9 senelik karanlik.. siz olsaniz napardiniz ?

Büyüye ne kadar anlam yüklersen o kadar etkiler seni. Akşama kadar pc başında olmasıda mı büyü? Başkalarıyla konuşmasıda mı büyü? Bu arada ikiniz için de büyü yapılmışsa bir tek size tutması tesadüf değildir. Sorun tamamen bu 9 senenin yükü, etkileridir. Buradaki tek sorun güçsüz hissetmenizdir. Stockholm sendromunu biliyor musunuz? Araştırın derim.

ben stockholm sendromuna bayılıyorum :) türkiyede bi çok kadın bunu yaşıyor bence ..
acı ama gerçek ..

ailen gercekten cok yanlis yapmis.bence esini sevmiyorsun oda seni sevmiyo anlattigin kadariyla. aldatilmada var. bosanmman en hayirlisi. annen baban ne kadar zalimmis. biyle seyler filimlerde i
olur sanirdim. daha cok gencsin. birak hickimseyi dusunme cocugunda yokmus. cesaretini toplayeni bir baslangic yap. sagligin yerinde hayatini harcama kimse ici.
bosanmakda evlenmek kadar dogal birsey. noluyor bosaninca ya anlamiyorum ki. dunyanin sonumu. cevremde birsuru kisi var cokda mutlu yasiyorlar. elalemi hayatinin meekezine alma. kararli ol bugunler geri gelmez. kendine olan guvenini yitirisin. baskalarina hayatini feda ediyorsun. ayaklarin uzerinde durabiliyosan yeniden baslayabilirsin. sevmedigin bir adamla omur gecmez cnm omrune yazik gencligine yazik. yeni sene sana yeni bir baslangic olsun insallah sevgiler...

Psikiyatr, psikolog ev doktoru hepsine donem donem gidip durumu anlattigimda ozellikle psikiyatr hayretle bakti gozlerime
ne diyecegini bilemedi bazen ben bile aciyorum kendime

acımakla olmaz cnm. sen kendine ne kadar değer vermezsen, acırsan; karşındaki de aynı şekilde davranır sana. sen bi silkin iyice.
oradaki saati bilmiyorum ama, bugün veya yarın, saçını makyajını güzelce yap. sevdiğin kıyafetleri giyin. sinemaya git, komedi filmi olsun. veya bir tiyatroya git. komedi olsun... çıktıktan sonra bir kitabevine veya müzik markete git. kitap veya sevdiğin bir sanatçının albümünü al.... böyle böyle, kendi günlerini güzelleştir. kafanı dağıtıp derslerine odaklan. uzmanlarla görüşmelerine devam et.
bakacaksın ki günden güne, kendi gücünün farkına daha iyi varacaksın.
bu dünyada, dönem dönem destek aldığın kişiler elbette olacak ama her zaman güvenebileceğin tek kişi kendinsin ( tabii bir de Allaha güven, bol dua et, psikolojini çok rahatlatır.)

Burda kalsam kimsem yok!
su donemde buyuk bir destege ihtiyacim var annem cok destek cikiyor mesela onla konusunca iyi hissediyorum kendimi zira
genc kizlik donemimde bisey paylasamazdim onla
birseyim olsa hemen babama yetistirirdi
hatasini anladi simdi destek cikiyr her seferinde cik gel diyor

Birde ne vicdan azabi veriyr onlara biliyor musun erkk kardesim 26 yasinda 18 yasinda bir kizla nisanlandi ins omur boyu birlikte huzurlu ve mutlu olurlar
demistim maddi durumlari cok iyi babamlarin, sifir bilmem kac milyarlik dairesi, sirketi hazir kardesimin simdi o gelecek kiz
varlik icinde yuzecek rahat edecek hemde cok :)

Ama kendi kizlarina haksizlik ettiler cektirdiler, cektirilmesine de goz yumdular
ilk gelin evim ikinci esyalardan duzulmustu buna ses cikarmadilar babama aldigi esyalara bakar misin
dedim cunki birkac taze evli arkadasim vardi onlarin evine gittigimde herseyleri sifir ve temizdi nasil ozenirdim
kizim ilerdede sen daha iyisini al dedi cikti bana !

