aliexpress.com dan alışveriş yapan var mı?

Ben daha hiç alışveriş yapmadım. İlk alışverişim olacaktı. Shienside nin güzel bi yanı var. Ürünleri alanlar fotoğraflarını atıyorlar. Beğendiğiniz kıyafetin hemen altında görsellerde görürsünüz bi inceleyin fikir edinirsiniz zaten Hoppa
türkiyeye gönderimi var mı ya bide ben standartların üzerinde biriyim yani 1.80 boy ve allah vergisi geniş olmuzlar var heryerden birşey alamıyorum güvenipte :110:

iki yıl önce alışveriş yaptım 1 ayda geldi,güvenebilmek için satiçi puanlarına ve yorumlara baktım birde içlerinde türk görüyorsam onunda yorumu ok se tamam,üstüne İngilizcem yok ceviri ile yazışıyordum

Son düzenleme:
bu arada aliexspres te göz maskeleri çok dikkatimi çekiyor aranızda alıp kullanan var mı acaba

Eklentiler

• untitled.png
    untitled.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 108
Aliexpressten 4 yıldır alışveriş yapıyorum yüzlerce ürün aldım 10 kuruşluk ürünlerim bile geldi. Çok nadir gelmeyen oldu onu da dispute edince satıcı parayı yolladı. Kıyafet konusunda çok iyi olduğunu söyleyemem ama takı saat özellikle telefon kapları konusunda çok iyi. Mutfak eşyaları da beni çok memnun etti ufak tefek eşyalar tabii. Size tavsiyem yorumlardaki gerçek resimlere bakmadan asla bir şey almayın ki hiç bir zaman hayal kırıklığına uğramayın. Dediğim gibi ben 200 300 kadar ürün almışımdır ve çok nadir problem yaşadım gayet memnunum. Tavsiye ediyorum :) (alış verişlerimi enpara card la yapıyorum en güvenli yollardan biri o üstelik tamamen ücretsiz bir kart)

süper bir site kargolar 21-14 gün kadar sonra gelir ancak bu zamana kadar hiç eksik yada bozuk ürün olan kargo gelmedi. tek dezavantajı uzun süre beklemek. giysi alırsanız kalıpları cok ufak haberiniz olsun.2 beden büyügünü alın derim.

ben yaptım 6 ay geçti bekledim gelen giden yok müşteri temsilcisiyle mesajlaştım baya yardımcı oldular. paramı geri iade ettiler.

Baya urun aldim.. Surekli alisveris yapiyorum aliexpressten.. 9 gunde gelen urunum de oldu, 15 gunde, 1 ayda gelen de..
Kiyafetlerin kaliplari kucuk oluyor.
Bir iki beden buyuk almak gerek.. Kullanici yorumlari, urun gorselleri, siparis sayisini inceleyip aliyorum.. Kiyafet, saat, canta, tel.kilifi, araba parca ve aksesuarlari, ayakkabi, bebek kiyafet, oyuncak ve malzemeleri ve daha bir cok sey aldim.. Genel olarak memnun kaldim.. Son aldigim kiyafeti hala beklemekteyim. 2 ay olmasina az kaldi.. Dolunca suresi para iadesi yapiliyor..

ben defalarca yaptım Türkiye'deki firmalardan daha hassas davranıyorlar özellikle kargo konusunda.

2 yıldır alışveriş yapıyorum hiç sorun yaşamadım ve çoook memnunum . param kalır vs diye hiiç dert etmeyin bi n11.com dan bi gittigidiyordan hiç bi farkı yok. en geç 60 gün içinde ürün elinize ulaşmazsa belirtiyorsunuz para hesabınıza geri yatıyor.

aliexpressten istediğimiz üründe gümrükte sıkıntı oluyor mu arkadaşlar bilen var mı?

ben tecrübemi paylaşmak istiyorum.
eskiden limit yoktu aloşverişlerde sonra akparti 100$ çekti bayram öncesi ve sonrası 300$ dı.
2017 yılından sonra 30$ düşürdü.
şimdi
ne alacaksanız ceptelefonu büyük elektronik eşyalar bunlar kesin takılır ayrıca ticari bir siciliniz varsa takılma oranı yüksek.
ancak paketin üzerine yedek parça 30$ yazdırmanız gerekiyor.
aliexpresten alış veriş yapmadan önce satıcının güvenilirlik yüzde oranlarına bakın.
ayrıca güvenli alışveriş olduğu için ödeme hemen satıcını hesabına geçmez
gelen ürün istediğiniz gibi değilse o zaman iade işlemleri başlatabilirsiniz.
gemi ile gelen kargolar genelde ücretsiz olmakta ama sure 25 gün sürmekte
aliexpres e girilen posta takip numarası girilir mutlaka o numara ile takip yapmalısınız. yoksa geri gider.
ptt uygulamasını app indirmeniz gerekli.

Ben de çok defa alışveriş yaptım, bir sorun yaşamadım. Ürün ararken sipariş sayısına göre filtreleme yapabilirsiniz, satıcının ürünlerinin sattigini anlar ve ürün ile ilgili yorumları da görme şansınız olur.

üç kere sipariş verdim hepsi 1 ayda geldi. bana denk gelmedi. ama bazı ürünler resimlerde görüldüğü gibi kaliteli olamayabiliyor..

ben surekli alisveris yaparim. türkiyede olmayan bir cok urun cesidi var. ben cok memmunum.bana gore giyim biraz pahali. elektronik v.s. urunler gayet uygun..

X