9 senelik karanlik.. siz olsaniz napardiniz ?

cikmazdabiri

Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2012
60
0
Merhaba arkadaslar,

Suan cok stresli bir donemdeyim bu dusuncelerime anlatim seklime zaman zaman yansiyabilir bu yuzden simdiden ozur dilerim..

18 yasinda ailelerin uygun gormesiyle ve istegiyle akraba evliligi yaptim. unv ogrencisiydim o sene ailemin yanina yaz tatiline gelmistim
gelmez olaydim, babam ve halam ben gelmezden once aralarinda konusup anlasmislar beni kuzenime uygun gormusler
durumu bana yansittiklarinda istemiyorum dedim! birincisi evlilige hazir degildim cok kucuktum okulum vardi, ikincisi akraba ve gurbetti!
Yok desemde olan olmustu bana sadece formalite icabi tamam demek kalmisti!

O sene nikah ve nisan oldu esimle bir sene nisanli kaldik sadece tel de gorusebiliyorduk hep tartisir hic anlasamazdik.. es gibi goremiyordum onu
kavgalarimiza annem cok sahit olmustur durumu babama yansittiginda bir araya gelince anlasirsiniz ilk ve tek akraba evliligi yapanlar siz degilsiniz diyip
gecistiriyordu.. cok mutsuzdum o donem nisani atmak istedim yapamadim.
Nisanli oldugumuz donemde yurt disindan bir bayandan telefon aldim, esin benle flort ediyor sakin evlenip gelme buraya cok pisman olursun dedi, bana da ayrilmak icin bahane cikmisti ortaligi kaldirdim ayaga istemiyorum ben boyle boyle durum varmis dedim, annesi sinir krizleri gecirdi vay efendim bizim istemeyenimiz cok oglum sucsuz oyle bir sey yapmaz ayrilip bizi el aleme rezil mi edeceksin diye kiyamet koparmisti, babaminda canina minnet zannet
olayin ustunu bi guzel kapatmislardi!

Gel zaman git zaman dugun vakti geldi catti yine kaynanam cok sornlar cikardi kuafor salonunu basip kuzen ve yengemin sacini yaptirmak istemedigini soyledi, kuzenim kus aglayip cekip eve gitti, beni tek buldugu yerde basina dusen altin ve paralari alirim borcuma veririm diyordu ailemin yanindaysa tamamen zit konusuyordu sirf benim ailemde kendi tarafimizdan takilanlari almasinlar diye..
Almam hediye gelen takilari naparlarsa yapsinlar, biz akrabayiz onlar bizim evlatlarimiz alip napicam diyordu :))
bilakis dugun gecesi iki gorumcem salonda tum takilan hediye altin ve paralari aldilar :)) naptiysa yaptilar sozde borclarina vverilmis...
Dugunun ertesi gun kayinpeder evde kavga cikardi, basim neden acikmis utanmiyor muymusum atip cam kul tablasini kirdi, oysaki dugun olana kadar esiyle kendi aralarinda karar versinler bas kapatma konusuna giyim konusuna biz karismayiz diyorlardi...

Artik gecmisimle sevdiklerimle vedalasip yurt disina cikma vaktim gelip catmisti,
buraya geldigimde milattan kalma bir apartman dairesine soktular beni icinde eski pusku esyalar burasi senin evin dediler,
esyalarimi kendim begenip alma sansim yoktu o gorevi benim yerime sevgili kaynana yapmisti kizlarinin ve kendi kullanmadigi ikinci el esyalari getirip koymus buzdolabini filan bi gorseydiniz ici disi pasli bozuk bir dolap :)
oysa tr de iken nasil ovunuyordu bir ev dizdim ki a dan z ye goren imrenir diye :)

