Atandım ama evcil hayvanım :(

Ben ailemde bırakırdım. Sürekli sizinle seyahat etmesi çok yorucu olacaktır. Ve evet yalnız bir haftaya kadar kalabiliyorlar yine de ne kadar sağlıklı bir durum bilemiyorum

Yolculuklarda çok etkileniyor mu?
Gitmiyorum bir yere 😄 Ben taşındıktan 2 sene sonra ikinci kediyi aldım. Ama tek olsa da taşıyamazdım, kedim biraz sorunlu bir kedi. Özel araç yolculuğu bile zor oluyor. Mümkün olduğunca yerinden oynatmıyorum o yüzden. Kısa süreli gidişimde kameradan izliyorum. 3 günü geçen uzaklaşmalarımda güvendiğim birkaç arkadaş var. Onlar gidip bakıyorlar. Ama güveneceğim biri olmasa 3 günden fazla bırakamazdım, otururdum evimde.

Ay kedimi hayatta bırakmam anneme babama. Diğer insanlar benim kadar iyi bakamaz gibi geliyor ayrıca çok özlerim ya.

Ben hep kedimle taşındım hatta şu an sanırım 7.evimizdeyiz seneye tekrar taşınıcaz. Kediler mekanlara bağlanır evet ama gittiği yerde de siz varsanız hemen alışıyorlar zaten.

Evde 2 gün yalnız kalabilir yanınızda sürekli yolculuk yaptırmak yerine evde tek kalır. Yolculuk cidden çok zor kediler için çünkü. Hayatınızı ona göre planlar sadece 2 günlük tatillere çıkarsınız. Zamanla gittiğiniz yerde güvenilir arkadaş edinirsiniz belki onlar gider bakar 4-5 güne kadar tatile çıkabilirsiniz.

Kedimle artık aile olduk. Taşınırsam benimle gelir, maddi durumum kötüleşirse ben hep makarna yerim o daha ucuz mamalar yer, biraz para kazanırsak ben güzel yemekler yerim o da hemen lüks mamalara geçer. Hayat yoldaşım küçük bebeğim ikimizden biri ölene kadar beraberiz diye düşünüyorum. Mutlaka alın kedinizi yanınıza :KK68:

Ay kedimi hayatta bırakmam anneme babama. Diğer insanlar benim kadar iyi bakamaz gibi geliyor ayrıca çok özlerim ya.

Ben hep kedimle taşındım hatta şu an sanırım 7.evimizdeyiz seneye tekrar taşınıcaz. Kediler mekanlara bağlanır evet ama gittiği yerde de siz varsanız hemen alışıyorlar zaten.

Evde 2 gün yalnız kalabilir yanınızda sürekli yolculuk yaptırmak yerine evde tek kalır. Yolculuk cidden çok zor kediler için çünkü. Hayatınızı ona göre planlar sadece 2 günlük tatillere çıkarsınız. Zamanla gittiğiniz yerde güvenilir arkadaş edinirsiniz belki onlar gider bakar 4-5 güne kadar tatile çıkabilirsiniz.

Kedimle artık aile olduk. Taşınırsam benimle gelir, maddi durumum kötüleşirse ben hep makarna yerim o daha ucuz mamalar yer, biraz para kazanırsak ben güzel yemekler yerim o da hemen lüks mamalara geçer. Hayat yoldaşım küçük bebeğim ikimizden biri ölene kadar beraberiz diye düşünüyorum. Mutlaka alın kedinizi yanınıza :KK68:
Kıyamıyorum ona ama bende çok özlerim ve içim rahat etmez. Çünkü banada öyle geliyor en iyi ben bakarım gibi hissediyorum. Ama diğer türlüde çok hassas kedi yolculukta yorulur ama evde bırakamam da. Yani güvendiğim biri olsa bile sonuçta tek kalacak o kişi ihtiyaçlarını giderip gidecek. Bilmiyorum ya..

Ben şehir değiştirdim annemle babam vermedi kedimi 😬 Kedim de sağolsun özellikle babama aşık , dile gelecek yakında hatta. Eğer bakacaklarından eminsen getir götür tatilde taşı vs yapma. Bundan hoşlanmazlar

Kediye sorsan, keyfim rahatım yerinde gitmek istemiyorum boş evde akşama kadar seni mi bekliycem der heralde. Evet evde yalnız kalabilir ama şimdiye kadar kalmamış, evde tanıdığı güvendiği birileri var. Herkes yazmış, kedi dönüp dolaşıp aynı mekanda olmayı sever.

