9 senelik karanlik.. siz olsaniz napardiniz ?

Peki kararin nedir canim. Tamam anladik 9 senen bosuna gitti ama bundan sonra kendin icin ne yapmayi düsünüyorsun???

düğün kuaföründen başladığını görünce çok detaylı okumadım ama okuduğum kadarıyla kafanda bitirmişsin, çocuk da yokken yoluna bakmak en iyisi. Allah yardımcın olsun

O da onlar gibi oldu cikti iste ayni mentalitede :)
Kaynana ben yonetirim diyor eltide he hih diyip bildigini okuyor anlayacagin tilki ve kuyruk meselesi :)

gel git derken canim ayrilsam ne olacak ki diyorum iyi biri ciikacak mi karsima karamsarlik hali yani :KK43:(

ha bende sana yaptiklarini eltinede yapiyolar sandim, deli deliyi gorunce tokmagini saklarmis, tam ayar olmus o zmn.

ya abla sen daha 28 liksin ya,daha hayatin basindasin.
kimi kizlarimiz 28 ine kadr bekliyo,28 inden once evlilik dusunmuyolar daha erken diye.
tm yasadiklarin cok olmus olabilir,ama hayatin sonunda degilsin cok sukur,28 ya.
oyle guzel bi yaski.
abla diyorum,ben 18 yasindayimda :)

arkadaşım okuduklarımdan çıkardığım sen tuttuğunu koparan bir kadınsın.
vur bu adama tekmeyi.
yaşın genç kendine yeni bir hayat kur.
9 yılda düzelmeyen adam daha iflah olmaz.
ben senin yerinde olsam iş bulurum ailemlede yaşamam.
sana destek mi olmuşlar ki sanki.
evlendirirken fikrini bile sormamışlar.

O da onlar gibi oldu cikti iste ayni mentalitede :)
Kaynana ben yonetirim diyor eltide he hih diyip bildigini okuyor anlayacagin tilki ve kuyruk meselesi :)

gel git derken canim ayrilsam ne olacak ki diyorum iyi biri ciikacak mi karsima karamsarlik hali yani :KK43:(

Ayrılsam ne olacak ki derken ?
Ha sen ayrılmayı düşünmüyorsun anlaşıldı...

Oncelikle destegin icin tesekkur ederim.

sORuna gelecek olursam bilirsin bizim kulturumuzde toplum baskisi denen bir olgu var neden boyle dusundugumu bende bilmiyorum
galiba gelecege dair korkularimdan yada bilincalti..

O yillarda ailemin benim adima vermis oldugu kararlara mudahele edecek gucte degildim bizim evde babam baskin bir karakterdi o ne derse o olurdu, istemedigim halde imam hatip
lisesine yazdirmislardi (orta okulda), liseye gonderme taraftari degildi birgun annemle disari cikmislardi elime bir kagit kalem aldim
okul hayatimi sonlandirmamasi icin tabiri caizse yalvardim ona
liseye gonderirse basarili olmak icin elimden geleni yapacagimi syledim acimis olacakki ticaret meslk lisesine yazdirdi beni
istedigim duz liseydi ama olsun sonucta hic gondermeyecekti, soyle bir donup bakiyorum da hep hayatimi karartmis bu adam :KK43:

Neden cekip gitmedin konusunda haklisin keske cekip gitseydim zamaninda evli kaldimda elime ne gecti mucadelemi kim gordu..
Sanirim korkumdan cekip gidemedim elimde bir meslegim olsun istedim hep suan elhamdulillah bir meslegim var

Ailemin cahilligi geri kafaliligi bu atese atti zaten, babam baskasina gelince sakin kizinizi akrabaya vermeyin okutun der
kendi kizininsa basini yakar.