Dusunuyorumda ne kotu bir insanmissim ben ne kadar fazla gelmisim onlara :)

canım, ailen de hatasını anlamıştır bence. sen evlensen de boşansan da onların çocuklarısın. sen ailenle konuş, yanlarına dön. sana her türlü desteği sağlarlar. eğer ki olmadı, yine beklediğin desteği bulamadın. o zaman onlar ile de bir sınır koyarsın. yani senin daha fazla kaybedeceğin birşey yok. olumlu düşün. kardeşlerine o kadar imkan sağlayan ailen, sana yarısını bile yapsa, istediğin herşeyi başarırsın cnm. ailenin destek olacağına inanıyorum. geçmişteki yaptıklarını cehaletlerine ver, elinden geldikçe onların da ufkunu geliştirmelerini sağla. kardeşlerin de artık destek olacaktır sana. çok erken ayrıldığın için evden, bazı kopukluklar olabilir ama zamanla hepsini telafi edersiniz.

Sizinle birsey paylasmak ve fikirlerinizi almak istiyorum kizlar..

2010 da anne ve babam bir tanidik hocayla ayni ortamda bulunmuslar,
annem esimle benim aramda olan sorunlardan bahsetmis
(normalde pek kulak asmazdim bu tip seylere)
hoca demiski biri tarafindan damadiniz ve kiziniza buyu yapilmis
iyi olsunlar kiziniz bulundugu ailege bagli kalsin diye , fakat tam yapilamamis bunlarin arasi iyi degil hic demis

Ondan oncede kv annemle konusurken agzindan kacirmis demis ki
bunlarin yani ben ve esimin simdilik tartismalari normal hocanin teki zamanla
hersey oturur yerine dedi demis, annem de ne ne diyorsun hocayla haciyla mi ugrasiyorsun sen demis
kv ne diyecegini bilememis ve lafi degistirmis

aceba diyorum icinden bulundugum batakliktan cikamama
surekli degisen ruh halim bundan kaynaklanabilir mi?

canım, bu tür şeylere ihtimal verme. bu geçimsizlik durumları yabancılarda da oluyor. onlar da böyle hacı-hocalarla birbirlerine sarıyor mu sanıyorsun? bunlara inanma. doğru olsa bile, o kadar uzun süreli etki etmez. büyü işlerini becerseler, oğullarına düzgün iş bulurdular, çoktan sizi boşamayı becerirlerdi. bunlara inanma lütfen.
sizdeki durumlar tamamen psikolojik.

artık geçmişteki genç kız değilsin. 19-20 yaşında olsan, ne olacağını tam bilemezsin. belki düzelir, diye umutların olabilirdi. ama onların hepsi geride kaldı.
ayrıldıktan sonra, çalışırsan çok kolay bir şekilde atlatırsın. önce kendini topla, kendini bul. zamanla herşey yerine oturur. kendini tamamen bulduktan sonra, yeni sen' i tanıdıktan sonra, ruh halin dengeye oturduktan sonra, yeni ilişkiler için düşünmeye başlarsın. kendini toplamadan, yeni bir erkeği, yeni bir başlangıç diye kafanda asla canlandırma canım. 30lu yaşlar kadın için yeni bir dönüm noktası bence. sen yaşadıklarından dolayı daha erken bu sorgulama dönemine gireceksin belki de. önümüzdeki yıllar inş çok güzel şeyler getirecek sana. yeter ki sen kendin ayağa kalk bir an önce. ilk adımı attıktan sonra, devamı gelecek. arada tümsekler de çıkabilir karşına, ama hepsini aşıp geriye baktığında kendinle çok gurur duyacaksın. genç ve güçlü bir kadın olacaksın.
düşünerek ve sağlam adımlar atman dileğiyle...

canım ben inanıyorum bu büyü işlerine. doğru olabilir zaten anlattığın karakterdeki kv tamda bu işler için biçilmiş kaftan. kuranda bile yeri var sonuçta . ama sen üstesinden gelir basarsın tekmeyi onara. oda bakalım nasıl hesabını verir bu yaptığının allaha. annenle konuşurkende azından kaçırmış zaten. hem salak hemde uyanık geçiniyo işte.

Annelikten vazgecmis degilim zira cok istiyorum bir bebegim olsun annelik duygusunu tadayim ama bu evlilikte saglikli bulmadigim icin dusunmedim

bende bundan söz edıyorum ya orda kalmanız annelıkten vazgecıyosunuz demektır umarım uygun bı zamanda dogru bır ınsanla karsılasır ve annelık duygusunu tadarsınız cunku o duygu paha biçilemez .

aşadıklarınız kolay şeyler değil ve bukadar sorunun arasında kendize bi yol çizmeyi başarabilmişsiniz ne mutlu. Fakat siz bu şekilde alışkanlk die bazı şeylere devam ederseniz hayatnıznıdan birçokşey gidecek. mutsuz ikinizede ağır gelen bir evliliği sürdürmenin bi mantıgı yok.

