Corpus callosum agenizisi

Üst taraflarda yorumlarda ayrıntılı yazdım .Evet benim bebeğim cca hiç oluşmamış o şekilde doğdu.20 gün yoğun bakım sürecimiz oldu .Eve ilk geldiğinde bu kadar yol alacağımı düşünemezdim . İnanın ileri de ne olacağını bilemem ama bebeğim zihinsel anlamda her tepki hareketi ayına göre normal .Bıngıldak olayı 4 aylıkken kapandı o biraz beni üzüyor tedirgin ediyor .Ama takdir ilahi ne olacak sa o oluyor bol bol dua edin .Hamileliğin tadını çıkarın ben şimdi ki aklım olsa nasıl olsa doğurucam hamile tadını çıkarırım şimdi ki aklım olsa ayrıntılı taramalara Bİle girmezdim sonuç ta her şey Allah’ın takdiri oluyor boşuna üzülmeye değmez .Evlat ne olursa diyorsun çünkü ne olursa olsun bize emanet .Bende cennetim diye seviyorum çünkü zor süreçten geçtik umarım rabbim rızasını kazanmışımdır .Sizde tevekkül edin inanıyorum bir problem olmayacak
Bizim cca oluşmuş ama şeklini beğenmedi . C şeklinde değil kıvrımı yok . Suyumda fazla 2 hafta bende hastanelerde uğraştım en son bıraktım . Mr falan istendi amiyosentez yaptırmadım . Bıngıldak konusuna gelince arkadaşım kafa tası ölçümü normalse canını sıkma seninki 4 ayda kapanmış 1 yada bile kapanıp sağlıklı olanlar var . Rabbim evladını sağlıkla büyütmeyi nasip etsin hiç üzülme 🌸

Evet benim de aynı şekilde cca hiç oluşmamıştı sıvı birikim vardı çok artar falan demişlerdi şükür doğuma kadar artmadı yukarında doğumla ilgili yazdıklarım okuyabilirsiniz .Şuan bebeğim kucağım da emzirirken yazıyorum normal bir bebek bana göre ama zaman gösterecek diyorlar bakalım Allahım korktuklarımızla evladımızın sağlığı ile imtihan etmesin çok yorulduk ama rabbimiz herşeye kadirdir
Bizim cca gelişmiş ama kısa . Dendi 2 haftadır o hastane bu hastane dolaşıyorum . Mr istendi ama girmedim . C sekinde tam oluşmamış . Bıngıldak konusuna gelince kafa yapı

dogum yaptınız mı

Rabbim kimseyi evladıyla imtihan etmesin.Bende 23 haftalık hamileyken ayrıntılı ultrasonda bebegimin corpuz callozum hiç göremediklerini ve sıvı biriktiğini söyledi doktorlar ayrıca safra kesesi, hazal kemiği yok ve karnında kisk var dediler dünyam başıma yıkıldı.Aldırmam için ısrar ettiler psikolojik olarak çok zor zamanlar geçirdik.Ne sıvı aldırdım nede bebeğimi aldırmak aklımım ucundan geçti..Rabbime emanet ettim.Bebegimiz normal doğumla doğdu ilk kontrollerde gayet iyiydi,usg ile baktıklarında göremedikleri corpuz callozum da vardı yalnız uc kısmı göremedim dedi doktor.Göremedikleri herşeyi vardı bebeğiminHesapsız şükürler olsun şimdi 13 aylık ve evinizin neşesi.Lokman suresinde 5 bilinmeyen var biriside "Rahimlerde olanı yalnızca Allah bilir" belli bir yere kadar izin veriyor.Ümitsizliğe kapılıp hamileliğinizi zindan etmeyin ol dedimi olur.

X