Bilinçli beslenme ve dünya görüşlerimde olgunlaşma sürecim ....

8. Şubat 2022. Salı
58.0 ( Bağırsaklar temiz.)
Anne evinden kilo almadan döneni dövüyorlarmış. 2 haftada 2 kilo almışım. Senede 1 sefer geliyorum diye herşeyin tadına baktım. Bazılarını abarttım. Bazılarını korka korka yedim. Sonuç ortada.
2 kilo vermek istiyordum hep. Şimdi 4'e çıktı.
Yıllardır gördüğüm en yüksek kilo. Sevinmedim tabi ama karalar da bağlamadım.
Halledeceğim bir şekilde.
Hayatıma sporu yerleştireceğim bir şekilde.

7. nisan perşembe

16 yıldır anlatmaya çalıştığım şey alfabenin ilk harfi A'' dır demek gibi.
Anayasanın 2. Maddesi gibi.

Kendi kendimi boşuna harcamışım gibi bir his yüreğime çöreklenip kaldı.

11. Mayıs. 2022. Çarşamba

56.0 ( wc var )
Zar zor 1 kilo verip regl döneminde 1 haftada geri alıyorum. Aylardır düzenim bu şekilde.
55 altını görme hayalim baki.
Hayalime ulaşmam hiç bu kadar uzun sürmemişti.

Güzel haber: 2,5 aydır düzenli spor yapıyorum.
Amatör olarak sporla ilgilenen birinden rica ettim. Bana program hazırladı. Harfiyen uydum.
İlk mesajı "Sabırlı olmalısın. Hemen kısa sürede olacak bir şey değil." olmuştu.
Bu sözü iyiki söylemiş yoksa neden kaslarım çıkmıyor vs. diye söylenirdim.
Spordan çok büyük beklentim yok. Prpfesyonel sporcu olmayacağım.
Vücudumu hareket ettirmek iyi geliyor.
Psikolojik olarakta kendim için iyi birşey yaptım hissi beni tatmin ediyor.

Günde 40- 50 dk yapıyorum.
Fazlası benim için bıktırıcı olur.

Bence hala bu yolda cok başarılısınız canı gönülden tebrik ederim.. umarım hayatınızda yapmak istediğiniz başarmak için cabaladiginiz herseyi Rabbım size kolaylaştırır..
Sadece siz değilsiniz kendiyle yüzleşmekten korkan ve yüzleştikten sonra karşılaştıklarıyla girişecegi mücadeleden çekinen..
Ama herseye rağmen hayat devam etmiş ve bu zamana kadar yaşadıkların seni sen yapmış..bazen de sünger çekmek gerekiyor galiba.4 kilo senin için kilo olmamalı cok kolaylıkla vereceğinize eminim.kolay gelsin

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.
Kilomu eskisi kadar kafama takmıyorum sanırım. Yada metebolizmam yavaşladı bilmiyorum. Bazen 2-3 kilo versem yeter diye dikkatli beslenmeye başlıyorum ama gram gitmiyor. Bende boşveriyorum.
Eskiden 1 haftada 1kg kolayca giderdi. Artık o kadar kolay veremiyorum.
Tek derdimiz bu olsaydı keşke 😔
Son günlerde ülkece zor zamanlardan geçiyoruz. Rabbim geride kalanların yardımcısı olsun.

"Sabırlı olmalısın. Hemen kısa sürede olacak bir şey değil."
Merhaba. Yazdıklarınızı okudum ve en çok bu kısım hoşuma gitti. Size yardım eden kişi amatör bile olsa en azından ne yaptığını bilen birisine benziyor. Ağırlık çalışmak en güzeli, çünkü kilonuz fazla çıksa bile vücut fit duruyor. Azminiz ise ilham verici, çünkü eski yıllara dayanıyor konunuz. Umarım en sağlıklı şekilde fazlalardan kurtulursunuz. :)

9. Aralık. 2023. Cumartesi

63.1 ( Bağırsaklar tertemiz)
8 ekimde 61'dim. 2 ayda 2 kilo ağırlık kazanmışım.
Kafaya takmayım diyorum ama kıyafetlerim olmayınca moralim çok bozuluyor.
60 kilonun üstüne çıkınca topitop gibi oluyorum.

HER ŞEYİN BİR BEDELİ VAR.

23.şubat.2024. Cuma
63.2 ( bağırsaklar tertemiz )

Sezgisel beslenmemin sonucu.
İşe başlayınca kendiliğinden motive olurum diye kendimi avutuyorum. Etrafıma bakarım herkes fit, bakımlı. Moralim bozulur bende kendime bakmaya başlarım.
Bu ara çikolataya çok düşkünüm. Normalde evde her zaman çikolata bulunur. Hiç yemezdim ama çocuklar yerken kokusu çok güzel geliyor.
Kokmasa bile canım istiyor. Kısır döngü gibi yedikçe daha çok yemek istiyorsun.
Yemezsem aklımdan çıkmıyor. Ye kurtul diyorum bende 😂

X