Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    147
Offf çok korkuyorum ya bende normal yapmışken tekrar normal isterdim ama bu beni düşündürüyor 😒
Evet canım insan korkuyor her doğumun kendine göre zorluğu var işte ama hem doğumu yaşayıp hem ameliyatı yaşamak beni baya bi korkuttu o yüzden sezeryan oliyim hemde bağlatiyim diyorum bakalım hayırlısı

Teşekkür ederim benimde öyle tahliller herşey temiz çıkıyor büyük ihtimal gaz yada mideyle alakalı daha önce benim göbeğim düşmüştü onun ağrısını biliyorum canım ama şuan çektiğim ağrı onun gibi değil
İyi canım çok sevindim göbek düşmesi olmamasına. Reflü, gaz, mide ağrısı beslenme, ilaç vs. ile kontrol altına alınabiliyor bi nebze de olsa 🙏🏻 Gaviscon çok yakın bi arkadaşım benim de 😂
Ben kendime 2 tane kısa kollu altı uzun pijama takımı aldım canım bide elbiseli olsun dedi herkes hastane için daha rahat oluyormuş. Ben çekim için beyaz bir şey istiyordum. bi tane öyle cekim
İçin beyaz sabahlikli alıcam bi tane de günlük elbise gecelik düşünüyorum 🥰
Hımmm ben de öyle bakayım ya o zaman. Normal gömlek gibi olanlardan mı aldın canım yoksa lohusa seti gibi olanlardan mı?
Ben tesettürlüyüm bide mecbur uzun kollu alıcam ama internetten bakarken bende senin gibi kapatıp çıkıyorum karar veremiyorum en iyisi gidip görüp almak olucak 🤗
Evet ya görmemek bi de o zamanı hayal edememekten ben de biraz daha beklicem almadan önce. Ben Antalyadayım çünkü🥲 kesin boğucu bi sıcak olucak.
Evet bana da diyorlar hiç göbeğin yok diye hamileyim demesem anlaşılmıyor diğer çocuklarımda da çıkmamıştı karnım normal insanlar gibiyim atletle çekildiğim için resmi biraz görünüyor normal kıyafetle belli olmuyor hiç
Ya bana da öyle, göbeğim yok diye anlamıyor kimse. Bi yandan iyi bi yandan da insan göbişi olsun istiyo😂 benim bu 24.haftam geçen haftadan beri birazcık var göbeğim çok mutluyum😬

IMG_5098.png
kızlar bunlar gerekli mi sizce ben çok anlamıyorum

Eklentiler

• IMG_5099.png
    IMG_5099.png
    412,9 KB · Görüntüleme: 21
Eki Görüntüle 3429605 kızlar bunlar gerekli mi sizce ben çok anlamıyorum
Bence gereksiz. Bebeğin reflüsü varsa reflü yatağı alınır zaten yoksa gereksiz. Pusetlerin içine bir şey koymayı yanlış buluyorum zaten ortopedik tüm sertifikaları olan modeli aldım ben. Bi müslin örtü örtülebilir ilk iki ayında onun için de özel bir şey almaya gerek yok.

Emzirme örtüsünü ben a101 den 50 tlye aldım. Kullanacağımı sanmıyorum ama ucuz diye aldım. Bütün arkadaşlarım çaktırmadan emziriyo. Gömlek vs giyip

Bence gereksiz. Bebeğin reflüsü varsa reflü yatağı alınır zaten yoksa gereksiz. Pusetlerin içine bir şey koymayı yanlış buluyorum zaten ortopedik tüm sertifikaları olan modeli aldım ben. Bi müslin örtü örtülebilir ilk iki ayında onun için de özel bir şey almaya gerek yok.

