Bahçe Bakımı ve Çiçekler AliExpress'ten Tohum Alma.

Kazen

Yönetim
Administrator
14 Kasım 2001
21.405
69.757
Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Hele o gül öyle olur mu diyip sipariş vermek ne akla hizmet bilemiyorum....

Ya tutarsa ?

İçinizde oradan tohum alıp sonuç alan var mı ?

2244513
2244514
2244515
2244516
2244517
2244518
2244519
2244520

Son düzenleme:
keşke önce konuyu açsaymışım bir sürü sipariş verdim ....

hayır salak kafam hiç ağaç tohumdan olur mu ?

gül öyle olur mu ?
Oluyor tohumdan ağaç ama çimlendirmesi büyümesi uzun sürüyor tabi.
Biz beceremedik, kayınpeder de bonsai ve gül tohumları almıştı onlar da çimlenmemiş :/

Eşim sahte balık aldı sorunsuz geldi öyle şeyler denemedim ama Türkiye'de bir çok yerde vardır tohum satisi neden orayı tercih ettiniz ki ://

Sahte balıkları ve ip misinaları bende oradan alıyorum. Onlarda bir problem yok zaten.

Türkiye'de satılanlarda zaten buradan 3 TL'ye alınıp 25 TL'ye satılıyor bir fark yok.

En güzeli fide olarak almak....

Seracı üyemiz var mı ki ?

keşke önce konuyu açsaymışım bir sürü sipariş verdim ....

hayır salak kafam hiç ağaç tohumdan olur mu ?

gül öyle olur mu ?
Bir ürünü aldıktan sonra 1 ay içinde değiştirme hakkına sahipsiniz eğer hepsinin kutusunu açmadıysanız iade edin adını tam hatırlayamadım ama instagramda yeri tohum satan biri vardı çok güzeldi alanların hepside mennundu

Bazi sitelerde gorsellerden farkli ve alakasiz tohumlar cikabildigini okumustum.

Tohumdan agac olur hem de cok guzel olur sonucunu bizimle de paylasin olur mu.

Adam senede 8 metre büyür yazmış bunu nasıl yedim aklım almıyor : ))))

Yalnız memnun olan da çok bakalı mdeneyeceğiz artık

Abi mor ve siyah domates shop.

Satıcının puanına, yorumlarına baktın mı?

Satıcı puanları çok iyi ve binlerce sipariş alan satıcılardan aldım.

Bonzai ağacı bildiğimiz ağaç dallarının farklı bir şekilde budanmasıyla oluşuyor, tohumla değil. Domatesler fotoşok. Gül, sapını gıda boyalı suya koyuyorlar ondan farklı renklerde oluyor. Onların da fototoş olma ihtimali yüksek. Duvardan sarkan arkadaşlar muhtemelen tohumdur ama öyle her ortamda o kadar büyümezler. Biberlerden ümitliyim ama, olunca sirkeye yatırıp kırmızı mercimeğin yanında servis etmelik tam. Off canım çekti. Hıçkırmadan da yiyemiyorum bunları.

Bir ürünü aldıktan sonra 1 ay içinde değiştirme hakkına sahipsiniz eğer hepsinin kutusunu açmadıysanız iade edin adını tam hatırlayamadım ama instagramda yeri tohum satan biri vardı çok güzeldi alanların hepside mennundu

Aliexpress'te Gold pozisyonundayım. Dilediğim zaman iptal ediyorum satışı.

Da keşke dedikleri gibi çıksa bitkiler, zira ödediğimiz rakamlar 3 TL 5 TL

Sahte balıkları ve ip misinaları bende oradan alıyorum. Onlarda bir problem yok zaten.

Türkiye'de satılanlarda zaten buradan 3 TL'ye alınıp 25 TL'ye satılıyor bir fark yok.

En güzeli fide olarak almak....

Seracı üyemiz var mı ki ?
Kayınpederinin 25 yıllık tohumları var eker seneye tekrar toplar ve muhteşem ötesi bir bahçeye sahip domates salatalık kabak biber patlıcan aklınıza gelecek hersey

Adam senede 8 metre büyür yazmış bunu nasıl yedim aklım almıyor : ))))

Yalnız memnun olan da çok bakalı mdeneyeceğiz artık

Satıcı puanları çok iyi ve binlerce sipariş alan satıcılardan aldım.
O zaman iyi gelir herhalde. Şimdiden umutsuzluğa kapılıp, modunu düşürme.

Bende bir keresinde bir şeyler sipariş vermiştim ödemeyi de yaptım tabi ve 1 ay içinde gelmeyince bana saticidan ingilizce MAİL geldi üzgünüz ama nedense gümrükten dönmüş diye :KK43: tekrar gonderecegiz dediler onada eyallah dedik ama yine husran :KK43:

Parada Allahtan çok bir şey değildi de eşim boşver salla gitsin ugrasamam daha fazla bunlarla dedi ve bir daha hiç bir şey almadık :KK66:

En güzeli gözle görerek almak en azından yanlış bir durumda adresi belli :KK66:

Umarim sizde sıkıntısız gelir siparişler ve tutar :KK66: en güzeli fide olarak almak yoksa çok uzun sürüyor :KK66:

X