2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    289
Kızlar 2 günde sütte azalma olur mu 2 gün önce sağdığımda çıkan sütle şimdi sağdığım arasında dağlar kadar fark var. Ve yine oğlum emmediği halde sağdım. Neden bu kadar azalma olmuş kesiliyor mu acaba :KK43:

Bızım aıle hekımımız var dünya yansa en son o kacar çok rahat bır doktor bana dıyorkı bende ıkı cocık var ıkısıde emmedı hıc onemlı degıl emecegı yokmuş ne yapalım sımdıkı mamalar cokmıyı eekıden mıs ana sütü ana sütü diye bosverrrrr ebe hemşire mizde sen bakma ona emzzır olmasa da emzır bır damla hemsıreye kalsa hıc mama verme
Ayyy var öyle Rahat doktorlar yaa.
Bizim. Hemşireler de öyle mamaya karşı yaa. Ama. Napiyim valla veriyorum sütüm az

Kızlar 2 günde sütte azalma olur mu 2 gün önce sağdığımda çıkan sütle şimdi sağdığım arasında dağlar kadar fark var. Ve yine oğlum emmediği halde sağdım. Neden bu kadar azalma olmuş kesiliyor mu acaba :KK43:
Canım. Benim doktorum sağımla sütü ölçme demişti.. Sen öyle kesilecekmi vs diye düşünme hiç olabilir bu tarz şeyler

Lütfen sakin ol yaşadığın stres sıkıntı etki etmiş olabilir elbette ama daha da stres sıkıntı yapma. Suyunu iç sütünü artıracak yemekler ye süt çayın yada takviyelerin varsa kullan.

8-9 gibi gece uykusuna geçiyor 12 de kalkıyor sonra 3bucuk gibi kalkıyor sonra 6bucuk , yatıyor 7bucukta gün başlıyor
Uyku aralarını uzatmamız lazım nasıl olcak bilmiyorum
Bizim de uyku saatlerimiz bu şekilde gündüz yok denecek kadar az yarım saat falan oda. Bence gayet normal bu saatler. Bazen uyumuyor tabi daha geç uyuyor ama aşağı yukarı bir düzen olmadı güzel. Zamanla uzayacaktır. Biz sabah 6dan sonra bazen saatte bir bazen daha erken kalkıyoruz 😂
Ya ben bir türlü buu çocuğu uyutamiyorum..
Delircem artık..
Arkadasmin kızı 7de gece uykusuna geçiyor..
Bugün en son 18 00de uyandı son uykusu oydu..
8de bi yeltendim uyudu memede bıraktırdım şak gözünü açiyor sonra Bi kaka merasimi..
Sonra zaten asla uyumuyor. 10da tekrar denedim yine memede uyudu yatak odasına gittik tam yatırdım yine açtı gözlerini ve yine kaka merasimi..
ben nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum.. Suan ds huysuz agkuyir ve hala uyanık saat kaç olmuş.. Dun de 12yi gece uyudu yine aynı şeyleri yaşadık.
Yani gündüz de öyle çok uyumuyor ki desem ki gündüz uykusunu alıyor uyumuyor diye..
12de yatsa da 2.30 da uyanıyor sonra 4.5 sonra 6.7😒😒😒
Bende böyleydim gece bekliyorduk ki uyusun akşam 7den sonra uyumazdı 1 e kadar. En son canıma tak etti. Rutin oluşturun diyorlarsa vardır bir bildikleri dedim. Hergün akşam bakımını banyosunu yaptırıp karanlık odada emzirdim. Eğer 1 saat geçti uyumazsa geri oturduğumuz yere alıyorum biraz daha oyalanıyoruz sonra tekrar deniyoruz. Bugün mesela gündüz doğru düzgün uyumadı bu yüzden gece uykusuna geçişte çok zorlandı tam 3 kez denedim uyudu bıraktım uyandı. Sonuncuda uyudu artık. Rutin denemeni ve karanlıkta uyutmanı tavsiye ederim. Hergün şampuanla falan uğraşmıyorum önerilmiyor zaten bir su dök rahatlasın daha güzel uyuyor

