Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    133
İlk gebeliğimde plesantam asagidaydi 16. Hafta itibariyle 3 hafta yoğun kanama yaşadım . Korkmayın ama size tavsiyem tuvalet dışında kalkmayın sadece ayaklarınızı uzatıp yatın dinlenmek en önemlisi zor bi süreç çünkü belli bi aydan sonra yukarı çıkıyormuş ama gerçekten tuvalet dışında kalkmayın bu konuya oldukça hakimim. Gidişata göre doktorunuz yönlendirir zaten . Çok geçmiş olsun 🙏
Çok teşekkürler, çalıştığım için aslında yatma şansım pek yok şu an 3 gün raporluyum ama rapor bitince yine işe gideceğim mecburen 😔😔

Günaydın güzel bebişlerin anneleri ☺️☀️

Bol su içelim ihmal etmeyelim ⛲

Biz hindistan cevizi olduk 🥥 siz bu hafta hangi meyve oldunuz / olacaksınız?
.
.
Günaydınn..

Biz elma armut arası bir büyüklükteyiz:)
15. Haftadan sesleniyoruz teyzelerimiz🥹

1 haftadır yapıyoruz koluma hiç olmadı öyle. Eşim yapıyor 90 derece açıyla yavaş yavaş yapıyor hiç şişme olmadı. Göbek ince bacak da sert bence o yüzden kol daha az acır gibi geliyor
Benimde göbeğe yaptığım bir kere şişmişti. Havadan değildir normaldir. Hep göbeğe yapıyorum bende diğer yerlere cesaret edemiyorum.

Günaydın arkadaşlar, bel ve kasık ağrıları çok normal diye biliyorum öksürdugumde hapsurdgmda vs daha fazla oluyor hatta ama sanrm geçmeyen uzun süren ağrılar iicn gitmek lazım doktora.
Bide ya eşim benimle aynı belirtileri yaşıyor bu normal mi,mide bulantısı bel ağrısı duygusallık..😁😂
Benimde iki gündür var ağrı kuyruk sokumu ağrısı var hafif hafif. İnşallah normaldir 😌

Günaydın arkadaşlar, bel ve kasık ağrıları çok normal diye biliyorum öksürdugumde hapsurdgmda vs daha fazla oluyor hatta ama sanrm geçmeyen uzun süren ağrılar iicn gitmek lazım doktora.
Bide ya eşim benimle aynı belirtileri yaşıyor bu normal mi,mide bulantısı bel ağrısı duygusallık..😁😂
Hahaahah bizde de aynısı var ya dalga geçmiyorum artık bende hamilelik iki kişide oluyor heralde diye 😀😀😀

Keşke raporunuzu uzatabilseniz bi şekilde gerçekten dinlenmeniz lazım çünkü bence bi doktorunuza danışın bu durumu Allah korusun hiç risk almayın 🙏🙏🧿
Doktorum 3 gün dinlen eğer kanama devam ederse duruma göre uzatırız demişti, şu an 3 günlük sürecin geçmesini bekliyorum bakalım eğer devam ederse uzatacağız 🥹

Onun ne olduğunu bilmiyorum 🤷‍♀️
Hastaneden alıyorsan 3 tane kadın doğum doktoru ve başhekim tarafından onaylamıyor 45 güne kadar veriliyor ilk doğumda kullandım ben 3 kere rapor verilme işlemi yarım saat bile sürmüyor yeter ki kendi doktorun uygun görsün yani 1 Ay da verebilir dinlenirsin

Hastaneden alıyorsan 3 tane kadın doğum doktoru ve başhekim tarafından onaylamıyor 45 güne kadar veriliyor ilk doğumda kullandım ben 3 kere rapor verilme işlemi yarım saat bile sürmüyor yeter ki kendi doktorun uygun görsün yani 1 Ay da verebilir dinlenirsin
Durum o kadar ciddileşirmi bilemiyorum, hem özel sektörde çalışıyorum hemde çalıştığım birimde tekim. Yani böyle bir rapor alsam muhtemelen işverenim hoş karşılamaz ve yerime birini bulur diye düşünüyorum. En azından 32 haftaya kadar çalışmayı düşünüyordum ama yine de inşallah bu kadar uzun süreli rapor almamı gerektiren bir durum olmaz 😔😔

Durum o kadar ciddileşirmi bilemiyorum, hem özel sektörde çalışıyorum hemde çalıştığım birimde tekim. Yani böyle bir rapor alsam muhtemelen işverenim hoş karşılamaz ve yerime birini bulur diye düşünüyorum. En azından 32 haftaya kadar çalışmayı düşünüyordum ama yine de inşallah bu kadar uzun süreli rapor almamı gerektiren bir durum olmaz 😔😔
Ya işin o tarafından düşünemedim ben devlette çalışıyorum memur sıkıntısı yok nasılsa. Senin için doğru haklısın umarım sıkıntın kısa süreli birseydir kısa zamanda keyifli günlere geçersin

Merhaba benim de plasentam aşağıdaydı 9 haftalıkken söyledi doktor kanama alanlarım vardı. 9 gün rapor yazdı ardına bayram tatili geldi ben hep yattım ya da oturdum ama ayakta durmadım iş yapmadım kesinlikle 12 hafta bittiğinde kontrole gittik kanama durmuş ve plasenta arka duvara yerleşmiş dedi plasenta 22. Haftaya kadar yukarı çıkabiliyor ama senin mutlaka hiçbir şey yapmadan yatman gerekiyor. Ben devlette çalışıyorum ama hamileyken işten çıkartılma gibi bir durumun söz konusu olamaz şayet olursa dava açtığında işyerine çok ciddi yaptırımları var diye biliyorum mutlaka ama mutlaka dinlenmene beslenmene dikkat et

X