Geleli 3-5 ay olmustu, gunumun tamami kv geciyordu sart koymuslardi onlara 8.30 da gidip gece 11 e kadar durmaliymisiz, evimizi yatmadan yatmaya kullancakmisiz.
Gorumceler cocuklariyla sabahtan gelirdi kv lere aksama kadar yer icer dagitir giderlerdi, banaysa arkalarini toplamak cikan bulasiklari yikamak kalirdi cekilecek gibi degildi. dil okuluna gitmek istedigimi soyledim uzun donem gondermeyiz uc ayda ogrenecegini ogren yeter dediler oysaki unv den almislardi ya yurt disina gelince oncelikle dilimi ilerletip unv ye bile yazdiracaklarini vaad ediyorlardi :)
Dil okullarina yazildim yuksek puanlarla bitirdim sonraki asamalari kazandim ve devam ettim iyikide etmisim onlari memnun etmek imkansizdi
evlendigimizin yazi tr ye gitmek istedim cok ozlemistim ailemi kavga ettiler ilk 4 sene izne gidemezmisim :)

Gel zaman git zaman evliligim bunlarinda etkisiyle yolunda gitmiyordu esimi surekli doldururlardi kavga ederdik evde ne varsa atar atar kirardi esim yine
oyle bir gundu.. annesine goturmek istedi esim okuldan gelmistim dinlenmek istiyorum dedim vay bunu diyen sen misin basladi bagirip cagirmaya
cam sus esyalarini atip kirmaya ayaginda ayakkabilarla beni tekmeledi sacimdan tutup surudu, sacim ellerine tutam tutam dolanmisti (hic unutamiyorum) her tarafim morluk icindeydi ustum basim yirtilmisti komsular polise haber vermis olacakki
iki polis kapiya dayandi bana aslan kesilen kocam onlarin yaninda sut dokmus kediye dondu:)) bunu tutuklamak istediler dilim tam olmadiigindan catpat anliiyordum bana bisiler sordular baska cozum yollari arayacagim dedim, korkumdan denize dusen yilana sarilirmis ya..

Artik ne esimle nede ailesiyle aram iyi gitmiyordu bir keresinde yazin ailemin yanina gitmistim esim gelmek istemiyordu ve esimin net hastaligi vardi,
net olan odanin kapisini kitleyip ben tr ye gittim annesi ise o odaya anahtar uydurmus esimi netine kavusturmus esim iki cocuklu genc bir kadinla konusmaya baslamis kendini ablasiyla birlikte yasayan tip ogrencisi olarak tanitmis bunlari nasil ogrendin derseniz, esim surekli telini sakliyordu ve sessiz de tutuyiordu dikkatimi cekmisti birgun ozel nodan arama geldi ac bakiyim kimmis dedim acmadi teli alip kendini wc ye kitledi anlicami anlamistim bagrislar cagrislar sonra cikip teker teker anlatmisti olan biteni!

Artik daha bir hirs yapmistim dilimi vs ogrenip kendi ayaklarim ustunde durmaliydim, oyle boyle derken dilimi guzelce ilerlettim
kendi cabamla buldugum isyerlerinde calistim ilk uzun sureli isim yonet sekret yardmciligiydi.. o donemde ehliyetimi aldim ve kazandigim parayla netten kucuk bir araba bulup aldim artik biseyleri basarmaya baslamistim bu bana mutluluk veriyordu isyerinde sosyallesebiliyordum da cunki arkadas cevrem, eve gelen giden olsun istemiyorlardi akrabalardan olsa bile amcam kuzenler gelmek istediginde oncelikle kv haberi olmaliydi ondan vize cikmaliydi :)

Bu yasananlardan sonra bana destek ve sahip cikmadigim icin anasinin lafina uyup netten onla bunla konustugu icin esimdende cok sogumustum kafamda ayrilik fikirleri belirmisti ama nasl olacak ne yapacagim bilemiyordum herseyden once akrabaydik ya herseye katlanmak zorundaydim durumlari aileme yansittigimda bu sinyali veriyorlardi bana..
zAMANla duzelir duzelir dendi duzelen birsey yoktu suanda mesela esim son uc senediir calismaz evde yatip kalkip zaman geciyor tek ciktigi yer ailesi ve gorustugu bir tek arkadasi var sosyal biri degildir, cogu zaman hadi suraya gidelim sunu bunu yapalim derim kabul etmez, kucaginda laptopu facebook, film, oyun la mesgul olur..

