ameliyatımı olmalıyım yoksa drenaj mi yaptirayim ameliyat olanlar cevaplarsa sevinirim kuruluk problemi çok oluyormu? ayrıca tam toparlanmaniz ne kadar sürdü? tekrar bu acıları çekmek istemiyorum çocuklarım sefil oldu 1 haftadir ben zaten acilardan acılara atladım lütfen bilgisi olan yazarsa çok sevinirim
Yeni gördüm kesinlikle aldırmayın diğer beziniz de kötü olsa ne yapacaksınız ben de çok çektim bi de çocuklarınız varmış özgür kartalı araştırın şişken gitmeniz lazım diye hatırlıyorum

Bende ozgur kartala gittim 8 gün oldu simdilik iyiyim inşallah tekrarlamaz marsupializasyon yapiyor ama bana çok bilgili geldi yani kendine güveniyor da inşallah tekrarlamaz benimde

Bu dr a gittiniz mi? Hemen takibe aldım nasıl bi yöntem uyguluyo ?
Evet benim 2-3 sene önce kist apse yaptı devlette yaptırdım hem ameliyat sonrası süreç pansuman önerdi mahvoldum kontrole gidince yapıştırılmış birşeyi çekti canımdan can gitti sanırım diren gibi birşeydi. 2 haftaya tekrar etti şırınga ile boşalttı. Bi haftaya yine tekrar edince Özgür kartal a ameliyat oldum adam işini bildiği için orda kanal oluşmasını sağlıyor böylece sıvı içeride birikmiyor çok şükür tekrarlamadı

35 yaşındayım. 19 yaşından beri uğraşıyorum. Marsupializasyonlar gümüş nitratlar antibiyotikler uyuşturmadan drenajlar yaşamadığım kalmadı. En son 2 ay önce 2 taraftaki bartolinim de şişince işini iyi yapan bir doktora gittim. İki tarafa da marsupializasyon yaptı. 8 dikişim vardı. Kendi kendime atan dikişler de değildi. 2 kere kontrole gittim kontrolde dokunun duruma göre kendi aldı dikişleri. Acılı olmasına rağmen gıkımı çıkarmadım. Ama yok 40 gün sonra sağ tarafımdaki şişti ama kendi kendine patladı. Bende batikonla temizledim bir hafta. Başka bişey yapmadım. Geçti tamamen. Derken sol tarafımdaki yine şişti. Bu arada sol tarafımdaki ilk şişliğim ceviz büyüklüğünde onunla büyüdüm resmen. Neyse soldaki yine geldi. Bu sefer ciddi ciddi en azından soldakini bezeyle aldırıcam galiba. Bıktım artık.

Hangi doktora gittiniz peki kültür örneği alındı mı sizde neden sürekli tekrarliyor zor Rabbım korusun kaç gün mesela dikişler kaldı 21 gün kalacak bende sonra alacak mı düşecek mi bilmiyorum yaşla birlikte bu hastalık geriliyor mu peki bende 33 yaşındayım ilk kez yasadim

35 yaşındayım. 19 yaşından beri uğraşıyorum. Marsupializasyonlar gümüş nitratlar antibiyotikler uyuşturmadan drenajlar yaşamadığım kalmadı. En son 2 ay önce 2 taraftaki bartolinim de şişince işini iyi yapan bir doktora gittim. İki tarafa da marsupializasyon yaptı. 8 dikişim vardı. Kendi kendime atan dikişler de değildi. 2 kere kontrole gittim kontrolde dokunun duruma göre kendi aldı dikişleri. Acılı olmasına rağmen gıkımı çıkarmadım. Ama yok 40 gün sonra sağ tarafımdaki şişti ama kendi kendine patladı. Bende batikonla temizledim bir hafta. Başka bişey yapmadım. Geçti tamamen. Derken sol tarafımdaki yine şişti. Bu arada sol tarafımdaki ilk şişliğim ceviz büyüklüğünde onunla büyüdüm resmen. Neyse soldaki yine geldi. Bu sefer ciddi ciddi en azından soldakini bezeyle aldırıcam galiba. Bıktım artık.
Kur uyguladiniz mi saracoglu belki o ise yarar gerçekten zor ölüm gibi ama aldirmayin

Kur uyguladiniz mi saracoglu belki o ise yarar gerçekten zor ölüm gibi ama aldirmayin
Kürler, dut suları, sıcak suya oturmalar denemediğim okumadığım şey kalmadı. Tek tarafımı aldırıcam artık. Çünkü bu sol taraftaki hiç inmiyor. Kaç kere ameliyat oldum sayısını hatırlamıyorum. Sadece alındıktan sonra bölgenin formumda değişim oluyor mu ve ameliyat sonrası süreç zor mu? Aldıranlar rahat ettim diyor mu kızlaaar..

Hangi doktora gittiniz peki kültür örneği alındı mı sizde neden sürekli tekrarliyor zor Rabbım korusun kaç gün mesela dikişler kaldı 21 gün kalacak bende sonra alacak mı düşecek mi bilmiyorum yaşla birlikte bu hastalık geriliyor mu peki bende 33 yaşındayım ilk kez yasadim
Ben dikiş aldırmadım oraya dokundurmaktan bıktığım için. Doktor istersen alalım dedi ben yok dedim kendi düştü

Kürler, dut suları, sıcak suya oturmalar denemediğim okumadığım şey kalmadı. Tek tarafımı aldırıcam artık. Çünkü bu sol taraftaki hiç inmiyor. Kaç kere ameliyat oldum sayısını hatırlamıyorum. Sadece alındıktan sonra bölgenin formumda değişim oluyor mu ve ameliyat sonrası süreç zor mu? Aldıranlar rahat ettim diyor mu kızlaaar..
Çok çekmişsiniz ama araştırın işinin ehli doktora gidin bu mesele üzerine araştırma yapan doktora gidin çok zor çok hassas bir bölge bu kadar şeye nasıl dayandınız

Evet benim 2-3 sene önce kist apse yaptı devlette yaptırdım hem ameliyat sonrası süreç pansuman önerdi mahvoldum kontrole gidince yapıştırılmış birşeyi çekti canımdan can gitti sanırım diren gibi birşeydi. 2 haftaya tekrar etti şırınga ile boşalttı. Bi haftaya yine tekrar edince Özgür kartal a ameliyat oldum adam işini bildiği için orda kanal oluşmasını sağlıyor böylece sıvı içeride birikmiyor çok şükür tekrarlamadı
İçerde kanal mı oluşturuyor o nasıl bi olay ?? Sonra açıklık bırakıyor mu? Ben anlamadım kusura bakmayın bi yazsanız çok sevinirim:) tek ameliyatla bitiyor mu ?

Ben sol tarafımı aldırdım hiç ağrı sızı olmamıştı 15 yıl oldu . Hiç bir deformasyon da yok kendi atan dikişler vardı . Benim de 2 yıldır sağ tarafım şişiyor geçen kendi kendine patladı ama ölüyordum artık acıdan tekrar şişecek diye ödüm kopuyor Özgür beyi öğrendiğim iyi oldu

Evet aldırmayın evet zor ben yeni yaşıyorum ilerleyen süreçte ne gosterir bilmiyorum benim ameliyat 9 gün oldu ama özgür bey kendine güveniyor gidin bir deneyin
Açıklık bırakıyor ben gumus nitrat istemedim o daha sonraki süreç diye düşündüm tekrar ederse şimdilik ağız bıraktı sadece

X