Atandım ama evcil hayvanım :(

CilliSardunya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
23 Nisan 2017
1.016
1.529
Merhaba arkadaşlar. Atandım 16 17 saatlik yere.
Ancak kendi yerleşmemi falan unuttum sevincimi yaşasamda bi yanım buruk. Kedim var evladım gibi seviyorum. Ailemle yaşıyorum onlarda seviyor ancak yanımda götürmekte istiyorum. Yanımda götürsem akşama kadar evde tek kalacak depresyona girerse diye endişeleniyorum. Burda annemle babamada çok alıştı benden çok onları seviyor. Birde diğer sorun şu tatillerde git gel yaparken uçakla yolda korkar diye düşünüyorum. Kurban Bayramından sonra tamamen yanıma alırım diye düşünüyorum. Ama ilerde evlilik vs olunca alırım tamamen yani her türlü evde yalnız kalacak ama o zaman yaşlanır bu kadar oyuna düşkünlüğü olmaz diye düşünüyorum. Şuan 1.5 yaşında .Bu konuda tecrübesi olanlar var mı? Kafam çok karışık işin içinden çıkamıyorum. Çok etkilenir mi kedim. Duygusal herseyden anlıyor. Ne yapmam gerek?

Öncelikle hayırlı uğurlu olsun.
Kedicik evde akşama kadar tek başında kalırsa birşey olmaz rahat ol. Annen ve baban onu seviyorsa, o da onları seviyorsa yerinden ayırma, asıl o zaman depresyona girer.
Çok teşekkür ederim. Evet onları çok seviyor ama ben bakacağım diye sahiplendim ve benim kedim. Birde herşeyi ile ilgileniyorum onlar o kadar yapabilir mi bilmiyorum üzülüyorum çok..

Aile evinin üyesi olmuş bence yer değişimi yaptırmayın siz tek olacaksınız tatillere de gideceksiniz aile evi kedisi artık o ben olsam ailemle bırakırdım 🤗
Ama nereye kadar onlarda kalacak. Evlenmeyi de düşünüyorum bu sene olmasada da 1 2 seneye. Yani ailem ömrünün sonuna kadar bakabilir mi bilmiyorum.

Ben taşınırken biraz bencillik yaptım galiba. Kedimsiz yapamam dedim, düzenimi kurduktan sonra yanıma aldırdım. Kedim nereye ben oraya valla.
Kediler gün içerisinde yalnızlıktan sıkılmaz, çok oyuncu bir kediyse ikinci bir kedi sahiplenip birbirlerini oyalamalarını bekleyebilirsiniz. Tatillerde vs kısa süreli yalnız kalabilirler ama kısa süreli düşünmeyin sadece, yanınıza alacaksanız bundan sonra tatillerinizin vs ona göre ayarlanacağını unutmayın.

Ya bakarlar ama herşeyi ile ben ilgileniyorum. Çok ikilemde kaldım. İçim rahat etmiyor
Bir süre deneyin bakalım nasıl olacak. Kedi hayvanı öyle her tatilde çanta gibi yanıma alayım götüreyime çok uygun değil çünkü. Köpek olsa farklı olurdu. Kediler mekanlara bağlanır, köpekler insanlara.

Ben nereye gitsem kedimi oraya gotururum. Şehir, ülke değistirsem de gotururm ki götürdüm de. Yalniz kalmalari kedi icin sikinti değil.
Ayrica evladim "gibi" diyorsunuz ya 😃
Gercekten evladiniz gibi oldugunu dusunurseniz cevap belli. Kimse yolculul var diye evladini birakmaz.

Benim durumumda kediyi ailede bırakmak kedi için en iyisiydi, ailede bıraktım.
İnsanlar 3 güne kadar yalnız kalbilir fln demişler ama bu ancak evde başka bir kedi olursa olur. Hayvanı yanınıza alıp sonra da iki güç gün izalasyonda bırakmayın. İkinci bir kedi daha alın o zman. Ya da aileyle bırakın.

