Diğer yerde cevap alamadım lütfen silmeyin BARTOLİN BEZİ

İşte bizde kist oluşmasının sebebi o salgılanan sıvının dışarı çıktığı kanalın tıkanması. Kanal oluşturuyordan kastım o ağızlaştırma yöntemi. Ama işte yapan doktor beceremezse orası yine kapanıyor ve kist oluşuyor. Çok şükür işin ehlinde tek ameliyat ile bitti. İşin ehline gitmeden önce bir ameliyat oldum 1-2 hafta sonra tekrarladı şırınga ile boşaltıldı bi hafta sonra yine tekrarlayınca Özgür beye ameliyat oldum şükür tekrarlamadı
Cinsel ilişkide bir zorluk yaşadınız mı bir de ameliyattan ne kadar sonra ilişki yaşayabildiniz acaba? Bana doktorum bu konu hakkında bilgi vermedi ne kadar sürecek iyileşmesi diye merak ediyorum

Burdan olacaklara tavsiyem önce saracoglunun bitkisel kürlerini sıcak oturma banyoları deneyin çözümsüz kalırsanız marsupializasyon yaptırın hemen olmayın bende aynı hatayı yaptım siz yapmayın ve illa tekrarlamiyor ben yabancilarin yorumlarını çok okudum kişiden kişiye degisiyor bu

Evet benim 2-3 sene önce kist apse yaptı devlette yaptırdım hem ameliyat sonrası süreç pansuman önerdi mahvoldum kontrole gidince yapıştırılmış birşeyi çekti canımdan can gitti sanırım diren gibi birşeydi. 2 haftaya tekrar etti şırınga ile boşalttı. Bi haftaya yine tekrar edince Özgür kartal a ameliyat oldum adam işini bildiği için orda kanal oluşmasını sağlıyor böylece sıvı içeride birikmiyor çok şükür tekrarlamadı
bir hastayla daha konustum gumus nitrat koymus ozgur kartal sonra marsupializasyon ama gumus nitrat bezi öldürüyormus sizde kuruluk olmadi mi bende yaptirdim ozgur kartala ama bana gümüş nitrat konulmadi ama zaten ameliyattan da memnun degilim

Ben bir kere yasadim marsupializasyon yaptirdim ama doğal yolla sıcak suya oturarak patlatabilirsinz günlük 10 15 dakika oturma banyosu sürekli olan bir durumsa marsupializasyon yaptirin
Yanit icin tesekkur ederim. Ilk defa oldum bir de urtiker geciyorum psikolojim cok dusuk bir sebep sonuc ilgisi kurmaya calisiyorum acaba alakasi varmidir diye dusunmustim

Dogal yollarla nasil patlatabiliriz bir se bartolin apsesi sonrasi urtiker olan varmi acaba
Yanit icin tesekkur ederim. Ilk defa oldum bir de urtiker geciyorum psikolojim cok dusuk bir sebep sonuc ilgisi kurmaya calisiyorum acaba alakasi varmidir diye dusunmustim
Merhaba ben hem ürtikerim hemde bartolin kistim vardı, çok şükür dün ameliyatla aldırdım ama sorduğunuz soruya istinaden ürtikerle bartolin kistinin doğrudan ilişkisi yok sadece yoğun stres yaşıyorsanız bu konu yüzünden vücudunuz tepki olarak ürtiker yani kurdeşen çıkarmış olabilir. Cildiyeye gitmenizi öneririm ben çok uzun süredir ilaç kullanıyorum diğer türlü sosyal yaşamı olumsuz etkiliyor. Çok geçmiş olsun allah şifa versin.

Merhaba ben hem ürtikerim hemde bartolin kistim vardı, çok şükür dün ameliyatla aldırdım ama sorduğunuz soruya istinaden ürtikerle bartolin kistinin doğrudan ilişkisi yok sadece yoğun stres yaşıyorsanız bu konu yüzünden vücudunuz tepki olarak ürtiker yani kurdeşen çıkarmış olabilir. Cildiyeye gitmenizi öneririm ben çok uzun süredir ilaç kullanıyorum diğer türlü sosyal yaşamı olumsuz etkiliyor. Çok geçmiş olsun allah şifa versin.
Teşekkür ederim ben de benzer durumdayim cildiyeye gittim tabi ilac verdi antihistaminik kullaniyorum. Ne kadar surede iyi oldunuz yada ne kadar surede kasintiyi bir duzene oturttunuz, benim maalesef kasinmadan bi gunum bile gecmiyor🥹

Teşekkür ederim ben de benzer durumdayim cildiyeye gittim tabi ilac verdi antihistaminik kullaniyorum. Ne kadar surede iyi oldunuz yada ne kadar surede kasintiyi bir duzene oturttunuz, benim maalesef kasinmadan bi gunum bile gecmiyor🥹
Rica ederim, ben başlarda her gün düzenli olarak hapı kullanıyordum şikayetlerim azalınca şuanda bazen 2 haftada 1 yaşıyorum ve öyle kullanıyorum. Kullandığınız ilaca rağmen devam ediyorsa belki doktorunuz değiştirebilir ilacınızı benimkini değiştirmiştik😊

X