Burun ameliyatım resimli

Cok güzel olmuş 3 kez ameliyat olan biriyim şanslısın iyi dr denk gelmişin, 1 yıla anca oturur ,burun ucun biraz düşer burun ödemli daha çok incelecek her yerden ,çok beğendim güle güle kullan .
Siz neden 3.kez oldunuz acaba ,inşallah şimdi istediğiniz gibi olmuştur

Ben bugün 1. Ay kontrolüne gittim .Doktora burnum eskisinden kısa ama daha yuvarlak ve büyük gibi dedim .Kalın derili olduğumu ödemlerin 1,5 yıla kadar ineceğini söyledi .Ödemler insede büyüklük değişmez ki dedim .Yani çok değişmez bir miktar incelme olur dedi .
Benim çok sorunlu bir burnum yoktu.
Estetik olarak değişmesini istedim.
Baktığında kimse ameliyat olduğumu bile anlamıyor .
O zaman neden oldum ki diye kendimi sorguluyorum .
Neyse artık sorgulamayacağım da .
her ay değişimleri atacağım.Herkesede ödem konusunda yardımcı olur böylelikle .

Eklentiler

• IMG_9930.jpeg
    IMG_9930.jpeg
    90,6 KB · Görüntüleme: 208
  • IMG_9820.jpeg
    IMG_9820.jpeg
    93,3 KB · Görüntüleme: 195
Buda ameliyattan önce ,evet daha uzun ama uç kısmı daha ince duruyordu .Şimdi daha kısa ama ucu daha tombul 🫣

Eklentiler

• IMG_9936.png
    IMG_9936.png
    390,4 KB · Görüntüleme: 210
Şuanda yüzümde şişlikler indi ama yanaklarımın altları böyle sarkık oldu :KK43:
Yani başıma ağrılar girdi gerçekten 😦
Benim 19.günüm ödem çoğunlukla geçti ama sarkma gibi kaldı biraz gözlerim falan da çöktü anlamsız çirkin biri oldum ameliyattan sonra burun desen öyle kaldırmış ki Allah’a şirk koşuyor tövbe tövbe ya. Domuzdan hallice nasıl okula gideceğim onu düşünüyorum. Ağlamak için zor tutuyorum.

Benim 19.günüm ödem çoğunlukla geçti ama sarkma gibi kaldı biraz gözlerim falan da çöktü anlamsız çirkin biri oldum ameliyattan sonra burun desen öyle kaldırmış ki Allah’a şirk koşuyor tövbe tövbe ya. Domuzdan hallice nasıl okula gideceğim onu düşünüyorum. Ağlamak için zor tutuyorum.
Sarkmalar bende yeni yeni toparlamaya başladı .Gözlerim bakışlarım,dudaklarımın bile şekli değişmişti .Şimdi eski haline dönmeye başladı .Onlar kesinlikle kalıcı şeyler değil .Ödem bir şekilde yüzümüze de yayılıyor .
Bende çok ısrarcı olmuştum kaldırmayın diye ama inanın inmeye başladı gibi .İlk 15 gün gibi değil şuanda .
Mutlaka inme olacaktır ama az ama çok istediğiniz boyutta olur inşallah .
Sabretmek zor kısmı.

42.günüm bugün.Burun sırtı ödemlerim inmeye başladı.
Ödemlerim gitsin diye hergün arnica krem sürmeye ve ananas hapı içmeye devam ediyorum.Yanı sıra kiraz sapı ,mısır püskülü ve günde bir fincan yeşil çay tüketiyorum.
Kalın derili olduğum için doktor 1,5 yıl sürer dedi.
Tek dileğim ucundaki tombul görüntünün gitmesi .
15.gün ve 42.gün farkı resimlerde ki gibi

