Çocuklardan sonra yüz çökmesi

Her doğum ve beraberinde doğan çocuğun bakımı, vucudunuzda fiziksel ve ruhsal izler bırakıyor. Mesela benim doğumdan önce tiroit rahatsızlığım yoktu, doğumdan sonra sac dökülmesi ile başlayan problemlerim sebebiyle kan testi verdiğimde öğrendim. Benim kızım 4 yaşına girecek . 2. Hiç dusunmuyorum büyük konuşmak gibi olmasın. Çok zor ve inanılmaz yıpratıcı

Benim çocuklarımda çok hareketli ve zor çocuklardı.Şimdi büyüdüler akıllandılar ama ben onlara kızdığım zamanlar için çok üzülüyorum.
Yani kırışıklık dolgu filan geçer ama çocuķlar büyüyünce pişmanlıklar geçmiyor
Demem o ki şimdiki aklım olsa daha rahat pozitif bir anne olurdum ve çocuklarım onlara kızdığım anları değil onlarla eğlenip mutlu olduğumuz anları hatırlasın isterdim.
Zaman geçiyor ve geriye anılar kalıyor
Evet zor uğraşmak başa çıkmak ama yinede benim tavsiyem kendinize üzülmeyi bırakın çocuklarla güzel zamanlar geçirin.Bırakın herşey dağınık kalsın.Umarım sizde benim yaşıma geldiğinizde (38 yaş) ıçinizde pişmanlık değil mutlu anılarınız olsun..
Geçmişe gidip doğdukları ilk güne gitmek için herşeyimi verirdim.

Biliyorum bana herkes sana ne olmuş yaslanmissin demişlerdi çok üzülmüştüm yanakların kırışmış demişlerdi ve sizin yasinizdaydim sonra çocuklar biraz büyüyünce özellikle uykusuzluk çok cokturuyor insanı sonra epey duzeldim.kim ne derse desin insanı çocuk yıpratıyor kadında her çocuk bir yipranmislik bırakıyor ama bu halinizden çok çok daha iyi olacaksınız emin olun .birde naçizane tavsiyem 30 yaşından sonra collegen kullanmak bence cilt dolgunluğu için iyi geliyor tabi sizde araştırın

Hyaluronik Asit Serum da kullanın cildiniz daha iyi gorunecek​

Merhaba sizin onerdiginiz serum varmi acaba

Biraz maddi yatırım yaparak hoop 10 yaş gençleşirsiniz,doğru yerde yaptırmanız çok önemli ilk bulduğunuz yere koşmayın sakın. 33 yaşındasınız ama sanırım botoks vs geçmişiniz yok. Geç kalmadan başlamak lazım bu tür şeylere.

Konu sahibi oncelikle annem olmadim ama bence deger herseye.suna inaniyorum kendim guzelsem herseye heryere isik sacarim mutlu anne olmayi bende cok isterimki cocuklarim mutlu olsun oyle yetissin.genetik alin cizgilerimiz olduhu icin ben 30 yasinda alnima botoksa basladim ama hafif dokunuslar.cok mutlu oldum.sonra kremlerle surekli destekliyorim.botoksum bana 1 sene gidiyor.senede bir kere yaptikca cizgiler esiki gibi olusmuyor her defasinda dahada azaliyor. Yanaklarim benimde zayif oldugim icin malesef coktu. Cok uzuluyodum.ama sonra kilo aldikca yanaklarim dolgunlasti.bunun icin surekli ekmek yedim. Tabiki zararli. Ama benim kilom cok azdi. Ben kanseri atlattim. Cok vitaminsiz kaldim.verilen mamalarla destekledim. Bos kaldikca yemeklerin ustune ekmek yedimm.bebek buskuvisi sutle karistirilinca yanaklari hemen dolduruyor. Ben kusa kusa yedim mecburen. Birde yutubda yuz yogalari var yanak dolgunlastiririci yazin o hareketlerinde faydasi cok..az uyumakta çökertiyo.biaz fazla uyuyunca dikkat edin yuz cok guzellesiuor. Cocuklar oglen uyuyorsa sizde gunduzleri 20 dakika bile olsa uyuyun bence. Herseyi gectim guzellik tabiki ruhumuzu iyi ediyor ama herseyin basi saglik❤

