Bu kaçıncı diyet hikayesi?

diyetleyenkiz

Üye
Kayıtlı Üye
4 Mart 2021
37
25
27
Selam kızlar :KK200:
Bu zamana kadar çok emin kararlarla başlayıp yarı yolda bıraktığım sayamadığım kadar çok diyet maceram olmuştur. Artık bu son demek istiyor ve sizlerinde desteğini bekliyorum hatta bu platformda bana eşlik ederseniz dahada mutlu olurum. :) Gün gün neler yediğimi paylaşacağım sizinle, hedefim 10 hazirana kadar 59 kiloyu görebilmek.. En son kaç yaşındaydım acaba 50 li kiloları gördüğümde:110:en kısa zamanda o kiloları görmek ümidiyle diyelim o zaman:anneadayı:
Aslında diyetime 01.03.2021 de başladım fakat üyeliğimi bugün açtım güncel bilgilerim şöyle;

01.03.2021
Boy:1.60
Kilo:74.7
Hedef Kilo:59
Verilmesi gereken kilo:15

Son düzenleme:
Kimse yok muuu hu huu:halay:

Bugün tartıldım güncel kilom 73.2 idi.(05.03.2021) bir an önce 69 u görmek istiyorumm:KK9:

Bugün sabah evden çıkmadan bir dilim kaşar peyniri, yarım domates, 5-6 tanede zeytin atıştırdım.
Ara öğün olarak türk kahvesi
Saat 12 de;
Bir kase domates çorbası
6-7 tane minik köfte ve minik patates

saat 15.30 gibi falanda bir kase pulbiberli yoğurt yiyerek günü kapatmayı düşünüyorum inşallah :KK49:

Huhhhuuu sabah tartıda 72.5 i gördüm :anneadayı:
Hedefim haftaya pazartesi sabahı 70 i görebilmek çünkü neden olmasın :işsiz:
Sabah iki üç dilim patates yemeğinden attım ağzıma evden çıkmadan, öğlen mantar çorbası, patates köfte yemeği(2 tane sulu köfte 4-5 diilim patates), iki kaşık zeytinyağlı pilaki ve salata yedim. Şimdide 1 kase yoğurdum ve bir küçük çekirdekli galetam ile günü sonlandırıyorum inşallah:nazar:

Selam kızlarr:KK51:
Sabah 72.1 i gördüm, aslında 71.9 göreceğime çok inanmıştım ama yarına inşallah diyelim :)
Sabah kahvaltımda 1 domates, bir kk peynir, bir kaşık acuka ve 3 zeytin yedim.
ara öğünde şekersiz türk kahvesi
12 de 2 kepçe dolusu mercimek çorbası, 3 kaşık ıspanak yemeği ve 1 tane kalın lahana sarması yedim.
Son olarak saat 3 te bir kase yoğurt ve 1 tane kuru kayısı ile günü kapatmak isterim fakat bugün arkadaşımla görüşeceğim eğer dışarıda çok acıkırsam diye yanıma galetamı alacağım bakalım kaçamaksız bitirebilecek miyim günü

Merhaba, kolaylıklar diliyorum.. naçizane bikaç bilgi vermek istiyorum. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle çok hızlı kilo alan ve hayatında sürekli diyet yapan biri olarak, günlük tartı yapmayın ve çok az besleniyorsunuz buna son verin olur mu :) düşük karbonhidrat diyeti ni aşırı aşırı tavsiye ederim. Konum vardı okumanızı tavsiye ederim ❤️

Merhaba, kolaylıklar diliyorum.. naçizane bikaç bilgi vermek istiyorum. Çeşitli sağlık problemleri nedeniyle çok hızlı kilo alan ve hayatında sürekli diyet yapan biri olarak, günlük tartı yapmayın ve çok az besleniyorsunuz buna son verin olur mu :) düşük karbonhidrat diyeti ni aşırı aşırı tavsiye ederim. Konum vardı okumanızı tavsiye ederim ❤️
merhabalar teşekkür ederim aslında her gün kilomu görerek zayıflamam gerektiğini hatırlatıyorum kendime, biraz da sabırsızım malesef :bicak:
Evet bakıldığında çok az geliyor göze yediklerim ama artık alıştığımdan mıdır bilmem artık yemek çok aramıyor gibiyim :)

Selam kızlar :KK200:
Bu zamana kadar çok emin kararlarla başlayıp yarı yolda bıraktığım sayamadığım kadar çok diyet maceram olmuştur. Artık bu son demek istiyor ve sizlerinde desteğini bekliyorum hatta bu platformda bana eşlik ederseniz dahada mutlu olurum. :) Gün gün neler yediğimi paylaşacağım sizinle, hedefim 10 hazirana kadar 59 kiloyu görebilmek.. En son kaç yaşındaydım acaba 50 li kiloları gördüğümde:110:en kısa zamanda o kiloları görmek ümidiyle diyelim o zaman:anneadayı:
Aslında diyetime 01.03.2021 de başladım fakat üyeliğimi bugün açtım güncel bilgilerim şöyle;

