Corpus callosum agenizisi

Merhaba arkadaşlar bende çok zor zamanlardan geçtim hamileliğim ibadetle gözyaşıyla ..3 ay önce doğum yaptım bebeğim oksijen yetersizliği kan yutması 20 gün yoğun bakımda kaldı ..hamilelik zorluğu lohusalık zorluğu derken evladım şuan yanımda 3 aylık olmamıza 2 haftamız var bebeğim normal bir bebek gibi emmesi güzel göz takibi hep vardı şimdi gülümsüyor bizi tanıyor şükür ..Her ay çocuk doktoru ve nöroloji takibinde ..Boynunu daha tutamadı o yüzden nöroloji beni hipotonik yani salık bebek olabilir mi diye baktı gittiğimizde kontrole 2 aylıktı umarım bu ay gittiğimizde boynunu tutar da olumsuz konuşmalara maruz kalmayı .Hala stresliyim sanırım çocuğum büyüyene kadar böyle devam edicek ..Onun sevgisi bambaşka bir şey çok farklı duygu evet bende iyi ki aldırmadım .Onca olumsuz şeyler bize de söylediler şükür sıvısı artmadı doğuma kadar umarım herşey yolunca devam eder herkes için duam bu imtihanı güzel atlatabiliriz .Yaşayan bilir çok zor evlatla imtihan selametle

Allahim insallah o kadar kötü günler geçiyorum ki. Sizlere anlatamam. Bende öleyim dediğim oluyor. Amniyosentez Micro array ve wes yaptıracağım. Tekrar başka dr a da gideceğim. 2. Kez fetal mr çektirecegim. Allahima emanet elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Allah bana da yavrumu sağlıklı bir şekilde kucağıma alıp saglikla buyutebilmeyi nasip etsin. Dualarınızı esirgemeyin bebegimden lütfen ismim Elif.
Eğer bebeğinizden hiç vazgeçmeyi düşünmüyorsanız amiyosentez falan yaptırmayın ben yaptırdım pişmanım doğurdum o an çaresiz kalınca doktorlar ne derse yapıyoruz .Bırakın doğsun imtihanınız yada ikramınız olucak.Sonrasında araştırma hastanesinde genetik de baktırırsınız .Çünkü bizim bebeğimizden tekrardan kan aldılar genetik baktı çünkü amiyosentez falan eksik bilgi dendi bize

Arkadaşlar merhaba 23 haftalık hamileyim bebeğime corbus collosum gelişmemiş denildi ve sol ayak baş parmağının yanıında 1tane doku var fetal dna verdim temiz çıktı doktorum ilk 21 haftalıkken 8 mm ölçüttü corbus collzumu 23 haftada 11 m olmuş dedi bana hiç gelişmez demişlerdi başka doktora yönlendirdi o corbusu hiç göremedim dedi mr da kesin sonuç olur diyolar heyete çıktım gitmediğim doktor kalmadı kimse net bişey demiyor bu durumu yaşayan varmı mr bebek için risklimi fetal dna verdiğim halde mr sonucuna göre amniyosentez yapılır deniliyor Korkuyorum başından böyle bir durum geçen varmı gebeliği sonlandırmam bile söylendi 😥

Arkadaşlar merhaba 23 haftalık hamileyim bebeğime corbus collosum gelişmemiş denildi ve sol ayak baş parmağının yanıında 1tane doku var fetal dna verdim temiz çıktı doktorum ilk 21 haftalıkken 8 mm ölçüttü corbus collzumu 23 haftada 11 m olmuş dedi bana hiç gelişmez demişlerdi başka doktora yönlendirdi o corbusu hiç göremedim dedi mr da kesin sonuç olur diyolar heyete çıktım gitmediğim doktor kalmadı kimse net bişey demiyor bu durumu yaşayan varmı mr bebek için risklimi fetal dna verdiğim halde mr sonucuna göre amniyosentez yapılır deniliyor Korkuyorum başından böyle bir durum geçen varmı gebeliği sonlandırmam bile söylendi 😥
Bende aynı durumda sayılırım sizinle. Banada gebelik sonladrima vb bir ton şey söylediler. Ben fetal mr çektirdim. Tekrar çekilecek 11 gün ara ile. Fetal mr çektirin korkmayın. Moralinizi bozmayın. Ben çok üzüldüm, ağladım bebegimde üzüldü hep. Fetal mr yaptırın bir zararı yok benim dr akrabalarima sordum ben.

