Sütüm tekrar geri gelirmi

eymen0606

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
7 Nisan 2024
17
2
23
Hanımlar iyi geceler bebeğim 2 aylık biz hep mama ve anne sütü olarak ilerledik bu zamana kadar sütüm geliyodu da takı gögüs uçlarım yara olana kadar canım çok yanıyordu 2 mama verdiysem bir emziriyodum böyle böyle tek gögüsle kaldım sol tamamen bitti sagdan biraz biraz geliyodu fakat yine sık sık vermediğim için oda kesildi sanki çok az geliyo bitek ben miyim bilmiyorum acıya dayanamayıp emzirmekten vazgeçen benim gibilerde varmı merak ediyorum çok üzülüyorum bebeğime bakınca her gün ağlamaktan helak oldum artık emzirmek istiyorum fakat sütüm yok hala yaralardan iyileşmedi zaten emziren anneleri görünce kendimi kötü hissediyorum sorum şu ki allah rızası için bana yardım edin tekrar emzirmeye başlasam süt gelirmi çogalırmı tekrardan yoksa geçmi kaldım bilenler aynı durumu yaşayıp sütünü çogaltanlar yazabilirmi lütfen çok çaresizim hep hayalim emzirmek fakat basaramadım ilk oğlumuza böyle emzirememiştim yaralardan dolayı mama yla büyüüttüm fakat bunda bi umut olurmu diye denemeye değer mi sizce

Gelir tabi ki. Yine de bir hastaneye gidip eğitim alsanız daha iyi olur yaraların tekrarlamaması için. Belki bebeği tam doğru yerleştiremiyor olabilirsiniz. Relaktasyon polikliğini olan hastaneleri araştırın. Kadın doğum dal hastaneleri ve şehir hastanelerinde oluyor genelde.

Evlatlık edinlerin bile sütü geliyor. Emzirmeye devam edin . Ten teması çıplak bebekle kurun banyoda emzirmeye çalışın olumlu olun. Mamayı zamanla azaltın . Mama alınca emmek zor geliyor. Birde gerçekten emzirme eğitimi alın meme yarası doğru tutturulmadigi için oluyor. Kremler filan var kullanın . Emzirenanne sayfasını Instagramdan takip edin bence.

gelir. benim oğlum 70 gün küvözde kaldı. o yokken sütüm günlük 200 ml ye kadar düşmüştü. yavaş yavaş günlük 1 lt ye çıkarmıştım. 1 lt den sonra da ölçmeyi bırakmıştım zaten.
yaptıklarım
süt artırıcı çay içtim
bol su
yeşillikle beslendim

en önemlisi ben sağıyordum. meme uçlarım hep yara olmuş kanıyordu mastit oldum ama pes etmedim. gece-gündüz farketmez her 3 saatte bir kalkıp 15'er dakika süt sağdım. memeden süt gelmese bile sağmaya devam edin bir müddet sonra tekrar gelmeye başlıyor. böyle böyle sütüm normale döndü. bebeğiniz için dayanın

Hanımlar iyi geceler bebeğim 2 aylık biz hep mama ve anne sütü olarak ilerledik bu zamana kadar sütüm geliyodu da takı gögüs uçlarım yara olana kadar canım çok yanıyordu 2 mama verdiysem bir emziriyodum böyle böyle tek gögüsle kaldım sol tamamen bitti sagdan biraz biraz geliyodu fakat yine sık sık vermediğim için oda kesildi sanki çok az geliyo bitek ben miyim bilmiyorum acıya dayanamayıp emzirmekten vazgeçen benim gibilerde varmı merak ediyorum çok üzülüyorum bebeğime bakınca her gün ağlamaktan helak oldum artık emzirmek istiyorum fakat sütüm yok hala yaralardan iyileşmedi zaten emziren anneleri görünce kendimi kötüwwwww hissediyorum sorum şu ki allah rızası için bana yardım edin tekrar emzirmeye başlasam süt gelirmi çogalırmı tekrardan yoksa geçmi kaldım bilenler aynı durumu yaşayıp sütünü çogaltanlar yazabilirmi lütfen çok çaresizim hep hayalim emzirmek fakat basaramadım ilk oğlumuza böyle emzirememiştim yaralardan dolayı mama yla büyüüttüm fakat bunda bi umut olurmu diye denemeye değer mi sizce
Emzirmeye devam edin sut gelir. Daha 2 ay olmus dogum yapali. Hormonlariniz yuksek hala