ben stockholm sendromuna bayılıyorum :) türkiyede bi çok kadın bunu yaşıyor bence ..
acı ama gerçek ..

gerçekten de bu durumu en iyi stockholm sendromu açıklıyor suanda. ınsanların seneleri gidiyor gözleri kuruyor ağlamaktan, geleceğine bakmak yerine geçmişindeki yaraları deşip duruyor ve acılarına bağımlı kalıyor.oysa ki boşanıp da yeniden yuva kuran ve çok mutlu olan ne kadar çok insan var. ikinci evliliğini yaşayıp mutlu olan insanları dinlediğimizde asla boşanmaya cesaretim yoktu bi daha mutlu olamam diye düşünüyodum ama iyi ki boşanmışım ve kendi ayaklarımın üstünde durmayı denemişim diyenlerin ne kadar cok olduğunu görüyoruz.. onlar yapabildiyse siz neden yapamayasınız ki?

çok fazla yorum yapacak bir durum yok..bir evliliğin bitmesini gerektirecek haklı sebeplerin bir çoğu var..hakkında hayırlısı olsun..

Selam arkadaslar,

Dun aksam esimle durumumuzu konusmaya calistim basta azarladi konusmak istemedi sonra ikna oldu konusmaya
Degerlendirme yapmasini istedigimde son deneme olayina girdigi icin pismanmis
benim aklim bir karis havadaymis cocuk istiyormus ben unv halti karistiriyormusum koskoca kadin (aof den dis ticaret 1. sinif)
Son 3 senedir calismaz evde yatip kalkiyor, Zamaninda 5 sene calistim o zaman nie cocuk yapmadin beni oyaladin diyor

Benim cevabim:
Oncelikle son deneme karari verilmesinde bende pismanlik yasiyorum dedim ama hicbirsy icin gec degil sonucta son sansida verdik olmadi bitiriyoruz deriz dedim!
Zamaniinda calistin cocuk istedin tamam ama aramiz hir gur halindeydi ailenin lafiyla hareket ediyordun
cocukta olsa arada perisan olacakti oyle bir ortamda dedim..
Ayrica gecmisi birak ana ve gelecege bak dedim son uc senedir caban gayretin yok
bu durumu bu zamanda kim kabullenir dedim geldim geleli ben mucadele verdm
suan iyi bir noktadayim sense yatarak bazi seyleri kazanabilecegini saniyorsun dedim!

Tamam ya olmuyor bitsin dedi, bitsin dedim bende ..
sonra bir takim is planlarindan bahsetti radyo kuracakmis dj lik yapacakmis falan filan ..

gerçekten de bu durumu en iyi stockholm sendromu açıklıyor suanda. ınsanların seneleri gidiyor gözleri kuruyor ağlamaktan, geleceğine bakmak yerine geçmişindeki yaraları deşip duruyor ve acılarına bağımlı kalıyor.oysa ki boşanıp da yeniden yuva kuran ve çok mutlu olan ne kadar çok insan var. ikinci evliliğini yaşayıp mutlu olan insanları dinlediğimizde asla boşanmaya cesaretim yoktu bi daha mutlu olamam diye düşünüyodum ama iyi ki boşanmışım ve kendi ayaklarımın üstünde durmayı denemişim diyenlerin ne kadar cok olduğunu görüyoruz.. onlar yapabildiyse siz neden yapamayasınız ki?

Stockholm sendromunu biraz arastirdim evet icinde bulundugum durum buna cok benziyor, kurban
kendinden cok kendine iskence eden insana acirmis anlamaya calisirmis bende onu anlamaya calisiyorum ama hata yapiyorum, kendimi dusunmeliyim..

Selam arkadaslar,

Dun aksam esimle durumumuzu konusmaya calistim basta azarladi konusmak istemedi sonra ikna oldu konusmaya
Degerlendirme yapmasini istedigimde son deneme olayina girdigi icin pismanmis
benim aklim bir karis havadaymis cocuk istiyormus ben unv halti karistiriyormusum koskoca kadin (aof den dis ticaret 1. sinif)
Son 3 senedir calismaz evde yatip kalkiyor, Zamaninda 5 sene calistim o zaman nie cocuk yapmadin beni oyaladin diyor

Benim cevabim:
Oncelikle son deneme karari verilmesinde bende pismanlik yasiyorum dedim ama hicbirsy icin gec degil sonucta son sansida verdik olmadi bitiriyoruz deriz dedim!
Zamaniinda calistin cocuk istedin tamam ama aramiz hir gur halindeydi ailenin lafiyla hareket ediyordun
cocukta olsa arada perisan olacakti oyle bir ortamda dedim..
Ayrica gecmisi birak ana ve gelecege bak dedim son uc senedir caban gayretin yok
bu durumu bu zamanda kim kabullenir dedim geldim geleli ben mucadele verdm
suan iyi bir noktadayim sense yatarak bazi seyleri kazanabilecegini saniyorsun dedim!

