Aeben'in Diyet Günlüğü

iyi geceler günlügüm ..:KK3:
yarın cuma tartı günü ama pek umudum yok bakalım .

.bugün prosuz geçirdim montide kaçamak yapmadan .
kilo tetiklemek için tv de gördügüm bir beslenmeyi bikaç günlügüne deniycem ..

sabah 1 dl ekmek zeytin yeşilik .
öylen sebze çor. salata .
arada meyve .
akşamda kabak yemegi salata . 1 ısırık simit .
az evelde meyve .
yıl başına kadar böyle .. zatten 2 gün var:KK9:

Son düzenleme:
tatlım maşallah:nazar: hala montiye devam:KK9:
valla ben dayanamadım ama düzeltmeye çalışıyorum beslenmemi, montiden öğrendiklerim ekstra oldu ama süper oldu tabiiiii:KK34:
cnm cooookkkk öppptmmmm sevgiler...:KK19:

tatlım maşallah:nazar: hala montiye devam:KK9:
valla ben dayanamadım ama düzeltmeye çalışıyorum beslenmemi, montiden öğrendiklerim ekstra oldu ama süper oldu tabiiiii:KK34:
cnm cooookkkk öppptmmmm sevgiler...:KK19:

:KK19:
devamdi lilşim ama takıldım bünyem sanırım artık iflas etti inad ediyor . ne vardı diyet yapıpda sonuç alabilen bir bünyem olsa .

lilişim sende bu konularda bilgili kıssın önerin varmı . ?
takıldım diye dün sırf sebze yemiştim ama bana artı olarak geri döndü :KK19:

hayırlı cumalar günlügüm ... sabrım beni deniyor galiba . dün takılan kilom oynasın diye sırf sebze yemiştim ,yazmıştım .. kilo vercegime almışım . bu sabah 64 kiloyla uyandım .:KK53:
monti bir süredir kilo verdirmesede bana en azından almıyordumda ... üstelik düne göre 1 cm de kalınlarmış ölçülerim ..
sanırım biraz ara vermem lazım. yıl başında soluk alsın en azından bünyemde sabrımda.:KK50:.

...ne güzel diyetini yapıpda kilo verebilenler bünyelerinizin kıymetini bilin .:KK16:

Son düzenleme:
hayırlı cumalar günlügüm ... sabrım beni deniyor galiba . dün takılan kilom oynasın diye sırf sebze yemiştim ,yazmıştım .. kilo vercegime almışım . bu sabah 64 kiloyla uyandım .:KK53:
monti bir süredir kilo verdirmesede bana en azından almıyordumda ... üstelik düne göre 1 cm de kalınlarmış ölçülerim ..
sanırım biraz ara vermem lazım. yıl başında soluk alsın en azından bünyemde sabrımda.:KK50:.

...ne güzel diyetini yapıpda kilo verebilenler bünyelerinizin kıymetini bilin .:KK16:

Bozma moralini hemen
Zoru başarırız, imkansız biraz vaktimizi alır.

Hemen kalkıyorsun 1 bardağın içine yarım çorba kaşığı karbonat atıp üsütne yarım limon sıkıyorsun. Ödem attırıyor hem de hemen yarın uyandığında şişliklerin gitmiş oluyor tecrübeyle sabittir.

BU gün 3 defa yemeklerden önce yap yarın 1 kiloya elveda diyeceksin. Ama söyleyeyim bu sadece su yağdan gitmiyor moral düzeltmeye birebir.

Bozma moralini hemen
Zoru başarırız, imkansız biraz vaktimizi alır.

Hemen kalkıyorsun 1 bardağın içine yarım çorba kaşığı karbonat atıp üsütne yarım limon sıkıyorsun. Ödem attırıyor hem de hemen yarın uyandığında şişliklerin gitmiş oluyor tecrübeyle sabittir.

