Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    125
Bebek Arabası için Kraft Kenya modelini gördük dün baya kullanışlı bseye benziyor kullanan ya da bilen var mı ? Bide yine Kraft modelinin Lima wb modeli var nerdeyse aynisi daha uygun fiyatlısi

Bebek arabasını geçen ay doktora gittiğimde kapıda bebeğini ziyarete getiren birinde görüp beğendim ve denedim ben memnun kaldım, yürüyerek bir çok yere gitmem gerekeceği ve gerek yolların kaldırımların durumu gerekse koyacak yer sıkıntım olmamasından dolayı seçtim, çok daha hafif ve küçük arabalar var mı evet var, ama bunun sürüşü ve konforu benim için daha önemliydi. Puseti de bir süre oto koltuğu olarak kullanilabiliyor, sadece sonrası için güzel bir oto koltuğu almam gerekecek 😅 beşiğini de çok severek aldım cok memnun kaldım tavsiye ederim 😊
Ben de e bebekte böyle travel sistem buna benzer başka arabaları denedim rahat geldi ama prego yoktu merak ediyordum teşekkür ederiiim ❤️ hepimize de sağlıkla kullanmak nasip olsun

1 doz 5 yıl 2 doz 10 yıl koruyor tetanoz. Topraktan yediklerimizden bile geçiyormuş tetanoz olunca koruyormış ama 2023te çıkan haber de canan karatay zararlı diyor ama seride barkot yok takip zorluğundan toplatıldı vs deniliyor. Perinatolog doktorum var medipol de erol aslan onun haberlerde röportajı var izlemek isterseniz zararlı değil diyor emin olamayanlar en azından ileri haftalarda 1 doz olabilir belki iyi araştırmak lazım üretim hatası olmadığı sürece gerekli bir aşı
Tarih olayini nasil dikkat edecegiz tetonaz yorumlari okuyorum da

Ben de doktorumla gorusmeden once yaptirmayi dusunuyordum ama biraz arastirinca bebek kalp durmasina sebebiyet veriyormuş o sekilde bebeğini kaybedenler cok olmus korktum 3 hafta sonra perinataloga soracagim bir de
Offf bunlari okuyuncada korkuyorum 2 ye ayrilma olmus nasil olacak bu is anlamadim

Hayır işin garibi ben öyle şeyler tüketmiyorum meyveyle de aram yok aslında ama bu şekilde tam yasak konması; canım çok istediğinde de mi hiç yemeyeyim dediğimde " niye canın istiyor biri yerse görürsen ister, markete de gitme " demesi gerçekten çok fazla canımı sıktı. Yeni doktor bakıyorum.İstanbul Anadolu Yakası önerileriniz olursa açığım.
ne komik bir doktormuş. Ben markete gitmesem mesela bebeler aç kalır, eşim işten dolayı gidemiyor. Doktorlar tavsiye konusunda sınırı aşınca ben de soğuyorum. O sebeple genelde biraz mesafeli doktorları tercih ederim. Sanki aldığımız kiloları onlar verecekler. Ha, hayati bir durum olur, o ayrı tabi.
Bugün midem çok yanıyor ekşiyor 2 defa istifra ettim. Kusmak bebege zarar verir mi öğürürken karın kasılıyor ya. 19+5 olduk bugün🧿
Geçmiş olsun, tüm hamileliklerim kusmalı, bazen de mide kanamalı geçti, bir şey olmadı. Şu ana kadar bu konuda uyaran dr da olmadı. Ben de 19. Haftadayım bulantım hala tam geçmedi, mide problemlerim var, ara ara kusmalar devam. Yedikten sonra hemen uzanmamak, geç saatte yememek, baharatlı, acı, ekşi şeylerden uzak durmak benim tedbirlerim. Bir de 1 yemek kaşığı tahin(sade) mide ekşimesine, yanmasına iyi geliyor, tavsiye ederim. Ben 2 kutu bitirdim bu süreçte. Antiasitleri içemiyorum, bulantı yapıyor bende. Sizin öyle bir probleminiz yoksa, günde 4 adete kadar gavisc.n türü tablet alabilirsiniz, bana dr tavsiyesi.

