Boşanmaya çok yaklaştık

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayrılırdim,annem ablami kocasıyla olan boşanma duruşmasına gitmeseydi.yani her kafamıza edebi hemen yapamıyoruz,ayrı odalardayiz ama güzelce konuşup yapılması gerekeni yapacağız
eşinizin düzenli yüksek bir geliri olmalı düzgün nafaka alabilmek için yoksa alacağınzı miktar 300 400 tl ayda

Bunu okuyan diğer arkadaşlara söylemek isterik ki bu tamamen yanlış bilgi. Lütfen dini olarak asla itibar etmeyin. En olmadı kitap okumak öğrenmek niyetinde de.degilseniz alo fetva yi filan arayın, diyanete sorun.
Lütfen siz de böyle konularda bilmişcesine yazıp kendi kafanız gibi insanların kafasını da bulandirmayin.
Keşke sizde okuyup böyle bir bilgi yokmuş dedikten sonra yazsanız da sizi okuyanlar da yanlış bilgi edinmese.evimizde bu konuyla ilgili fetva kitapları,ilmihaller var.sizde de varsa açıp okuyun lütfen

gerçekten çok ilginçsiniz ülkede geçerli olan kanunlara göre kv ve kpederiniz size bakmakla mükellef değil..3 ay bakıp 4. ay durumum yok derlerse ne yapmayı planlıyorsunuz.. tüm planları buna göre yapmanız ilginç..
Herşey resmiyet mi,sadece devlete guvenebilecek olsak keşke,şuan devlete güvenip mor çatıya mi sığınayim.bunca yill kayinvalidem ve kayınpederimle bir hukukum var.onlar elbette destek olacak,ben devletin bana verdiği hakları da kullanacağım.emin olun çocukları için bir anne hak oln her yolu dener

eşiniz karakterinde biri size nafaka vermemek için sigortasız bile çalışır göremiyor musunuz? birçok üyeye atarlı giderli cevaplar vermişsiniz ama insanlar gözünüzü açmaya çalışıyor farkında mısınız çocuklarınız biraz büyüdükten sonra lütfen birey olup çalışmayı da gelecek planlarınız arasına katın, sevgiler..

Keşke sizde okuyup böyle bir bilgi yokmuş dedikten sonra yazsanız da sizi okuyanlar da yanlış bilgi edinmese.evimizde bu konuyla ilgili fetva kitapları,ilmihaller var.sizde de varsa açıp okuyun lütfen
Canim ben yüksek lisanslı ilahiyatçı ve ayrıca da hukukcuyum. Din kültürü öğretmenliği yapıyorum. Bu tarz temelinin neye bağlı olduğu bilinmeden anlatılan hikayelerin TEMEL ve ESASİni öğreniyor ve öğretiyorum. Bahsettiğim kitaplar ve fazlasından makaleler okuyup tez yazıyorum. O yüzden yazdım. Yoksa haddim olmayan ise kalkismam.

Konu ile ilgili de bilene danışın. Terapi filan alın. Ya da aldığınız kararların arkasında durun. Evlilik pek bu anlattiklariniz gibi değil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X