BU gün 3 defa yemeklerden önce yap yarın 1 kiloya elveda diyeceksin. Ama söyleyeyim bu sadece su yağdan gitmiyor moral düzeltmeye birebir.

ayselcim bi ara içtim canım karbonat ama benim gibi gardını almış bünyelere bi etki etmiyor ..:KK19: dün okudum seni yazayım dedim ama belki senin bünyene etkilir dedim ses etmedim .
ben içecegim pet şişenin içine atıyordun gelip gidip içiyordum . ama dedigim g,bi böyel şeyler bende işe yaramaz . düşün tüm gün sebze yedim ehmde az yaglı o bile kilomu artırmış.:KK37:
bi kaç gün kendime ara versem iyi olcak sanırım nefsimi çok öldürdüm .belki bunun etkiside var bende yasaksa yasak yemiyorum .
. yılbaşı sonrası tekrar devam ..
beni düşünüp not düştügün içinde ayrıca teşekkür ederim ...:KK19:

sözün çok güzel etkiledi beni.:KK16: evet belki zaman alır ama imkansız deyil .:KK19:

"bi kaç gün kendime ara versem iyi olcak sanırım nefsimi çok öldürdüm .belki bunun etkiside var bende yasaksa yasak yemiyorum .
. yılbaşı sonrası tekrar devam ..
beni düşünüp not düştügün içinde ayrıca teşekkür ederim ...:KK19:

sözün çok güzel etkiledi beni.:KK16: evet belki zaman alır ama imkansız deyil .:KK19:"

:128: :128: :128:

selam ayselcim ..
bugün cuma canım tartı günü ama baskül inmiyor birtürlü hala 63 çüm .:KK19:
sabırla devam etmekden başka çarem yok albet baskülde inecek ...

dün indirimler başlamıştı kendime yeni ciciler aldım baya incelmişim . 40 bedenim . yarım benden inmişim .:KK31:
10 sene evvel 40 beden olcaksın deseler inanmazdım . genç kızken bile 42 bedendim .
ama şimdi 36 yaşında 3 çoçuk annesi olrak 40 beden mutlu olmama yetmiyor ... insan oglu ne nankör.:KK53:

kilo vermeyi rutina bırakıyorum ne zaman giderse artık belli hedefleri kaldırıyorum ..
ama montiye devam günlügüm . vazgeçmek yok bu sefer .:KK31:

mönülerine bakayim diye sayfani aradim, okudum..son günler protein agirlikli beslenmissin ..bende dukan diyetini arastiriyorum su siralar..emziren anneler icinde programi var..bi fikrin var mi bu konuda?

bu kilo beden paraleline takilmis birseyler yazacaktim ..yaziyi o uyzden alintiladim.. kizim cagirdi.. unuttum resmen :)

mönülerine bakayim diye sayfani aradim, okudum..son günler protein agirlikli beslenmissin ..bende dukan diyetini arastiriyorum su siralar..emziren anneler icinde programi var..bi fikrin var mi bu konuda?

bu kilo beden paraleline takilmis birseyler yazacaktim ..yaziyi o uyzden alintiladim.. kizim cagirdi.. unuttum resmen :)

piacım dukanı biliyorum canım hata 10 günlük birde dememe oldu .
helede emziriyorsan pek önermem (ama emzirenlerin bölümünü hatırlamıyorum ). kilo verilsede tekrar aynı hızda alınıyor ama ömür boyu dukana uyarım dersen ki oda imkansız ..dukan aslında kısa vedede kilo verdiyor gibi görünsede kilo verdirmesi ve bu kiloda kalınması baya uzun süre alıyor . 3 dönemi var kitabını okudum . eger bu 3 döneminide yaparım diyorsan olabilir ya deyilse geri geliyor kilolar .

piacım son günlerde evet proya agırlık vermiştim çünki kilom gitmiyordu bir türlü..ama onlada kilo veremedim . ben 3.4. senedir diyet içindeyim canım çok diyet yaptım ve verecek az kilom kaldı sanırım bünyem artık dur dedi ne yapsam veremiyor prodan sonra birde yediklerim baya azaldı . ama oda kilo verdirmedi hatta az yemek kilomu artırdı bile diyebilirim .:KK19:..