Eklentiler

• IMG_9507.jpeg
    IMG_9507.jpeg
    90 KB · Görüntüleme: 172
  • IMG_0123.jpeg
    IMG_0123.jpeg
    111,4 KB · Görüntüleme: 177
Ödemlerim gitsin diye hergün arnica krem sürmeye ve ananas hapı içmeye devam ediyorum.Yanı sıra kiraz sapı ,mısır püskülü ve günde bir fincan yeşil çay tüketiyorum.
Gayet güzel olmuş güzel günlerde kullanın. 🤩

Tatlım harika olmuş daha 2 ay olmamış o ucufa inecek biraz daha incelicek burnun çok güzel olmuş bayıldım. Tadını çıkar böyle bile 10 yani 🥰

Merhaba arkadaşlar hergün buraya gelip yazılanlara bakıyorum .Süreç gerçekten zormuş .İnsan yaşadıklarını yaşamış birilerinin yorumlarını okuyor ve en azından iyi kötü kendisini sürece daha iyi hazırlıyor .
Bakıyorum çoğu mesajlar cevapsız kalıyor yada daha sonrası bilgilendirme yok .
Ben bu yüzden özellikle benden sonra yaptıranlar ve yapacak olanlar açısından fikir olması açısından güncelleme yapmaya geldim .
Ama öncelikle söylemek istediğim şey her burunun ödem atma sürece iyileşme süreci çok farklı oluyormuş .
Kimisinin ucu inerken kimisinin aynı kalabiliyor mesala .
Buda derimizin yapısı doktorun tekniği ve bir sürü faktör var .
Ben kalın derili buruna sahibim .
Doktorum iyileşmemin 1,5 yılı bulacağını söyledi .
Ameliyattan sonra beni üzen tek şey burnumun eskisinden geniş durmasaydı .
Burun kalkıklığı tam istediğim dozdaydı.
Benim 4,5 ay oldu .
Burun ucum baya düştü bu bir tık canımı sıkıyor çünkü hala iyileşme süresinde ve böyle giderse daha fazla düşecek ve öyle olursa bana burun ucuna revizyon düşünme ihtimalinin yolu gözüküyor gibi.
Burnum hala çok geniş ve büyük geliyor .
Ama açıkçası gözüm alıştı belkide pek önemsemiyorum.Tek sıkıntım ucunun daha fazla düşmemesi .
Zaman zaman değişimleri görmeniz için paylaşımlara devam edeceğim .
sadece ufak bir ricam olacak Yazımı okuyan benden önce ameliyat olmuş tecrübeli arkadaşlar ,bu aylarda ödemin birazda olsa aşağı inmesinden kaynaklı burun ucun düşük gibi görünüp sonra ödemler gidince normal görünen var mı ?

Kimse cevap yazmamış sağlık olsun.
Umarım biri bana yardımcı olur.
Ameliyattan sonra yanaklarımın alt kısımlarına indi şişlik.
Bugün 7.günüm ve yanaklarımda şişlik hiç kalmadı fakat resmen o bölge sarkık duruyor bu inşallah geçişi bir durumdur .
Yaşayan varmı aynı durumu ve geçtimi 😔

Diğer bir sorum doktor bana kremin ağzını hafif burnuna yaklaştır ve iyice içine sık ne kadar sıkarsan Okadar iyi bir ay yapacaksın dedi .
Ama genzime kaçar krem çok katı dedim yapmalısın dedi .
Sizdeyse böylemi .Az önce denedim yapamıyorum .
Burnunuz çok iyi olmuş

Yan ve ön profil

Eklentiler

• IMG_4186.jpeg
    IMG_4186.jpeg
    68,4 KB · Görüntüleme: 119
  • IMG_4004.jpeg
    IMG_4004.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 117
Bu resimde daha çok belirgin göz Pınarımdan burnumun ucuna kadar olan kalınlık bu ödem mi zamanla incelir mi bunu bilmiyorum.
Ama tabii ki en azından burnumun ucu yuvarlak ve geniş bari burun sırtım ince olsun isterdim 😳

Eklentiler

• IMG_4388.jpeg
    IMG_4388.jpeg
    108,8 KB · Görüntüleme: 125
X