Benim çocuklarımda çok hareketli ve zor çocuklardı.Şimdi büyüdüler akıllandılar ama ben onlara kızdığım zamanlar için çok üzülüyorum.
Yani kırışıklık dolgu filan geçer ama çocuķlar büyüyünce pişmanlıklar geçmiyor
Demem o ki şimdiki aklım olsa daha rahat pozitif bir anne olurdum ve çocuklarım onlara kızdığım anları değil onlarla eğlenip mutlu olduğumuz anları hatırlasın isterdim.
Zaman geçiyor ve geriye anılar kalıyor
Evet zor uğraşmak başa çıkmak ama yinede benim tavsiyem kendinize üzülmeyi bırakın çocuklarla güzel zamanlar geçirin.Bırakın herşey dağınık kalsın.Umarım sizde benim yaşıma geldiğinizde (38 yaş) ıçinizde pişmanlık değil mutlu anılarınız olsun..
Geçmişe gidip doğdukları ilk güne gitmek için herşeyimi verirdim.
Çocuğunu büyütüp rahata ermiş anne modeli :)

Mutlaka yasinda etkisi var 30 dan sonra ciltte geri sayim basliyor neticede ama benimkisi oyle normal bir cokme degil. Insallah duzelir azda olsa.
:KK57: ben de biraz taktım son zamanlarda , kırışıklıklar ufaktan oluşuyor sanki :KK43: ben geçen ay kremler aldım nemlendirici ve göz çevresi için nemlendirici ve birde güneş kremi günde 3 kez uygulamaya çalışıyorum özellikle güneş kremi mutlaka kullanmak gerekirmis...bakalım imsallah işe yarar

Dışardan çökmüşsün yorumu almadm ancak yüzğmdeki değişimi kendm çok net farkediyorm. O 23 yaşındaki halmle sanıyorm kendimi hep. 31 yaşındayım. Aynaya bakınca gerçekler öyle değil... yaşladığını görmek çok garip. Yüzümde sarkmalar başladı ufak tefek lekelenmeler göz altında çöküklük... kabul etmesi zor ama yaşlanıoruz... botoks askı gibi ameliyatsız çözmler iyi hissettirebilşr bi kaç yıla yaptırmayı düşünüyorm biraz daha çökeym de 😅
Yalniz botoks çökmeden yapilmasi gereken bisey bi nevi önlem :)

Çocuklar büyüyünce rahat ediosun diyenler acaba nasil oluo o is ya cocuklar buyudukce dertleri de buyuyo evleneseler bile bi rahat edemiosun ömür boyu aklin onlarda hep. Bence bunu kabullenmek lazim pesinen. Yani anne olarak hicbi zaman rahata huzura eremeyeceginiz gercegini. Ruh boyle iken fiziksel olarak çöküş kacinilmaz. Anca maddi durumun cok cok iyi olcak surekli birileri yükünü hafifletecek ya da anca öyle.

Merhaba dolgu öncesi kolajen takviyesi öneririm.İsterseniz eczaneden alın isterseniz kendiniz kaynatıp yemeklere koyun...
Onun dışında hızlı çözüm dolgu botoks olur fakat her sene yada vücudunuz kolay emiyorsa 8 ayda bir yaptırmanız gerekecek.Kesinlikle bol su tüketin su cildi nemlendirir,nemlendirici kremde muhakkak kullanın...

10 yıldan fazla uyku düzenim abuk subuk benim ama yinede oğlumun ilk yılında ben bile zorlandım çünkü keyfi bir uykusuzluk değildi sabahın körü ayaktasın...emzirmek de bir süre sonra yoruyor
Ben o dönem vitaminli yüz maskelerinden (kâğıt veya krem şeklinde) cok cok fayda görmüştüm
Kolajen tozu emzirirken kullaniliyor mu onu doktoruna sor o da inanılmaz iyi
Uyku uyuma süren oturana kadar bunlar kurtarır sonra zaten bakarsın duruma

Yüz yogası öneririm. Ve düzenli günlük cilt bakımınızı yapın. Bende 37 ye yol alıyorum ama 18 imden beri düzenli baktığım için kendime çok iyi durumdayım şükür, yanaklarımda çökme başlamıştı 2. Oğlumdan sonra yüz yogasıyla onu da toparladım. Bıkmadan düzenli yaparsanız faydasını görürsünüz. Bir de c serum kullanmanızı tavsiye ederim muhakkak, yüzünüze ışıltı gelir.