Eğer bebeğinizden hiç vazgeçmeyi düşünmüyorsanız amiyosentez falan yaptırmayın ben yaptırdım pişmanım doğurdum o an çaresiz kalınca doktorlar ne derse yapıyoruz .Bırakın doğsun imtihanınız yada ikramınız olucak.Sonrasında araştırma hastanesinde genetik de baktırırsınız .Çünkü bizim bebeğimizden tekrardan kan aldılar genetik baktı çünkü amiyosentez falan eksik bilgi dendi bize
Sizin bebeğinize de mi aynı sorunlar var denmişti? Ne demişlerdi? Şu an nasıl durumu?

Bende aynı durumda sayılırım sizinle. Banada gebelik sonladrima vb bir ton şey söylediler. Ben fetal mr çektirdim. Tekrar çekilecek 11 gün ara ile. Fetal mr çektirin korkmayın. Moralinizi bozmayın. Ben çok üzüldüm, ağladım bebegimde üzüldü hep. Fetal mr yaptırın bir zararı yok benim dr akrabalarima sordum bent

Sizin bebeğinize de mi aynı sorunlar var denmişti? Ne demişlerdi? Şu an nasıl durumu?
Evet benim de aynı şekilde cca hiç oluşmamıştı sıvı birikim vardı çok artar falan demişlerdi şükür doğuma kadar artmadı yukarında doğumla ilgili yazdıklarım okuyabilirsiniz .Şuan bebeğim kucağım da emzirirken yazıyorum normal bir bebek bana göre ama zaman gösterecek diyorlar bakalım Allahım korktuklarımızla evladımızın sağlığı ile imtihan etmesin çok yorulduk ama rabbimiz herşeye kadirdir

Size mesaj attım ozelden
kaç haftalık size ne dediler tam olarak
22 haftadayim şu an. Banada corpus collosum kısa ve ince dediler, bazıları yok dedi, beyincik yok dediler. Ama mr da var çıkıyor. Karma karışık işler. Tekrar mr çekileceği. Burada bilgilendireceğim. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar istediğinizde yazabilirsiniz. Ben çok ağladım çok üzüldüm çünkü. Kendinizi sizde ben gibi hirpalamayin. Elimden gelen bilgiyi paylaşırım bende çok zor biliyorum çünkü.