Emzirme örtüsünü ben a101 den 50 tlye aldım. Kullanacağımı sanmıyorum ama ucuz diye aldım. Bütün arkadaşlarım çaktırmadan emziriyo. Gömlek vs giyip
Reflüsü var diye değilde en azından kusma gibi durumlarda yüksek olması için aldım ben hemde kuzenim oğlunu 2 yaşına kadar da onda yatırdı çok rahat etti, sallarken bile onunla sallıyordu baya kurtarıcısı olmuştu o yüzden tercih ettim 🙏🏻

Canım bende öğretmenim. 37. Haftan 1 eylüle denk gelirse kullanabilirsin. Yoksa onu da kullanamıyoruz. Ne öncesi ne sonrası hepsi yanıyor 😒
Merhaba, ben Ekim anneleri grubundayım ama burayı da takipteyim bebeğim %90 Eylül sonunda gelecek çünkü. Ben de öğretmenim, 37. haftam 14 Eylül’e denk geliyor. İzni nasıl aktarabileceğine dair bilginiz var mı :KK43:

Merhaba, ben Ekim anneleri grubundayım ama burayı da takipteyim bebeğim %90 Eylül sonunda gelecek çünkü. Ben de öğretmenim, 37. haftam 14 Eylül’e denk geliyor. İzni nasıl aktarabileceğine dair bilginiz var mı :KK43:
İnan hiçbir bilgim yok. En iyi bilgiyi müdür müdür yardımcısı bilir. Ben hiçbir türlü kullanamıyorum ne öncesini ne sonrasını

Bebek hemşireleri puseti
Eki Görüntüle 3429605 kızlar bunlar gerekli mi sizce ben çok anlamıyorum
Bebek hemşireleri pusetin içindeki dolguları özellikle kullanmayın diyorlar hep.gelişim açısından yanlış destek Bununla hastaneye gidenleri de cıkarıyorlar içinden oyuzden ben almadım hiç.yastık yorgan yasak zaten yastık yüne gelişim sebebiyle. Yorgan da tehlikeli bogulma nefessiz kalma olabiliyor Puset örtüsü tercih meselesi tabi emzirme örtüsüde kullanılabiliyor ama diger yatak konusunu bilmiyorum. Ben reflü yatagı aldım bunu almam muhtemelen

Canım benim sorduğum ve okuduğum kadarıyla şöyle. Bizim doğumdan sonra zaten 8 hafta iznimiz var o kesin. Öncesinde zaten mecbur 37. Haftada izne ayrılmak zorundayız. Yani 5 hafta doğum öncesi izni aktarabiliyoruz ama şöyle. Yazın tatil olduğu için o haftalar Fiili çalışmadığımız için izne eklenmiyor. Senin 37. Hafta 14 eylül oluyorsa sen anca 2 haftasını doğum sonrasına eklersin. Ama artık raporla fln bir şekilde idare ederiz 40 gün rapor hakkı var aralığa kadar. Sonra yenileniyor rapor hakkı. Benim 3 tane öğretmen arkadaş eylül ortası doğum yaptı. İlk dönem doğum izni rapor aldılar 2. Dönem de heyet aldılar bir sonraki eylülde başladılar okula.

Canım benim sorduğum ve okuduğum kadarıyla şöyle. Bizim doğumdan sonra zaten 8 hafta iznimiz var o kesin. Öncesinde zaten mecbur 37. Haftada izne ayrılmak zorundayız. Yani 5 hafta doğum öncesi izni aktarabiliyoruz ama şöyle. Yazın tatil olduğu için o haftalar Fiili çalışmadığımız için izne eklenmiyor. Senin 37. Hafta 14 eylül oluyorsa sen anca 2 haftasını doğum sonrasına eklersin. Ama artık raporla fln bir şekilde idare ederiz 40 gün rapor hakkı var aralığa kadar. Sonra yenileniyor rapor hakkı. Benim 3 tane öğretmen arkadaş eylül ortası doğum yaptı. İlk dönem doğum izni rapor aldılar 2. Dönem de heyet aldılar bir sonraki eylülde başladılar okula.
Ah anladım çoook teşekkür ederim, bu durumda aralık başı okula başlamam gerekiyor çok erken :KK43: dediğiniz gibi ilk dönem rapor alabilirsem çok iyi olur. İlk dönemi atlatsam ikinci dönem başlasam bile ne iyi gelir. Peki ikinci dönem heyet almak zor olur mu ki, ne gerekiyor tam bi bilginiz var mı? Doktorum özelde, acaba kabul eder mi okulum?