Merhaba arkadaşlar. Atandım 16 17 saatlik yere.
Ancak kendi yerleşmemi falan unuttum sevincimi yaşasamda bi yanım buruk. Kedim var evladım gibi seviyorum. Ailemle yaşıyorum onlarda seviyor ancak yanımda götürmekte istiyorum. Yanımda götürsem akşama kadar evde tek kalacak depresyona girerse diye endişeleniyorum. Burda annemle babamada çok alıştı benden çok onları seviyor. Birde diğer sorun şu tatillerde git gel yaparken uçakla yolda korkar diye düşünüyorum. Kurban Bayramından sonra tamamen yanıma alırım diye düşünüyorum. Ama ilerde evlilik vs olunca alırım tamamen yani her türlü evde yalnız kalacak ama o zaman yaşlanır bu kadar oyuna düşkünlüğü olmaz diye düşünüyorum. Şuan 1.5 yaşında .Bu konuda tecrübesi olanlar var mı? Kafam çok karışık işin içinden çıkamıyorum. Çok etkilenir mi kedim. Duygusal herseyden anlıyor. Ne yapmam gerek?

Kediler evlerine köpeklerse sahiplerine bağlıdır. Bence hayvanın düzenini değiştirmeyin. Evde tek kalmak gerçekten iyi gelmiyor onlara. Ben de 4 sene kadar kedi besledim. Tek kaldı diye yanına başka kedi aldım, o zaman daha rahattı onlar da. Ama iki kedinin bakımı da şu dönemde inanılmaz zor oluyor. Ekonomik olarak çok yoruyor. O yüzden tavsiyem hayvanın düzenini bozmayın.

Ben nereye gitsem kedimi oraya gotururum. Şehir, ülke değistirsem de gotururm ki götürdüm de. Yalniz kalmalari kedi icin sikinti değil.
Ayrica evladim "gibi" diyorsunuz ya 😃
Gercekten evladiniz gibi oldugunu dusunurseniz cevap belli. Kimse yolculul var diye evladini birakmaz.
Yolculuk var diye değil ben onu düşündüğümden diyorum bunu korkar psikolojik olarak iyi hissetmez diye

Kediler evlerine köpeklerse sahiplerine bağlıdır. Bence hayvanın düzenini değiştirmeyin. Evde tek kalmak gerçekten iyi gelmiyor onlara. Ben de 4 sene kadar kedi besledim. Tek kaldı diye yanına başka kedi aldım, o zaman daha rahattı onlar da. Ama iki kedinin bakımı da şu dönemde inanılmaz zor oluyor. Ekonomik olarak çok yoruyor. O yüzden tavsiyem hayvanın düzenini bozmayın.
Evet ikinci kediyi bende düşündüm ama mama fiyatları almış başını gidiyor. Çok zorlar beni

Ailenizin yanında bırakacaksınız. Kediler alıştıkları ortamdan ayrılmak istemezler. Tüm aile taşınmış olsanız kedi bunu yadırgamazdı. Ama evde tek başına tüm gün bunalır. Hayvan diyip geçmeyin bu böyle. Bende aynı süreçten geçtim tayin aldım şimdi yanımda mutlu çünkü evde iki kişiyiz ve bahçeli bir ev sıkılmıyor. Ama ne zaman evde tek kalsa miyavlıyor.

Ben taşınırken biraz bencillik yaptım galiba. Kedimsiz yapamam dedim, düzenimi kurduktan sonra yanıma aldırdım. Kedim nereye ben oraya valla.
Kediler gün içerisinde yalnızlıktan sıkılmaz, çok oyuncu bir kediyse ikinci bir kedi sahiplenip birbirlerini oyalamalarını bekleyebilirsiniz. Tatillerde vs kısa süreli yalnız kalabilirler ama kısa süreli düşünmeyin sadece, yanınıza alacaksanız bundan sonra tatillerinizin vs ona göre ayarlanacağını unutmayın.
Yolculuklarda çok etkileniyor mu?

X