9 koca senem kul oldu gitti :KK43:

Elinde mesleğin olmasını bekledin ve şuan meslek sahibisin.
Tamam anladım peki sonuç ne olacak ?
Bu hikayenin sonu nasıl olacak orasını kestiremiyorum...

canim boyle bir adamla olmaz olmamis zaten.. masallah cok akilli sabirli bir insansin.. dunyanin sonu degil daha onunde cok guzel gunler var insallah...

sabırlı davranmışsın ama düzelmiyorsa hiç vakit kaybetme :KK43: kendi hayatına bakmalısın eğer eşin sorumluluk sahibi biri değilse yarın çocuğun olduğunda herşey daha da zorlaşır :KK43:

Akilli ve zeki bir kadinsin, ben senin yerinde olsam bir saniye yaninda durmam mesleginde var, tasinir giderdim baska bir yere ve kendime yeni bir hayat baslardim, bu sefer kendi istedigimle evlenirdim.
Hayat cok güzel ve ne yazikki gencligini yasayamamissin, bari bundan sonra kendi hayatinin yöneticisi ol...Ooohhh Allahtan cocukda yokki, yani seni hic bir sey tutmuyor orda. Vallahi önünde cok güzel firsatlar, bunlari görmeni ve degerlendirmeni dilerim. Böyle bir öküzle ömür gecmez, adam 3 senedir calismiyormus yaaaa, en nefret ettigim erkek tipi.

Ne düşünüyorsun boşanmak için ayrıl gitsin şimdiye kadar düzelmemiş bu saatten sonra bi halt olmaz. Ayrıca hala iyi biri karşıma çıkar mı diye düşünüyorsun bu kadar yaşadıklarından sonra yakın vadede hala bir birliktelik evlilik gibi bir düşüncen mi var? Hayatını önce yoluna koy o 9 senenin sende kalan kötü etkilerini sil ruhunu temizle sonra belki hayatına birini alabilirsin.

Destek olan herkese cok tesekkur ederim kizlar..

Sunu acikca belirtmek istiyorum ilk yorumumdanda anlasilacagi uzere ani inis cikislar yasiyorum karamsarliga kapiliyorum bir yanim
dogrul ve ileriye bak sen yaparsin diyor diger yanim cok ezik (beni anlamanizi istiyorum 9 senelik yasadiklarim hic kolay degil burda hepsini anlatamadim bile )

Psikiyatr, psikolog ev doktoru hepsine donem donem gidip durumu anlattigimda ozellikle psikiyatr hayretle bakti gozlerime
ne diyecegini bilemedi bazen ben bile aciyorum kendime

Yerinizde olsam baba evine dönmezdim. Ne malum bu defa da başka biriyle sizin adınıza pazarlık yapıp oldu bittiyle evlendirmeyeceği? İnsanlar değişir, kafalar değişmez. Kusura bakmayın ama öz yeğenini kızıyla evlendirebilen bir adamın mantığı kolay kolay değişmez. Size babanızdan başkası kötülük yapmamış aslında. Durumu iyiymiş madem, bi kızını okutamamış mı, sanki bişey kaçıyo gibi hemen öz kuzenle baş göz etmeye çalışmış. Siz oralarda o kadar zorluk çekerken yanınızda olmamış. Artık kararınızı verip ayaklarınızın üzerinde durup güçlü olmaya başladığınızda gelmiş destekler. 9 yıl! Dile kolay... O güne kadar ben size kızımı verdim siz ona sahip çıkamadınız, bir daha üzerseniz karşınızda ben varım diyememiş mi? Ömürden 9 yıl gitmiş ben olsam istemem destek falan madem mesleğimde var tanımazdım bile kimseyi...

Bu konulari dusundugumde icten ice elimin kollarimin titredigini hissediyorum..

Turk psikologunun bana dedigi sey nasil tahammul ettin onca seye, seninki evlilik degil o ne dusunur bu ne der dusuncesinden arin oncelikle kendi ic sesine kulak ver
kendine deger ver demisti

Almanyada yasadigimi dusunen ark hayir almanyada yasamiyorum oraya yakin bir avrupa ulkesi belcikada yasiyorum

Yerinizde olsam baba evine dönmezdim. Ne malum bu defa da başka biriyle sizin adınıza pazarlık yapıp oldu bittiyle evlendirmeyeceği? İnsanlar değişir, kafalar değişmez. Kusura bakmayın ama öz yeğenini kızıyla evlendirebilen bir adamın mantığı kolay kolay değişmez. Size babanızdan başkası kötülük yapmamış aslında. Durumu iyiymiş madem, bi kızını okutamamış mı, sanki bişey kaçıyo gibi hemen öz kuzenle baş göz etmeye çalışmış. Siz oralarda o kadar zorluk çekerken yanınızda olmamış. Artık kararınızı verip ayaklarınızın üzerinde durup güçlü olmaya başladığınızda gelmiş destekler. 9 yıl! Dile kolay... O güne kadar ben size kızımı verdim siz ona sahip çıkamadınız, bir daha üzerseniz karşınızda ben varım diyememiş mi? Ömürden 9 yıl gitmiş ben olsam istemem destek falan madem mesleğimde var tanımazdım bile kimseyi...

