Bilinçli beslenme ve dünya görüşlerimde olgunlaşma sürecim ....

Ben de sizi zevkle okudum.
Sizde Şaşırdığım nokta zayıf denecek bir kilodasınız .ama iştahınız çok fazla neden acaba.
Yani şunu demek istiyorum :diyet yapıp zayıflayan insanların midesi küçülüyor ve eskisi kadar iştahım yok ve eskisi kadar yiyemiyorum diyorlar.
Ama siz de bu olmamış .
Ben de şu anda diyetteyim.amacım vücudumu iştah konusunda terbiye ederek zayıflamak .yoksa yine alırım biliyorum.
Ben de 5 ay önce doğum yaptım 56,7 ye döndüm tekrar eski kiloma. 70 ile doğuma girmiştim. Ben de ynı konu sahibi gibi hesap kitapla besleniyorum. Gözüm doymuyor. Keşke çok zayıf olsam da 3 dürüm yesem falan diye düşünüyorum. Midem alır yani:) hangar gibi.

Konu sahibinin yemekle alakalı sorunlarını hallettiğini düşünüyorum. Güncel kilosunu takip bile etmiyor artık ya da eskisi gibi takip etmediği muhakkak. Bence pek çok kadında var bu sorun, bilmiyorum yaratılışla mı alakalı?? Ama kendisi bir zoru başardığı için tebriği hak ediyor benim gözümde :nazar:

24. Haziran 2019. Pazartesi

2019 da 1. Hedefim
CANIM KENDIM sozunu butun hucrelerime kazimak.
Ozsefkat, beden olumlama konularinda zihnimi surekli guncellemek
KENDIMI SIMARTMAK.

Yilin yarisi gitmis. Cok dogru hedefler secmisim. Odagim ayni, farkindaligim her gecen gun artiyor.

24. Haziran.2019. pazartesi
Yazmak icin tartilmayi bekliyordum ama malum tarti almiyorum.
Kafam cok dolu. Bi yere bosaltmam lazim.
Kilo takintim hortladi yine.
1,5 yildir calismiyorum. Sahalardan epey uzak kalmisim. Surekli isyerindekilerin kilosunu, fizigini gozlemliyorum. Cogu fit. Hafif kilolu olanlar var; ben balik etliyken bana zayif gorunenler vardi, simdi onlar hafif kilolu geliyor yada kilo almis olabilirler. Bu konu hakkinda fazla konusmuyorum. Takintili gibi algilanmak istemem.Herkes ic dunyami bilmek zorunda degil.
PMS bu hafta zorlayacak beni.
Asiri alinganim, kirilganim, sesim hemencecik yukseliveriyo.

En cok canimi sikan; surekli atistirma ihtiyaci duymak. Acikmadigim halde, can sikintisindan yiyorum; maksat aktivite olsun.
Kiyafetlerim olmuyor.
Aslinda 3 kilo almisim ama cok yayilmisim. " Yaglanmissin. " dedi birisi.
Alinmadim, uzulmedim.Farkindaydim cunku. Birde sevdigim biri soyledi. Gicik oldugum biri soylese kafaya takabilirdim.
Pilatese gittigim donemdeki fiziki goruntumu; goruntuden cok bedensel olarak dinc hissetme halimi ve ruhsal olarak kendim icin iyi bir sey yapmanin hakli gururunu ozluyorum.

Bu 1 yil bilerek herseyi saldim.Kendimi rolantiye aldim.Iyi geldi. Ruhumun ve bedenimin ihtiyaci varmis.
Artik agir agir toparlanma zamani geldi....
Her yere yetismek icin birax daha guc toplayip yola devam...
Guzel , enerjik , keyifli gunler bizi bekler.👊👊👊

16. Temmuz. 2019
BU SABAH....
Oglum gece 1 kez uyaninca ikimizde uykumuzu aldik... Bana kalsa biraz daha uyurdum ama oglum uyaninca 7.30 da kalktim.
Eskiden gozumu acar acmaz cay suyu koyardim. Kahvalti gunun en onemli ogunu, kahvaltiyi atlamayin sozunu iyice benimsemisim.

Son donemlerde sezgisel beslenme konusu her yerde gozume carpiyor. Acligina saygi duy, tokluguna saygi duy, aserme seklinde canin bir sey yemek istiyorsa cok kalorili bile olsa nefsini koreltecek kadar ye. Yedikten sonra pisman olma, kendini suclama. Cunku CANIM KENDIM.
Bu siralar 2 ogun beslenmeye calisiyorum. Gec kahvalti yapinca 2 ogun kolay oluyor.
Bu sabah kahvaltiyi oteleyince cocuklarla ekmek almaya diye evden ciktik, cikis o cikis. 2 saatte ancak donebildik.Yeni yurumeye baslayan bir bebekle ancak boyle yol aliniyor.
Parkta oynadik. Firinin bahcesinde oturup simit kemirdik.Markete ugradik.
Hepimize iyi geldi.
Yavas, sakin telassiz, hadi kelimesini telaffuz etmeden ( annem her soylediginde yay gibi gerilirdim. Bu kelimeyi lugatimdan cikarmam kolay olmadi. Kriz anlarinda fabrika ayarlarima donsemde; kendi cabalarimla , profesyonel destek almadan kendi basima cok yol kat ettim.
BEN COK GUCLU BIR KADINIM.
AFERIN BANA.
SUPERIM VALLA, HER YERE YETISIYORUM.
Disardan biri soylesin diye bekleye bekleye kendimi yedim bitirdim. Kimsenin onayina ihtiyacim yok.
Ben kendimi onurlandiririm.
Aferin fistik sana.

2.kasim. 2019. Cumartesi
Kilo takintim son gunlerde zihnime hucum etmeye basladi yine.
54.5 civarindayim.
2- 3 kilo daha az olsam daha rahat edecegim.
Psikolojik sinirim 55. Su an sinirdayim. Sinirdan biraz uzaklassam kendimi daha emniyette hissedecegim.

54, 5 sabah ac karinla, wc den sonra. Simdi de 57 falandir. Eskisi kadar takmiyorum artik. Ama kendimi cok salarsam ne olacagini gormus oldum. Kilo veren insanlarda eski kiloma donerim korkusu oluyor, bende de vardi. Bu korkuyla yuzlesmem gerekiyordu. Yillardir gordugum en yuksek rakam buydu, ozellikle yazdim. 2- 3 kilo versem kafam rahatlar.

X