Diğer yerde cevap alamadım lütfen silmeyin BARTOLİN BEZİ

Yıllar önce olmuştu. Önemli bir durum olduğunu da bilemedim o dönem. Saraçoğlunun dut kürünü yapmıştım. Bir de fucidin. Kendiliğinden patlamıştı.
Ancak tekrar eden bir tabloda doktor gitmek mantıklı.
Şuan yine patlamış benimki gece sıcak havlu koymuştum şimdi hiç bişey kalmamış doktorun biri 6 ay antibiyotik kullan demisti deniycem bakalim

Ben oldum bu ameliyatı. Benimde 3. oluşu olmuştu. ameliyatan önce word katater yerleştirmeyi denediler ama çok ağrım oldu ve tadavi başarısız oldu 2 hafta kalması gereken katater 2 gün sonra çıkarıldı. sol taraftaki bartolin bezim alındı. alınmadan önce bende kuruluk olur mu diye korkuyordum sizin gibi. kuruluğum olmadı tabi bu sizin ilişki anlaşınıza da bağlı. benim herhangi bir problemim yok. gelelim ameliyat sürecine feci bir ağrı ile uyandım. çok fena ağrım vardı iki sezeryanım var böyle acı duymadım. ve bir hafta kadar da oturmakta sıkıntı yaşadım. toplam fayda zarara bakınca iyiki olmuşum oh rahatladım çünkü sık aralıklarla oluyordu psikolojim bozulmuştu resmen

Ya ben sonra değilde benden önce neler neler🤣 bu test nerede yaptırılır ozeldemi var sadece acaba birde fiyatı nedir tahmininiz varmi
Vayy çapkın koca.yakişırrr.o kocaya çok güvenme bence.mikrop kaptığı için oluyor.durup dururken neden olacak ?.iyi buluyorlar böyle bir ülkede haa.hayranım valla.

Son düzenleme:
Ben oldum bu ameliyatı. Benimde 3. oluşu olmuştu. ameliyatan önce word katater yerleştirmeyi denediler ama çok ağrım oldu ve tadavi başarısız oldu 2 hafta kalması gereken katater 2 gün sonra çıkarıldı. sol taraftaki bartolin bezim alındı. alınmadan önce bende kuruluk olur mu diye korkuyordum sizin gibi. kuruluğum olmadı tabi bu sizin ilişki anlaşınıza da bağlı. benim herhangi bir problemim yok. gelelim ameliyat sürecine feci bir ağrı ile uyandım. çok fena ağrım vardı iki sezeryanım var böyle acı duymadım. ve bir hafta kadar da oturmakta sıkıntı yaşadım. toplam fayda zarara bakınca iyiki olmuşum oh rahatladım çünkü sık aralıklarla oluyordu psikolojim bozulmuştu resmen
Çok eşli misiniz ?.durup dururken neden böyle birşey olsun ki.

Sizin yaşadıklarınızı çok kez yaşadım her defasında küçükse antibiyotik ile portakal büyüklüğünde ise kendi patladı bir defa en son olduğunda portakal büyüklüğünü de geçti patlamadı ve bütün vücudumu iltihaptan dolayı ateşler bastı ağrısı zaten dayanılmaz acil özel bir hastaneye gittim doktor hemen ameliyata aldı bezi alacam dedi ama alamamış apse ödem o kadar büyüktü ki bezi çok geriye itmiş beze ulaşamadım dedi ama bir drenaj yeri oluşturdu kesigin ağzını dikmedi açık bıraktı olur da tekrar iltihaplanma durumunda birikmeden o acikliktan akar dedi ve yaklaşık 6 yıl oldu çok şükür bir daha olmadı

Kızlar merhaba bartolin bezim 1 hafta önce şişti bu ikinci oluşu diğeri 1 sene önce olmuştu ve 2.gunu kendiliğinden patladı bu defa ağrı aşırı siddetliydi ve ne oturdum ne yatabildim ne ayakta durabildim 3.gunumde doktora gittim ve antibiyotikler verdi kullandım bugün bitti ilaclarim ama şişlik portakal kadardı bu 1 hafta içinde 4 defa patladı tekrar şişti ama patladığı halı bile ceviz büyüklüğüne iniyordu okadar neyse doktor bugün siringayla çekti çok rahatladım ama mutlaka ameliyat dedi diğer gittiğim doktorda ameliyat dedi yani bartolin bezin tamamen alınmasını istiyorlar şuan iyiyim ama Allah korusun tekrarlarsa ameliyatımı olmalıyım yoksa drenaj mi yaptirayim ameliyat olanlar cevaplarsa sevinirim kuruluk problemi çok oluyormu? ayrıca tam toparlanmaniz ne kadar sürdü? tekrar bu acıları çekmek istemiyorum çocuklarım sefil oldu 1 haftadir ben zaten acilardan acılara atladım lütfen bilgisi olan yazarsa çok sevinirim
Googleden baktım bilgim yoktu ama gerçekten ameliyat ol böyle olması daha zor geçmiş olsun

Yaa okadar ağrınız oluyormu 😭😭ben çok korkak ve ödlek biriyim nasıl dayanırım bilmiyorum aklım cikiyo zaten ama böylede 2 haftadır mahvoldum

Sizin yaşadıklarınızı çok kez yaşadım her defasında küçükse antibiyotik ile portakal büyüklüğünde ise kendi patladı bir defa en son olduğunda portakal büyüklüğünü de geçti patlamadı ve bütün vücudumu iltihaptan dolayı ateşler bastı ağrısı zaten dayanılmaz acil özel bir hastaneye gittim doktor hemen ameliyata aldı bezi alacam dedi ama alamamış apse ödem o kadar büyüktü ki bezi çok geriye itmiş beze ulaşamadım dedi ama bir drenaj yeri oluşturdu kesigin ağzını dikmedi açık bıraktı olur da tekrar iltihaplanma durumunda birikmeden o acikliktan akar dedi ve yaklaşık 6 yıl oldu çok şükür bir daha olmadı
Ayyy bende bugün doktorumla mesajlastim açıkçası pazartesi geliyim diye ama ağrı bir siddetlendiki acile gittim bosalttirdim iğneyle sonra doktora tekrar bı mesaj yarın geliyorum ameliyatı yap dedim tamam dedi henüz hiç kontrol yapmadı yarın bellli olacak tamamenmi alır yoksa drenajmi bilemiyorum hayırlısı olsun artık öluyorum kurtarsın benide

X