Hayır işin garibi ben öyle şeyler tüketmiyorum meyveyle de aram yok aslında ama bu şekilde tam yasak konması; canım çok istediğinde de mi hiç yemeyeyim dediğimde " niye canın istiyor biri yerse görürsen ister, markete de gitme " demesi gerçekten çok fazla canımı sıktı. Yeni doktor bakıyorum.İstanbul Anadolu Yakası önerileriniz olursa açığım.
Abartmis uzmus gercekten seni anlik psikolojik duygusunu senden cikarmis canim

Kızlar merhaba 15+1 iz o kadar bulantılardan sonra hala canımın tam olarak ne istediğini bilemiyorum sürekli isteksizim yemek için yiyorum kilo da aldım ama böyle normal eski modumda değilim protein hiç canım istemiyor soğudum resmen benim givi olan var mı acaba
Ben öyleyim ya bulantım yoktu ama ağzımın tadı yok, yemeklere karşı bir isteğim yok yediğim şeyler de öyle besleyici şeyler değil ve kilo alıyorum 😔😔 15+3üm

Kızlar merhaba 15+1 iz o kadar bulantılardan sonra hala canımın tam olarak ne istediğini bilemiyorum sürekli isteksizim yemek için yiyorum kilo da aldım ama böyle normal eski modumda değilim protein hiç canım istemiyor soğudum resmen benim givi olan var mı acaba
Cok normal ilk aylarda ya cok istahlı ya cok istahsız gecer kimisinde sonra düzelicek. Benimde istahım cok acık agzımın tadı geçmıyo ne yesemde gecse diye herşeyi yiyorum yeterki yemek olsun.o ağızdakı tatsızlık gececek inş 🙈

Selam kızlar dün kontrole gittim bebeğim iyi çok şükür fakat doktorumun katı kurallarından dolayı o kadar strese girdim ki tüm günüm ağlamakla geçti. Meyve ağzıma sürmeyecekmişim, tatlı yok, tuzlu yok, ekmek yok, yağlı yok sebze, et, yoğurt dışında hiçbir şey yememem gerekiyormuş. Bu durum bana çok yük oluyor, ne yesem kendimi çok kötü hissediyorum. Öyle şekerim falan da yok sadece bebeğim 2 hafta önden gidiyor ben de öyle çok kilo almadım. Ne zaman öne geçse bebeğim yedin dimi yine börekleri, hamurları, meyveleri diyerek psikolojik baskı yapıyor. Artık hormonlarımdan mı alınganlığımdan mı bilmiyorum kontrolden beri ağlıyorum 😢😢 Sizce doktorumu değiştirmeli miyim? Sizin de doktorunuz böyle katı kurallar koyup sizi azarlıyor mu?
Benim bildiğim börek çörek yiyince anne kilo alır bebek zayıf kalır. Benim halam hamilelikte aşırı kilo almıştı mesela bebek 2 kilo doğru. Doktor demiş ki sürekli karbonhidrat tüketmişsin bebek beslenememis.Senin doktorun söyledikleri çok mantıklı gelmedi bana. Değiştirmesen bile başka bir doktora bir kere muayene ol. Bebek ilerden gidiyor sebebi ne olabilir diye sorarsın en azından.

Kızlar selam bebek arabası aldınız mı? Aldıysanız veya araştırıp almaya karar verdiyseniz marka önerisi yapabilir misiniz?
Ben karar verdim doona x alacağım 1 yaşa kadar kullansın sonra baston alacağım bagaja araba koymak ile uğraşmam diye düşündüm her türlü travel sistem de alsam baston almam gerekecek sonrasında

Ben de 17. Haftadayım. İlk zamanlar bulantıdan bir şey yiyemiyordum 3 kilo vermiştim. 12,13. Haftalarda düzelmiş gibiydi sonrasında tekrar başladı. Şu anda meyve,ceviz badem, yoğurt ile idare ediyorum. Yemek de yemeye çalışıyorum ama zorlanıyorum gerçekten. Geçen kontrolde doktor kilo almamışsın ama bebek iyi dedi. Normalde 7 gün önden gidiyordu 4 güne falan düşmüş. :KK43:

X