2 gündür bırakdım herşeyi yiyorum kilom fırlıycak biliyorum ama başka yolum kalmadı 3 gün ne canım çekerse yiycem sonrasında tekrar başlıycam . belki kilom tetiklenir . çünki çok kastım kaç aydır .
birde montginac yapınca yasaklar olunca baya kastım kendimi sanırım ...

kilo beden parelelide kişiye göre degişiyor canım kişinin kas yapısı, boyu, vucud yapısı her kesda farklı oldugundan degişebiliyor ...
benim boyum uzun deyil 1.57. vede tüm kişlom orantılı şekilde vucudumda buda bir artı benim için .alsamda versemde her yerimden veriyorum .:KK31:
ama kas yapım çok iyi .spor yapmamdan sanırım arada versem baya pilates yapıyorum .zaten hayatımda hep spor oldu .
şu an 63. 65 arsında 42 bedenim ama 40 giydiklerinde oluyor . 58 kiloyken 38 giyyorum . benim vucudumda her 4.5. kilo 1 beden .

sevgiler canım ..iyi yıllar yavrularınla..:KK16:

Aeben, yazmanı bekliyorum. Umarım her şey yolundadır. Sevgiler.

saggol ayselcim hatırlanmak ne güzel ... siyete girinde okuyorum senin günlügünü tatildeydin . tekrar 2 rakamlara dönmüşsün tebrikler .:KK16:
canım bi süre diyete ara verdim ondan günlügüme yazmıyorum .. bu süre zarfında kan gurubuna göre beslenme kitabını okuyorum .''can bogazdan çıkar ) ,diyet konusundaki vede beslenmek anlamında bakış açım degişti .
bu günlerde çok yogunum ondanda yazamıyorum bir türlü
sevgiler .:KK16:

ablam sana bi akc sorum var,

ben simdi ise önce her gurup icin gerekli olan temel kurallardan baslamak istiyorum etle ekmegi,yogurtla eti masaya ayni anda koymiycam tabi bide karbon ve proteiler var burda biraz karisigim,bide süt ürünleirlye ekmek olayi var..

simdi süt ürünleriye ekmek yemiyceksek biz kahvaltida ne yiycez? :)

bide karbonhidratla proteini birlestirmiycez yani etle pilav makarna patates ekemk yemiycez ama bu durumda mesela pilavla yogurt makarnayla yogurttami yememmezi gerek?

meyve kurali montideki gibi ama montide pismis meyve ögünelre karisabilyiodu simdi eger pilavla yogurt yenmiyorsa kompostu yapsam olurmu?

ablam sana bi akc sorum var,

ben simdi ise önce her gurup icin gerekli olan temel kurallardan baslamak istiyorum etle ekmegi,yogurtla eti masaya ayni anda koymiycam tabi bide karbon ve proteiler var burda biraz karisigim,bide süt ürünleirlye ekmek olayi var..

simdi süt ürünleriye ekmek yemiyceksek biz kahvaltida ne yiycez? :)

bide karbonhidratla proteini birlestirmiycez yani etle pilav makarna patates ekemk yemiycez ama bu durumda mesela pilavla yogurt makarnayla yogurttami yememmezi gerek?

meyve kurali montideki gibi ama montide pismis meyve ögünelre karisabilyiodu simdi eger pilavla yogurt yenmiyorsa kompostu yapsam olurmu?

:canım bende kitap dışında çok bir bilgim yok tekrardan bi daha okıycam ama bu sıralar hatimlerim çokdu başka kitap okıyamadım . birde benim evdekiler pek uymaz bu kuralla o yüzden ben denek olrak kendimi kulanıcam .:KK9:ama dedigim gibi bu sırlar ne yedim onu bile kontrol edemiyorum hastetim bu haftada bir geçsinde tekrar gözden geçiricem kitabı ...
bu sordugun soruların bazılarını bende bişmiyorum en önemlisi ekmek türüyle süt türü ne anlamda yenir . bunu sormak lazım . kitabın yazarırının soruları cevapladıgı bir yer var sanırım ama ben henüz armadım nette bir bak istersen .:44:
aynı sorular benimde aklımda kahvaltıda ne yenir??????????:44:
kompostoya gelince montidede her ögün arkasına deyilde karbonlu çgünlerden sonra komposto yenebiliyordu hasretim . anlıycan benimde bu konuda senden fazla bir bilgim yok .:KK16:

