Bakicı illa ki çalışan anneye mi sart ?

Bakıcınızla devam edin derim. Hem hamileliğiniz riskliymiş hem de yeni doğacak bebeğinize tekrardan yeni bir bakıcı bulmak zorunda kalmazsınız. Ama şimdilik evde olduğunuza göre ve yeni bebeğiniz geldiğinde en az 6 ay birebir ilgileneceğiniz için bakıcı evinize gelmeye başlasa daha iyi olur. Bence sizi rahatsız eden şey bakıcı tutmamız değil siz evdeyken çocuğunuzu evden başka bir yere göndermeniz. Eve gelirse içiniz de rahat eder.

Evet esimin yengesi bakicimiz.Iste mantikli düsününce yaltigim dogru geliyor sonra diyirum ya dogru degilse mukemmel anne etiketi yapıstırmak zorundaymisiz gibi kendimize her sey dört dörtlük olmali öyle bir algi yapısti üzerimize.Ögrendigimden beri havuc suyu deveci armutu tükettim bol bol azalmadi ama artmadı da ben yine de yapmaya devam ediyorum cok can sıkıcı bir durum 3 farkli doktor görüsü aldım kimi dedi bu suyla 30 u görmez digeri dedi gözlem altinda olursa rahatlikla görür coraspin başladık kendi doktorum da en azindan 28 i atlatinca riskin az oldugunu söylüyor yasayip görecegiz elimden geleni yapiyorum su azalması icin cok erken haftalar maalesef
Kendini sıkıntıya sokmamaya çalış. Ben hamilelikte o kadar problem yaşadım ki sonuc olarak bir sıkıntı olmadan doğum yaptım . Seni çok iyi anlıyorum kızının yengeye gitmesi gayet de iyi oluyordur hem çocuk için hem kenfin için . Evde olduğunu düşün sürekli peşinde koşmaktan stres olacaksın bu çocuğa da yansiyacak . Dediğim gibi eve geldiginde verimli bir iki saat geçirdikten sonra hiçte birşey olmaz. Kendini bunlar için üzme . Mükemmel anne diye birşey yok .

İmkan varsa çalışın ya da çalışmayın hatta hamile olun ya da olmayın fark etmiyor kişinin kendi tercihi derim ben. Bakıcının olması annenin annelik görevini yerine getirmediği anlamına gelmemeli bence. Bakıcı olduğu halde çok iyi annelik yapan var, bakıcı olmadığı halde çocuğu kendi haline bırakan var. Elinizden geldiği kadar ilgi, şefkat ve sevgi verin, bakıcınızı da mutlaka gözlemleyin gerisi teferruat.

Belli bir yaştan sonra bakıcılıktan dadılığa evriliyor bu döngü bence. 3 buçuk 4ten sonra kreşe göndermeniz sanki daha iyi olur. Ama memnunsanız kadını yanınızda yardımcı olarak devam ettirmeniz de iyi olur.

X