Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 5 50,0%
  • erkek

OY: 4 40,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 10,0%

• Ankete Katılan
    10
Evet betahcg, gerek yok diyor 🤦🏿‍♀️ ikinci kanı bile almadı özele gidip verdim onu da. Olacağı varsa olurmuş bu kadar kafaya takmamam lazımmış
Ne sacma sey o be . Sana mi sorucam deseydin valla paralarim ben :KK66: almak zorunda bu sizin vatandaslik hakkiniz . Hayrina yapacak sanki ay nasil sinirlendim😤

Ne sacma sey o be . Sana mi sorucam deseydin valla paralarim ben :KK66: almak zorunda bu sizin vatandaslik hakkiniz . Hayrina yapacak sanki ay nasil sinirlendim😤
Ya sormayın, kendi eşinden örnek veriyor, arkadaşları eşine soruyormuş demir hapını aldın mı diye kadın bilmiyorum diyormuş çünkü her şeyi doktor kocası hallediyormuş... Ee banane bundan yani. Hayret bişi

Ya sormayın, kendi eşinden örnek veriyor, arkadaşları eşine soruyormuş demir hapını aldın mı diye kadın bilmiyorum diyormuş çünkü her şeyi doktor kocası hallediyormuş... Ee banane bundan yani. Hayret bişi
Cok komikmis gercekten . Benim doktorum da cok uyuz bir adam ama kan tahlilini de onlarin izniyle vermicem yani tuhaf 🙄

Cok komikmis gercekten . Benim doktorum da cok uyuz bir adam ama kan tahlilini de onlarin izniyle vermicem yani tuhaf 🙄
Uzatmadım hiç o anın heyecanından, zaten aynı laboratuvar olsun diye içimden hep özelde vermek geçiyordu bahanem oldu. Ama alıyor olsaydı 3.ye verirdim mesela orada, veremedim. Hayırlısı bakalım

Kızlar baş dönmesi yaşayan varmı aranızda? Benim beynim dönüyor arada bi yarın saat sarhoş gibi oluyorum sonra geçiyor.

Bence vakit geçirmeden iyi bir kadın doğum doktoruna gidin. Sizin değerlerinize göre ilaçlara başlatır. Bana kese görününce oksapar a başlıycaz diyen doktorlar da oldu ama 2 tane kimyasalım olduğu için bu doktorum kan değerinde görür görmez başlattı. Hiç geç kalmayın bence
Teşekkür ettim evet pazartesi inşallah gideceğim

Hemen hemen benim de benzer sorunlarım var. 1 tane kimyasal geçirdim.1 tane 8. haftalikken kalbi durdu. Test istedik kromozomlar temiz geldi kan pıhtılaşmasi testinde bazı değerlerim heterozigot geldi. Şu anda da idrar testim pozitif kan vermedim. O yüzden merak ettim
Merhaba bende de aynı sorunlar var testim pozitif çıkınca hemen ilaçlara başladım sonra doktora gittim pıhtılaşma yatkınlığı ve tekrarlayan düşükler olunca ramatoloji önerisi ile tüm ilaç tedavim 2 katına çıkarıldı peritonolog tarafından. Sabah akşam sulandırıcı iğne prednol progestan alıyorum. İkindide folik asip ve aspirin kullanıyorum 3 güne bir de kalçadan pruloton depot kullanıyorum. İnşallah sağlıkla kucağımıza alır güzel bir gebelik süreci geçiririz. Süreç zor ve yorucu ama sonu güzel olacak hepimiz için♥️🌸🙏🏻

Merhaba bende de aynı sorunlar var testim pozitif çıkınca hemen ilaçlara başladım sonra doktora gittim pıhtılaşma yatkınlığı ve tekrarlayan düşükler olunca ramatoloji önerisi ile tüm ilaç tedavim 2 katına çıkarıldı peritonolog tarafından. Sabah akşam sulandırıcı iğne prednol progestan alıyorum. İkindide folik asip ve aspirin kullanıyorum 3 güne bir de kalçadan pruloton depot kullanıyorum. İnşallah sağlıkla kucağımıza alır güzel bir gebelik süreci geçiririz. Süreç zor ve yorucu ama sonu güzel olacak hepimiz için♥️🌸🙏🏻
Merhaba, gebeliğinizi öğrenir öğrenmez mi gittiniz perinatoloğa. Ben de gitmek istiyorum ama henüz gitmedim. İlaçlarınızın 2 katına çıkma sebebi nedir mesela.