Ah ah o yaralar öyle acıyor ki göğüs slikonu kullanmadiniz mi hoş ben kullanmistim emmemislerdi kan geliyordu artık ağlaya ağlaya emzirmeye çalışıyordum annem çok zorluyordu beni emzir emzir birde ikizler benimkiler zeytinyağı bide bi krem vardı onlardan sürerdim hep ben mamada veriyordum tabi biri 5 aylıkken diğeri 6 aylıkken emmeyi bıraktılar Allah sifanizi versin inşallah daha yenisiniz bol bol emzirmeye çalışın emmese bile memenizde dursun kadindogum doktorum ben sütümü sagarken mesela bebeklerini düşün hep diyordu beyin ve hissiyat ile alakalı hormondan hariç sağlıklı ömürler dilerim sizlere

Hanımlar iyi geceler bebeğim 2 aylık biz hep mama ve anne sütü olarak ilerledik bu zamana kadar sütüm geliyodu da takı gögüs uçlarım yara olana kadar canım çok yanıyordu 2 mama verdiysem bir emziriyodum böyle böyle tek gögüsle kaldım sol tamamen bitti sagdan biraz biraz geliyodu fakat yine sık sık vermediğim için oda kesildi sanki çok az geliyo bitek ben miyim bilmiyorum acıya dayanamayıp emzirmekten vazgeçen benim gibilerde varmı merak ediyorum çok üzülüyorum bebeğime bakınca her gün ağlamaktan helak oldum artık emzirmek istiyorum fakat sütüm yok hala yaralardan iyileşmedi zaten emziren anneleri görünce kendimi kötü hissediyorum sorum şu ki allah rızası için bana yardım edin tekrar emzirmeye başlasam süt gelirmi çogalırmı tekrardan yoksa geçmi kaldım bilenler aynı durumu yaşayıp sütünü çogaltanlar yazabilirmi lütfen çok çaresizim hep hayalim emzirmek fakat basaramadım ilk oğlumuza böyle emzirememiştim yaralardan dolayı mama yla büyüüttüm fakat bunda bi umut olurmu diye denemeye değer mi sizce
Yaralar emzirme yanlışlarından oluyor. Bende çok çektim iki evladımı emziremedim. 3. De emzirebildim. Gene yara acı oldu ağlayarak emzirdim ama bu sefer pes etmedim . Biberon emzirme düşmanı malesef bu sefer bu hatayı yapmadım. Biberon bebeğin emme refleksini bozuyor. Memeyi kavramasini yanlış emmesine neden oluyor. Memenizi siyah bölgeyi mümkün olduğunca alması lazım almıyordu sokuşturdum alttan üstten ,dudakları dışa dönük olmaliymis ,değildi alttan üstten dışa çevirdim . Cuk cuk sesi gelmeli ve hem bebek hem benim rahat olduğum pozisyonda emzirmeliymisim . Bunları çok okudum uygulamaya başladığımda düzeldi yaralar acı bitti. Tabi bu 2 ayımı aldı her emzirmede ağladım bağırdım. 😒. Sizi çok iyi anlıyorum. Bebek emiyor gibi 1 saate bir 2 saatte bir sağım yapın. Aynı zamanda bebeğiniz ağzına almasada tutturmaya çalışın dediğim gibi. Kafası memeye dönük ,karın karına şekilde. Emmesede tukurugunu deydirmesi bile salgılanmasını sağlar. Duşta ten tene temas halindeyken deneyin, plates topunda ziplarken, hareket halindeki arabada emzirmeyi deneyin. Dönebilir hala . Sık sık da sağım yapın. Biberon vermeyin bu süreçte takviyenizi kaşık biberonla veya eds yontemini deneyebilirsiniz