Kızlar gümüş göğüs kapağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Gereksiz diyen de çok gerekli diyen de ben de kararsız kaldım 🤨 kullanan tecrübe eden var mı acaba aramızda. Göğüs kalkani ve silikon göğüs ucu aldım dün ama gümüş göğüs kapağı gereksizse hiç almak istemiyorum

Kızlar gümüş göğüs kapağı hakkında ne düşünüyorsunuz? Gereksiz diyen de çok gerekli diyen de ben de kararsız kaldım 🤨 kullanan tecrübe eden var mı acaba aramızda. Göğüs kalkani ve silikon göğüs ucu aldım dün ama gümüş göğüs kapağı gereksizse hiç almak istemiyorum
Canım benim doğum yapan arkadaşlarım olmazsa olmaz diyorlar. Doğumdan önce kullanılmaya başlanmalıymış, hem kolay emzirme için hem de iyileştirici olduğu için iyi diyorlar. Ben ebebeğin baby mom marka olanını aldım

Canım bende işe yaramadı. Ama kullanıp memnun kalan çok var

Canım benim doğum yapan arkadaşlarım olmazsa olmaz diyorlar. Doğumdan önce kullanılmaya başlanmalıymış, hem kolay emzirme için hem de iyileştirici olduğu için iyi diyorlar. Ben ebebeğin baby mom marka olanını aldım
Canım bende işe yaramadı. Ama kullanıp memnun kalan çok var
Öyleyse indirimde falan yakalarsak alıp kenara koymakta fayda var ihtiyaçta olabilir olmayadabilir anlaşılan🤨 bir de göğüs ucu kremlerine erkenden başlayın diyorlar çatlak ve yara olmaması için kaçıncı haftada başlamak gerekir acaba?

Öyleyse indirimde falan yakalarsak alıp kenara koymakta fayda var ihtiyaçta olabilir olmayadabilir anlaşılan🤨 bir de göğüs ucu kremlerine erkenden başlayın diyorlar çatlak ve yara olmaması için kaçıncı haftada başlamak gerekir acaba?
Bana sadece lansinohun kremini 34. Haftadan itibaren kullan dediler. Ne kalkanlar ne gümüşler boş dediler. Bir de süt sağmak için hiç pompa alma hastahanelerden kirala diyorlar. Bir de benim bi arkadaşım dedi ki emzirme koçu diye bişey varmış. O çok önemliymiş çünkü ne bebek emmeyi biliyomuş ne sen emzirmeyi. Bazı devlet hastahanelerinde bu varmış zaten ama özellerde falan yok. Göğüs ucu yarası yanlış pozisyonlardan kaynaklanıyormuş

Bana sadece lansinohun kremini 34. Haftadan itibaren kullan dediler. Ne kalkanlar ne gümüşler boş dediler. Bir de süt sağmak için hiç pompa alma hastahanelerden kirala diyorlar. Bir de benim bi arkadaşım dedi ki emzirme koçu diye bişey varmış. O çok önemliymiş çünkü ne bebek emmeyi biliyomuş ne sen emzirmeyi. Bazı devlet hastahanelerinde bu varmış zaten ama özellerde falan yok. Göğüs ucu yarası yanlış pozisyonlardan kaynaklanıyormuş
Allah korusun inşallah hiçbirimiz yaşamayız öyle bir acıyı da hiçbir şeye gerek kalmaz🥹 benim göğüslerim ve uçları biraz küçük ne olur ne olmaz silikon uç aldım hazır bulunsun diye hem yara vs durumunda kurtarıcı oluyormuş. Bildiğim kadarıyla doğumdan sonra hemşireler emzirme konusunda yardımcı oluyor her hastanede. Bu emzirme vb konuları da kişiden kişiye değişiyor bence birine çok iyi gelen birinde hiç ise yaramayabiliyor bunu arkadaşlarımın bana yağdırdığı kesin yargılardan anladım🤣 o yüzden ben biraz her ihtimali düşünmeliyim kafasındayım🥲

X