Yonet sekreterlik yard isimden kontraktim bittiginde elimde meslegim olsun diye baska kurslarda yaptim yaptigim meslek dalinda kendi gayretimle is buldum 2.5 sene calistim, suan elhamdulillah elimde bir meslegim var dilimi guzel ilerlettim, bircok hakkimi elde ettim esim ise ben geldigimde nasilsa suanda ayni noktada sabit!

Gecen sene bir ilerleme olmadigini bitirme fikrinde oldugumu yansittim aileme babam onun icin yanima geldi, esimi bir gorseniz babam varken hersey sut liman babam gidince ayni modunda, bundan iki ay oncede artik bitirmek istedigimi soyledim babamla cektim tr ye gittim on gun ayri kaldik,
bosanma islemleri icin dondugumde belki bu ayriliktan kendine bir pay cikarmistir kendini toparlar diye umit ettim gel gorun ki degisen yine hicbirsey yok gun gectikce kotuye gidiyor kendini duzeltecegi yerde.. Hergun gelecegimizi konusmak istiyorum ne olacak bizim gidisatimiz olmuyorsa bitirelim yok olacaksa mucadele et dedim, ne konuscam diyor ya cekip baska odaya gidiyor yada orali olmuyor geciriyor kulakligi kulagina muzik dinliyor kulhan beyi..

Konum biraz uzun oldu kusura bakmayin 9 senenin birikimini ozetleyerek anlatmaya calistim, artik dusunemiyorum hatayi kendimde aramaktan biktim usandim siz olsaniz ne yaparsiniz nasil bir yol cizmeliyim konumu okuyan ve yolumu aydinlatmakta bana yardimci olacak herkese simdiden tesekkur ederim..

Son düzenleme:
Sabırlı kızmışsın takdir ettim seni, 9 sene bu hayatın içinde kaldın ve bugün geldiğin nokta da kendini de yetiştirmiş ve kendi ayakları üzerinde durabilecek niteliklere sahipsin. Görünen köy kılavuz istemez, 9 senede ikiyüzlülükten öte bir şey görmemişsin, ne eşinden bir ilişkide olması gereken ilgi ve sevgiyle birlikte sana olan sorumluluklarını ne de ailesinden bir gelinin görmesi gereken saygıyı görmemişsin. 9 senenin getirisi ilişki namına sıfır, e o zaman, madem kendi ayakların üzerinde durabiliyorsun, kendi kararlarını alma özgürlüğünü getirir bu sana. Bir 9 sene daha aynı şekilde gitmesini istemezsin sanırım..

En başta şunu söylemem lazım; fazlasıyla gereksiz detaylara girmişsiniz.
Çok uzatmışsınız.
Neyse...
Bir de eşinizin ailesine dar kafalı derken sizin "nasıl ayrılayım, ayrılsam 'boşanmış kadın' olacaktım" gibi bir düşünceye sahip oluşunuz oldukça ironik.
Her şey hatalı.
Başkalarının seçtiği hayatın kurbanı olduğunuzu bildiğiniz halde çekip gitmemeniz enteresan.
Yapılması gereken ortadayken hala soruyorsunuz. İlginç.

bu kadar işi başarıp kendinizi çukurdan çıkartmayı başardığınız için sizi tebrik ediyorum kalan günlerinizi heba etmeyin bir asalağı beslemeyi bırakın artık düşürün yakanızdan babanızın değil hayat sizin böyle cesur bir kadına cesur kararlar yakışır hayırlısı olsun

Sabırlı kızmışsın takdir ettim seni, 9 sene bu hayatın içinde kaldın ve bugün geldiğin nokta da kendini de yetiştirmiş ve kendi ayakları üzerinde durabilecek niteliklere sahipsin. Görünen köy kılavuz istemez, 9 senede ikiyüzlülükten öte bir şey görmemişsin, ne eşinden bir ilişkide olması gereken ilgi ve sevgiyle birlikte sana olan sorumluluklarını ne de ailesinden bir gelinin görmesi gereken saygıyı görmemişsin. 9 senenin getirisi ilişki namına sıfır, e o zaman, madem kendi ayakların üzerinde durabiliyorsun, kendi kararlarını alma özgürlüğünü getirir bu sana. Bir 9 sene daha aynı şekilde gitmesini istemezsin sanırım..