Tamam ya olmuyor bitsin dedi, bitsin dedim bende ..
sonra bir takim is planlarindan bahsetti radyo kuracakmis dj lik yapacakmis falan filan ..

canım, maddi anlamda devlete veya babasına güvenerek mi çocuk yapmak istiyor son yıllarda?
bu durumda, akıllı bir kadın kolay kolay çocuk istemez. o güveni vermemiş sana bunca yıldır. 3 yıl çok uzun bir süre. kısmet işi tamam ama, insan yine de uğraşmalıydı.

bence sizin evliliği kolay bitirememenizin nedeni, hem bağlar hem de geçen 9 yıl. çok uzun bir süre geçmiş, çok alışmışsınız düzene. yeni şeyler denemek zor gelir.
tamiri zor şeyler yaşamışsınız. bunla ilgili pişmanlık da yok. hatanın farkında değil. ikiniz de devam etmek için istek duymuyorsunuz.

sizin büyük tartışmalar ile ayrılmanıza gerek yok. düzgünce konuşup bitirebilirsiniz.
bazen yolun sonu görünmez ya, git git değişen birşey yok gibidir. sizin evlilik de bu noktada tıkanmış gibi...
hayırlı, güzel yolların olur inş önünde.

denizi gecip derede bogulma diye buna denir cok takdir ettim sizi tum yanlislara ragmen sabirla kendinizi biyerlere getirmissiniz ayaklarinizin uzerinde durmussunuz

bundan sonrasi daha kolay olmali kurtulun bu adamdan gitsin derim

Öncelikle sizi taktir ediyorum.Oraya gidip sus pus oturup kendinizi köreltmemiş aksine kendinizi geliştirmişsiniz.Cahil insanalarla anlaşmak çok zordur ve ne yaparsanız yapın onların doğrularını değiştiremezsiniz.Eşiniz değişmek için çaba harcamıyor,çaba harcamayan adama siz hiç çaba harcamayın derim.Biran önce kendi yolunuzu çizip hayatınıza bakın.Allah cc yar ve yardımcınız olsun.

Boyle bir yorum yapacagim hic aklima gelmezdi ama durust davranacagim ben olsam bosanirdim.

Son düzenleme:
Kizlar kendimi hic iyi hissetmiyorum ic seslerim hic susmak bilmyor hep bir ikilem hep bir korku netten biraz arastirma yaptim
susturamadiginiz ic sesleriniz psikolojik bir rahatsizlik olan obsesif kompulsif gibi bir rahatsizliga isarettir diyor :KK43:((

Kendimi oldurup kurtulsam herseyden yasamamin bir anlami var mi?

Kizlar kendimi hic iyi hissetmiyorum ic seslerim hic susmak bilmyor hep bir ikilem hep bir korku netten biraz arastirma yaptim
susturamadiginiz ic sesleriniz psikolojik bir rahatsizlik olan obsesif kompulsif gibi bir rahatsizliga isarettir diyor :KK43:((

canım, bu teşhisi koymak için insanlar 10 sene ünv eğitimi alıyor, netten hiç böyle teşhis koyulur mu?
güzel bir duş al, uzun uzun kal banyoda. su rahatlatır iyice seni.
çıktığında al eline kağıt kalemi, yaz bütün dertlerini, sıkıntılarını.
ağlayabildiğin kadar ağla.
yarın sabah da lütfen bir psikiyatriste git.
yaşamanın tabii ki anlamı var. oradaki kişiler için mi nefes alıyorsun?
lütfen, yarın ilk işin dr a gitmek olsun.

eşine söyle, bir süre ailesinde kalsın mümkünse. sen yalnız başına kafanı dinle bir müddet. ya da sen bir arkadaşında veya otelde kal.
geçiş dönemleri sıkıntılı olur ama bu sıkıntıyı hafifletmek senin elinde. ölüm kurtuluş değil, ailene vereceğin büyük bir ızdırap olur sadece. kardeşlerine, annene, en önemlisi kendine bunu yapmak istemezsin herhalde.

sakin bir kafayla, buradaki yorumları en baştan oku birkaç gün sonra... sonra adımını at.