Merhabalar herkese.Bilgilendirme amaçlı yazıyorum.22 haftalık gebe iken dataylı usg de corpus collosum agenezisi tanısı kondu.total yani hiç olmadığını söylediler.(perinetolıg ender aslan) bakırköyde kliniği olan prof.dr.gökhan yıldırım a gittim.Aynı şeyi söyledi.corpus collosum hiç oluşmamış oluşma ihtimali yok dedi.Beni çam sakura ya yönlendirdi .Orda doç bi dr de baktı.Aynı şeyleri söyledi.Ardından bi kaç hekim daha gördü.Hekimlerin çoğu Sonlandırmamı ima etti.Bebeğimin başka hiç bi yerinde hiç bi şey yoktu.Amniyosentez önerdiler.Yaptırmadım.O dönem çok sıkıntılıydı.Ne yaşadığımı bi ben bi allah bilir.Çok zor karar verdim.Gebeliğimi sonlandırmadım.Ne olursa olsun benim bebeğim dedim.Doğuma kadar bebeğin ventrikülleri genişlemeye devam etti.en son 18 mm dediler.18 den sonra büyümedi.39+3 te normal doğum yaptım.Doğum yaptığım hastane küçük bi hastaneydi.yb birimi çok gelişmiş bi yer değil.Doktorum bi şey olursa sevk ederiz bi şey olma ihtimali çok düşük dedi.Doktoruma güvendim.Allah razı olsun beni doğuma teşvik eden tek doktor oydu.Neyse doğum oldu.Bebeğe usg çekildi 2 farklı hekime baktırdık.Corpus collosum var dediler 🙏baş kısmı var gövde kısmının bi kısmı var kuyruğu yok dediler.2 hekim de aynı şeyi söyledi.Bebeğimi bir sürü çocuk dr gördü.Gayet iyi dediler.Şu an 45 günlük.Normal bi bebekten hiç bi farkı yok hamd olsun.Biraz daha büyüyünce kontrol amaçlı çocuk nöroloğa götüreceğim.Bu arada ben de hemşireyim.Bebeğim maşallah çok iyi görünüyor.Şimdiden başını tutabiliyor.Dün yatakta döndü.Refleksleri iyi.Beni gözleriyle takip ediyor dinliyor.Seslere karşı duyarlı 🙏inşallah bundan sonra da gelişimi iyi olacak.Bunu yaşamış tecrübe etmiş biri olarak yaşadıklarımı yazmak istedim.Tanı koyulduktan sonra çok zor günler yaşadım.Hep hasta bi çocuğun hayalini kurdum.Çok zor allah kimsenin başına vermesin.Rabbime sığındım.Doğuma kadar günlerim hep dua zikir ve kuranla geçti.Rabbime hamd olsun bize merhamet etti.Dünyalar tatlısı sağlıklı bi kız çocuğu nasip etti.Bu olayı yaşayan kim varsa yardımcı olmak isterim.O dönem aynı tanıyı almış bi gebe bulmak için çok uğraşmıştım.İnsan yıkılıyor çok zor.Deneyimlerimin sonucunda şunu söyleyebilirim.Doktorlar ne derse desin rabbimin dediği olur.İnancınızı kaybetmeyin.Bir sürü doktorrun yok dediği yapıyı rabbim oluşturdu.Ya da vardı bize göstermedi.Hamd olsun 🙏
Rabbim bize de bir mucize nasip etsin inşallah çok çaresizim lütfen bana da dua eder misiniz?

23 haftalık gebeğim 1 hafta önce bebeğimin cca hiç oluşmamış olduğunu öğrendim .Günlerce ağladım yıkıldık.Amonisentez yapıldı .sonuçları bekliyoruz .MR çekilmesi için Ankara etlik şehir hastanesine gideceğim.Beni ne bekliyor bilmiyorum .Hayattamıyım yaşıyormuyum bilmiyorum .Üstelik yeni evliyiz .Bunları yaşamak çok zor oldu .Ama herşey Allahtan dua ediyorum tek umudum doğunca bir mucize ve sağlıklı doğması .Hergün 7 defa hucurat süresi okuyup suya içiyorum felak bas ayetel kürsi sürekli zikrediyorum rabbimden yardım istiyorum .Lütfen dualarda birbirimizi unutmayalım gelişme oldukça yazarım
Rabbim katın en kamil eksiksiz tam acil şifaları versin size de bana da inşallah

Size mesaj attım ozelden

22 haftadayim şu an. Banada corpus collosum kısa ve ince dediler, bazıları yok dedi, beyincik yok dediler. Ama mr da var çıkıyor. Karma karışık işler. Tekrar mr çekileceği. Burada bilgilendireceğim. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar istediğinizde yazabilirsiniz. Ben çok ağladım çok üzüldüm çünkü. Kendinizi sizde ben gibi hirpalamayin. Elimden gelen bilgiyi paylaşırım bende çok zor biliyorum çünkü.
Doğum yaptınız mı

Benim de bebeğime aynı teşhis koyuldu doğuma 4 hafta kala heyete girdim uzmanlar görsün diye orda ince bir çizgi de olsa var dediler. Doğunca belli olur ne olacağı dediler ve oğlum 7 buçuk aylık gayet sağlıklı her şeyi ayına göre erken yapıyor
Ayan durumu nasıl . 😢

23 haftalık gebeğim 1 hafta önce bebeğimin cca hiç oluşmamış olduğunu öğrendim .Günlerce ağladım yıkıldık.Amonisentez yapıldı .sonuçları bekliyoruz .MR çekilmesi için Ankara etlik şehir hastanesine gideceğim.Beni ne bekliyor bilmiyorum .Hayattamıyım yaşıyormuyum bilmiyorum .Üstelik yeni evliyiz .Bunları yaşamak çok zor oldu .Ama herşey Allahtan dua ediyorum tek umudum doğunca bir mucize ve sağlıklı doğması .Hergün 7 defa hucurat süresi okuyup suya içiyorum felak bas ayetel kürsi sürekli zikrediyorum rabbimden yardım istiyorum .Lütfen dualarda birbirimizi unutmayalım gelişme oldukça yazarım
Doğum yaptınız mı??

