almayadan arkadaslar yardim edin

melissa78

Guru
Kayıtlı Üye
12 Eylül 2007
616
187
almanyadan arkadaslar varmi?esinde sperm bulunmayan ve tüp bebek tedavisi gören arkadaslar size sesleniyorum,bana lütfen yasadiklarinizi yazin,cok caresizim icimde umutlarim yok olmak üzeresenağlama

Merhaba Arkadsim, hemen umudunu yitirme. bende almanyadayim ne ögrenmek istedigini sorabilirsin bana cünki ilk tüp bebek tedavisini almanyada yaptirdim. sana yardimci oluruz meraklanma. ama önce bizlere kendinden ve esinden anlat sorun kimde? ve almanyadaki doktorlar ne dedi.??? allah yardimcimiz olsun.

selam zeros ,biz ilk doktora benim porolaktin hormon yüksek diye gittim daha dogrusu bu hormon kizken yüksek cikmisti doktorda ilerde cocuk istediginde gel ilac yazalim demisti,bebege karar verdigimizde doktor gittik,doktor benimkanimi aldi esimide urologa yolladi,hapa baslamadan esindende emin olalim dedi ve sonuc esimde canli sperm cikmadi,baska bir urologa tekrar gittik sonuc ayni,tese yoluyla bakalim belki öyle buluruz dediler,ama biraz pahaliydi o yüzden biraz bekleyelim dedik,bu sene tam yaptiralim dedik randevü bile aldik ama kan testinde esimde hepatit b cikti,doktormuz bizi özel tüp bebek hastanesine yolladi orda bize önce hepatit be tedavisi sonuclansin ondan sonra tekrar gelin dediler,simdi ilac tedavisine daha baslanmadi esimin karaciger sonuclari yüksek cikti,önümüzdeki ay cigerinden biopsi yapilcak ona göre tedaviye baslancak,ben ise simdiden porolaktin hormonu icin hapa basladim.rahim filmimde cekildi iyi cikti simdilik bende sorun yok. ya tesedede birsey cikmazsa diye cok korkuyorum

selam zeros ,biz ilk doktora benim porolaktin hormon yüksek diye gittim daha dogrusu bu hormon kizken yüksek cikmisti doktorda ilerde cocuk istediginde gel ilac yazalim demisti,bebege karar verdigimizde doktor gittik,doktor benimkanimi aldi esimide urologa yolladi,hapa baslamadan esindende emin olalim dedi ve sonuc esimde canli sperm cikmadi,baska bir urologa tekrar gittik sonuc ayni,tese yoluyla bakalim belki öyle buluruz dediler,ama biraz pahaliydi o yüzden biraz bekleyelim dedik,bu sene tam yaptiralim dedik randevü bile aldik ama kan testinde esimde hepatit b cikti,doktormuz bizi özel tüp bebek hastanesine yolladi orda bize önce hepatit be tedavisi sonuclansin ondan sonra tekrar gelin dediler,simdi ilac tedavisine daha baslanmadi esimin karaciger sonuclari yüksek cikti,önümüzdeki ay cigerinden biopsi yapilcak ona göre tedaviye baslancak,ben ise simdiden porolaktin hormonu icin hapa basladim.rahim filmimde cekildi iyi cikti simdilik bende sorun yok. ya tesedede birsey cikmazsa diye cok korkuyorum[/QUOTE

Canim Kardesim kendine det etme,

esinde mutlaka sperm bulunur, doktorunuza micro tese yaptirin o tedavi daha cok iyi microskop altinda yapiliyor bu islem. ha birde sana bisey daha söyleyeyim. eger esinin ve senin 25´in üstündüyse saglik sigortaniz bu ve tüp bebek tedavisinin yüzde ellisini ödüyor.ama yinede elinizde imkaniniz varsa türkiyede yaptirin bu ve tüp bebek islemini derim. hem oradiki doktorlar daha deneyimli hemde maliyeti daha düsük bence.kendine iyi bak allah yardimcimiz olsun.