Burda kalsam kimsem yok!
su donemde buyuk bir destege ihtiyacim var annem cok destek cikiyor mesela onla konusunca iyi hissediyorum kendimi zira
genc kizlik donemimde bisey paylasamazdim onla
birseyim olsa hemen babama yetistirirdi
hatasini anladi simdi destek cikiyr her seferinde cik gel diyor

Birde ne vicdan azabi veriyr onlara biliyor musun erkk kardesim 26 yasinda 18 yasinda bir kizla nisanlandi ins omur boyu birlikte huzurlu ve mutlu olurlar
demistim maddi durumlari cok iyi babamlarin, sifir bilmem kac milyarlik dairesi, sirketi hazir kardesimin simdi o gelecek kiz
varlik icinde yuzecek rahat edecek hemde cok :)

Ama kendi kizlarina haksizlik ettiler cektirdiler, cektirilmesine de goz yumdular
ilk gelin evim ikinci esyalardan duzulmustu buna ses cikarmadilar babama aldigi esyalara bakar misin
dedim cunki birkac taze evli arkadasim vardi onlarin evine gittigimde herseyleri sifir ve temizdi nasil ozenirdim
kizim ilerdede sen daha iyisini al dedi cikti bana !

Dusunuyorumda ne kotu bir insanmissim ben ne kadar fazla gelmisim onlara :)

Peki kararin nedir canim. Tamam anladik 9 senen bosuna gitti ama bundan sonra kendin icin ne yapmayi düsünüyorsun???

eski gucume kavusmayi dusunuyorum oncelikle bunu nasil yaparim bilemiyorum

düğün kuaföründen başladığını görünce çok detaylı okumadım ama okuduğum kadarıyla kafanda bitirmişsin, çocuk da yokken yoluna bakmak en iyisi. Allah yardımcın olsun

amin tesekkur ederim

ha bende sana yaptiklarini eltinede yapiyolar sandim, deli deliyi gorunce tokmagini saklarmis, tam ayar olmus o zmn.

ya abla sen daha 28 liksin ya,daha hayatin basindasin.
kimi kizlarimiz 28 ine kadr bekliyo,28 inden once evlilik dusunmuyolar daha erken diye.
tm yasadiklarin cok olmus olabilir,ama hayatin sonunda degilsin cok sukur,28 ya.
oyle guzel bi yaski.
abla diyorum,ben 18 yasindayimda :)

degil mi aslinda oyle tesekkur ederim kuzum

arkadaşım okuduklarımdan çıkardığım sen tuttuğunu koparan bir kadınsın.
vur bu adama tekmeyi.
yaşın genç kendine yeni bir hayat kur.
9 yılda düzelmeyen adam daha iflah olmaz.
ben senin yerinde olsam iş bulurum ailemlede yaşamam.
sana destek mi olmuşlar ki sanki.
evlendirirken fikrini bile sormamışlar.

Ayrildik sonra tr ye donsemde avrupa vatandasligimi oldurmeyi dusunmuyorum ins ilerde
herseyi yoluna koyabilirsem eski psikolojik sagligamada kavusabilirsem belki burda yasamayi dusunurum belli olmazz.

Ama suan icin burda kalip devam etmeye gucum yok yine de Allah bilir

Ayrılsam ne olacak ki derken ?
Ha sen ayrılmayı düşünmüyorsun anlaşıldı...

Elinde mesleğin olmasını bekledin ve şuan meslek sahibisin.
Tamam anladım peki sonuç ne olacak ?
Bu hikayenin sonu nasıl olacak orasını kestiremiyorum...

bunu zamanla hep birlikte gorecegiz hakkimda hayirli olan karara yoneltsin Rabbim beni zaman zman gucsuz hissediyorum kendimi dermanim kalmamis gibi

canim boyle bir adamla olmaz olmamis zaten.. masallah cok akilli sabirli bir insansin.. dunyanin sonu degil daha onunde cok guzel gunler var insallah...

sabırlı davranmışsın ama düzelmiyorsa hiç vakit kaybetme :KK43: kendi hayatına bakmalısın eğer eşin sorumluluk sahibi biri değilse yarın çocuğun olduğunda herşey daha da zorlaşır :KK43:

Tesekkur ederim kizlar..

