Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 5 50,0%
  • erkek

OY: 4 40,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 10,0%

• Ankete Katılan
    10
Evet tekrarlatan düşükler olunca riske atmadım. Planlı gebeliklerde ve riskli olunca beklenen adet tarihi gelmeden pozitifliği yakalamaya çalışıp hemen ilaç başlamak gerekiyor
Evet benim de öyle bizde kanda görür görmez başladık ilaçlara. Ben normal bi kadın doğum doktoruna gidiyorum da o yüzden sordum perinatoloğa ne zaman gittiğinizi. Allah evlatlarımızı sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲

Merhaba aspirini yemeklerle birlktemi alıyorsunuz. Benim dede tekrarlayan düşük vardı. Bundada kanamam olunca progestan 10 hün kullan dedi doktor aspirinide hemen vermişti. Ama yemeklerle birlkte al demişti ama hep unutuyordum. Yemekten sonra alsam ne olur acaba
Bende kanama olmuyor bebeklerin kalbi durduğu için gebeliği sonlandırmak zorunda kalıyorum. Kanama varsa aspirin nasıl kullanılır bilgim yok maalesef sizi yanlış yönlendirmek istemem

Evet benim de öyle bizde kanda görür görmez başladık ilaçlara. Ben normal bi kadın doğum doktoruna gidiyorum da o yüzden sordum perinatoloğa ne zaman gittiğinizi. Allah evlatlarımızı sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲
Amin inşallah. Bi daha o duygusal ve fiziksel travmayı yaşamak istemiyorum herkes gibi; o yüzden öğrenir öğrenmez gittim

Amin inşallah. Bi daha o duygusal ve fiziksel travmayı yaşamak istemiyorum herkes gibi o yüzden öğrenir öğrenmez gittim
Düzelme yapmam gerekiyor yorumda :) herkes gibi travmayı yaşamak istemiyorum virgül :) o yüzden gebeliği öğrenir öğrenmez peritonoloğumu arayıp gittim🌸

Perşembe günü bi daha gideceğim belki bir iki ilacı keser doktorum sersem gibiyim tüm gün kamuda çalışıyorum şuan kanama vs olmadığı için istirahat de yok maalesef inşallah emeklerimiz boşa gitmez 🙏🏻

Hanımlar karın ağrınız var mı? Yani doktora da sordum normal dedi (hem enfeksiyondan hem rahim genişlemesinden) ama gün içinde çok sık giriyor ağrı. Kıvrandırmıyor da yani öyle öldüren bi ağrı değil ama sanki sürekli ağrı varmış gibi.

Merhaba, ben de aralık annelerine dahil oluyorum sanırım :) sadece gebelik testi yaptım henüz doktora gitmedim. SAT 20 Mart. tahmini doğum 25 Aralık görünüyor. uygulamaya göre 5+4. İkinci olacak inşallah. ☺️
Aaa tarihlerimiz aynı sizinle umarım sağlıkla büyür 🥰 herhangi bir gebelik belirtisi yaşıyor musunuz

Hanımlar karın ağrınız var mı? Yani doktora da sordum normal dedi (hem enfeksiyondan hem rahim genişlemesinden) ama gün içinde çok sık giriyor ağrı. Kıvrandırmıyor da yani öyle öldüren bi ağrı değil ama sanki sürekli ağrı varmış gibi.
Kasık bölgesinde sanırım benimde var

Canım benim yorulunca ağrıyor. Özellikle işe gittiğim günlerin akşamı ağrıyor. Haftasonu hiç ağrımadı. Rahim genişlediği için normalmiş evet, adet ağrısı gibi, sızlama gibi oluyor. Ben de mide bulantısı, yanması başladı ya. Sen de var mı mideyle alakalı birşey?

aynen ben de oyle su bile içemiyorum midem cok bulanıyor ama yogurttan ayran yaptım içine biraz tuz ve kurutulmus nane koydum dolaptan cıkarıp onu içiyorum o cok iyi geldi eğer dusul tansiyon varsa sizde deneyin. Maalesef evde bir cocuk daha olunca kucuk, hiç hasta olma kotu hissetme lüksün dahi olamıyor. Uyutmanı bekliyor ama benim kafam yastıga değdiği an dünya donuyordu cok fena. Tez zamanda geçer insallah. İlk hamileliğimde bana da olmadı bas donmesi bu arada.
Tamam tuzlu ayran denicem muhtemelen tansiyonum düşüyor. Hiç tansiyon problemim olmadığı içşn anlamadım belkide

Ben yaşıyorum şuan evde tansiyon aleti var sürekli ölçüyorum düşük çıkıyor sağlık ocağında ki hemşire düşmesi normal gebelikte kan akışı değişiyor falan demişti yükselmesi asıl tehlikeli durummuş
Tamm bende tansiyona bakim o zaman👍

Canım benim yorulunca ağrıyor. Özellikle işe gittiğim günlerin akşamı ağrıyor. Haftasonu hiç ağrımadı. Rahim genişlediği için normalmiş evet, adet ağrısı gibi, sızlama gibi oluyor. Ben de mide bulantısı, yanması başladı ya. Sen de var mı mideyle alakalı birşey?
Ben de kafamı dağıtıyosam hissetmiyorum o ağrıyı. Mide bulantısı bende arada oluyor koku hassasiyetine bağlı herhalde ya da çok hızlı kafamı çevirirsem falan, onun dışında mideli bi şeyim yok 🫶🏿

Ben yaşıyorum şuan evde tansiyon aleti var sürekli ölçüyorum düşük çıkıyor sağlık ocağında ki hemşire düşmesi normal gebelikte kan akışı değişiyor falan demişti yükselmesi asıl tehlikeli durummuş
Düzenli ölçüyor musun? Ben ilk sağlık ocağında verdiğimde 9-5 gibi bi şeydi düşük galiba, ben de ölçeyim madem

X