Çevremde oluşmuş çizgileri botoksla (?) silen çok var ama ben mi karıştırıyorum onlar mı yanlış söyledi. Atıyorum alındaki çizgiye yaptırmş gelmiş kırışıklıklar gitmiş oluyor. Başka bir şey mi yaptırılan?
Botoksla oradaki siniri uyusturuosun o sinir bağlı olduğu kası çalıştıramio. Mesela gece çenesini sıkan insanlar icin çene kasina yapilio sen istesen de hareket ettiremiosun orayi dolayısıyla çeneni sikmiosun. Yerlesmis kirisikliklari gidermez. Sadece orayi hareket ettiremedigin icin mesela kaşını çatamadigin için derin gozukmesinin önüne geçer. Ama kırışıklık oradadir. 6 ayda kırıyor vucut onu 6 ayin sonunda kaşını cattigin zaman gene eskisi gibi derin gozukur. Onun için kırışmadan yapilmali ki (bu takriben 20li yaslarin sonu) biseye benzesin. Yani durayim durayim toplatirim nasilsa mantigi kervan yolda duzulur mantigi. 50 lerinde mukemmel gozuken insanlar bu işe 25lerinde baş koymuş yiğitlerimiz aslinda :)

Yerleşmiş kirisikliklar icin Pelleve yöntemi var. Radyo frekans dalgalari ile ütüyolar kirisikliklari. Dediğim gibi botoks bi önlemdir erken yaşta kırıșmadan yapilmalidir.

Yani konu sahibinin derdine baglarsak botoksa gelene kadar ohoooo. 30 yasindan sonra insan her sene kas kaybeder. Popo duzlesir yaglanma artar basenler genisler tricepsler sarkar gogusler düşer. Cocuk dogurmak bu işin intihari olur. Dedigim gibi ama paran varsa zamanin varsa baska. Yoksa bastan razi olcan bu goturduklerine yoksa taka taka kafayi yersin. Yaslanmak hazmetmesi zor bi process basli basina.

Düzenli uyku, iyi beslenme, cilt bakımı rutini oluşturmakla başlayın once.
Sonrasında ise oğlunuz ile ilgili profesyonel yardım almayı deneyebilirsiniz.
Hepimiz çocuklarımıza kızarız zaman zaman ama oğluma surekli kızmaktan kırışıklıklarım artıyor derken ya mübalağa ettiniz yada gerçek buysa oğlunuz için yardıma ihtiyacınız var.

(Annelik dersi olarak düşünmeyin ama çocuğunuz açısından da zor bir durum sürekli kendisine çatık kaşlarla bakan anne🤷🏻‍♀️)
yok sadece bu cocuk yaramaz, diyorsanız haftada 2 gün yarım gün olsa bir yardımcı oyun ablası bulun, sadece çocuklarla ilgilenmek için. Cocuk gelişimi vs okuyan bir öğrenci olabilir.
siz de kendinize vakit ayırırsınız o vakitte, biraz rahatlatır sizi.

İyi beslenme için ilk şart su tüketiminizi düzenlemek.
kilo başına 30 ml asgari su tüketme miktarı olarak söylenir.
60 kilo iseniz
60x30ml=1.8 litre gibi...
Eğer çay kahve tüketiyorsanız, tükettiğiniz miktar kadar suyu da buna eklemelisiniz.
iki peşpeşe doğumunuz var, muhtemelen vitamin değerleriniz alt üst olmuş durumdadır. Onlara baktırıp takviyelere başlayın.
yada şimdi gidemem pandemi vs derseniz en azından d vitamini ve c vitamini alabilirsiniz.
D vitamini güneyde güneşlenme süresi uzun bir yerde ve bahçede vs yaşamıyorsanız eksiktir muhtemelen. C vitamininin de fazlası zaten vücuttan idrarla atılır.
Kollajen tavsiye eden olmuş, ben de bayram sonrası bir kür deneyeceğim.
12 saat kaynatılan ilik suyunu her sabah bir çay bardağı kadar limonlu içiyorsunuz.
30 gunde botoks etkisi falan diyor. Botoks etkisi olmasa da kemik ve kıkırdak dokusuna faydası olduğu için yine boşa gitmez :) bence siz de deneyebilirsiniz.
Ben yüz yogası denedim bir donem, düzenli yapınca gerçekten yüz hatlarını gözle görülür iyileştiriyor. Yogadayoga instagram hesabına bir bakın derim.

Her şey yoluna girdi ve hala rahatsızsanız görüntünüzden, dünyanın sonu degil, estetik müdaheleler artık hem daha ulaşılabilir hem daha çok seçenek var.
Üzmeyin kendinizi :)

Gerçekten çocuk çok etkiliyor , benim benden büyük arkadaşlarım var çocuksuzlar ciltleri 20 yaşındaki gibi aynı. Ben de çöktüm , Seran göçer Nişantaşı’n da gittim , azıcık dolgu azıcık botoks mezoterapi hifu ile kendime geldim . Tabii bütçe ayırmak mesele ama ben hiç kozmetik , kuaför masrafı olmayan bir kadınım onlara bütçe ayıracağıma senede 1 Seran hanıma giderm diye düşünüyorum

X