Doğum yaptınız mı

Allah razı olsun senden içimizi rahatlattın bu güzel Dilek'lerin için çok t. Ederim okdr güzel yazmışın anlatmışın ki herşeyi Bn şuan 6 aylık hamileyim bazı doktorlar aldır dedi bazısı yatağa bağımlıda olabilir normal bir çocukta olabilir dediler her doktor ayrı birşey söyledi ilk Şok'unu zor atlattık okdar kötü günler yaşadık ki ama nolursa olsun bnim çoçuğum sağlıklı olunca kabulüm de olmayınca mı değil Bn Yaşıyacaklarımı yaşayan ailelerden karşılaştıkları etkenleri öğrenmek için yazdım sizde çok iyi anlatmışsınız rabbim den umut kesilmez inşallah hidro değil de kolfosefali başlangıcı var şuan sınırda artarsa sıkıntı dediler doktorlar çok zor rabbim hiç kimseyi evladıyla sınamasın size de çok t. Ederim tekrardan
Doğum yaptınız mı durumu nasıl çocuğun

Bebeğinizde corpus nedeniyle bi problem gözüktü mü ? Bıngıldagın erken kapanmasıyla da alakası var mı
Üst taraflarda yorumlarda ayrıntılı yazdım .Evet benim bebeğim cca hiç oluşmamış o şekilde doğdu.20 gün yoğun bakım sürecimiz oldu .Eve ilk geldiğinde bu kadar yol alacağımı düşünemezdim . İnanın ileri de ne olacağını bilemem ama bebeğim zihinsel anlamda her tepki hareketi ayına göre normal .Bıngıldak olayı 4 aylıkken kapandı o biraz beni üzüyor tedirgin ediyor .Ama takdir ilahi ne olacak sa o oluyor bol bol dua edin .Hamileliğin tadını çıkarın ben şimdi ki aklım olsa nasıl olsa doğurucam hamile tadını çıkarırım şimdi ki aklım olsa ayrıntılı taramalara Bİle girmezdim sonuç ta her şey Allah’ın takdiri oluyor boşuna üzülmeye değmez .Evlat ne olursa diyorsun çünkü ne olursa olsun bize emanet .Bende cennetim diye seviyorum çünkü zor süreçten geçtik umarım rabbim rızasını kazanmışımdır .Sizde tevekkül edin inanıyorum bir problem olmayacak

Üst taraflarda yorumlarda ayrıntılı yazdım .Evet benim bebeğim cca hiç oluşmamış o şekilde doğdu.20 gün yoğun bakım sürecimiz oldu .Eve ilk geldiğinde bu kadar yol alacağımı düşünemezdim . İnanın ileri de ne olacağını bilemem ama bebeğim zihinsel anlamda her tepki hareketi ayına göre normal .Bıngıldak olayı 4 aylıkken kapandı o biraz beni üzüyor tedirgin ediyor .Ama takdir ilahi ne olacak sa o oluyor bol bol dua edin .Hamileliğin tadını çıkarın ben şimdi ki aklım olsa nasıl olsa doğurucam hamile tadını çıkarırım şimdi ki aklım olsa ayrıntılı taramalara Bİle girmezdim sonuç ta her şey Allah’ın takdiri oluyor boşuna üzülmeye değmez .Evlat ne olursa diyorsun çünkü ne olursa olsun bize emanet .Bende cennetim diye seviyorum çünkü zor süreçten geçtik umarım rabbim rızasını kazanmışımdır .Sizde tevekkül edin inanıyorum bir problem olmayacak
Bizim cca gelişmiş ama kısa . Dendi 2 haftadır o hastane bu hastane dolaşıyorum . Mr istendi ama girmedim . C sekinde tam oluşmamış . Bıngıldak konusuna gelince kafa yapı
Size mesaj attım ozelden

dogum yaptınız mı

X