Son düzenleme:
:canım bende kitap dışında çok bir bilgim yok tekrardan bi daha okıycam ama bu sıralar hatimlerim çokdu başka kitap okıyamadım . birde benim evdekiler pek uymaz bu kuralla o yüzden ben denek olrak kendimi kulanıcam .:KK9:ama dedigim gibi bu sırlar ne yedim onu bile kontrol edemiyorum hastetim bu haftada bir geçsinde tekrar gözden geçiricem kitabı ...
bu sordugun soruların bazılarını bende bişmiyorum en önemlisi ekmek türüyle süt türü ne anlamda yenir . bunu sormak lazım . kitabın yazarırının soruları cevapladıgı bir yer var sanırım ama ben henüz armadım nette bir bak istersen .:44:
aynı sorular benimde aklımda kahvaltıda ne yenir??????????:44:
kompostoya gelince montidede her ögün arkasına deyilde karbonlu çgünlerden sonra komposto yenebiliyordu hasretim . anlıycan benimde bu konuda senden fazla bir bilgim yok .:KK16:

anladim ablam asinda kitapda mail adresi var ordan bi deniyim sansimi ben,benimkileride biraksam uymazda ben sofraya ne koyarsam onu yiycekler mecbur :KK1::KK1:ben simdi ktapdan a ve 0 gurubu icin yaralrli zararli yenilebilrileirn listesini cikarip mutfagima asip ona göre mwnüler hazrilamaya calisicam bakalim ne kadar basarili olabilecem ..

kitabin arkasindsaki listeyi simdi gördüm ama yazilanlarla uyusmayanlar var meslea 0 gurbu kestane yiyebilriler arasinda ama arkadaski lsitede zararli :S

kitabin arkasindsaki listeyi simdi gördüm ama yazilanlarla uyusmayanlar var meslea 0 gurbu kestane yiyebilriler arasinda ama arkadaski lsitede zararli :S

evet hasretim bunu bende fark ettim ,,,yogurta benim vazgeçilmezim yogurt . 0 gurubuda yenmiyecekler arasında, ama önceki safalarda yenecekler arasında . bazı yiyceklerde çelişki var .. sorulara yanıt bulacagım bir adres varsa bende isterim soralım bu çelişkileri :KK16:benim en çok sevindigim muz oldu 0 gurubuna ilaç niyetineymiş ,yasak olanda hurma .:KK52:

Son düzenleme:
evet hasretim bunu bende fark ettim ,,,yogurta benim vazgeçilmezim yogurt . 0 gurubuda yenmiyecekler arasında, ama önceki safalarda yenecekler arasında . bazı yiyceklerde çelişki var .. sorulara yanıt bulacagım bir adres varsa bende isterim soralım bu çelişkileri :KK16:benim en çok sevindigim muz oldu 0 gurubuna ilaç niyetineymiş ,yasak olanda hurma .:KK52:

kitapdaki maile yazdim ama ulasilmiyor maile ablam nette bakindim biraz bulamadim malesef,evet muz sana sifa bana zarar :)

bide su siralar cocuklara hazir gida yedirmemek icin evde ne yapabilirm diye arastirmaya girdim evde tursu kurdum lahanadan ama yasakmis bize :KK43: dün nar kaynatip nar suyu yaptim meyve suyu nyietine güzelde oldu hatta su katmadan recel niyetinede yenir,kitap beyaz seker cok zararli dedigi icin bende rafine edilmemis kahverengi cig seker aldim..evde cikolata seker tarifelri buldum onlarida deniycem bide portakal kabugu sekerlemesi yaptim büyük oglum beyendi ufaklik rahatsioz biraz o daha tatmadi bakalim begenecekmi :)

he tabi bide benim misirim var ,annemin köyden gönderdigi misir ununu kullanabilirim heheh :)

X