Ah ahh vallahi nurse harveys colex kullanıyoruz biz onuda kullanmasam bu çocuk çatlar galiba hala. Pirt pirt yatamıyor Yaaa.. Gece bile gaz yüzünden uyanıyor, emziriyorum ama. 5dk falan emiyo anca..
Tabi gazi olmasa rahat rahat uyurlar
Nirse Harvey bizi krizlik yaptı aman Allahım 2. Ay günlerce gaz sancısı evet ilacı veriyorum daha berbat oluyor ne gündüz ne gece asla derdimiz bitmedi. Ben bıraktım probiyotik başladım şükür artık daha iyiyiz. Yakın zamanda mama değişmiştim o 3 gün sabah gaz yaptı kuzu kıyamam onuda bırakıp eskiye döndüm. Vallahi 800 Gr lik mama çöp oldu ama asla onun o hali. Bı damla olayini gözden geçirin isterseniz

Sağlık ocağında verilen kabız yapabilir dedi ebe.o zaman farklı bir tane başlarız dedi yapacaksa başka başlayalım direk dedim başlamadan bilemeyiz dedi
Evet onlardan korkuyorum işte. Gebelikte beni mahvetmişti 😪 dışardan bi takviye kullanmıştım.
Ocean microfer. Tertemiz
Ocean d vitamini kullanıyoruz. Best iron almam vardı aklımda ama oceani da bi araştırırım 🥰

Ya ben bir türlü buu çocuğu uyutamiyorum..
Delircem artık..
Arkadasmin kızı 7de gece uykusuna geçiyor..
Bugün en son 18 00de uyandı son uykusu oydu..
8de bi yeltendim uyudu memede bıraktırdım şak gözünü açiyor sonra Bi kaka merasimi..
Sonra zaten asla uyumuyor. 10da tekrar denedim yine memede uyudu yatak odasına gittik tam yatırdım yine açtı gözlerini ve yine kaka merasimi..
ben nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum.. Suan ds huysuz agkuyir ve hala uyanık saat kaç olmuş.. Dun de 12yi gece uyudu yine aynı şeyleri yaşadık.
Yani gündüz de öyle çok uyumuyor ki desem ki gündüz uykusunu alıyor uyumuyor diye..
12de yatsa da 2.30 da uyanıyor sonra 4.5 sonra 6.7😒😒😒
Ben de beceremiyorum uyutmayi 😪 bebek uyutmak sanat işi ❤️ benim bebeğim 1 den önce uyumuyor kırk kere uyanıyor mızır mızır. Gündüz zaten uyumuyo 🤦🏻‍♀️ morarana kadar ağlar uyutmak isteyince. Bu kadar uykusuzluk hiç iyi deği, gelişimine zararı olacak diye çok endişeleniyorum 😪

Lütfen sakin ol yaşadığın stres sıkıntı etki etmiş olabilir elbette ama daha da stres sıkıntı yapma. Suyunu iç sütünü artıracak yemekler ye süt çayın yada takviyelerin varsa kullan.
Evet dün yoğun bir meme reddi yaşadık saatlerce aç kaldı bende çok kötü oldum ondan bugün sanırım sütüm azaldı umarım kalıcı değildir. Birde aşırı yanma var göğüslerim de bıçak saplanıyor gibi sızlıyor

hamileliğimin ilk aylarından beri okuyorum burayı. Kusmalar, aşermeler, eş ve akrabalarla kavgalar, hastalıklar, endişeler kaygılar. Her şeyi yaşadık. Doğumlarımıza tanık olduk. Gün saydık birlikte. Şimdi de uyumasıydı beslenmesiydi kakasının kıvamıydı derken hayatımızın sonuna kadar sürecek olan evlat meşguliyetimiz devam ediyor. Sürekli birşeyleri eksik, yanlış yapıyormuşuz gibi hissetsek de bizler çok iyi anneyiz bence:)) anneler günümüz kutlu olsun kızlar:) yavrularınızla niceee anneler gününe.

X