Atandım ama evcil hayvanım :(

Ben olsam bırakmam kedimi evde tek kalır hiç sorun olmaz akşam gelince alakadar olun yeter zaten bütün gün uyuyorlar.sadece gel git konusu sıkıntı hayvanlar ev değişikliği sevmiyor.ben yazlığa giderken eve bebek kamerası koydum 2 kedi var bende bir sürü farklı yere yemek su koydum.2 baya büyük kum kabımız var onları doldurdum koydum.5 gün sorunsuz kaldılar ama yinede insanın içi pek rahat etmiyor yani.

memlekete senede kaç kere gideceksin ki ?
2-3 ayda bir memleketine gidip 1 hafta 10 gün falan kalmayacaksan
bence yanına al yani atanmışsın sonuçta artık atandığın yerde bi düzen kuracaksın
geçici bi şehir değişikliği değil seninki
iş için 1 seneliğine gidiyorum deseydin ailenle kalsın derdim
sabahtan akşama kadar yalnız kalabilir çokta dert etmiyor kediler bunu
3-4 gün yalnız kalabilen kediler var
benimde kedim var bana aşırı bağlı, geceleri de beraber uyuyoruz asla başka yerde yatmaz gece uyku zamanımda
evi kedi için güvenli hale getirdikten sonra sorun değil ama ev kesinlikle güvenli olmalı
camlarda sağlam sineklikler vs ben evdeki sineklikleri kendim yaptım ve sağlamlığından emin olduğum halde
evden çıkarken bütün camları kapatıyorum
sadece ev tamamen havasız kalmasın diye sürgülü bir pencerem var onu 3 cm kadar açık bırakıyorum
o camda da sineklik var tabi
farklı şehre taşınma durumum olsaydı hiç düşünmez yanımda götürürdüm
yalnız uçakla götürmen lazım otobüsle gitmeye dayanamaz
uçakların da evcil hayvan taşıma şartlarını önceden araştırıp ona göre bilet almalısın

Merhaba arkadaşlar. Atandım 16 17 saatlik yere.
Ancak kendi yerleşmemi falan unuttum sevincimi yaşasamda bi yanım buruk. Kedim var evladım gibi seviyorum. Ailemle yaşıyorum onlarda seviyor ancak yanımda götürmekte istiyorum. Yanımda götürsem akşama kadar evde tek kalacak depresyona girerse diye endişeleniyorum. Burda annemle babamada çok alıştı benden çok onları seviyor. Birde diğer sorun şu tatillerde git gel yaparken uçakla yolda korkar diye düşünüyorum. Kurban Bayramından sonra tamamen yanıma alırım diye düşünüyorum. Ama ilerde evlilik vs olunca alırım tamamen yani her türlü evde yalnız kalacak ama o zaman yaşlanır bu kadar oyuna düşkünlüğü olmaz diye düşünüyorum. Şuan 1.5 yaşında .Bu konuda tecrübesi olanlar var mı? Kafam çok karışık işin içinden çıkamıyorum. Çok etkilenir mi kedim. Duygusal herseyden anlıyor. Ne yapmam gerek?
Sanırım genel olarak ihtiyaçlarıyla siz daha çok ilgileniyorsunuz ailenizle konuştunuz mu hiç onlar da ihtiyaçlarını karşılayacak mı ya da karşıyabilecek mi? Çünkü en basidinden kumun her gün temizlenmesi bile sağlığı açısından çok önemli. Eğer almak durumunda kalırsanız da eğer 2 kedi sorumluluğununu alabilecekseniz bence kesinlikle 2. Bir kedi sahiplenin. Evdeki kalabalığa alıştıktan sonra yine insan kalabalığı istiyorlar. O olmadığında yanında bir kedi olursa o iyi gecelektir ama uzun süre tek kalırsa kötü etkilenir kesinlikle. Seyahatlariniz sık sık olacaksa o da problem olabilir arabada bile çok korkuyorlar.

Kediler evde tek kalabilir hatta düzen kurarsanız 3 güne kdr kalabilir.
Ama mekan değiştirmeyi sevmezler
Vallahi benim ki durmuyor eve geliş saatimi bilir bir saat gecikirsem hesap sorar eğer tatmin olmazsa yatakta özellikle benim tarafıma gider işer bir gece yalnız bıraktım evde sadece bir gece evi kabus alanına çevirmiş her yere kusmuş kakasını yapmış çiçeklerin topraklarını dağıtmış neler neler sonra bir daha tövbe yalnız bırakmadım onu

X