Annem Ve Bakıcı Sorunsalı Yeter Artık Çok Bunaldım

Annen bence içinden dedi ki nasıl olsa bana 650 veriyolardı kadına 500 verecekler aradaki farkı ben alim.. aslında verebilirdin ama eşinden 100 tl sigara parası da alamıcaksa niye evlendi??
100 TL sigara mevzusu degl olay canm
Yarn ameliyatn stresile evde kalmanın stresi le sigarayı fazlalastirablrm dedi
Bu seferde esm nie fazlalastrdn die bana tantana yapar Blki gözüne batar bende yuksirmek istemiyorum dedi
Canın sagolsn anne sen sikisirsan ben veririm diyemedn diyerek kapıyı çarptı gitti

Üzüldüm haline cidden, anneni yok say, farzet ki başka şehirdesin, bakıcıyla devam et, annene de kesin bir dille bunu söyle, minnet etme, bir öyle bir böyle senin annen, güvenemessin, baksa bile burnunuzdan geliyor, anne gibi değil fırsatcı bir el kadını gibi davranıyor, kocası da öyle, kendi göbeğini kendin keseceksin, darılırsa da boşver hakediyor bence

ameliyattan sonra annem diyelim ki iyi oldu 2 ay sonra ben bakym iyiyim artk derse ne dym canm ?
anne yok bakıcı ila devam edelim desem 1. cisi duvar örülecek ve kendine baska iş bulacak
2. cisi yarn bakıcı bizi yüz üstü bıraktı kactı gitti dielim ki ortada kalacagız annemede yüzümüz olmck bu sefer

Bakıcının sizi yüz üstü bırakma ihtimali annenin sizi yüz üstü bırakma ihtimalinden çok çok az. Gördüğün gibi annen daha bi riskli gibi.

Kadın çok rahat hareket ediyor. Başkasının yanında calisirke bu kadar rahat davranamazdi

Oldu canım sizin de 650 tl fazlanız varsı nereye koyacağınızı şaşırmıştınız
500 bakıcıya 100 annene kalan 50 yi de cici babanıza verin oldu olacak:KK49:

Ben sadece nedenini sordum neden istediğini sordum suç mu ettim vermstm mi dedm veremem mi dedm ?

İyi de veremem kocan versin demeye getirmişsin. Annenle aranızda sürekli bir para mevzusu var sanki. O da bence ilişkinizi bozuyor. Annen de bir garip sürekli tiripli. Kendi istediği olmayınca seni hep kötü hissettirmeye çalışıyor. Başarıyor.

Sen annenle bu iş yüzünden aram kötü olacak diye endişeleniyorsun. Ananın umrumda değil seni zaten bununla tehdit ediyor.

Bu arada annenizde sizde karsilikli bencil davranıyorsunuz. Yardımlaşma fedakarlık hak getire. Onceki konunuzu da hatirliyorum. Esiniz de bencilce davranmisti izin konusunda. Sizde deçevrenizdeki insanlarda da ufacık bir hayrım dokunsun yardımım olsun azıcık olayı yok.

Sizin bencilliğiniz anneniz ameliyat oluyor. Siz izin kullanıyorsunuz o tarihlerde ama tatile gideceksiniz. Millet annesinin ameliyatı için izin kullanıp evde bakıyor.

bu seferde annem beni yüz üstü bıraktınız ameliyat bahanesi ie bakıcı buldunuz
zaten niyetiniz oymuş diyecek ve aramıza sogukluk girecek
diğer yandan bakıcı bizi yüz üstü bırakırsa ogluma bakamassa :KK43:

Ya hu desin annen. Merak etme kocasi yine dirdir etmeye baslayinca senin yanina doner o. Annen tam bi dengesiz. Senin cocugunu kendi torunu uzerine maas pazarligi yapan biri annende olsa takma. Gerekirse 700ver bakiciya kafan rahat eder en azindan.

Bakıcı ile bir süre devam etmelisin bence.

Sonra zaten kreş yaşı gelir.

Annene de kıyamazsın anlıyorum. Ona da ufak tefek verirsin. Sigara olayı biraz bahane gibi geldi bana bu arada.

En çokta böyle arada kalan çocuklara üzülüyorum..
Bilmiyorum mecburmusun çalışmaya ?
Çocuk hop bi bakıcıda hop bi ananede ?
Nasıl egitilecek o çocuk kime göre...
Birinde sabit kalsın yavrucak.

Bakıcıyla devam etmek en mantıklısı, annenizin ne dediği belli değil.

Diğer konuda ise evet, sıkışırsan para veririm anne diyememişsiniz.
Annenizin isteme şekli de tuhaf ama sizin cevabınız daha tuhaf, ben anneme ne olursa olsun onu diyemezdim mesela.

Ya kafan cok daginik ya da Turkcen pek iyi degil yazdiklarinin hepsini anlamadim. Anladigim kadariyla cevap vereyim sanirim annen kocasiyla bakip bakmama arasinda kalmis Ve sanirim annen artik bakmak istemiyor ama esi bakmasini istiyor. Eger annen baktiginda cocugunla yapmasini veya yapmamasini istemedigin seyleri soyleyemiyorsan annene yol ver gitsin. Iyi bir bakici bulmak da zor. Acikcasi yerinde olmak istemezdim. Cocugun kac yasinda? Konusabiliyirmu? Yani Allah korusun eger bakicisi kotu davranirsa size soyleyebilirmi olup biteni? Ayrica annenin sigara icmesi beni endiselnedirdi umarim cocugunun yaninda icmiyordur. Yukari tukursen biyik asagi tukursen sakal. Bu cocuk isleri cok zor valla. Kimseye guvenemiyorum cocugumu anneme bile

Ben sizin evinizin içinde yaşamıyorum ki :) tabii ki anlattıklarınıza göre yorum yapacağım. Ne demek burda anlattıklarıma göre yorum yapamazsiniz?
Anneniz ameliyat olacak çocuğa bakamayacak, suçlu. Teyzeniz bakmaktan vazgeçti, suçlu. Anneniz 1 ayda iyilesememe ihtimalini dile getirdi, suçlu. Annenizin eşi, emekli olduktan sonra çalışmana gerek yok dedi, suçlu. Anneniz ameliyatinda size ihtiyaç duydu ama aa ameliyati tam sizin tatilinize denk getirmis, yine suclu. Size göre herkes suçlu. Çünkü etrafınızda pervane olmuyorlar.. Neden uzlaşmacı olmaya çalışmiyorsunuz?
Eee bunca hengamenin arasında çocugunuz nerede? Anneniz ameliyat olsun 1 ay teyze baksın. Sonra bakıcı da olur. Bakiciyla anlasamazsam annem geri bakar. Annemin eşi emekli olursa bakıcı geri döner. Bu çocuğun psikolojisinin, alışkanlıklarının hic bir değeri yok mu?
+1

Bence o parayı bakıcı bakınca bize para kalıyor diye bakıcıyla devam edersiniz diye istiyor

Yani tasarruf edemezsin böyle diye o konuyu açıyor

Sen de annem muhtaç deyip ona baktıracaksın sonra

Anneniz iyi oyuncu dizi piyasasına transfer olsun bence

X