Evcil hayvan sahibi olup çok gezenler nasıl yapıyor?

PammukSeker

Bütün dünyayı gezelim elele<3
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2010
3.377
1.268
Merhaba herkese.
Ben de eşim de evlendiğimizden beri inanılmaz derecede kedi sahiplenmek istiyoruz. İkimiz de çalışıyoruz ve biz evde yokken ne yapar tereddütü ile hep vazgeçmek zorunda kalıyoruz. Bir de çok gezen bir çiftiz yurtiçi neyse de yurtdışına çıktığınızda ne yapıyorsunuz? Çünkü o kadar çok prosedür var ki.. Hadi hepsini ayarlayıp yurtdışına yanımızda götürdük diyelim bütün gün otel odasında ne yapsın kedicik. Bir kedi evde yalnız başına en fazla ne kadar durabilir ki? Ve bu yalnızlık onu fizyolojik ve psikolojik olarak çok etkiler mi?:cry:
Malesef bakması için bırakabileceğim birileri de yok. Genelde evcil hayvana sıcak bakmayan insanlar var etrafımda malesef.
Bir de şöyle bir durum var, önceki yazdıklarımdan hatırlarsınız belki. Ben Maraş'a atandım eşim ise İstanbul'da. Yaklaşık 1 yıl süre ayrı kalacağız eş durumundan tayin olana kadar. Eğer kedi alırsak benimle kalacak ama arada haftasonları İstanbul'a git-gel yaptığımda 2 gün evde yalnız ne yapar.
Gerçekten bu soru işaretlerini bir çözebilsem süper olacak. Çünkü her kedi gördüğümde içim kıpır kıpır oluyor. Kucağıma alıp sevdiğimde eve götürmemek için zor tutuyorum kendimi, ama bu soru işaretleri beni bundan alıkoyuyor.
Evcil hayvan sahipleri yardımcı olabilirse çok sevinirim. :KK68:

Kayinvalidemlerin kedisi var sürekli gezerler, haftasonları cogu çoğu sizin gibi sehir dışında olurlar. 5 yasinda bir kedileri var. banyonun isigini açık birakirlar. mamasini bolca koyarlar suyunu da.. kumunu da temizlerler. haftasonu rahatlikla idare eder. biraz daha uzun süreli kalacaklarsa yardimci teyze yada komsu gelir uc dört güne bi hasta mi değil mi eksigi var mi diye bakar kediye. gerci gecen sefer bir hafta yalniz yasamisti kedi evde pasalar gibi o koltuktan o koltuga yatmis balik kraker yiye yiye mamasindan sonra en sevdigi sey oldugu icin :KK70:

2 gün idare eder evin çeşitli yerlerine mama su ve kum koyarsanız ama uzun süreli olursa evde olmaz kedi pansiyonları var oraya bırakırsınız.

İki en fazla üç gün yalnız kalabilir.

Kediler genelde dışarı çıkmaktan, seyahat etmekten hoşlanmaz. Hele ki uçak yolculukları çok zorlar onları. Yanınızda götürme ihtimalini eleyin. Ki evcil kabul eden oteli yurt dışında dahi bulmak çok zor.

Pansiyonlara bırakabilirsiniz uzun seyhatalere çıkacağınız zaman. Ya da şimdilik erteleyin sahiplenme işini şartlar olgunlasana dek.

Bizim bekar arkadaşlarımız çok genelde ev anahtarını o günlerde şehirde olacak birine veriyoruz.. ya sürekli bizde kalıyo ya da 2-3 güne bi gelip mamasını suyunu verip tuvaletini temizliyolar.. Annemin de kedileri var.. Onlar gittiğinde de ben aynı şekilde 2 günde bir gidip ihtiyaçlarını karşılıyorum.. O kadar da zor bi şey değil yani.. Kedi zaten gezmez köpek gibi heryere yanınızda götürmeniz imkansız.. Otelde kalmasındansa bikaç gün yalnız kalması onun için daha iyi en azından benimsediği evde yaşıyo.

