Bahçe Bakımı ve Çiçekler AliExpress'ten Tohum Alma.

Hepsi kurutulmuş mu oluyor,patlıcan kararmıyor mu kuruturken?
Ayy konuyu da dağıtıyoruz,yemeğe bağladık yine:-)
Yapacak birsey yok, kadinin kalbine giden yol mideden gecer😂Yok ya kararmiyor hic.. yani olmasi gerektigi gibi diyelim. Yaza yaparsam mutlaka paylasirim:))

Yapacak birsey yok, kadinin kalbine giden yol mideden gecer😂Yok ya kararmiyor hic.. yani olmasi gerektigi gibi diyelim. Yaza yaparsam mutlaka paylasirim:))
Yok o erkeğin kalbine gidendi,bizimkine giden yol kv kötülemekten geçiyor,kötüleyen de bizzat oğlu olursa:p
Denerim o zaman ben de patlıcanı.
Domatesleri kurutmam öyle iyi oldu ki buzluğa koysam dolar taşardı,20 kg domates 1 kilo ya oldu ya olmadı kuruyunca:))

Yok o erkeğin kalbine gidendi,bizimkine giden yol kv kötülemekten geçiyor,kötüleyen de bizzat oğlu olursa:p
Denerim o zaman ben de patlıcanı.
Domatesleri kurutmam öyle iyi oldu ki buzluğa koysam dolar taşardı,20 kg domates 1 kilo ya oldu ya olmadı kuruyunca:))
Aynisi oluyo mu ama kurutma ve konserve? Mesela konserveden menemen yaparsin ama kurutmadan olmaz

umudunuzu kırmak istemem ama o çilekler domatesler vs ler hepsi bilg.ile boyanmış :)))
bildiğiniz domates oluyor :)
öyle mavi çilek eflatun gül siyah domates beklemeyin :)
Aslında ben de beklenti hiç yok, ben doğal anam babam usulü domates tercih ederim, eşim denemek istedi, olsalar bile yemem sanırım😂
Çiçekleri merak ediyorum en çok, ayrık otu değillerse inşallah güzel bir sonuç görürüz.

keşke önce konuyu açsaymışım bir sürü sipariş verdim ....

hayır salak kafam hiç ağaç tohumdan olur mu ?

gül öyle olur mu ?

renkli domateslere bayıldım yalnız :KK45:

ben alışveriş yapıyorum ama tohum hiç almadım.

Konu için zamanlama mükemmel:) Eşimde bir çok tohum getirtti ,özellikle Bonsai tohumları , deneme amacıyla suda çimlendirmeyi denedik ama ne yazıkki sonuç boş:KK43:( Umarım başarılı olan biri çıkarda bizi bilgilendirir:)

Son düzenleme:
Aslında ben de beklenti hiç yok, ben doğal anam babam usulü domates tercih ederim, eşim denemek istedi, olsalar bile yemem sanırım😂
Çiçekleri merak ediyorum en çok, ayrık otu değillerse inşallah güzel bir sonuç görürüz.
:KK70: domatesler olursa yemeyin zaten :) malesef çiçeklerin çoğu ot bitmiyor bile :) şans artık

Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Hele o gül öyle olur mu diyip sipariş vermek ne akla hizmet bilemiyorum....

Ya tutarsa ?

İçinizde oradan tohum alıp sonuç alan var mı ?

Eki Görüntüle 2244513 Eki Görüntüle 2244514 Eki Görüntüle 2244515 Eki Görüntüle 2244516 Eki Görüntüle 2244517 Eki Görüntüle 2244518 Eki Görüntüle 2244519 Eki Görüntüle 2244520
konuyu biraz geç gördüm sevgili kazen 3 sene önce armut domates, çin marulu mavi çilek gül vs tohumları bizde almıştık bu konuyla eşim ilgileniyordu armut domatesler çok güzel oldu çin marulu da oldu ama mavi çilek ve gül tohumları duruyor onları nasıl yapacağım bilmiyorum eşimde yutrdışına gittiği için bunlar bana kaldı
bu arada eğer istersen bende sarı cherry domates tohumu var hemde atalık tohum yukarıdaki görselde olanın aynısı istersen göndereb,lirim

Yetisirse eger mor domates yiyebilecek misiniz? Ben buna takildim :)

Biz verdik sipariş. ama hep başka türlü bitkiler çıktı. Adını bilmediğimiz ot gibi uzayıp giden :110:

Ben de alıyordum ki internette yazılanları okudum. Maalesef gönderilenler tohunm bile değilmiş. Sadece belli bir süre çimlenip kuruyorlarmış. Hatta özel toprağını bile alanlar vardı sonuç sıfır. Bu vergi olayından haberdar mısınız peki? K Kazen

Ben de alıyordum ki internette yazılanları okudum. Maalesef gönderilenler tohunm bile değilmiş. Sadece belli bir süre çimlenip kuruyorlarmış. Hatta özel toprağını bile alanlar vardı sonuç sıfır. Bu vergi olayından haberdar mısınız peki? K Kazen

Yeni duydum vergi olayını. 2 gün önce bir kargo geldi ondan bir ücret kesilmedi...

Aynisi oluyo mu ama kurutma ve konserve? Mesela konserveden menemen yaparsin ama kurutmadan olmaz
Olur canım,ama önceden ıslatacaksın,mesela akşamdan.
Ben örneğin makarna sosuna katacaksam kuru domatesi,makarnayla beraber haşlıyorum önce:)
Sonra içinden alıp minik doğrayıp sosa katıyorum,sonuç süper,konserve yapmam artık,kıyaslayamam bile tadını.

Olur canım,ama önceden ıslatacaksın,mesela akşamdan.
Ben örneğin makarna sosuna katacaksam kuru domatesi,makarnayla beraber haşlıyorum önce:)
Sonra içinden alıp minik doğrayıp sosa katıyorum,sonuç süper,konserve yapmam artık,kıyaslayamam bile tadını.
Kuru domatesten menemen yapildigini valla ilk senden duyuyorum😂Cahalligima ver😂😂

X