Annem Ve Bakıcı Sorunsalı Yeter Artık Çok Bunaldım

_MAJESTE_

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2015
10.117
23.832
30
Hergün stres hergün sıkıntı ne olacak bu halim bilmiyorum.. Kısaca anlatmak istiyorum içinde bulundugum durumu.
Annem 11 mayısda menisküs yırtılmasından ameliyat olacak doktor 1 ay cocuga bakamassn dedi. Teyzeme rica ettik oda 1 ay içinde ben bakarım idare ederm dedi hiç bir proplem yoktu..
Annemle ve eşiyle yasadımız proplemleri eski konularmda bahsetmştm. en son eşinin tantna yapması üzerine bir bakıcı ayarladk.
(Ama sonra eşi geldi özür diledi.. bakıcı bakmasın yabancı ellere vermeyn annen bakmaaya devam etsin dedi. bizde birşey diyemedik bakma etme diyemedk anneme o kadar emeği var sonuçta.)
Teyzem 2 gün önce demezmi ben bakamıcam söyle böyle vırt zırt ortada kaldık..
cünkü ogluma bakacak kimse yok bizede tek çözüm bakıcı geldi..
Annemle konuştuk. hemen bakıcı bulalım bir süreliğine sen iyi olana kadar, ondan sonrada duruma göre bakarız dedim.
Yana yakıla bakıcı aramaya başladık birini bulduk. dün ilan vermiştk kadınla evlermizde yakınmş ( 500 tl bakacak )
Annemi idare etmekten cok yoruldum o kadar zor ki birşey desen diyemiyorsn yapma diyemiyorsn cocugunla ilgili birşey oldumu söz söyleme hakkın yok kendine göre yapıyor herşeyi neyi nasıl biliyorsa öyle dikine gidiyor..
bir laf demek imkansız ne mümkün..
eşiminde düşüncesi bakıcıdan memnun kalırsak bakmaya devam etsin gercekten bende cok yoruldum dedi..
daha önceki yasadımız sorunlardan dolayı. Şimdi o buldugunuzda insan evladı annen yarın iyileşince kadına sen bakma diyerek direk yüz üstü nasıl bırakacagız ortada dedi.. kadın gecici oldunu bilmiyor..
( ama böylede annem yüz üstü kalmş oluyor )
Dün bakıcı annemin evine geldi benm iş cıkısı ... konştk ettik anlaştk salı günü başlayacak
Annemde dediki .. Bakıcıdan memnün kalırsanız ogluna alışırsa bakmaya devam etsin dedi..
Bende anne hele sen bir ameliyat ol iyi ol saglıgına kavuş sonrası allah kerim dedim..
Benm fikrimde bakıcının devam etmesi.. Aksam böyle diyen annem gece saat 9 gibi beni aradı konuştuk..
İşte tamamen fikri değişmiş yine bana dediği; bakıcı gelr ben iyi olana kadar bakar sonrada ben saglıma kavusunca bakmaya devam ederm yol verirsin dedi..
( anneme 650 tl verioruz neden verdiğim diğer konularmda var bilenler biliyordur)
Zaten hiç bir anne bakıcıdan menun kalmıyor bakıcı sıkılıyor kacıyor felan dedi ...
Annemin Eşide demiş ki senn saglına kavuştktan sonra sen bakarsn sen varken başkasının bakması sacmalık demiş..
Sabah geldi yine konuştuk biraz anneme dedim ki ;
Anne eşin böyle mi dedi haaa .......o zamann yarn 2 gün sonra emekli olunca ben artık emekli oldum ihtiycm yok torununa bkma bakıcı bulsunlar diyemez !!o zaman onuda demesin eğer su an ki sacmalıksa kimse kusura bakmasın herkez işi bitince bi kenara atamaz dedim sende o zaman gelince bunu detirme dedim.
Annemin eşi şimdi diyor işte saglına kavusunca bakmaya devam et sen varken bakıcı sacmalık..
Yarın emekli olunca bize ihtycı kalmıck bakma diyecek, bugun bunu diyen adam yarın öle diyecek bu acık ve net.
Herkez işine geldi gibi..
Neyse İşe geldim annemle konuştk yine telefonda
Bende cok bunaldm eşimde cok bunaldı artık dedim hergün ayrı bi entrika..
Annem de dediki ; bunaldysanız bkıcıdan memnun kalırsanız bkmaya devam eder olur biter bende iyi olunca başka bir işe bakarm baska cocuk bakıcılı bulurum temzlk işi bulurum eşimede derim böyle böyle cocuk alıştı bkıcıa die geçitririm dedi ...haa bakıcı iyi cıkmaz sizi yüz üstü bırakır o zmanda bana muhtac olursunuz ben bakmam işte dedi ona göre bakıcınıza dört elle sarlın ,
sizin şimdi aklınızdan geciyordur( anneme 650 tl veriyoruz bakıcı 500 e bulduk nie 650 verelim die demez mi !! ) hey allahım ben sok oldum yani benm para hiç aklımın ucundan gecmiordu :KK43:
Napacgız şimdi bilmiyorum cok bunaldm bu işin iiçinden cıkamıyorum
Biliyorz ki yarn adam emekli olunca ogluma baktırmck yine ayrı bi tantana buı ameliyat bahanesi ilede bakıcı devam etse bu sefer annemle arama sogukluk girecek belkide yarn bakıcı bizi yüz üstü bırakacak bu işn içinden cıkamıyorum !!! anneme diyemirum şimdi bakıcı devam etsn die acık acık
bi yandan öyle diğer yandan böyle hakikaten napacam ben ?
Ayrıca annemn ameliytnda basnda kalacak refatcı bile yok teyzemlerde öle yaptı.. görümcesi kalacak
bizde 15 mayis antaltaya gidecez hem seminer hem tatil( iş yermn ayarladı birşey zaten ameliyatıda bile bile bu tarihe yakın aldık çünkü bakıcı olayı işin içinde hiç yoktu en azndan oglum 10 günolmaz basnda die düşündük )
annem ameliyattan sonra ona yardm etmeyecemi düşünüyor gelip gtmeyecemi bende sacmalama anne elmden geldnce gelrim yanına antalya gidene kadar geldkten sonrada yine aynı şekilde yardm ederm dedm herşeyine durumlar iyice sarpa sardı ben artık düşnemiyorum kafam beynm allak bullak!