Kızlar baş dönmesi yaşayan varmı aranızda? Benim beynim dönüyor arada bi yarın saat sarhoş gibi oluyorum sonra geçiyor.
evet ben cok ciddi bas donmesi yaşıyordum hamileliği yeni öğrendiğim zaman, oyle ki kafamı çeviremiyordum bedenimi çevirip donuyordum vertigo sanıp doktora gittim dusuk tansiyon dedi ama sizin gibi anlık değil tüm gün boyunca boyleydim ve hamileliğin ilk baslarında cok normal bol sıvı al demıstı. Geçti sonra yani o derece geçti ama hala basım donuyor bazen hafifte olsa. Zor bir durum bu evde bir cocugum daha var ilgi bekleyen, calısıyorum bir yandan, bir yandan da bas donmesi cok şiddetli olınca hayatı durduruyor resmen. bir tansiyonunuza baktırın. Gebelıkte düşük tansiyon da yuksek tansiyonda pek istenen birsey değil.

evet ben cok ciddi bas donmesi yaşıyordum hamileliği yeni öğrendiğim zaman, oyle ki kafamı çeviremiyordum bedenimi çevirip donuyordum vertigo sanıp doktora gittim dusuk tansiyon dedi ama sizin gibi anlık değil tüm gün boyunca boyleydim ve hamileliğin ilk baslarında cok normal bol sıvı al demıstı. Geçti sonra yani o derece geçti ama hala basım donuyor bazen hafifte olsa. Zor bir durum bu evde bir cocugum daha var ilgi bekleyen, calısıyorum bir yandan, bir yandan da bas donmesi cok şiddetli olınca hayatı durduruyor resmen. bir tansiyonunuza baktırın. Gebelıkte düşük tansiyon da yuksek tansiyonda pek istenen birsey değil.
Aa teşekkür ederim. Benim dururmumda aynı sizin gibi bi çocuğum daha var çalışıyorum hafta içi iş yerinde oldu yarım saat sarhoş gibi gezdim geçti az öncede mutfakta yemek yapıyordum oldu neyse ki işim bitmişti. Tansiyona baktirim yanlız su içemiyorum.
Su içince midem bulanıyor. İlk hamileliğimde böyle değildi panik oldum.

Merhaba aspirini yemeklerle birlktemi alıyorsunuz. Benim dede tekrarlayan düşük vardı. Bundada kanamam olunca progestan 10 hün kullan dedi doktor aspirinide hemen vermişti. Ama yemeklerle birlkte al demişti ama hep unutuyordum. Yemekten sonra alsam ne olur acaba

Ben yaşıyorum şuan evde tansiyon aleti var sürekli ölçüyorum düşük çıkıyor sağlık ocağında ki hemşire düşmesi normal gebelikte kan akışı değişiyor falan demişti yükselmesi asıl tehlikeli durummuş

Kızlar selam ev işlerini nasıl yapıyorsunuz? Süpürge yapmak istiyorum ama bilemedim
ben de süpürmeyi çok istiyorum ama yapmıyorum. Ultrasonda kanama alanı gördü doktor, öyle olunca dikkat ediyoruz. Eşim süpürüyor arada. Ben etrafı toparlama işlerini yapıyorum. Çamaşır asma veya ayakta durmamı gerektirecek şeyleri yapmıyorum Şuan

Kızlar selam ev işlerini nasıl yapıyorsunuz? Süpürge yapmak istiyorum ama bilemedim
Valla ben öğrendim öğreneli sadece mutfakla uğraşıyorum yemekti bulaşıktı falan tek yaptığım iş o sağolsun eşim yardım ediyor arada bazen mutfak toplamaya halim olmuyor çünkü ev süpürmeyide robot süpürgeye yaptırıyorum silme işlemini iki kere falan yaptım viledayla oda zorlamadım bile üstü körü ne olur ne olmaz diye bide bizim 6 sene sonra oldu ondan daha çok dikkat ediyorum

Aa teşekkür ederim. Benim dururmumda aynı sizin gibi bi çocuğum daha var çalışıyorum hafta içi iş yerinde oldu yarım saat sarhoş gibi gezdim geçti az öncede mutfakta yemek yapıyordum oldu neyse ki işim bitmişti. Tansiyona baktirim yanlız su içemiyorum.
Su içince midem bulanıyor. İlk hamileliğimde böyle değildi panik oldum.
aynen ben de oyle su bile içemiyorum midem cok bulanıyor ama yogurttan ayran yaptım içine biraz tuz ve kurutulmus nane koydum dolaptan cıkarıp onu içiyorum o cok iyi geldi eğer dusul tansiyon varsa sizde deneyin. Maalesef evde bir cocuk daha olunca kucuk, hiç hasta olma kotu hissetme lüksün dahi olamıyor. Uyutmanı bekliyor ama benim kafam yastıga değdiği an dünya donuyordu cok fena. Tez zamanda geçer insallah. İlk hamileliğimde bana da olmadı bas donmesi bu arada.

Merhaba, gebeliğinizi öğrenir öğrenmez mi gittiniz perinatoloğa. Ben de gitmek istiyorum ama henüz gitmedim. İlaçlarınızın 2 katına çıkma sebebi nedir mesela.
Evet tekrarlatan düşükler olunca riske atmadım. Planlı gebeliklerde ve riskli olunca beklenen adet tarihi gelmeden pozitifliği yakalamaya çalışıp hemen ilaç başlamak gerekiyor

Merhaba aspirini yemeklerle birlktemi alıyorsunuz. Benim dede tekrarlayan düşük vardı. Bundada kanamam olunca progestan 10 hün kullan dedi doktor aspirinide hemen vermişti. Ama yemeklerle birlkte al demişti ama hep unutuyordum. Yemekten sonra alsam ne olur acaba
Günlük yaşamda ağrı kesici bile kullanmıyorum Çok fazla ilaç aldığım için kendime göre saat aralığı oluşturdum tüm ilaçları da tok karna almaya özen gösteriyorum.

X