Konumu okuma zahmetinde bulundugun ve dusunceni paylastigin icin tesekkur ederim merbur :))

yasim 28 bebegim yok henuz bosansam ailemin yanina gitmeyi dusunuyorum yeni bir hayat yeni bir evlilik korkutuyor beni ne kadarda
olsa suan icin aliskanliklarim var ama esimin yapisindada biseyler degisecek gibi durmuyor nasil zor bir ikilemdeyim anlatamam :KK43:

okudum tamamini sonunda ne olucak diye heycanla :)

ah canim ya,neden geri dondun o adama.
turkiyeden yabanci bi ulkeye,farkli dili olan bi topluma ayak uydurmak ve yuksek puan tutturup ta buralara gelmek,oyle bi basariki.
bende bilirim ,dilsiz gibi oluyo insan ilk baslarda,cunku denilenleri anlamiyosun.

kendini bu kadr gelistirmissin,kontraktli is bulmussun, kendi cabanla arba almissin daha ne?
bu adami birak gitsin,babam arkamda degil diyede uzulme, o basini yakan kisi zaten baban,ona ihtiyacin yok.
Sen kendine oyle bi bakarsinki sende bu azim olduktan sonra.

bi sorum olucak,cocugunuz varmi?

En başta şunu söylemem lazım; fazlasıyla gereksiz detaylara girmişsiniz.
Çok uzatmışsınız.
Neyse...
Bir de eşinizin ailesine dar kafalı derken sizin "nasıl ayrılayım, ayrılsam 'boşanmış kadın' olacaktım" gibi bir düşünceye sahip oluşunuz oldukça ironik.
Her şey hatalı.
Başkalarının seçtiği hayatın kurbanı olduğunuzu bildiğiniz halde çekip gitmemeniz enteresan.
Yapılması gereken ortadayken hala soruyorsunuz. İlginç.

Ozur dilerim evet gereksiz detaylara girmisim suan ki kafa karisikligimdan olsa gerek..

Soylediklerindede haklisin sana katiliyorum bu evliligi nasil toparlarim derken esigimi degistireyim diye ugrasirken ben kendimi kaybetmisim :KK43:

bu kadar işi başarıp kendinizi çukurdan çıkartmayı başardığınız için sizi tebrik ediyorum kalan günlerinizi heba etmeyin bir asalağı beslemeyi bırakın artık düşürün yakanızdan babanızın değil hayat sizin böyle cesur bir kadına cesur kararlar yakışır hayırlısı olsun

Yorumun ve destegin icin tesekkurler akans..

Ne de guzel soyluyorsun bu hayat babamin degil benim! Artik kendime ve hayatima sahip cikmaliyim oncelikle bu gucu kendimde toplamaliyim
yoksa omrum heba olacak :KK43:((

Konumu okuma zahmetinde bulundugun ve dusunceni paylastigin icin tesekkur ederim merbur :))

yasim 28 bebegim yok henuz bosansam ailemin yanina gitmeyi dusunuyorum yeni bir hayat yeni bir evlilik korkutuyor beni ne kadarda
olsa suan icin aliskanliklarim var ama esimin yapisindada biseyler degisecek gibi durmuyor nasil zor bir ikilemdeyim anlatamam :KK43:

Yeni bir hayata yeni bir evlilik mantığıyla giriş yapmak, hayatın da mantığın da doğasına aykırı. Korkmanız gereken tek şey bence alışkanlıklarınız, değişimden korkuyorum farklı bir söylenişidir bu. Bu kadar zahmetin altından maşallah dedirtecek şekilde çıkmışsanız değişimi hakediyorsunuz. Geçmiş 9 senenin bir ikilem yaratması da ilginç koca bir gelecek beklerken sizi. Geçmişe hadi ikile demelisiniz, ne dersiniz..