Son düzenleme:
Bakıcı ile devam et...
Annene güven olmaz...
Bi anda yarı yolda bırakır eşinden dolayı...
bu seferde annem beni yüz üstü bıraktınız ameliyat bahanesi ie bakıcı buldunuz
zaten niyetiniz oymuş diyecek ve aramıza sogukluk girecek
diğer yandan bakıcı bizi yüz üstü bırakırsa ogluma bakamassa :KK43:

anneni kocasi dolduruyor
bence bakiiciya devam et
,sorun olursa bakiciyla 650 deilde 700 verirsin o zaman kocasi git bak der oda bakar
kocasinin agzina bkiyor anladigim kadariyla
ya canm herşeyi hec yarn kocası emekli olunca diyecekki bakma
şimdi diyor ki sen varken baskasının bakması sacmalık ikili oynuor anlıcan
peki bakıcı ile devam edersem annemle aramız buz gibi olacak beni yüz üstü bıraktılar diyecek ve gidecek kendine baska bir cocuk bakıclı işi bulacak o zaman nolacak :KK43:

bakıcıdan memnun kalırsanız devam edin. baktınız memnun değilsiniz yeni bir bakıcı bulursunuz.

Bakıcı baksın, anneniz de çok zor durumdaysa yardım yapın elinizden geldiğince. Ara ara gelip bakıcıyı kontrol eder, torunuyla da oynamış olur, yorulmamış da olur.

Bakıcı baksın, anneniz de çok zor durumdaysa yardım yapın elinizden geldiğince. Ara ara gelip bakıcıyı kontrol eder, torunuyla da oynamış olur, yorulmamış da olur.
bakıcı devam etse annem saglıgına kavusunca baska bir cocuga bakacak o zaman ne olacak bizim aramız buz gibi olacak torunuma bakmamı istemediler diyecek..

bu seferde annem beni yüz üstü bıraktınız ameliyat bahanesi ie bakıcı buldunuz
zaten niyetiniz oymuş diyecek ve aramıza sogukluk girecek
diğer yandan bakıcı bizi yüz üstü bırakırsa ogluma bakamassa :KK43:
Öncelik oğlun olmalı annen değil.
Kimse kusura bakmasın, evlat oldumu anne baba bile bir yere kadar düşünülüyor.
Şimdi oğlun tam bakıcıya alışacak onu eğitecek kendi düzeniyle ve sizde bakıcıdan gayet memnunsunuz,
Sonra annen ben bakarım torunuma artık dicek ama torununun psikolojisini düşünmeyecek.
Bence bir düzen oturttur kendine ve anne ben artık senin yorulmanı istemiyorum, torununu istediğin zaman sevmeye gel ama sen eşinle evinle ilgilen en sağlıklısı bu diye söyle..

