isveç diyeti günlüğü

Helena

Guru
Kayıtlı Üye
27 Ağustos 2011
11.319
2.758
merhaba kızlar. daha önceki senelerde bir kaç kez yapmış olduğum isveç diyetini tekrar denemeye karar verdim. tabi o zamanlar bekardım güzel ve kalıcı kilo verebiliyordum. Fakat şimdi 2 doğum yapmış biri olarak yaşta 35 olunca vermek hayli zorlaştı. normalde zayıf ve kilo kolay kolay alamayan bir insandım. fakat yıllar içinde metabolizma değişiyormuş. hızlı verilen kilolar artık verilmiyor :) yediklerime çok dikkat eden birisi değilim. Boğa burcuyum yemeyi çok severler bilirsiniz. asla doymuyorum. kola cipste tükettiğim zaman abartıyorum. bunlar bende kilo olarak kaldı. bayramda almış olduğum 1.5 kilo da eklenince 74.4 kiloya eriştim. boyum 1.60. geçen aylarda kabak diyetini denemeye karar vermiştim. menüyü dolu dolu görünce bu isveç diyetinin yanında ne ki dedim ama, 1. günde 1.5 kilo vermeme rağmen halsizlik ve baş ağrısı yaptı sonlandırdım ve kalıcı olmadı tabiki. o yüzden canım isveçle yeniden diyorum. 5-6 gün uygulasam bile motive olmak için yeterli diye düşünüyorum.bakalım 2 çocukla enerjim nereye kadar yetecek. 1 haftalık süreçte spor düşünmüyorum. çünkü diyet zaten oldukça ağır insanın spor yapacak hali kalmıyor. en azından ödemleri atıp bir kaçta kilo verince normal beslenme şeklinde devam edip spor yüyüş ile destek vereceğim. hızlı kilo vermek yerine ağır ve kalıcı kilo vermek en güzeli fakat ben motive olamıyorum ve sabırsız bir insanım. kilolarım gittikçe artmaya başlayınca oldukça canım sıkıldı. her iki çocuğumdan da 5 er kilo gelince bana gitmeyen bir 10 kilo yapıştı. zaman zaman 63lere kadar düştüm emzirmekten ama kilo düştükçe nasıl olsa verilir diye abur cubura çok düştüm. kendimi çok kısıtlamazsam abur cuburun ve geç yemeklerin sonu gelmiyor. ve yine bu sebeplerden isveç diyorum :) isveç diyetini kendime ceza olarak görüyorum yoksa dikkat etmeyle malesef sonuca ulaşamıyorum. tartıda 6 lı rakamlara inince motive olup o zaman azimle ve yavaşca vermeye geçeceğim. listemi ve günümü günlük olarak sizlerle paylaşacağım

bugün 2. günümdeyim
gayet iyi geçiyor
1. günü anlatayım, -500 gr ile güne uyandım. benim için gayet makul. hedefim zaten 68leri görmek.
pek açlık hissetmedim. suyumu 2 litre tam içemedim unuttum. yaklaşık olarak 1.5 lt geçti ama 2 lt olmadı.
akşam yemeğinden önce 1 kupa yeşil çay içtim.
gün içerisinde 2 adet (paket değil) cips attım çocuklar yerken =)
akşam markete gidemedim evde kıyma vardı. onu baharatladım soğan doğradım ve 1 yumurta kırarak köfte haline geldi o şekilde fırında pişirdim. yağ eklemedim. ama kendinden yağı vardır. ekmekte asla eklemedim tabi köfte dediğim için bunu açıklıyorum.
et öğünümü bu şekilde geçirdim. hatta 200 gramı biraz geçmiş olabilir. çocuklarda yer diye biraz fazla yapmıştım çok az aldılar. kalanı ben yedim
bir de elektrikler gitmişti. 18.30 gibi akşam yemeyi planlıyordum ama 19.30ları buldu.
akşam 3 bardak normal siyah çay şekersiz içtim tabi bu da kaçamak sayılıyor ise. akşam biraz baş ağrısı oldu. çayla engellemek istedim mecburen akşam çaylarımı içerim.
uyku zamanı biraz halsizlik çöktü.

bence bu kaçamaklara rağmen 500 gr eksilmek ççok çok iyi.
hem akşam yemeğini geç yemem ve o öğünü biraz zenginleştirmem. suyumu da az içtiğim halde çok iyi sonuç bence. hafiflemiş uyandım. aç değildim asla. mideminde bu şekilde dinlendiğini hissediyorum. ramazandan çıktığımız için asla zor değil bence.
bakalım çok dayanamazsam 6. günde bırakırım zaten.
kaçamaklar olmasa daha çok giderdi bence ama bence iyi oldu çokta kısıtlamamak gerek. minik kaçamaklar
bu arada ıspanağım da yoktu onu da yiyemedim.

2. Günden merhaba -700 ile güne başladım. Şaşırdım çünkü ilk güne göre daha az vereceğimi düşünmüştüm. Suyumu 2 litre içebildim. 1 bardak yeşil çay içtim. Biftek yerine yine kıymadan köfte yaptım. Kıymanın Kendi yağı olmasına rağmen çok güzel verdim. Motive olarak güne devam ettim. Acıkma hissim çok yok. Öğünler yaklaşınca acıkıyorum ama yemekten sonra gayet rahat

Güne -600 ile uyandım gayet güzel. Çok Minik kaçamaklara rağmen iyi gidiyor. Acıkmam pek yok. Az beslenmeyi öğreniyorsunuz. Çok yemenin faydası yok. Bugün biraz kaçamak oldu yarın kaç çıkacağım bakalım. 2 gündür yeşil çayımı içemedim vakit kalmadı.

Diyetimi 4 ve 5. Gün bozmuştum 900 gr geri geldi. Çikolata ve biraz kola içmiştim. Dün dikkat ettim ve -700 le uyandım. Bugün akşam yemeği yoktu. Kaldığım yerden devam ettim. Akşam 1 meyve ekledim. Yarın yine baya gideceğini ve bu diyette en düşük kiloya düşeceğimi düşünüyorum. Çünkü akşam bir şey yoktu.

Güncel kilom 72,1
Yarın 2 hafta oluyor tam olarak kaç verdiğimi bildireceğim. İsveç diyetimi zorla devam ettirdim ama çok fazla kaçamaklar yaptım. Gene de ertesi gün bir şey olmamış gibi devam etsemde o günler de kaçtı. Hatta bir gün pasta pizza cipsler yedim. Baya bir bozdum. 11. Gün tamamen bıraktım. Devam etseydim bugün bitecekti. Son 2 günde artık sürdürmek istemedim. Bu arada zaten emziriyorum. Çocuk büyüdü diye başladım. 2 yaş üzeri. Bugün kabak detoksuna başladım. Bu şekilde farklı farklı ilerlemeyi düşünüyorum. Sonrasında Tuğba Şengel 3 Günde 3 kilo diyetini 1 hafta uygulayacağım. Toplam 2,300 gr gitti. Ama kaçamaklarda sadece kilo gitmedi yerinde saydı. Almadım da. Güzel korudum ve yavaş verdiğim için gelmedi bence. Bir an da yüklendiğim zaman hemen geri geliyordu

71,7
-400 le devam
Yarın tam 2 hafta oluyormuş. Yanlış hesaplamışım. Yarın güncel kilomu bildireceğim ve 2 haftada kaç kilo verdiğim netleşecek

X