Merhaba herkese.
Ben de eşim de evlendiğimizden beri inanılmaz derecede kedi sahiplenmek istiyoruz. İkimiz de çalışıyoruz ve biz evde yokken ne yapar tereddütü ile hep vazgeçmek zorunda kalıyoruz. Bir de çok gezen bir çiftiz yurtiçi neyse de yurtdışına çıktığınızda ne yapıyorsunuz? Çünkü o kadar çok prosedür var ki.. Hadi hepsini ayarlayıp yurtdışına yanımızda götürdük diyelim bütün gün otel odasında ne yapsın kedicik. Bir kedi evde yalnız başına en fazla ne kadar durabilir ki? Ve bu yalnızlık onu fizyolojik ve psikolojik olarak çok etkiler mi?:cry:
Malesef bakması için bırakabileceğim birileri de yok. Genelde evcil hayvana sıcak bakmayan insanlar var etrafımda malesef.
Bir de şöyle bir durum var, önceki yazdıklarımdan hatırlarsınız belki. Ben Maraş'a atandım eşim ise İstanbul'da. Yaklaşık 1 yıl süre ayrı kalacağız eş durumundan tayin olana kadar. Eğer kedi alırsak benimle kalacak ama arada haftasonları İstanbul'a git-gel yaptığımda 2 gün evde yalnız ne yapar.
Gerçekten bu soru işaretlerini bir çözebilsem süper olacak. Çünkü her kedi gördüğümde içim kıpır kıpır oluyor. Kucağıma alıp sevdiğimde eve götürmemek için zor tutuyorum kendimi, ama bu soru işaretleri beni bundan alıkoyuyor.
Evcil hayvan sahipleri yardımcı olabilirse çok sevinirim. :KK68:
Kediler sahiplerıne cok baglı olur
süreklı gezen bır aıle ısenız almamanız daha ıyı
düzenleri bozulsun istemezler
gezmeyı seyehat etmeyı ıstemezler
bizim de kedımız var. ben evlıyım pisi annemlerde kalıyor
annemler tatıle gıdeceklerı zaman pisinin düzeni bozulmasın dıye bız esımle annemlerde kalıyoruz
pisiyi alıp bize goturmuyoruz yani
psikolojısını etkıler
sakın almayın uzaktan sevın

İki en fazla üç gün yalnız kalabilir.

Kediler genelde dışarı çıkmaktan, seyahat etmekten hoşlanmaz. Hele ki uçak yolculukları çok zorlar onları. Yanınızda götürme ihtimalini eleyin. Ki evcil kabul eden oteli yurt dışında dahi bulmak çok zor.

Pansiyonlara bırakabilirsiniz uzun seyhatalere çıkacağınız zaman. Ya da şimdilik erteleyin sahiplenme işini şartlar olgunlasana dek.

Bizim bekar arkadaşlarımız çok genelde ev anahtarını o günlerde şehirde olacak birine veriyoruz.. ya sürekli bizde kalıyo ya da 2-3 güne bi gelip mamasını suyunu verip tuvaletini temizliyolar.. Annemin de kedileri var.. Onlar gittiğinde de ben aynı şekilde 2 günde bir gidip ihtiyaçlarını karşılıyorum.. O kadar da zor bi şey değil yani.. Kedi zaten gezmez köpek gibi heryere yanınızda götürmeniz imkansız.. Otelde kalmasındansa bikaç gün yalnız kalması onun için daha iyi en azından benimsediği evde yaşıyo.

Kediler sahiplerıne cok baglı olur
süreklı gezen bır aıle ısenız almamanız daha ıyı
düzenleri bozulsun istemezler
gezmeyı seyehat etmeyı ıstemezler
bizim de kedımız var. ben evlıyım pisi annemlerde kalıyor
annemler tatıle gıdeceklerı zaman pisinin düzeni bozulmasın dıye bız esımle annemlerde kalıyoruz
pisiyi alıp bize goturmuyoruz yani
psikolojısını etkıler
sakın almayın uzaktan sevın