Dunyanin sonu olmadigi kesin su salak sacma ruh halimden cikmaliyim biran once, her gun ayni seyleri yasamak ve dusunmek yordu beni

Akilli ve zeki bir kadinsin, ben senin yerinde olsam bir saniye yaninda durmam mesleginde var, tasinir giderdim baska bir yere ve kendime yeni bir hayat baslardim, bu sefer kendi istedigimle evlenirdim.
Hayat cok güzel ve ne yazikki gencligini yasayamamissin, bari bundan sonra kendi hayatinin yöneticisi ol...Ooohhh Allahtan cocukda yokki, yani seni hic bir sey tutmuyor orda. Vallahi önünde cok güzel firsatlar, bunlari görmeni ve degerlendirmeni dilerim. Böyle bir öküzle ömür gecmez, adam 3 senedir calismiyormus yaaaa, en nefret ettigim erkek tipi.

Calissan yada bir meslek kursu yapsan dedigimde
gelirim var nasilsa calismak zorunda miyim diyor :))
issizlik maasi aliyor ya beyfendi :))

Aslinda kimsenin sucu yok kabahatin topu bende niye cekiyorum ki boyle asalak birini benle ilgilenmez,
kucagina laptopunu alir cekilir kenara atacagimiz adimi bile konusamiyoruz

Ne düşünüyorsun boşanmak için ayrıl gitsin şimdiye kadar düzelmemiş bu saatten sonra bi halt olmaz. Ayrıca hala iyi biri karşıma çıkar mı diye düşünüyorsun bu kadar yaşadıklarından sonra yakın vadede hala bir birliktelik evlilik gibi bir düşüncen mi var? Hayatını önce yoluna koy o 9 senenin sende kalan kötü etkilerini sil ruhunu temizle sonra belki hayatına birini alabilirsin.

yarin birgun bir doktora gitmeliyim bu ruh haliyle yasayamiyorum hep bir inis cikis neden fikrimde sabit kalamiyorum ben, kafayimi bozdum aceba

Sizinle birsey paylasmak ve fikirlerinizi almak istiyorum kizlar..

2010 da anne ve babam bir tanidik hocayla ayni ortamda bulunmuslar,
annem esimle benim aramda olan sorunlardan bahsetmis
(normalde pek kulak asmazdim bu tip seylere)
hoca demiski biri tarafindan damadiniz ve kiziniza buyu yapilmis
iyi olsunlar kiziniz bulundugu ailege bagli kalsin diye , fakat tam yapilamamis bunlarin arasi iyi degil hic demis

Ondan oncede kv annemle konusurken agzindan kacirmis demis ki
bunlarin yani ben ve esimin simdilik tartismalari normal hocanin teki zamanla
hersey oturur yerine dedi demis, annem de ne ne diyorsun hocayla haciyla mi ugrasiyorsun sen demis
kv ne diyecegini bilememis ve lafi degistirmis

aceba diyorum icinden bulundugum batakliktan cikamama
surekli degisen ruh halim bundan kaynaklanabilir mi?

iyi olsunlar kiziniz bulundugu ailege bagli kalsin diye , fakat tam yapilamamis bunlarin arasi iyi degil hic demis

hersey oturur yerine dedi demis, annem de ne ne diyorsun hocayla haciyla mi ugrasiyorsun sen demis

hayır olamaz. çıkar at aklından bunları.
senin hayatından 9 yıl çalınmış. kimse geri veremez bunu ama bundan sonra çalınmasını engelleyebilirsin.
milletin ergenlik yaşadığı dönemlerde sen neler yaşamışsın.
türkiye dönme konun bence çok mantıklı.
ailenin maddi durumuda iyiymiş.
tekrar okuyabilirsin.
senden 1 gününü dahi çalmalarına izin verme.

Büyüye ne kadar anlam yüklersen o kadar etkiler seni. Akşama kadar pc başında olmasıda mı büyü? Başkalarıyla konuşmasıda mı büyü? Bu arada ikiniz için de büyü yapılmışsa bir tek size tutması tesadüf değildir. Sorun tamamen bu 9 senenin yükü, etkileridir. Buradaki tek sorun güçsüz hissetmenizdir. Stockholm sendromunu biliyor musunuz? Araştırın derim.

Son düzenleme:
X