Bahçe Bakımı ve Çiçekler AliExpress'ten Tohum Alma.

çiçeklere kim meraklı ise burada bir yarışma yapalım. En güzel çiçeğe hediye verelim....

Lkain kuru kuru çiçek fotoğrafı olmaz nasıl ekti nasıl büyüttü bakımı nasıl ? hangi ortamları seviyor tek tek anlatmalı
HALLEYS HALLEYS da bu konuda çok ilgili diye biliyorum 😍

Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Hele o gül öyle olur mu diyip sipariş vermek ne akla hizmet bilemiyorum....

Ya tutarsa ?

İçinizde oradan tohum alıp sonuç alan var mı ?

Eki Görüntüle 2244513 Eki Görüntüle 2244514 Eki Görüntüle 2244515 Eki Görüntüle 2244516 Eki Görüntüle 2244517 Eki Görüntüle 2244518 Eki Görüntüle 2244519 Eki Görüntüle 2244520
Merhaba,
AliExpress'ten ekte göreceğiniz ürünlerin tohumların sipariş verdim. Hemde söylene söylene. Ağaç hiç tohumdan olur mu diyip yinede fiyatlar cazip gelince bir denemek istedim. Mor domatesler, Sarmaşıklar, güller, biberler. İşim bu olduğu halde sipraişten sonra nette yer alan yorumlara bir baktım ki genelde fiyasko : )

Olsun ben bir deneyeyim sizlerle sonucu paylaşırım.... Aldığım tohumların bir kısmının görselleri aşağıda yer almaktadır.

Ya tutarsa ?

Eki Görüntüle 2244513 Eki Görüntüle 2244514 Eki Görüntüle 2244515 Eki Görüntüle 2244516 Eki Görüntüle 2244517 Eki Görüntüle 2244518 Eki Görüntüle 2244519 Eki Görüntüle 2244520
Çok güzeller, bende almadım ama umarım pişman olmazsınız :)

Merhaba,

Ya tutarsa ?

Bana arkadaşım aliexpressden aldığı siyah gül tohumu vermişti nasıl ekilir diye bir araştırdım bir sürü teferruat aklıma geldiği kadarıyla tohumun filizlenmedi için aylarca bir kavonozun icinde nemli pamuga sarılı olarak buzdolabinda beklemesi gerekiyormuş ben uğraşmadım, arkadaşımda direk topraga ektigi icin cıkmadı. Bu tür tohumları ekipte yetiştirenler varsa bilgilerinden bizi mahrum etmesinler.

çok basit tohumlar size gelince iki uctan delik gibi olan ucu yani şöyle
2244851

bir kesici ile kesiyorsunuz 3-4 mm kadar sonra bir cam fanus içine temiz dinlenmiş yada içme suyu doldurup tohumları içine atıyorsunuz 1 haftada kocaman oluyorlar.
hepsi bu kadar :)

5 tl mi?İyiymiş,dün kudret narı tohumu aldım,o da 5 tl,farklı bir çeşit denemek için değer,tabii çıkarsa gezgin tohumlar:)
Nilüferler sizinmiydi,bayıldım,böyle hiç görmemiştim:)
evet benım bende heyecanla bekliyorum :) pembe açıcak resme göre ama ne renk açarsa açsın sorun yok
aynı satıcıdan alınabilir o zaman teker teker 5 tl ödemek yerine 10 çeşit tohuma 5 tl ödenir :)

evet benım bende heyecanla bekliyorum :) pembe açıcak resme göre ama ne renk açarsa açsın sorun yok
aynı satıcıdan alınabilir o zaman teker teker 5 tl ödemek yerine 10 çeşit tohuma 5 tl ödenir :)
Ben buradan tohumcudan aldım,belirtmemişim:)
Nilüferlere aşığım ben,asaletine kurban olduğum:)
Nilüfer olsun da hepsi güzel,nazlı,gerçek bir prenses:KK200:

Monet haksız değilmiş nilüferlerle hemhal olmakta,onun tabloları da ayrı şaheser

Ben buradan tohumcudan aldım,belirtmemişim:)
Nilüferlere aşığım ben,asaletine kurban olduğum:)
Nilüfer olsun da hepsi güzel,nazlı,gerçek bir prenses:KK200:
bende çoook seviyorum nilüferleri bunu açtırırsam bunlardanda alacağım :)
gölü nerden bulurum bimiyorum ama :KK70:

Eklentiler

• 1552392712539.png
    1552392712539.png
    751,1 KB · Görüntüleme: 25
K Kazen eşim yeni aldı, iş yerinde minik bir bahçesi var orada çimlenince evde saksılara da almayı planlıyoruz. Domates ve bir kaç çeşit çiçek almış.
Kırmızı bonzai ağacı ben de çok beğendim, onu getirtmemiş çünkü o çok uzun zamanda o hale gelirmiş.
O bonzai yi çok merak ettim, umarım görselde ki kadar güzel gelişir
umudunuzu kırmak istemem ama o çilekler domatesler vs ler hepsi bilg.ile boyanmış :)))
bildiğiniz domates oluyor :)
öyle mavi çilek eflatun gül siyah domates beklemeyin :)

umudunuzu kırmak istemem ama o çilekler domatesler vs ler hepsi bilg.ile boyanmış :)))
bildiğiniz dımates oluyor :)
öyle mavi çilek eflatun gül siyah domates beklemeyin :)
Eflatun gül var ama böyle değil.
Ben aşılı fide almıştım,1 gül açtı,gül solarken tümden öldü fidan nedense.

Ağaç tokumdan olurmu hiç fikrim yok ama reşimleri şahane insanın alası geliyo gerçekten

Burdaki bi fidancıdan benim akıllı babam da çilek fidanı almış sözde çok veriyomuş iyiymiş ama 5 yılı geçti koca ağaç oldu ne çiçeği ne meyvesi var öyle duruyo bahçede

Tamam çiçek falan iyi de meyve sebze gibi şeyleri bildiğiniz yerden alın fidanını tohumunu o domates mavi olsun diye tohumuna ne yaptılar kim bilir sağlığınızı riske atmayın bence...

Birde ben bu siteden bebwk puseti için bişey beğendim ama 1 ay sonrası için geleceğini öğrenince vazgeçtim ben bekleyemem aceleciyim

X