okudum tamamini sonunda ne olucak diye heycanla :)

ah canim ya,neden geri dondun o adama.
turkiyeden yabanci bi ulkeye,farkli dili olan bi topluma ayak uydurmak ve yuksek puan tutturup ta buralara gelmek,oyle bi basariki.
bende bilirim ,dilsiz gibi oluyo insan ilk baslarda,cunku denilenleri anlamiyosun.

kendini bu kadr gelistirmissin,kontraktli is bulmussun, kendi cabanla arba almissin daha ne?
bu adami birak gitsin,babam arkamda degil diyede uzulme, o basini yakan kisi zaten baban,ona ihtiyacin yok.
Sen kendine oyle bi bakarsinki sende bu azim olduktan sonra.

bi sorum olucak,cocugunuz varmi?

Geri donmekle buyuk hata yaptim ah salak kafam diyorum ahh!

hayir canim cocugum yok cocuklari cok sevmeme ragmen bu evlilige guvenip cocuk yapamadim :KK43:

Valla üzülerek okudum başlarda ama şuanda kendi ayakları üzerinde durabilen birisiniz buna sevindim..
Allahımm o kaynana nasıl bir şey öyle! 9 sene çok iyi sabretmişsiniz..
Eşinize sinir oldum.. Annesinin yüzünden bi kaç kere size şiddet uygulamış.. Hele ilk yaptğı çok acımasızcaydı..
Bu eşle bu aileyle ömür geçmez.. Bir sürü olumsuzlukların içinde kendinizi geliştirmişsiniz buna şükredin ve daha da durmayın orda bence..
Ayrıca ailene çok kızdım seni okulundan alıp zorla görücü usulu evlendirmek nedir ya!

Yeni bir hayata yeni bir evlilik mantığıyla giriş yapmak, hayatın da mantığın da doğasına aykırı. Korkmanız gereken tek şey bence alışkanlıklarınız, değişimden korkuyorum farklı bir söylenişidir bu. Bu kadar zahmetin altından maşallah dedirtecek şekilde çıkmışsanız değişimi hakediyorsunuz. Geçmiş 9 senenin bir ikilem yaratması da ilginç koca bir gelecek beklerken sizi. Geçmişe hadi ikile demelisiniz, ne dersiniz..

Inanir misin kendimi biran guclu hissettim onca yasadigim ikilemden sonra.. Bunda sizin desteginiz cok buyuk belkide bir destege ihtiyacim var
cunki bu mucadeleleri verirken hep tektim evliydim sozde ama esimden bir destek yoktu ..

Giden senelerle birlikte gucumun azaldiginida hissediyorum birde esimin ailesinin surekli beni birilerine elestirmesi,
sanirim ozguvenimi sarsti bu yasadiklarim :KK43:

almanya frankfurt civarları gibi geldi.
eşinizden kaynaklı değil. bu anneden kaynaklı nedense bilerek böyle yetiştiriyorlar çocukları. almanyada kalın derim sosyal haklerı elde etmişsiniz bir kere.ikincisi bırakın o kadınla konuşsun belgelendirin aldattığını ve bir şahid gösterin. önceki verdikleri sözü yerine getirmedikleri için maddi ve manevi tazminat açabilirsiniz. ikincisi muhakkak profesyonel yardım alın. kayınvalideniz manüplatörmüş. siz onun için kurbandınız. bu yüzden sizde özgüven eksikliği olluşturmuş. bu yüzden adım atmakta bu kadar geçiktiniz çünkü o tarz insanlar bunu çok iyi ayarını yaparlar. geçenlerde buna benzer bir olay tanıdığıma oldu o şanslıydı tr ye geldi ve ikna edebilmek için bir gün dil döktüm ve gitmedi. bileti yandı. bir ay sonra gitti şimdi ona dokunamıyorlar. ama sizin evlilik düzelebilir üzelmesine de sizi tüketmiş çok. hayat yaşanmalı. bence hayatınıza devam edin kendi başınıza. ama şu var siz artık Türkiye de biraz zor yaparsınız 9 yıl sonra adaptasyon zor olur. siz orada kalın sosyal haklarınızdan yararlanın.