Yaralar emzirme yanlışlarından oluyor. Bende çok çektim iki evladımı emziremedim. 3. De emzirebildim. Gene yara acı oldu ağlayarak emzirdim ama bu sefer pes etmedim . Biberon emzirme düşmanı malesef bu sefer bu hatayı yapmadım. Biberon bebeğin emme refleksini bozuyor. Memeyi kavramasini yanlış emmesine neden oluyor. Memenizi siyah bölgeyi mümkün olduğunca alması lazım almıyordu sokuşturdum alttan üstten ,dudakları dışa dönük olmaliymis ,değildi alttan üstten dışa çevirdim . Cuk cuk sesi gelmeli ve hem bebek hem benim rahat olduğum pozisyonda emzirmeliymisim . Bunları çok okudum uygulamaya başladığımda düzeldi yaralar acı bitti. Tabi bu 2 ayımı aldı her emzirmede ağladım bağırdım. 😒. Sizi çok iyi anlıyorum. Bebek emiyor gibi 1 saate bir 2 saatte bir sağım yapın. Aynı zamanda bebeğiniz ağzına almasada tutturmaya çalışın dediğim gibi. Kafası memeye dönük ,karın karına şekilde. Emmesede tukurugunu deydirmesi bile salgılanmasını sağlar. Duşta ten tene temas halindeyken deneyin, plates topunda ziplarken, hareket halindeki arabada emzirmeyi deneyin. Dönebilir hala . Sık sık da sağım yapın. Biberon vermeyin bu süreçte takviyenizi kaşık biberonla veya eds yontemini deneyebilirsiniz
Çok saolun inşallah başarırım

Ah ah o yaralar öyle acıyor ki göğüs slikonu kullanmadiniz mi hoş ben kullanmistim emmemislerdi kan geliyordu artık ağlaya ağlaya emzirmeye çalışıyordum annem çok zorluyordu beni emzir emzir birde ikizler benimkiler zeytinyağı bide bi krem vardı onlardan sürerdim hep ben mamada veriyordum tabi biri 5 aylıkken diğeri 6 aylıkken emmeyi bıraktılar Allah sifanizi versin inşallah daha yenisiniz bol bol emzirmeye çalışın emmese bile memenizde dursun kadindogum doktorum ben sütümü sagarken mesela bebeklerini düşün hep diyordu beyin ve hissiyat ile alakalı hormondan hariç sağlıklı ömürler dilerim sizlere
Yok silikon uç denemedim hiç bir sürü krem denedim azıcok vermeyince biraz toparlıyo bidaha verince aynı oluyo teşekkür ederim

gelir. benim oğlum 70 gün küvözde kaldı. o yokken sütüm günlük 200 ml ye kadar düşmüştü. yavaş yavaş günlük 1 lt ye çıkarmıştım. 1 lt den sonra da ölçmeyi bırakmıştım zaten.
yaptıklarım
süt artırıcı çay içtim
bol su
yeşillikle beslendim

en önemlisi ben sağıyordum. meme uçlarım hep yara olmuş kanıyordu mastit oldum ama pes etmedim. gece-gündüz farketmez her 3 saatte bir kalkıp 15'er dakika süt sağdım. memeden süt gelmese bile sağmaya devam edin bir müddet sonra tekrar gelmeye başlıyor. böyle böyle sütüm normale döndü. bebeğiniz için dayanın
Zaten onun için yapmaya çalışıyorum ama bazende acıdan pes ediyorum

Güzel anne öncelikle canını sıkma, sütün geri gelebilir de, gelmeyebilir de ama tek diyeceğim şu ki; dünyanın sonu değil. Bana doktorum, sütüm ilk aylarda azaldığında "sütümün kesilmesinde çok korkuyorum, bir gün kesilirse geri döner mi" demiştim. Halbuki kesilse ne olacaksa. Israrla emzirir ve stres yapmazsan gelir tabii ki demişti. Ben normal tam yağlı inek sütü ile çoğaltmıştım sütümü.o süt yapan çayları da kullandım ama inek sütü ayrı bir çoğaltmıştı.yaralar için tavsiye veremeyeceğim ama umarım iyileşir.

