🧮📖1. Sınıf anneleri 🖇️2023-2024📎📚

Bir çok veli birbiri ile görüşüyor bizim sinif için söylüyorum .vatsapta durum atıyorlarsa giruyorlardir birbirini ama çocuğumun notu kötü olsa sadece karneyi paylaşırım ben olsam 🤣
Cok degisik veliler var. Bizde de okul cikisi kizinin karnesini ( uygulama uzerinden degerlendirmesini) bana gostereyim mi diye sordu bir veli “yok canm “ dedim. ilk bolumu acti illa 😅hepsi cok iyiydi sonra alta inmedi devami belki iyi degil ama sirf gosteris olsun diye gozume sokmak istedi 😂

Okul çıkışlarında konuşuyorduk. En son konuşmada bir ilerleme yok demişti canım sıkılmıştı. Çünkü o iki hafta da aslında okumayı harflerden hecelere geçirmiştik. Birden hiphizli okumasını bekliyorlar resmen
Ya da soru sormanizin onune gecmek istemis üşenmiş aciklama yapmaya. Degisiklik yok demek yerine bir yorumda bulunabilirdi 🤷🏻‍♀️

IMG-20240118-WA0003.jpg

Ya şok bir süpriz mesaj aldık öğretmenimizden 😞 Kadrolu sanıyorduk değilmiş görevlendirme öğrenmenmiş. Bizim okula da 2 yeni öğretmen atanmış kadrolu, şimdiki öğretmenimiz ayrılacağını yazmış.

Şöyle aksi bi durum daha var gelecek olan öğretmen rapor alacakmış yerine başka görevlendirme öğretmeni gelecekmiş 😞 yarın idareye gidip konuşacaz 😞 Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne sizinde değişmişti demi öğretmeniniz. Kadrolu mu gelen öğretmen?

Ya şok bir süpriz mesaj aldık öğretmenimizden 😞 Kadrolu sanıyorduk değilmiş görevlendirme öğrenmenmiş. Bizim okula da 2 yeni öğretmen atanmış kadrolu, şimdiki öğretmenimiz ayrılacağını yazmış.

Şöyle aksi bi durum daha var gelecek olan öğretmen rapor alacakmış yerine başka görevlendirme öğretmeni gelecekmiş 😞 yarın idareye gidip konuşacaz 😞 Tenceresiz kaldim anne Tenceresiz kaldim anne sizinde değişmişti demi öğretmeniniz. Kadrolu mu gelen öğretmen?
Bizi de kadrolu diyerek kandırdı idare bizimkide degisti..

Önceki ogretmen depo ogretmenmis. Şimdiki gelen kadrolu.

Hadi bir kez değişse yine kabul edilebilirdi. Ama kadrolu yerine yeni gorevlendirme gelecekse eskisi neden devam etmiyor onu anlamadım

Bizi de kadrolu diyerek kandırdı idare bizimkide degisti..

Önceki ogretmen depo ogretmenmis. Şimdiki gelen kadrolu.
Çok kötü bir durum ya, üstüne bide gelecek olan kadrolu öğretmen rapor alcakmış gelmicek başka görevlendirme öğretmen gelecekmiş onun yerine.
Şimdi kadrolu atananın raporu bitince geliyorum dicek 3 öğretmen değişmiş olacak çocuklar çok sinir bozucu

Çok kötü bir durum ya, üstüne bide gelecek olan kadrolu öğretmen rapor alcakmış gelmicek başka görevlendirme öğretmen gelecekmiş onun yerine.
Şimdi kadrolu atananın raporu bitince geliyorum dicek 3 öğretmen değişmiş olacak çocuklar çok sinir bozucu
Çok şanssiz bir durum olmuş 😔 İnşallah çocukları çok etkilemeden bu süreç bitmiş olur 🙏

En azından kadrolu olan ogretmen gelene kadar aynı ogretmen devam etseydi. Bizimde yeni sınıf açıldı. Kadrolu atama bekliyorlar. İstesek şimdi sınıfı acardik ama kadrolu olsun sürekli değişmesin dedik dediler. Her sınıftan 7-8 kişi yeni sinifa gidecek bizde de o stres var
Bizde anlamadık yarın toplu olarak gidip görüşülecek idareyle yazık çocuklara 😞

Çok şanssiz bir durum olmuş 😔 İnşallah çocukları çok etkilemeden bu süreç bitmiş olur 🙏
İnşaAllah ya 😞
En azından kadrolu olan ogretmen gelene kadar aynı ogretmen devam etseydi. Bizimde yeni sınıf açıldı. Kadrolu atama bekliyorlar. İstesek şimdi sınıfı acardik ama kadrolu olsun sürekli değişmesin dedik dediler. Her sınıftan 7-8 kişi yeni sinifa gidecek bizde de o stres var
Size denk gelmez inşaAllah üzücü bi durum ya çocuklar için 😞

Çok üzüldüm çok zor oluyor bu şekilde:KK43:

Nasıl sizin yeni öğretmeniniz alıştımı yavrucak?
Yeni ogretmen olması gerektiği gibi disiplinli çocukların saygı duyması ve çekilmesi hoşuma gidiyor ne yalan söyleyeyim..

Diğer öğretmenin tepesine çıkıyordu çocuklar ciddi ciddi söylüyorum masadayken ogretmen çocuklar elinden telefonunu falan almaya çalışıyordu..

Böylesi daha iyi ..biz zamanında anne şefkati gördük ogretmenimizden ama saygımız vardı yeni nesil öyle değil çok saygısız çocuklar var.

Önceki ogretmen de bur anne abla gibi davrandığı için çok Aşırı simarmislardi.

Bu ogretmen seviyeli ve çok iyi biri:)

Yeni ogretmen olması gerektiği gibi disiplinli çocukların saygı duyması ve çekilmesi hoşuma gidiyor ne yalan söyleyeyim..

Diğer öğretmenin tepesine çıkıyordu çocuklar ciddi ciddi söylüyorum masadayken ogretmen çocuklar elinden telefonunu falan almaya çalışıyordu..

Böylesi daha iyi ..biz zamanında anne şefkati gördük ogretmenimizden ama saygımız vardı yeni nesil öyle değil çok saygısız çocuklar var.

Önceki ogretmen de bur anne abla gibi davrandığı için çok Aşırı simarmislardi.

Bu ogretmen seviyeli ve çok iyi biri:)
Sevindim adınıza 🧡 Herşeyde bir hayır vardır. Beni üzen nokta kadrolunun direk rapor alavak olması onun yerine yine geçici öğretmen verecekler tam ona alışınca bu sefer kadrolu raporu bitince gelecek oyuncak ettiler yazık çocuklara

Sevindim adınıza 🧡 Herşeyde bir hayır vardır. Beni üzen nokta kadrolunun direk rapor alavak olması onun yerine yine geçici öğretmen verecekler tam ona alışınca bu sefer kadrolu raporu bitince gelecek oyuncak ettiler yazık çocuklara
Onu ben ortanca oglanda yaşadım ..1. Sınıfta sözleşmeli öğretmen geldi .2. Donem şimdiki gibi kadrolu geldi yerine .

O ogretmen 2 yıl kaldı. 4. Sınıfta gitti yerine gelen ogretmen kadroluydu ama doğumuna 1 ay vardı geldiği gibi bir hafta gözüküp durumunu anlatıp rapor aldı

Ben daha fazla dayanamayıp nasi olsa 5. Sınıfta da arkadaşları değişecek diye naklini başka okula aldırdım o yıl.

X