01.03.2021
Boy:1.60
Kilo:74.7
Hedef Kilo:59
Verilmesi gereken kilo:15
Kaybetme korkusu ya da kontrolculük var mı sizde?

Sorunuzu ne amaçla sorduğunuzu anlayamadım? Yok diyen yalan söylüyordur zaten.
Bilinçaltımızda kök duygu dediğimiz duygu- düşüncelerimiz mevcut. Kilo verememenin ya da verdikten sonra almanın kök duygularından 2 taneside o saydıklarım. (elbette daha fazlasıda var ama ana iki duygu) Eğer bunlar varsa, bunları çözmeden kilo veremezsiniz ya da verseniz de alırsınız. Bu yüzden sormuştum :)

Kontrolcülüğü anladımda kaybetme korkusunu pek zayıflama iradesi ile bağdaştıramadım :) Teşekkürler yine de:)

Bilinçaltımızda kök duygu dediğimiz duygu- düşüncelerimiz mevcut. Kilo verememenin ya da verdikten sonra almanın kök duygularından 2 taneside o saydıklarım. (elbette daha fazlasıda var ama ana iki duygu) Eğer bunlar varsa, bunları çözmeden kilo veremezsiniz ya da verseniz de alırsınız. Bu yüzden sormuştum :)

Kontrolcülüğü anladımda kaybetme korkusunu pek zayıflama iradesi ile bağdaştıramadım :) Teşekkürler yine de:)
Bir örnekle açıklayabilirim. (sizinkisi de böyledir diye değil bu sadece nedenlerin bir tanesi)
Küçükken tacize uğramış, güzel olduğu için başına böyle birşeyin geldiği dikte edilmiş bir birey farkında olmadan kök duyguyu atmış bilinçaltına.
"kilo alırsam çirkin olurum, böylece tacize uğramam" (yine toplumsal kanılar giriyor devreye maalesef, hani medyanın ısrarla gözümüze sokmaya çalıştığı manken gibiysen güzelsin öğretisi)
Böylece kontrolculük başlıyor. ÖZet geçince eksik kaldığı için oturmayabilir ama detaylarda mantıklı oluyor. :)

Bir örnekle açıklayabilirim. (sizinkisi de böyledir diye değil bu sadece nedenlerin bir tanesi)
Küçükken tacize uğramış, güzel olduğu için başına böyle birşeyin geldiği dikte edilmiş bir birey farkında olmadan kök duyguyu atmış bilinçaltına.
"kilo alırsam çirkin olurum, böylece tacize uğramam" (yine toplumsal kanılar giriyor devreye maalesef, hani medyanın ısrarla gözümüze sokmaya çalıştığı manken gibiysen güzelsin öğretisi)
Böylece kontrolculük başlıyor. ÖZet geçince eksik kaldığı için oturmayabilir ama detaylarda mantıklı oluyor. :)
teşekkürler farklı bir bakış açısı düşünmemiştim bu şekilde :)

Bugün sabah kahvaltımda(7.30) dün canımın çook çektiği bir tane kandil simidi 3 zeytin ve yanında ayran vardı.
10.00 Şekersiz Türk kahvesi
12.00- 1,5 kepçe düğün çorbası
1 kepçe etli kuru fasulye
ve bolca yeşillik
14.00 içim kıyıldı 1 kayısı 1 galeta yedim
15.00 içine kuş üzümü katılmış bir kase yoğurt

Diyetiniz çok ağır ve süreye göre vermek istediğiniz kilo çok fazla tabi herkesin kendi tercihi ama size küçük bir tavsiye boynunuzdan dizinize kadar bütün bedeninize sıkılaştırıcı krem kullanın, sadece sporla toparlanmayacak kadar hızlı kilo veriyorsunuz

Diyetiniz çok ağır ve süreye göre vermek istediğiniz kilo çok fazla tabi herkesin kendi tercihi ama size küçük bir tavsiye boynunuzdan dizinize kadar bütün bedeninize sıkılaştırıcı krem kullanın, sadece sporla toparlanmayacak kadar hızlı kilo veriyorsunuz
Kullandığınız ve fayda gördüğünüz krem oldu mu acaba?

Kullandığınız ve fayda gördüğünüz krem oldu mu acaba?
Ben nivea q10 plus kullandım ama kilo verme sürecinde kullandım, iş işten geçtikten sonra kullanmanın çok faydası olmuyor. Ben kollarıma kullanmayı akıl edememişim 3 yıldır toparlayamadım

X