Güzel anne öncelikle canını sıkma, sütün geri gelebilir de, gelmeyebilir de ama tek diyeceğim şu ki; dünyanın sonu değil. Bana doktorum, sütüm ilk aylarda azaldığında "sütümün kesilmesinde çok korkuyorum, bir gün kesilirse geri döner mi" demiştim. Halbuki kesilse ne olacaksa. Israrla emzirir ve stres yapmazsan gelir tabii ki demişti. Ben normal tam yağlı inek sütü ile çoğaltmıştım sütümü.o süt yapan çayları da kullandım ama inek sütü ayrı bir çoğaltmıştı.yaralar için tavsiye veremeyeceğim ama umarım iyileşir.
İnşallah teşekkür ederim

yara ucuna eczaneden e vitamini kapsül alıp sürmüştüm. inanılmaz hızlı tamir ediyor yarayı. yalnız silmeden emzirmeyin bebek için zararlı
Kullanmadığım krem kalmadı maalesef fayda etmedi hiç bişey hametan.
Fucidin antibiyotikli krem
Sudokrem

bir de e vitamini kapsül deneyin
zamanında kadınlar kulübünden öğrenmiştim ben de

Gelebilir gelmezse de kendinizi paralamayin mama içmek kötü değil bebeğim doğuştan beri mama içiyor anne sütü içmedi desem icmedi ama gayet sağlıklı bir bebek yani korkmayın inşallah sizin sütünüz gelir ben ne yaptımsa gelmedi

Ağlamak da sütünü keser. Bol bol su iç sürekli emzir. Bir kaç haftaya yaralar da kalmaz. Bırakma emzirmeyi. Ha olur da süt kesilirse dünyanın sonu değil. Olsa güzel olur olmazsa da helak etme kendini. Emziremeyen binlerce insan var sağlıkla büyüsün sen ona bol bol sevgini hissettir yeter.

Kullanmadığım krem kalmadı maalesef fayda etmedi hiç bişey hametan.
Fucidin antibiyotikli krem
Sudokrem
Madescar ve fito kremi karıştırıp sürdüm iyi geldi oda iyi gelmeseydi arkadasima anestol yazmış doktor onu kullanacaktim.yikaman lazım emzirmeden önce .

Merhabalar hemşireyim ve emzirme danışmanlığı veriyorum ücretsiz olarak eğer ki düşünürseniz

Arkadaşlar çok güzel yazmış. Tavsiyeleri dikkate alın. Kesinlikle bir emzirme danışmanına gidin. Devlet hastanelerinde relaktasyon bölümleri var ücretsiz faydalanabileceğiniz. Yaralar yanlış emzirmeden kaynaklanıyor. Gerçekten çok istiyorsanız emzirmeyi kesinlikle pes etmeyin. Doğru emzirdikçe yaralarınız iyileşecek ve emzirmek çok keyifli bir hal alacak. Emdikçe de sütünüz artacaktır. Sağarakta bunu destekleyebilirsiniz. Sütün artma sürecinde mama destekli gidebilir, süt arttıkça mamayı azaltabilirsiniz. Doğru emzirirken yaralarınız da olsa canınız acımaz. Buna dikkat edin. İyileşmeyi desteklemek için hametan merhem sürüp uçlarınızı açık bırakın bir süre. 4 ay meme ucu yarasıyla boğuşmuş, meme ucu kopmuş, bebeği kan kusmuş bir anneyim. Bebeğim 17 aylık hala emiyor. Siz de istediğiniz kadar emzirebilirsiniz umarım

X