Yani aslında gezme sıklığımız 2 haftada 1 haftasonu 1 veya 2 gece konaklamalı geziyoruz genelde yurtiçi. Konaklamadığımız zamanlarda da sabah gidip akşam dönüyoruz zaten. Senede 2 veya 3 kere de yurtdışı 1er hafta.
Aslında ev anahtarını bir tanıdığa verip gün içinde gelerek kediye göz kulak olmasını istemek çok mantıklı geldi. Bunu yaptırabilecek birilerini bulabilirim hatta internette araştırdım bunu ücretli yapan kedi bakıcıları da var. Şu an çok mutlu oldum. Eşimle de konuşup bir an önce kedi sahibi olmak istiyorum:dua:

Yani aslında gezme sıklığımız 2 haftada 1 haftasonu 1 veya 2 gece konaklamalı geziyoruz genelde yurtiçi. Konaklamadığımız zamanlarda da sabah gidip akşam dönüyoruz zaten. Senede 2 veya 3 kere de yurtdışı 1er hafta.
Aslında ev anahtarını bir tanıdığa verip gün içinde gelerek kediye göz kulak olmasını istemek çok mantıklı geldi. Bunu yaptırabilecek birilerini bulabilirim hatta internette araştırdım bunu ücretli yapan kedi bakıcıları da var. Şu an çok mutlu oldum. Eşimle de konuşup bir an önce kedi sahibi olmak istiyorum:dua:
hayvancagız kedı bakıcısını ıstemez ki, sizi ister

2 gün icin gittiğimizde eve farklı yerlere su ve mama koyuyoruz, döndüğümüzde biraz trip atıyor sadece :)

2 günden fazla gidiyorsak kardeşime ya da bir arkadaşıma rica ediyorum, eve gelip mamasına kumuna bakıyorlar.

Bazıları pet hotellere bırakıyorlar ama oralar bana cok ama cok sağlıksız geliyor. Hayvancağızları kafeslere kapatıp sadece mama veriyorlar.

Bir de soyle düşünün, evet belki siz mükemmel bir kedi ailesi olma kriterlerine sahip degilsiniz. ama sokakta zaten canini koruyamayan o yavrucagin durumundan daha kötüsünu mu verebilirsiniz? 2 ayliktan sonra anneler yavru kedileri yalniz bırakıyor malumunuz, havalar soğuk, insanlar acimasiz, sokakta en iyi ihtimalle arabanin altinda kaliyorlar acliktan soguktan kurtulmayi basarsalar da. 2 gun 3 gun evde olmamaniz gerekli tedbirleri aldiysaniz kediyi zorlamaz. hepimiz çalışan insanlariz. yabi gönül ister ki mukemmel bakalim, ama bir de kar zarar analizli bakmak da fayda var.

1.5 yaşında kedim, 2-3 gün yalnız kalabiliyor bebeklikten beri.. Birkaç kap su ve mama bırakıyorum. Kum kabı haricinde başka kum kabı da koyuyorum yedek.. Fazlasıyla yetiyor. Benimki fazlasıyla alışık yalnız kalmaya, ayrıca şu an 4üncü evinde ve alışma problemi hiç yaşamadı. Her seferinde ilk günden eve uyum sağladı. Uzun yolculuklar çok yaptık, hem kendi aracımızla hem otobüsle (bagajda gitti mecburen) hiç sıkıntı çekmedik. Demem o ki bebeklikten nasıl alışırsa öyle gider. Yok ev değişti diye aylarca depresyona giren kediler varmış. Bize bir iki saat yetiyor alışmaya :)

Zor oluyor ama bizimle yolculuk yapıyor. Bazen evcil kabul eden otellerde kalıyoruz. Bazen gittiğimiz yerde sorun yoksa bizimle, sorun olursa Pansiyonlarda idare ediyoruz.
Bulunduğumuz şehirde bir pansiyon bulduk aslında, ama çok zorda kalmazsak bırakmıyoruz. Yapı gereği çok hırçınız. Öyle mırmır kendimizi sevdirmiyoruz. Eşim ve ben dışında herkese patisi havadadır geçirir hemen. Pansiyonlarda çok huy değiştiriyor. Üzülüyoruz. O yüzden iş seyahatlerimizi mümkün oldukca farklı tarihlerde ayarlamaya çalışıyoruz. Birimiz evde kalmaya çalışıyoruz. Çakışınca da bu şekilde idare ediyoruz.

X