İnterneti fazla kurcalamayın bence,orada çok şey yazıyor.
Hem hasta hem doktor olmuşsunuz.. Olmaz ki böyle!!!
Cesarete ihtiyacınız var dedik hep burada,siz kendinize hastalık yaratıp teşhisler koymaya kalkıyorsunuz!!
Duygularınızı,yaşadıklarınızı güzel ifade edebilen,yaşadıklarının karşısında varlık gösterebilmiş,güçlü bir kadın var karşımızda,siz bunu UNUTMAYIN!!
Bırakın allah aşkına...

Hangi hastalık belirtilerini okursanız o hastalığa yakalndığınızı sanırsınız..
Kurcalamyın interneti :KK34:

Enerjinizi geleceğinizi yeniden kazanmak için harcayın ne olur... :KK19:

canım, bu teşhisi koymak için insanlar 10 sene ünv eğitimi alıyor, netten hiç böyle teşhis koyulur mu?
güzel bir duş al, uzun uzun kal banyoda. su rahatlatır iyice seni.
çıktığında al eline kağıt kalemi, yaz bütün dertlerini, sıkıntılarını.
ağlayabildiğin kadar ağla.
yarın sabah da lütfen bir psikiyatriste git.
yaşamanın tabii ki anlamı var. oradaki kişiler için mi nefes alıyorsun?
lütfen, yarın ilk işin dr a gitmek olsun.

eşine söyle, bir süre ailesinde kalsın mümkünse. sen yalnız başına kafanı dinle bir müddet. ya da sen bir arkadaşında veya otelde kal.
geçiş dönemleri sıkıntılı olur ama bu sıkıntıyı hafifletmek senin elinde. ölüm kurtuluş değil, ailene vereceğin büyük bir ızdırap olur sadece. kardeşlerine, annene, en önemlisi kendine bunu yapmak istemezsin herhalde.

sakin bir kafayla, buradaki yorumları en baştan oku birkaç gün sonra... sonra adımını at.

İnterneti fazla kurcalamayın bence,orada çok şey yazıyor.
Hem hasta hem doktor olmuşsunuz.. Olmaz ki böyle!!!
Cesarete ihtiyacınız var dedik hep burada,siz kendinize hastalık yaratıp teşhisler koymaya kalkıyorsunuz!!
Duygularınızı,yaşadıklarınızı güzel ifade edebilen,yaşadıklarının karşısında varlık gösterebilmiş,güçlü bir kadın var karşımızda,siz bunu UNUTMAYIN!!
Bırakın allah aşkına...

Hangi hastalık belirtilerini okursanız o hastalığa yakalndığınızı sanırsınız..
Kurcalamyın interneti :KK34:

Enerjinizi geleceğinizi yeniden kazanmak için harcayın ne olur... :KK19:

Dusunmekten kendimi alikoyamiyorum kizlar, hicbir isime konsantre olamiyorum farkli birsey dusunemiyorum hep aklimda bu konu
ayrilmalimiyim ayrilmamali mi, ayrilsam su olur bu olur, ayrilmasam gecmiste yaptiklarini unutamiyorum
esimden yana bi degisme yok telini sakliyor, surekli laptop ta zaman geciriyor
gecen annesine gitmis haftanin 3-5 gunu illa ugrar bu arada, gidip geldik sonra bana diyor ki
annem kiziyor "cikmazdabiri" neden gelmiyor diye dedi.. Bunu duyunca ben de esime kizdim bilmiyor musun aof sinavlarim oldugunu onlara hazirlaniyorum
defalarca kendilerine de soylememe ragmen anlamak istemiyorlar tuhaf bir aile
onlar boyle yaptikca daha bir soguyorum icten ice gicik oluyorum!

Kisacasi boguluyorum kizlar boguluyorum!

Psikiyatr a gitmem lazim uyku duzenim alt ust oldu, soyle
kesintisiz bir uyku uyuyamiyorum sabah kalktigimda kendimi dinlenmis hissedemiyorum gozumu aciyorum ki bu dusunceler icinde
cebelleserek uyaniyorum bir sabahta huzurlu sekilde gozumu acamiyorum ;(

of canım of seni çok iyi anlıyorum ve çok da üzülüyorum.çocuğun yok anladığım kadarıyla maddi durumunda var kocana muhtaç değilsin tabii yinede şartlarını tam olarak bilemem ama niye ayrılmıyorsun anlayamadım bu kadar mutsuz ve huzursuzen sağlığın bile tehlikedeyken evli kalmanın ne anlamı var:KK50:
iyi düşün canım Allah hakkında hayırlısını versin

X