Eğer kediyi siz sahiplendiyseniz ve sorumluluklarını siz üstlendiyseniz elbette götürün. Bizler de akşama kadar evde olmuyoruz ama kedimiz evde tek başına gayet keyfi yerinde. Tabi ilk taşındığınızda eve adapte olmak için 5-10 gün isteyebilir ama sıkıntı olacağını düşünmüyorum. Yolculuk ise tamamen alışkanlıklarla ilgili. Görümcem kedisini gittiği her yere götürür araba da serbest bile kalır pandizota yatıp dışarıyı izler.

Hayırlı olsun işiniz. Yer değişikliğine de zamanla alışıyorlar fakat yolculuğa pek alışamadı benim kedim. Eğer memleketinize gittikçe yanınızda götürmek istiyorsanız bence ailenizle kalması onlarda kabul ediyorsa çok mantıklı, yolculuk öok stres ediyor kedileri. Yalnız kalabiliyorlar ama kedim ailem yokken tek kaldığımızda akşamları bildiğiniz kapıda bekliyodu, sabahları kapıdan uğurluyodu üzülüyodum ben haline.

Hayırlı olsun işiniz. Yer değişikliğine de zamanla alışıyorlar fakat yolculuğa pek alışamadı benim kedim. Eğer memleketinize gittikçe yanınızda götürmek istiyorsanız bence ailenizle kalması onlarda kabul ediyorsa çok mantıklı, yolculuk öok stres ediyor kedileri. Yalnız kalabiliyorlar ama kedim ailem yokken tek kaldığımızda akşamları bildiğiniz kapıda bekliyodu, sabahları kapıdan uğurluyodu üzülüyodum ben haline.
Çok teşekkür ederim .Maalesef bizimde böyle. Oyuncu kedi giderken gözümün içine bakıyor gelince sevgi pıtırcığı oluyor. Evlenene kadar böyle olur diye karar verdim şimdilik. Annemde öyle dedi. Evlenince de bi şekilde hallederiz

Çok teşekkür ederim .Maalesef bizimde böyle. Oyuncu kedi giderken gözümün içine bakıyor gelince sevgi pıtırcığı oluyor. Evlenene kadar böyle olur diye karar verdim şimdilik. Annemde öyle dedi. Evlenince de bi şekilde hallederiz
çok güzel bir karar olmuş, zaten ailelerimiz de alışıyor küçük dostlarımıza. sizin yokluğunuzda onlara neşe olur diye düşündüm birde. :)

Bir gün evden ayrı kalsam kedimi özlüyorum. Evden ayrılsam ailemden koparır miyim onlara mı bırakırım kestiremiyorum ama çok özlerim kesin. Sizi anlıyorum zor bir durum

Merhaba arkadaşlar. Atandım 16 17 saatlik yere.
Ancak kendi yerleşmemi falan unuttum sevincimi yaşasamda bi yanım buruk. Kedim var evladım gibi seviyorum. Ailemle yaşıyorum onlarda seviyor ancak yanımda götürmekte istiyorum. Yanımda götürsem akşama kadar evde tek kalacak depresyona girerse diye endişeleniyorum. Burda annemle babamada çok alıştı benden çok onları seviyor. Birde diğer sorun şu tatillerde git gel yaparken uçakla yolda korkar diye düşünüyorum. Kurban Bayramından sonra tamamen yanıma alırım diye düşünüyorum. Ama ilerde evlilik vs olunca alırım tamamen yani her türlü evde yalnız kalacak ama o zaman yaşlanır bu kadar oyuna düşkünlüğü olmaz diye düşünüyorum. Şuan 1.5 yaşında .Bu konuda tecrübesi olanlar var mı? Kafam çok karışık işin içinden çıkamıyorum. Çok etkilenir mi kedim. Duygusal herseyden anlıyor. Ne yapmam gerek?
Kalsın bence ailenizde

Ben hayvan bakmayı bilmiyorum da çocuk bakmak gibiyse yanında götürmelisin. Çocuklarım annem ve benimle yaşıyor. Tayinim çıksa Allah korusun diyoruz burda 😂 çocuklarla giderim. Çünkü benim onlar. Kedi de seninmiş. Alışırlar zamanla diye düşünürüm. Hayırlı olsun yeni işin

X