Valla üzülerek okudum başlarda ama şuanda kendi ayakları üzerinde durabilen birisiniz buna sevindim..
Allahımm o kaynana nasıl bir şey öyle! 9 sene çok iyi sabretmişsiniz..
Eşinize sinir oldum.. Annesinin yüzünden bi kaç kere size şiddet uygulamış.. Hele ilk yaptğı çok acımasızcaydı..
Bu eşle bu aileyle ömür geçmez.. Bir sürü olumsuzlukların içinde kendinizi geliştirmişsiniz buna şükredin ve daha da durmayın orda bence..
Ayrıca ailene çok kızdım seni okulundan alıp zorla görücü usulu evlendirmek nedir ya!

Canim destegin icin cok tesekkur ederim! Desteginiz bana cok moral veriyor..
elimden gelen cabayi gostermesine gosterdim ama suan pilim bitik gibi hissediorum kendimi :KK43:

anladim canim, bi soru da.
simdi sen bu adamin degismiyceni gordun, sana gitmeye engel ne var simdi?
seni ali koyan nedir?

Biliyor musun aslinda hicbirsey yok..
Korkularim var sadece
Beni bekleyen ne oldugunu bilmedigim yeni bir hayat, gecmiste yasadigim suanima yansiyan korkularim olumsuzluklar..
Tuhaf bir ruh hali ..

Esime soruyorum son denemeden sonra ne dusunuyorsun gelecegimizi gorebiliyor musun diyorum, dusunmek istemiyorum diyor
konusmak dahi istemiyor kestirip atiyor..

Kisacasi ozguvenim gitti galiba birde onca senenin briikimi korkular kaplamis ic dunyami belkide yersiz ve gereksiz korkular ..

Son düzenleme:
Inanir misin kendimi biran guclu hissettim onca yasadigim ikilemden sonra.. Bunda sizin desteginiz cok buyuk belkide bir destege ihtiyacim var
cunki bu mucadeleleri verirken hep tektim evliydim sozde ama esimden bir destek yoktu ..

Giden senelerle birlikte gucumun azaldiginida hissediyorum birde esimin ailesinin surekli beni birilerine elestirmesi,
sanirim ozguvenimi sarsti bu yasadiklarim :KK43:

Adı üstünde ÖZ - GÜVEN.. Özünüzde varolması gereken bir duygudur, sonradan ortaya çıkma ihtimali yoktur, zaten vardır, sonradan yok olma ihtimali vardır, beslenme kaynaklarını başkalarının eline verirseniz. Kendine bir SÖZ-GÜVEN ver, özgüvenin yeniden yükselsin ve her eleştiri karşısında dimdik durabilesin. Yine söylüyorum yaşadıklarına rağmen seni takdir etmemek mümkün değil.. En sağlıklı kararları alman dileğiyle..

Genç yaşında çok şeyi tecrübe etmiş ve bu kadar olumsuzluğa rağmen ayaklarının üzerinde durmak için inat etmiş ve başarmış bir kadınsın.

Ancak bu kadar özgüven ve kararlı olmana tezat değil mi artık özgürlüğünü ilan edememen???

Ailen çok hatalar yapmış ama eşin seni aldattığında baban ''gel'' demiş,cesaret edemedim demişsin ama eline bırakıp gitmek için çok fırsat geçmiş,yapmamışsın..

Yaşın sadece 28 ve çok gençsin ve çocuğunun olmaması hem akraba olmanızdan(çocuğunuz sağlıklı olmayabilir elbette) hem de gelecekte hayatına yalnız devam edebilmen için çok büyük avantaj diye düşünüyorum.

9 yılın çok zor geçmiş ama seni SEN yapmış,bundan sonraki hayat artık SADECE SENİN olmalı...