insallah canim esim daha 24 yasinda o yüzden hepsini biz ödemek zorundayoz ama biz simdilik tese yaptirip sonucu ögrenmek istiyoruz canli sperm bulunursa önce dondurtacagiz,burda bile yaptiracak gücümüz pek yok bir caresine bakacagiz,niyetimiz önce burda denemek olmazsa türkiyede canim

insallah canim esim daha 24 yasinda o yüzden hepsini biz ödemek zorundayoz ama biz simdilik tese yaptirip sonucu ögrenmek istiyoruz canli sperm bulunursa önce dondurtacagiz,burda bile yaptiracak gücümüz pek yok bir caresine bakacagiz,niyetimiz önce burda denemek olmazsa türkiyede canim

bak canim benim simdi sana bu konulari dahada iyi arastirbilecegin bi site yazacagim. www.cocukistiyorum.com bu sitede türkiyedeki doktorlarin ve merkezlerin durumunu ve maliyetini arastirabilirsin. biliyorsun ben burda almanyada frankfurtta ilk denemem oldu ve tutmadi. hani tamam yinede allah bilir tutup tutmuyacagini ama burdaki merkez bence cok acemice davrandi. yani sana olani biteni bi anlatsam burasi yazmaya yetmez. hem türkiyedeki merkezlerin cogunun burdaki merkezlerden tutma oranlari daha yüksek. ah keseke demeyesin diye yaziyorum bunlari. ama yinede sen bilirsin. allah hepimize kolayliklar versin. ha bu arada esinede gecmis olsun. biz buradi onlari baya baya göz ardi ediyoruz malesef cünki eminim onlarda bizim gibi belki bizlerden dahada fazla stess altindadirlar. birde baska biseyler sormak istiyorsan hic cekinmeden sorabilirsin.tekrar allah yardimcimiz olsun

canım sana bişiy diyeyımmı benım bı arkadasım var almanyada ona da doktorlar imkansız hiç sperm yok falan dedıler kız 1 ay sonra hamıle kaldı

keske canim rabbim insallah o günleride göstersin,simdi esim korunuyorda cünkü esimde hepatit b cikti ben 2 asimi oldum sonuncusunuda subatta olcam birde benim prolaktin hormonum da cok yüksek cikti ve hap kullaniyorum düsmesi icin,o yüksek oluncada hamile kalinamiyor,bazen bende düsünüyorum belki rabbim böylede nasip eder diyorum,hakkimizda hayirlisi neyse o olsun canim

evet hepimiz icin hayirlisi ama ben hic umudumu kesmedim yazin tekrar deniyecegiz melissa canim tüp bebek deneme imkaniniz varmi

bizede zaten tüp bebek önerdiler eger esimde tese yoluyla sperm bulunursa sansimiz varmis yoksa hic sansimiz yokmus öyle dedi doktorlar,tüp bebek icin bile maddi imkanimiz yok ama bir caresine bakacaz yterki saglikli sihhatli bir evlat nasip etsin rabbim,borc eninde sonunda ödenir ama cocuga kolay kolay sahip olunmadiginin farkina vardik canim

bu devirde mal mülk de lazim ama bir evladim olmadiktan sonra ben o mali mülkü ne yapayim,carsamba hastanede randevümüz var,hem urologdan hem ic hastaliktan cünkü esimde hepatit b var onuda ayni hastanede tedavi etmek istiyorlar canim,canim sizde kimde sorun var ögrenebilirmiyim bir mahsuru yoksa

canim biz stuttgartayiz biz türkiyede tedavi görüyoruz bir yil araliklarla esiyin hastaligi sarilik degilmi

bizim büyük bir problemimizin olmadigini söylüyorlar doktorlar ama esimden kaynaklaniyormus sperm kalitesi düsükmüs onun icin tüp bebek önerdiler bizde onun icin mucadele ediyoruz

bizde solingendeniz,hayir sarilik demediler,esimden 2 ayri doktor sperm testi yapti ve hic sperm bulunmadi,bunun üzerine bizi tüp bebek merkezine yolladilar onlarda tese yoluyla sperm bir ihtimal bulunabilir dediler bu sene eylülde yapilcakti ama esimde kan testi sonunda hepatit b oldugu ortaya cikti ama allahtan bana bulasmamis,sonraki kantestindede esimde chromoson 47 xxy cikti yani klinefelder,bu seferde doktor tese yoluyla bile sperm bulunma ihtimali cok düsük dedi,bizi bonnda hastaneye yolladilar ve tedavimize ordan devam edilcek,bende tek sorun prolaktin hormonum cok yüksek ama hap kullaniyorum,esimin durumundan dolayi bizim is kritik teseyle sperm bulunamazsa hic bir zaman cocugumuz olmazmis

11 yillik evliyiz 17 yasinda evlendim ilk tüpbebek denemem 18 yasinda oldu ogün bugündür hep tedavi gördük cok sükür allaha imkanimiz varda tedavi görüyorum yaaaa parasi olmayanlar allah yardimcilari olsun

X