üffff zor durum allah yardımcınız olsun gerçekten. iki ucu b..klu değnek ne yazık ki :KK43: benimde çocuğum küçük. kv ve annem bakıyor saolsunlar ama sürekli yorulduk demelerinden aynı evde hep birlikte yaşamaktan (farklı illerde yaşadığımız için 6 ay biri 6 ay diğeri geliyor) hep idare etmekten yıldım!! yoruldum!! şu önümüzdeki kışı atlatalım oğlum 2 yaşına girecek hemen kreşe vermeyi düşünüyorum. öylede zor ama bu türlü muhatap olmak beni yoruyor :KK43: sizde bence verin bakıcıya. zaten dediğiniz gibi anneniz eşi sebebi ile sizi yarıyolda bırakacak. o zaman çaresiz kalacağınıza anneniz başının çaresine baksın..

Öncelik oğlun olmalı annen değil.
Kimse kusura bakmasın, evlat oldumu anne baba bile bir yere kadar düşünülüyor.
Şimdi oğlun tam bakıcıya alışacak onu eğitecek kendi düzeniyle ve sizde bakıcıdan gayet memnunsunuz,
Sonra annen ben bakarım torunuma artık dicek ama torununun psikolojisini düşünmeyecek.
Bence bir düzen oturttur kendine ve anne ben artık senin yorulmanı istemiyorum, torununu istediğin zaman sevmeye gel ama sen eşinle evinle ilgilen en sağlıklısı bu diye söyle..
bende senin gibi düşünüyorum ama annem bu sefer diyecekki işte torunuma bakıtmadılar .
beni istemediler yüz üstü bıraktılar ameliyatta bahaneleri oldu..
daha soonra bacagı iyileşince kendine başka bir cocuk bakıcı işi bulacak ve baskasının cocuguna bakacak ve aramzda buz gib olacak
benm anlamadm birde neden ameliyatta ona bkamayacamı yardm etmeyecemi geliğ gtmeyecemi düşünüyor ki =?

üffff zor durum allah yardımcınız olsun gerçekten. iki ucu b..klu değnek ne yazık ki :KK43: benimde çocuğum küçük. kv ve annem bakıyor saolsunlar ama sürekli yorulduk demelerinden aynı evde hep birlikte yaşamaktan (farklı illerde yaşadığımız için 6 ay biri 6 ay diğeri geliyor) hep idare etmekten yıldım!! yoruldum!! şu önümüzdeki kışı atlatalım oğlum 2 yaşına girecek hemen kreşe vermeyi düşünüyorum. öylede zor ama bu türlü muhatap olmak beni yoruyor :KK43: sizde bence verin bakıcıya. zaten dediğiniz gibi anneniz eşi sebebi ile sizi yarıyolda bırakacak. o zaman çaresiz kalacağınıza anneniz başının çaresine baksın..
işte ben anneme bunu diyince ben kötü oluyorum bide bana demez mi şimdi sizin aklınızdan geciyordur
anneme 650 tl veiroruz bakıc 500 e bulduk 150 tl kardaız die.. ya yemn ederm aklmda para gecmedi
bende yoruldm yıldm usandm artk annemi idare etmekten
ben cok iyi bilyrm bakıcı devam ettimi beni yüz üstü bıraktnz diyecek
benmle konuşmck
ve kendine baska cocuk bulacak bakmak için

Eşinin bu sözleri söylediğini size kim söylüyor anneniz mi söylüyor? ayroıca adam emekli olana kadar çocuğunuz belki kreş yaşına gelecek. Önceki konularınızı da biliyorum sabahın köründe çocuğunuzu oraya bırakıp bir de her sabah kahvaltınızı orada yapıyordunuz adamda bundan hoşnut değildi ve haklıydı bana göre. Ayrıca siz anne ben bunaldım eşin de böyle diyor emekli olunca baktırmaz etmez beni yüzüstü bırakırsınız dersen o da elbette iyi bakmam o zaman ama bakıcı bırakınca da bana gelme der yani.. madem 500 tl ye buldunuz madem eşinden rahatsızsınız baksın bakıcı daha uzatmanıza da gerek yok ama annenizin de dediği gibi yarın birgün bakıcı ben çıkıcam derse annenize de yüzünüz olmaz. Bence hiçbir bakıcı annenin yerini tutmaz sanki bakıcı kendi kafasına göre bakmayacak mı tüm gün çocuğuna.

bende senin gibi düşünüyorum ama annem bu sefer diyecekki işte torunuma bakıtmadılar .
beni istemediler yüz üstü bıraktılar ameliyatta bahaneleri oldu..
daha soonra bacagı iyileşince kendine başka bir cocuk bakıcı işi bulacak ve baskasının cocuguna bakacak ve aramzda buz gib olacak
benm anlamadm birde neden ameliyatta ona bkamayacamı yardm etmeyecemi geliğ gtmeyecemi düşünüyor ki =?
Eşi zaten yoruluyorsun bakma dememiş miydi,
Şimdi anneniz neden başka bi cocuğa bakacak iyileşince?
Yani illa çalışması şart mı annenizin.
Çok karışıklar farkında mısın ?

X