Eğer yine cesaret edemezsen,çocuk sahibi olacak ve işi daha çıkmaz hale getireceksin diye düşünüyorum.
28 yaş okumak,hayata yeni başlamak,ilerde İYİLEŞTİĞİNDE yeniden evlenmek için gerçekten çok genç bir yaş :KK34:

Yolun açık olsun!!!
Sana CESARET diliyorum...
Sevgiler...

almanya frankfurt civarları gibi geldi.
eşinizden kaynaklı değil. bu anneden kaynaklı nedense bilerek böyle yetiştiriyorlar çocukları. almanyada kalın derim sosyal haklerı elde etmişsiniz bir kere.ikincisi bırakın o kadınla konuşsun belgelendirin aldattığını ve bir şahid gösterin. önceki verdikleri sözü yerine getirmedikleri için maddi ve manevi tazminat açabilirsiniz. ikincisi muhakkak profesyonel yardım alın. kayınvalideniz manüplatörmüş. siz onun için kurbandınız. bu yüzden sizde özgüven eksikliği olluşturmuş. bu yüzden adım atmakta bu kadar geçiktiniz çünkü o tarz insanlar bunu çok iyi ayarını yaparlar. geçenlerde buna benzer bir olay tanıdığıma oldu o şanslıydı tr ye geldi ve ikna edebilmek için bir gün dil döktüm ve gitmedi. bileti yandı. bir ay sonra gitti şimdi ona dokunamıyorlar. ama sizin evlilik düzelebilir üzelmesine de sizi tüketmiş çok. hayat yaşanmalı. bence hayatınıza devam edin kendi başınıza. ama şu var siz artık Türkiye de biraz zor yaparsınız 9 yıl sonra adaptasyon zor olur. siz orada kalın sosyal haklarınızdan yararlanın.

Canim yorumun icin oncelikle tesekkur ederim..
Zaman zaman aileme acildigimda yolunda gitmeyen evliligim her ne olursa olsun yurusun diye destek gormedim elestirildim surekli
babamin beni sirf onlarla kotu olmamak icin beni iki sene aramadigi olmustur :) ne aci de mi, simdi onca yasadigim sikinti patlak verdi
bir sekilde hemde beni cesaretsizlestirerek...

Burda tek basima yapabilecegimi sanmiyorum canim orda bana destek annem var babamin maddi durumu cok cok iyi
meslegim var elimde guzellik salonu gibi birsey acmayi planliyordu en son babam..
tabii bende istersem..
diger yandan dis ticaret bolumu okuyorum unv cok istememe ragmen icimde kalan birseydi bakarsin gelecekti okudugum bolumle ilgili bir iste calisabilirim..

Adı üstünde ÖZ - GÜVEN.. Özünüzde varolması gereken bir duygudur, sonradan ortaya çıkma ihtimali yoktur, zaten vardır, sonradan yok olma ihtimali vardır, beslenme kaynaklarını başkalarının eline verirseniz. Kendine bir SÖZ-GÜVEN ver, özgüvenin yeniden yükselsin ve her eleştiri karşısında dimdik durabilesin. Yine söylüyorum yaşadıklarına rağmen seni takdir etmemek mümkün değil.. En sağlıklı kararları alman dileğiyle..

Cok dogru soyluyorsun canim kimseye kulak asmadan eski ozguvenimi kazanmaya calismaliyim..
Onlarin istedikleri kaliplara gireyim kendimi kanitlayayim derken
benligimi yok ettim gibi birsey!

Bunu yapabilmek icin destege cok ihtiyacim var bana destek olur musunuz?

Cok dogru soyluyorsun canim kimseye kulak asmadan eski ozguvenimi kazanmaya calismaliyim..
Onlarin istedikleri kaliplara gireyim kendimi kanitlayayim derken
benligimi yok ettim gibi birsey!

Bunu yapabilmek icin destege cok ihtiyacim var bana destek olur musunuz?

Burada olduğum müddetçe bittabii ve seve seve.. Dertlenirsen özele yazarsın, konuşmak da şifa verir..

X