Diğer yerde cevap alamadım lütfen silmeyin BARTOLİN BEZİ

Hayatiminanlami3

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Kasım 2021
358
315
33
Kızlar merhaba bartolin bezim 1 hafta önce şişti bu ikinci oluşu diğeri 1 sene önce olmuştu ve 2.gunu kendiliğinden patladı bu defa ağrı aşırı siddetliydi ve ne oturdum ne yatabildim ne ayakta durabildim 3.gunumde doktora gittim ve antibiyotikler verdi kullandım bugün bitti ilaclarim ama şişlik portakal kadardı bu 1 hafta içinde 4 defa patladı tekrar şişti ama patladığı halı bile ceviz büyüklüğüne iniyordu okadar neyse doktor bugün siringayla çekti çok rahatladım ama mutlaka ameliyat dedi diğer gittiğim doktorda ameliyat dedi yani bartolin bezin tamamen alınmasını istiyorlar şuan iyiyim ama Allah korusun tekrarlarsa ameliyatımı olmalıyım yoksa drenaj mi yaptirayim ameliyat olanlar cevaplarsa sevinirim kuruluk problemi çok oluyormu? ayrıca tam toparlanmaniz ne kadar sürdü? tekrar bu acıları çekmek istemiyorum çocuklarım sefil oldu 1 haftadir ben zaten acilardan acılara atladım lütfen bilgisi olan yazarsa çok sevinirim

Bende de 2 defa sisti. Ilkini siringayla bosaltti doktor. Ikincisi kendiliginden gecti. Bir daha da tekrarlamadi. Bu bez islanmaya yardimci olan bez. Alindiginda kuruluk yapmasi olasi olabilir. Doktor ne diyor?

Kızlar merhaba bartolin bezim 1 hafta önce şişti bu ikinci oluşu diğeri 1 sene önce olmuştu ve 2.gunu kendiliğinden patladı bu defa ağrı aşırı siddetliydi ve ne oturdum ne yatabildim ne ayakta durabildim 3.gunumde doktora gittim ve antibiyotikler verdi kullandım bugün bitti ilaclarim ama şişlik portakal kadardı bu 1 hafta içinde 4 defa patladı tekrar şişti ama patladığı halı bile ceviz büyüklüğüne iniyordu okadar neyse doktor bugün siringayla çekti çok rahatladım ama mutlaka ameliyat dedi diğer gittiğim doktorda ameliyat dedi yani bartolin bezin tamamen alınmasını istiyorlar şuan iyiyim ama Allah korusun tekrarlarsa ameliyatımı olmalıyım yoksa drenaj mi yaptirayim ameliyat olanlar cevaplarsa sevinirim kuruluk problemi çok oluyormu? ayrıca tam toparlanmaniz ne kadar sürdü? tekrar bu acıları çekmek istemiyorum çocuklarım sefil oldu 1 haftadir ben zaten acilardan acılara atladım lütfen bilgisi olan yazarsa çok sevinirim
Bence son ana kadar direnin.bende de 3 defa oldu.birinde ameliyatla indirdiler, diğerinde ayaküstü şırıngayla boşalttılar, bir keresinde de kendi kendine indi.kaç yaşındasiniz bilmiyorumnama 30 yaşından sonra prk atak yapmıyor diyorlar.alalım demelerine şaşırdım doğrusu.

Bende de 2 defa sisti. Ilkini siringayla bosaltti doktor. Ikincisi kendiliginden gecti. Bir daha da tekrarlamadi. Bu bez islanmaya yardimci olan bez. Alindiginda kuruluk yapmasi olasi olabilir. Doktor ne diyor?
Doktorlar alalım diyor ben aldırmak istemiyorum antibiyotikler ise yariyormu yaramıyordu anlamadım bu 1 hafta içinde kaç defa şişti patladı enson siringayla çekti 2 gündür rahattım şimdi yine şişti öluyorum agridan

Bartolin bezinden önce 5 defa hamile kaldım 3u hayatta çocuklarımın digerleri doğumda öldu ama bartolinden önce oldular deigim gibi

Vücut direncinize dikkat edin, yediklerinize ictiklerinize bağışıklığı güçlü tutun.

Esinizin temiz olduğundan emin olun, cinsel hastalik anlaminda, siz de kontrollerinizi yaptirin.

Temizlik çok onemli ozellikle orası sistiginde, tuvalet temizliğine ekstra dikkat edin, önden arkaya kisaca.

Başka tuvaletleri kullanmayin, başka bir enfeksiyon bakteri kaldirmaz vücudunuz.

Vücut direncinize dikkat edin, yediklerinize ictiklerinize bağışıklığı güçlü tutun.

Esinizin temiz olduğundan emin olun, cinsel hastalik anlaminda, siz de kontrollerinizi yaptirin.

Temizlik çok onemli ozellikle orası sistiginde, tuvalet temizliğine ekstra dikkat edin, önden arkaya kisaca.

Başka tuvaletleri kullanmayin, başka bir enfeksiyon bakteri kaldirmaz vücudunuz.
Ya zaten geçen gün restoranın tuvaletini kullanmıştım hiç içimden gelmeyerek bir ordan olmuştur diyorum birde sismeden 1 gün önce yeni açtığım tras bıçağı kullandığım lifin üzerinde kalmış rafta daha bıçağı kullanmadığım için akşam alıp kullandım birşey olmaz diye ondansa olmuş olabilir degilmi bunlardan şüpheleniyorum tekrarlamasini peki nasıl geçecek siz yaşadınız sanırım bana öyle geliyor ne yapmalıyım 2 hafta bu yeni antibiyotige başladım ise yararmi birde bağışıklık için ne tavsiye edersiniz ek gıda artık dayanamiyorum bir yanım aldır kurtul diyor diğer yanım o bez sana çok lazım sakın ha diyor 😔

O bez size çok lazım 🙂
Spor, dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenme.
Eş ile birlikte test olup eğer klamidya gibi bakteriler varsa önce onun tedavisi. Bir hata yapmış olabilir eşiniz, çok mümkün o tedavi olmazsa sürekli tekrarlar.
Yani korunmak mümkün.
Sıcak suya oturma ve masaj denediniz mi o da rahatlatir.
Lütfen dediklerimi yapın, önce bağışıklık ve temizlik.

O bez size çok lazım 🙂
Spor, dengeli, düzenli ve sağlıklı beslenme.
Eş ile birlikte test olup eğer klamidya gibi bakteriler varsa önce onun tedavisi. Bir hata yapmış olabilir eşiniz, çok mümkün o tedavi olmazsa sürekli tekrarlar.
Yani korunmak mümkün.
Sıcak suya oturma ve masaj denediniz mi o da rahatlatir.
Lütfen dediklerimi yapın, önce bağışıklık ve temizlik.
Ya ben sonra değilde benden önce neler neler🤣 bu test nerede yaptırılır ozeldemi var sadece acaba birde fiyatı nedir tahmininiz varmi

Cok pahalı değildir, eşli tedavi şart.
Allah'tan tedavisi var.
Mavi laboratuar a bir sorun isterseniz, onlar bakıyor diye biliyorum

Yıllar önce olmuştu. Önemli bir durum olduğunu da bilemedim o dönem. Saraçoğlunun dut kürünü yapmıştım. Bir de fucidin. Kendiliğinden patlamıştı.
Ancak tekrar eden bir tabloda doktor gitmek mantıklı.

X